update-manager 0.87 - en to pl translation catalogue (326 entries)

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
pl: Serwer dla kraju %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
pl: Serwer główny

en: Custom servers
pl: Inne serwery

en: Could not calculate sources.list entry
pl: Nie można obliczyć wpisu w pliku w sources.list

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
pl: Nie można znaleźć żadnych plików z pakietami, może to nie jest płyta z Ubuntu lub to niepoprawna architektura?

en: Failed to add the CD
pl: Nie można dodać płyty CD

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
pl: Wystąpił błąd podczas dodawania płyty CD, aktualizacja systemu zostanie przerwana. Proszę zgłosić to jako błąd, jeśli jest to oficjalna płyta Ubuntu.
    
    Treść błędu jest następująca:
    "%s"

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
pl[0]: Usuwanie uszkodzonego pakietu
pl[1]: Usuwanie uszkodzonych pakietów
pl[2]: Usuwanie uszkodzonych pakietów

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Do you want to remove this package now to continue? | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archives can be found for them. Do you want to remove these packages now to continue?
pl[0]: Pakiet "%s" znajduje się w niezgodnym stanie i musi zostać zainstalowany ponownie, ale nie odnaleziono żadnego archiwum tego pakietu. Usunąć pakiet teraz aby kontynuować?
pl[1]: Pakiety "%s" znajdują się w niezgodnym stanie i muszą zostać zainstalowane ponownie, ale nie odnaleziono żadnego archiwum tych pakietów. Usunąć pakiety teraz aby kontynuować?
pl[2]: Pakiety "%s" znajdują się w niezgodnym stanie i muszą zostać zainstalowane ponownie, ale nie odnaleziono żadnego archiwum tych pakietów. Usunąć pakiety teraz aby kontynuować?

en: Broken packages
pl: Uszkodzone pakiety

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
pl: System zawiera uszkodzone pakiety, które nie mogły zostać naprawione. Przed kontynuowaniem należy je naprawić używając programu Synaptic lub apt-get.

note: FIXME: change the text to something more useful
en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade:
    %s
    
     This can be caused by:
     * Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
     * Running the current pre-release version of Ubuntu
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
pl: Wystąpił nierozwiązywalny problem podczas obliczania aktualizacji:
    %s
    
     Może to być spowodowane przez:
     * Aktualizowanie do testowej wersji Ubuntu
     * Użytkowanie bieżącej testowej wersji Ubuntu
     * Użytkowanie nieoficjalnych pakietów spoza repozytoriów Ubuntu

en: This is most likely a transient problem, please try again later.
pl: Wystąpiły przejściowe trudności. Proszę spróbować później.

en: If none of this applies, then please report this bug against the 'update-manager' package and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bug report.
pl: Jeśli żaden nie dotyczy, to proszę zgłosić błąd pakietu "update-manager" i zawrzeć w raporcie pliki z /var/log/dist-upgrade/.

en: Could not calculate the upgrade
pl: Nie można przetworzyć aktualizacji

en: Error authenticating some packages
pl: Błąd podczas uwierzytelniania niektórych pakietów

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
pl: Nie można było uwierzytelnić niektórych pakietów. Może to oznaczać chwilowy błąd sieci. Można spróbować ponownie później. Poniżej znajduje się lista nieuwierzytelnionych pakietów.

en: The package '%s' is marked for removal but it is in the removal blacklist.
pl: Pakiet "%s" jest oznaczony do usunięcia, lecz znajduje się na liście pakietów, których nie należy usuwać.

en: The essential package '%s' is marked for removal.
pl: Niezbędny pakiet "%s" jest oznaczony do usunięcia.

en: Can not mark '%s' for upgrade
pl: Nie można zaznaczyć "%s" do aktualizacji

en: Can't install '%s'
pl: Nie można zainstalować "%s"

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug.
pl: Nie można było zainstalować wymaganego pakietu. Proszę zgłosić to jako błąd.

note: FIXME: provide a list
en: Can't guess meta-package
pl: Nie można określić meta-pakietu

en: Your system does not contain a ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop or edubuntu-desktop package and it was not possible to detect which version of Ubuntu you are running.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
pl: System nie zawiera pakietów ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop lub edubuntu-desktop i nie jest możliwe wykrycie używanej wersji Ubuntu.
     Proszę zainstalować jeden z tych pakietów używając programu Synaptic lub apt-get przed kontynuowaniem.

