update-manager - en to ms translation catalogue (73 entries)

note: TRANSLATORS: download size of small updates, e.g. "250 KB"
en: %.0f KB
ms: %.0fi KB

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
ms: Pelayan untuk %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
ms: Pelayan Utama

en: Custom servers
ms: Pelayan Buatan

en: Failed to add the CD
ms: Gagal untuk menambah kepada CD

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
ms: Terdapat ralat semasa menambah CD, naiktaraf dihentikan. Sila laporkan ini sebagai pipijat sekiranya ini merupakan CD Ubuntu yang sah
    
    Mesej ralat adalah:
    '%s'

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
ms[0]: Buang pakej yang rosak
ms[1]: Buang pakej yang rosak

en: Broken packages
ms: Pakej rosak

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
ms: Sistem anda mengandungi pakej rosak yang tidak dapat diperbetulkan menggunakan sofwer ini. Sila baiki dahulu menggunakan synaptic atau apt-get sebelum meneruskan.

en: Could not calculate the upgrade
ms: Tidak dapat menjangka penaikkan taraf

en: Error authenticating some packages
ms: Ralat mengesahkan sesetengah pakej

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
ms: Tidak mungkin untuk mengesahkan sesetengah pakej. Ini mungkin disebabkan masalah sementara rangkaian. Anda mungkin mahu mencuba lagi kemudian. Lihat dibawah untuk pakej-pakej yang belum disahkan.

en: Can not mark '%s' for upgrade
ms: Tidak boleh menanda '%s' untuk dinaik taraf

en: Can't install '%s'
ms: Tidak dapat memasang '%s'

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug.
ms: Pakej yang diperlukan tidak dapat dipasang. Sila laporkan ini sebagai ralat pepijat.

note: FIXME: provide a list
en: Can't guess meta-package
ms: Pakej meta tidak dapat diduga.

en: Reading cache
ms: Membaca cache

en: Unable to get exclusive lock
ms: Tidak dapat mengunci secara eksklusif

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
ms: Ini menunjukkan terdapat program pengurusan pakej yang lain sedang dijalankan (seperti apt-get atau aptitude). Sila hentikan program tersebut dahulu.

en: Continue running under SSH?
ms: Teruskan perlaksanaan dengan SSH?

en: Starting additional sshd
ms: Memulakan sshd tambahan

en: Can not upgrade
ms: Tidak boleh menaiktaraf

en: An upgrade from '%s' to '%s' is not supported with this tool.
ms: Menaiktaraf dari '%s' ke '%s' tidak dapat disokong menggunakan alat ini.

en: No valid mirror found
ms: Tiada mirror yang sah dijumpai

en: Repository information invalid
ms: Maklumat repositori tidak sah

en: Upgrading the repository information resulted in a invalid file. Please report this as a bug.
ms: Kemaskinian maklumat repositori menyebabkan fail yang tidak sah. Sila laporkan ini sebagai masalah.

en: Third party sources disabled
ms: Sumber ketiga tidak diaktifkan.

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
ms[0]: Keadaan pakej berada dalam keadaan tidak konsisten
ms[1]: Keadaan pakej berada dalam keadaan tidak konsisten

en: Error during update
ms: Ralat semasa pengemaskinian.

note: print "on_button_install_clicked"
en: Not enough free disk space
ms: Muatak cakera keras tidak mencukupi.

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
ms: Mengira perubahan

note: ask the user if he wants to do the changes
en: Do you want to start the upgrade?
ms: Anda mahu mulakan penaikkan taraf?

en: Could not download the upgrades
ms: Pakej-pakej penaikan taraf tidak dapat dicapai.

en: Could not install the upgrades
ms: Tidak dapat memasang pakej-pakej penaikkan taraf.

en: Remove obsolete packages?
ms: Keluarkan pakej-pakej yang sudah luput?

en: _Keep
ms: _Simpan

en: _Remove
ms: _Hapus

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
ms: Memeriksa pengurus pakej

en: Invalid package information
ms: Maklumat pakej tidah sah

en: Fetching
ms: Mengambil

en: Upgrading
ms: Mengemaskini

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
ms: Naiktaraf Tamat

en: Searching for obsolete software
ms: Mencari perisian yang lapuk

en: System upgrade is complete.
ms: Naiktaraf sistem sempurna.

en: Use frontend. Currently available: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE
ms: Guna antaramuka. Pilihan semasa: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE

en: *DEPRECATED* this option will be ignore
ms: *DEPRECATED* pilihan ini akan diabaikani

en: Set datadir
ms: Setkan datadir

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
ms: Sila masukkan '%s' kedalam pemacu '%s'

en: Fetching is complete
ms: Mengambil Tamat

en: Fetching file %li of %li at %sB/s
ms: Mengambil fail %li of %li pada %sB/s

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
ms: Aplikasikan perubahan

en: Ctrl-c pressed
ms: Ctrl-c ditekan

note: append warning
en: To prevent data loss close all open applications and documents.
ms: Untuk mengelakkan kehilangan data tutup kesemua aplikasi dan dokumen.

en: Remove %s
ms: Buang %s

en: Install %s
ms: Pasang %s

en: Upgrade %s
ms: Naiktaraf %s

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
ms: Pertukaran Media

en: Show Difference >>>
ms: Tunjuk Perubahan >>>

en: <<< Hide Difference
ms: <<< Sorok Perubahan

en: Error
ms: Ralat

en: &Cancel
ms: &Batal

en: &Close
ms: &Tutup

en: Show Terminal >>>
ms: Tunjuk Terminal >>>

en: <<< Hide Terminal
ms: <<< Sorok Terminal

en: Information
ms: Informasi

en: Details
ms: Butiran

en: _Restart Now
ms: _Ulanghidup Sekarang

en: %li day | %li days
ms[0]: %li hari
ms[1]: %li hari

en: %li hour | %li hours
ms[0]: %li jam
ms[1]: %li jam

en: %li minute | %li minutes
ms[0]: %li minit
ms[1]: %li minit

en: %li second | %li seconds
ms[0]: %li saat
ms[1]: %li saat

en: Preparing to upgrade
ms: Persediaan untuk naik taraf

en: Getting new packages
ms: Mendapatkan pakej baru