en: Reading cache
pl: Odczytywanie bufora podręcznego

en: Unable to get exclusive lock
pl: Nie można uzyskać blokady na wyłączność

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
pl: To zazwyczaj oznacza, że inny program do zarządzania pakietami (jak apt-get lub aptitude) jest już uruchomiony. Należy najpierw zamknąć ten program.

en: Upgrading over remote connection not supported
pl: Aktualizacja poprzez połączenie zdalnie nie jest obsługiwana

en: You are running the upgrade over a remote ssh connection with a frontend that does not support this. The upgrade will abort now. Please try without ssh.
pl: Aktualizacja została uruchomiona poprzez zdalne połączenie SSH z interfejsem, który tego nie obsługuje. Aktualizacja zostanie przerwana. Proszę spróbować bez użycia SSH.

en: Continue running under SSH?
pl: Kontynuować połączenie SSH?

en: This session appears to be running under ssh. It is not recommended to perform a upgrade over ssh currently because in case of failure it is harder to recover.
    
    If you continue, a additional ssh daemon will be started at port '%s'.
    Do you want to continue?
pl: Wygląda na to, iż sesja działa pod ssh. Obecnie uruchamianie aktualizacji przez ssh nie jest zalecane, ponieważ w wypadku niepowodzenia trudniej jest naprawić błędy.
    
    Kontynuowanie spowoduje uruchomienie dodatkowej usługi ssh na porcie "%s".
    Kontynuować?

en: Starting additional sshd
pl: Uruchamianie dodatkowej usługi ssh

en: To make recovery in case of failure easier, an additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh you can still connect to the additional one.
pl: Dodatkowy demon sshd zostanie uruchomiony na porcie '%s', aby ułatwić odzyskiwanie w razie problemów z bieżącą usługą ssh. W przypadku niepowodzenia z aktualną sesją ssh, wciąż można podłączyć się do sesji dodatkowej.

en: Can not upgrade
pl: Nie można zaktualizować

en: An upgrade from '%s' to '%s' is not supported with this tool.
pl: Aktualizacja z wersji \"%s\" do \"%s\" nie jest możliwa przy użyciu tego narzędzia.

en: Sandbox setup failed
pl: Ustawienie trybu testowego nie powiodło się

en: It was not possible to create the sandbox environment.
pl: Utworzenie testowego środowiska nie było możliwe

en: Sandbox mode
pl: Tryb testowy

en: This upgrade is running in sandbox (test) mode. All changes are written to '%s' and will be lost on the next reboot.
    
    *No* changes written to a systemdir from now until the next reboot are permanent.
pl: Aktualizacja działa w trybie testowym. Wszystkie zmiany są zapisywane do "%s" i zostaną utracone po następnym uruchomieniu komputera.
    
    Do następnego uruchomienia komputera *wszystkie* zmiany wprowadzane do katalogów systemowych zostaną utracone.

en: Your python install is corrupted. Please fix the '/usr/bin/python' symlink.
pl: Instalacja python jest uszkodzona. Proszę naprawić dowiązanie do "/usr/bin/python".

en: Package 'debsig-verify' is installed
pl: Pakiet "debsig-verify" jest zainstalowany

en: The upgrade can not continue with that package installed.
    Please remove it with synaptic or 'apt-get remove debsig-verify' first and run the upgrade again.
pl: Aktualizacja nie może być kontynuowana, podczas gdy ten pakiet jest zainstalowany.
    Proszę najpierw usunąć go używając programu Synaptic lub "apt-get remove debsig-verify", a następnie uruchomić ponownie aktualizację".

en: Include latest updates from the Internet?
pl: Dołączyć najnowsze aktualizacje z Internetu?

en: The upgrade system can use the internet to automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  If you have a network connection this is highly recommended.
    
    The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up to date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
    If you answer 'no' here, the network is not used at all.
pl: System aktualizacji może połączyć się z internetem, aby automatycznie pobrać i zainstalować najnowsze aktualizacje. Jeśli masz połączenie sieciowe, jest to opcja zalecana.
    
    Aktualizacja zabierze trochę czasu, ale gdy zostanie zakończona, system będzie w pełni aktualny. Można tego zaniechać, jednak zalecana jest instalacja najnowszych aktualizacji.
    Jeśli teraz odpowiesz "NIE", sieć nie zostanie użyta.

en: disabled on upgrade to %s
pl: wyłączony podczas aktualizacji do %s

en: No valid mirror found
pl: Nie odnaleziono poprawnego serwera lustrzanego

en: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found.This can happen if you run a internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'no' the update will cancel.
pl: Podczas skanowania listy repozytoriów nie wykryto wpisów serwerów lustrzanych do aktualizacji. To może się zdarzyć, gdy używany jest wewnętrzny serwer lustrzany lub gdy informacje o serwerach lustrzanych są nieaktualne.
    
    Nadpisać "sources.list" mimo to? Po wybraniu "Tak" wszystkie wpisy "%s" zostaną zaktualizowane do "%s".
    Jeśli zostanie wybrane "Nie", aktualizacja zostanie anulowana.

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
pl: Wygenerować domyślne źródła?

en: After scanning your 'sources.list' no valid entry for '%s' was found.
    
    Should default entries for '%s' be added? If you select 'No', the update will cancel.
pl: W czasie skanowania pliku 'sources.list' znaleziono błędne odniesienie do '%s'.
    
    Czy mają zostać dodane standardowe wpisy dla '%s'? W razie wybrania opcji 'NIE', aktualizacja zostanie przerwana.

en: Repository information invalid
pl: Błędne informacje o repozytoriach

en: Upgrading the repository information resulted in a invalid file. Please report this as a bug.
pl: W wyniku aktualizacji informacji o repozytoriach powstał błędny plik. Proszę zgłosić to jako błąd.

en: Third party sources disabled
pl: Źródła niezależnych dostawców zostały wyłączone

en: Some third party entries in your sources.list were disabled. You can re-enable them after the upgrade with the 'software-properties' tool or your package manager.
pl: Niektóre wpisy niezależnych dostawców w pliku "sources.list" zostały wyłączone. Można ponownie je włączyć po aktualizacji używając narzędzia "software-properties" lub programu Synaptic.

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
pl[0]: Pakiet w niezgodnym stanie
pl[1]: Pakiety w niezgodnym stanie
pl[2]: Pakiety w niezgodnym stanie

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Please reinstall the package manually or remove it from the system. | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archive can be found for them. Please reinstall the packages manually or remove them from the system.
pl[0]: Pakiet "%s" znajduje się w niezgodnym stanie i musi zostać zainstalowany ponownie, ale nie odnaleziono żadnego archiwum tego pakietu. Proszę zainstalować pakiet ręcznie lub usunąć go z systemu.
pl[1]: Pakiety "%s" znajdują się w niezgodnym stanie i muszą zostać zainstalowane ponownie, ale nie odnaleziono żadnego archiwum tych pakietów. Proszę zainstalować pakiety ręcznie lub usunąć je z systemu.
pl[2]: Pakiety "%s" znajdują się w niezgodnym stanie i muszą zostać zainstalowane ponownie, ale nie odnaleziono żadnego archiwum tych pakietów. Proszę zainstalować pakiety ręcznie lub usunąć je z systemu.

en: Error during update
pl: Błąd podczas aktualizacji

en: A problem occurred during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
pl: Wystąpił problem podczas aktualizacji. Zazwyczaj wynika to z problemów z siecią, proszę sprawdzić połączenie sieciowe i spróbować ponownie.

note: print "on_button_install_clicked"
en: Not enough free disk space
pl: Zbyt mało miejsca na dysku

en: The upgrade is now aborted. The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
pl: Aktualizacja została przerwana. Aktualizacja wymaga %s wolnego miejsca na dysku "%s". Proszę zwolnić co najmniej %s dodatkowego miejsca na "%s". Proszę opróżnić kosz i usunąć tymczasowe pakiety z poprzednich instalacji używając polecenia "sudo apt-get clean".

en: Support for some applications ended
pl: Wsparcie dla niektórych programów zostało zakończone

en: Canonical Ltd. no longer provides support for the following software packages. You can still get support from the community.
    
    If you have not enabled community maintained software (universe), these packages will be suggested for removal at the end of the upgrade.
pl: Canonical Ltd. nie zapewnia już wsparcia dla tych pakietów. Nadal można uzyskać wsparcie od społeczności.
    
    Jeśli nie zostały włączone repozytoria utrzymywane przez społeczność (universe), zostanie zasugerowane usunięcie tych pakietów pod koniec aktualizacji.

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
pl: Przetwarzanie zmian

note: ask the user if he wants to do the changes
en: Do you want to start the upgrade?
pl: Rozpocząć aktualizację?

en: Could not download the upgrades
pl: Pobranie aktualizacji było niemożliwe

en: The upgrade is now aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again. All files downloaded so far are kept.
pl: Aktualizacja została przerwana. Proszę sprawdzić stan połączenia internetowego lub nośnika instalacyjnego i spróbować ponownie. Wszystkie do tej pory pobrane pliki zostaną zachowane.

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
pl: Błąd podczas zatwierdzania

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
pl: Przywracanie pierwotnego stanu systemu

en: Could not install the upgrades
pl: Instalacja aktualizacji zakończyła się niepowodzeniem.

note: invoke the frontend now and show a error message
en: The upgrade is now aborted. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a).
pl: Aktualizacja została przerwana. System może znajdować się w stanie nienadającym się do użycia. Zostanie uruchomione odzyskiwanie (dpkg --configure -a).

en: 
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bug report.
    %s
pl: 
    
    Proszę zgłosić ten błąd pakietu "update-manager", w raporcie proszę zawrzeć pliki z /var/log/dist-upgrade/.
    %s

en: The upgrade is now aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again.
pl: Aktualizacja została przerwana. Proszę sprawdzić stan połączenia internetowego lub nośnika instalacyjnego i spróbować ponownie.

en: Remove obsolete packages?
pl: Usunąć przestarzałe pakiety?

en: _Keep
pl: _Zachowaj

en: _Remove
pl: _Usuń

en: A problem occurred during the clean-up. Please see the below message for more information.
pl: Wystąpił problem podczas czyszczenia. Więcej informacji poniżej.

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
pl: Wymagana zależność nie jest zainstalowana.

en: The required dependency '%s' is not installed.
pl: Wymagana zależność "%s" nie jest zainstalowana.

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
pl: Sprawdzanie menedżera pakietów

en: Preparing the upgrade failed
pl: Przygotowanie aktualizacji nie powiodło się

en: Preparing the system for the upgrade failed. Please report this as a bug against the 'update-manager' package and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bug report.
pl: Przygotowanie systemu do aktualizacji nie powiodło się. Proszę zgłosić ten błąd pakietu "update-manager", w raporcie proszę zawrzeć pliki z /var/log/dist-upgrade/.

en: Getting upgrade prerequisites failed
pl: Pobranie elementów wymaganych do aktualizacji nie powiodło się

en: The system was unable to get the prerequisites for the upgrade. The upgrade will abort now and restore the original system state.
    
    Please report this as a bug against the 'update-manager' package and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bug report.
pl: System nie mógł uzyskać wstępnych wymagań do aktualizacji. Aktualizacja zostanie przerwana, pierwotny stan systemu zostanie przywrócony.
    
    Proszę zgłosić ten błąd pakietu "update-manager", w raporcie proszę zawrzeć pliki z /var/log/dist-upgrade/.

en: Updating repository information
pl: Aktualizowanie informacji o repozytoriach

en: Invalid package information
pl: Błędne informacje o pakietach

en: After your package information was updated the essential package '%s' can not be found anymore.
    This indicates a serious error, please report this bug against the 'update-manager' package and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bug report.
pl: Po aktualizacji informacji o pakietach niezbędny pakiet "%s" nie może zostać odnaleziony.
    To wskazuje na poważny problem, proszę zgłosić błąd pakietu "update-manager" i zawrzeć w raporcie pliki z /var/log/dist-upgrade/.

en: Fetching
pl: Pobieranie

en: Upgrading
pl: Aktualizacja w toku

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
pl: Aktualizacja ukończona

en: The upgrade is completed but there were errors during the upgrade process.
pl: Aktualizacja została ukończona, ale wystąpiły błędy podczas procesu aktualizacji.

en: Searching for obsolete software
pl: Wyszukiwanie przestarzałego oprogramowania

en: System upgrade is complete.
pl: Aktualizacja systemu zakończona powodzeniem.

en: The partial upgrade was completed.
pl: Częściowa aktualizacja została ukończona

en: Upgrading may reduce desktop effects, and performance in games and other graphically intensive programs.
pl: Aktualizacja może ograniczyć wydajność systemu dla efektów pulpitu, gier oraz innych programów obciążających zasoby graficzne.

en: This computer is currently using the AMD 'fglrx' graphics driver. No version of this driver is available that works with your hardware in Ubuntu 9.04.
    
    Do you want to continue?
pl: Ten komputer korzysta z sterownika grafiki AMD "fglrx". Brak wersji sterownika obsługującego ten sprzęt dostępnego dla Ubuntu 9.04.
    
    Kontynuować?

en: This computer is currently using the NVIDIA 'nvidia' graphics driver. No version of this driver is available that works with your video card in Ubuntu 8.10.
    
    Do you want to continue?
pl: Ten komputer uzywa aktualnie sterownika kart graficznych NVIDIA 'nvidia'. Brak dostepnej wersji sterownika obsługującej tę kartę graficzną w Ubuntu 8.10.
    Czy chcesz kontynuawać?

en: evms in use
pl: EVMS w użyciu

en: Your system uses the 'evms' volume manager in /proc/mounts. The 'evms' software is no longer supported, please switch it off and run the upgrade again when this is done.
pl: Twój system używa managera woluminów EVMS w /proc/mounts. Oprogramowanie EVMS nie jest więcej wspierane. W związku z tym należy je wyłączyć i zaktualizować, a po jej zakończeniu włączyć go ponownie.

en: Sandbox upgrade using aufs
pl: Aktualizacja testowa używając aufs

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
pl: Użycie podanej ścieżki do wyszukiwania CD-ROMu z pakietami aktualizacyjnymi

en: Use frontend. Currently available: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE
pl: Użycie nakładki graficznej. Obecnie dostępne: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE

en: *DEPRECATED* this option will be ignore
pl: *PRZESTARZAŁA* - opcja zostanie zignorowana

en: Perform a partial upgrade only (no sources.list rewriting)
pl: Wykonaj tylko częściową aktualizację (bez nadpisywania sources.list)

en: Set datadir
pl: Ustaw ścieżkę do danych

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
pl: Proszę włożyć "%s" do napędu "%s"

en: Fetching is complete
pl: Pobieranie zakończone

en: Fetching file %li of %li at %sB/s
pl: Pobieranie %li pliku z %li z prędkością %sB/s

en: About %s remaining
pl: Pozostało około %s

en: Fetching file %li of %li
pl: Pobieranie pliku %li z %li

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
pl: Zatwierdzanie zmian

note: we do not report followup errors from earlier failures
en: dependency problems - leaving unconfigured
pl: problemy z zależnościami - pozostawiony nieskonfigurowany

en: Could not install '%s'
pl: Nie można było zainstalować "%s"

en: The upgrade will continue but the '%s' package may be in a not working state. Please consider submitting a bug report about it.
pl: Aktualizacja będzie kontynuowana, ale pakiet "%s" może znajdować się w stanie nienadającym się do użytku. Proszę rozważyć zgłoszenie raportu błędu.

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
pl: Zastąpić własny plik konfiguracji
    "%s"?

en: You will lose any changes you have made to this configuration file if you choose to replace it with a newer version.
pl: Zostaną utracone wszystkie zmiany wprowadzone w tym pliku konfiguracyjnym, jeśli zostanie wybrana jego zamiana na nowszą wersję.

en: The 'diff' command was not found
pl: Polecenie "diff" nie zostało odnalezione

en: A fatal error occurred
pl: Wystąpił poważny błąd

en: Please report this as a bug (if you haven't already) and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade is now aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
pl: Proszę zgłosić to jako błąd (jeśli nie zostało to zrobione wcześniej) i dołączyć pliki /var/log/dist-upgrade/main.log oraz /var/log/dist-upgrade/apt.log w raporcie. Aktualizacja została przerwana.
    Pierwotny plik sources.list został zapisany w /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Ctrl-c pressed
pl: Wciśnięto Ctrl-C

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
pl: Działanie zostanie przerwane i może pozostawić system w uszkodzonym stanie. Na pewno chcesz to zrobić?

note: append warning
en: To prevent data loss close all open applications and documents.
pl: Aby zapobiec utracie danych proszę zamknąć wszystkie otwarte programy i dokumenty.

en: <b>Downgrade %s</b>
pl: <b>Zainstaluj %s w starszej wersji</b>

en: Remove %s
pl: Usuń %s

en: Install %s
pl: Instaluj %s

en: Upgrade %s
pl: Aktualizuj %s

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
pl: Zmiana nośnika

en: Show Difference >>>
pl: Wyświetl różnicę >>>

en: <<< Hide Difference
pl: <<< Ukryj różnicę

en: Error
pl: Wystąpił błąd

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Close
pl: &Zakończ

en: Show Terminal >>>
pl: Wyświetl terminal >>>

en: <<< Hide Terminal
pl: <<< Ukryj terminal

en: Information
pl: Informacje

en: Details
pl: Szczegóły

en: Restart required
pl: Wymagane ponowne uruchomienie komputera

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
pl: <b><big>Uruchom ponownie komputer w celu zakończenia aktualizacji</big></b>

en: _Restart Now
pl: _Uruchom ponownie

note: FIXME make this user friendly
en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly advised to resume the upgrade.
pl: b><big>Czy przerwać bieżącą aktualizację ?</big></b>
    
    System może utracić stabilność jeśli przerwiesz aktualizację. Wskazane jest wznowienie aktualizacji.

en: Cancel Upgrade?
pl: Anulować aktualizację?

en: %li day | %li days
pl[0]: %li dzień
pl[1]: %li dni
pl[2]: %li dni

en: %li hour | %li hours
pl[0]: %li godzina
pl[1]: %li godziny
pl[2]: %li godzin

en: %li minute | %li minutes
pl[0]: %li minuta
pl[1]: %li minuty
pl[2]: %li minut

en: %li second | %li seconds
pl[0]: %li sekunda
pl[1]: %li sekundy
pl[2]: %li sekund

note: 56 kbit 1Mbit = 1024 kbit
en: This download will take about %s with a 1Mbit DSL connection and about %s with a 56k modem.
pl: Pobieranie potrwa około %s używając połączenia 1 Mbit DSL lub około %s używając połączenia modemowego 56k.

note: if we have a estimated speed, use it
en: This download will take about %s with your connection.
pl: Pobieranie może potrwać około %s w przypadku tego łącza.

en: Preparing to upgrade
pl: Przygotowywanie do aktualizacji

en: Getting new software channels
pl: Pobieranie nowych kanałów oprogramowania

en: Getting new packages
pl: Pobieranie nowych pakietów

en: Installing the upgrades
pl: Instalowanie aktualizacji

en: Cleaning up
pl: Czyszczenie

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
pl[0]: %d pakiet zostanie usunięty.
pl[1]: %d pakiety zostaną usunięte.
pl[2]: %d pakietów zostanie usuniętych.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
pl[0]: %d nowy pakiet zostanie zainstalowany.
pl[1]: %d nowe pakiety zostaną zainstalowane.
pl[2]: %d nowych pakietów zostanie zainstalowanych.

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
pl[0]: %d pakiet zostanie zaktualizowany.
pl[1]: %d pakiety zostaną zaktualizowane.
pl[2]: %d pakietów zostanie zaktualizowanych.

en: 
    
    You have to download a total of %s.
pl: 
    
    Konieczne pobranie w sumie %s.

en: Fetching and installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be cancelled.
pl: Pobieranie i instalowanie aktualizacji może potrwać kilka godzin. Gdy pobieranie zostanie zakończone, procesu nie będzie można anulować.

note: FIXME: this should go into DistUpgradeController
en: Your system is up-to-date
pl: System jest w pełni zaktualizowany

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
pl: Brak dostępnych aktualizacji. Aktualizacja zostanie anulowana.

en: Reboot required
pl: Wymagane ponowne uruchomienie komputera

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
pl: Aktualizacja została ukończona i należy ponownie uruchomić komputer. Uruchomić ponownie teraz?

en: Could not run the upgrade tool
pl: Nie można było uruchomić narzędzia aktualizacji

en: This is most likely a bug in the upgrade tool. Please report it as a bug
pl: To najprawdopodobniej błąd w narzędziu aktualizacji. Proszę zgłosić to jako błąd.

en: Upgrade tool signature
pl: Podpis narzędzia aktualizacji

en: Upgrade tool
pl: Narzędzie aktualizacji

en: Failed to fetch
pl: Pobieranie nie powiodło się

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
pl: Pobieranie aktualizacji nie powiodło się. Może to oznaczać problem z siecią.

en: Failed to extract
pl: Rozpakowywanie nie powiodło się

en: Extracting the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
pl: Rozpakowywanie aktualizacji nie powiodło się. Mógł wystąpić problem z siecią lub z serwerem.

en: Verfication failed
pl: Weryfikacja nie powiodła się

en: Verifying the upgrade failed.  There may be a problem with the network or with the server.
pl: Weryfikacja aktualizacji nie powiodła się. Mógł wystąpić problem z siecią lub z serwerem.

en: Authentication failed
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się

en: Authenticating the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
pl: Uwierzytelnienie aktualizacji nie powiodło się. Mógł wystąpić problem z siecią lub z serwerem.

en: Can not run the upgrade
pl: Nie można rozpocząć aktualizacji

en: This usually is caused by a system were /tmp is mounted noexec. Please remount without noexec and run the upgrade again.
pl: Ta sytuacja jest zazwyczaj spowodowana przez system, gdy /tmp jest zamontowany z parametrem noexec. Zamontuj go ponownie bez parametru noexec i ponownie uruchom aktualizację.

en: The error message is '%s'.
pl: Treść komunikatu błędu: \"%s\"

en: Please report this as a bug and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade is now aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
pl: Proszę zgłosić to jako błąd i dołączyć pliki /var/log/dist-upgrade/main.log oraz /var/log/dist-upgrade/apt.log w raporcie. Aktualizacja została przerwana.
    Pierwotny plik sources.list został zapisany w /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Aborting
pl: Anulowanie

en: Demoted:
pl: Zdegradowane:

en: Continue [yN]
pl: Kontynuuj [tN]

en: Details [d]
pl: Szczegóły [s]

note: TRANSLATORS: the "y" is "yes" TRANSLATORS: first letter of a positive (yes) answer
en: y
pl: t

note: TRANSLATORS: the "d" is "details"
en: d
pl: s

en: Remove: %s
pl: Usuń: %s

en: Install: %s
pl: Instaluj: %s

en: Upgrade: %s
pl: Aktualizuj: %s

en: Continue [Yn]
pl: Kontynuować [Tn]

en: To finish the upgrade, a restart is required.
    If you select 'y' the system will be restarted.
pl: Aby ukończyć aktualizację należy uruchomić ponownie komputer.
    Po wybraniu "t" komputer zostanie uruchomiony ponownie.

en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly adviced to resume the upgrade.
pl: <b><big>Przerwać trwającą aktualizację?</big></b>
    
    System może stać się niezdatny do użytku jeśli aktualizacja zostanie przerwana. Zalecane jest kontynuowanie aktualizacji.

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
pl: <b><big>Rozpocząć aktualizację?</big></b>

en: <b><big>Upgrading Ubuntu to version 9.04</big></b>
pl: <b><big>Aktualizacja Ubuntu do wersji 9.04</big></b>

en: Difference between the files
pl: Różnice pomiędzy plikami

en: Distribution Upgrade
pl: Aktualizacja dystrybucji

en: Restarting the computer
pl: Ponowne uruchamianie komputera

en: Setting new software channels
pl: Ustawianie nowych kanałów oprogramowania

en: _Cancel Upgrade
pl: _Przerwij aktualizację

en: _Continue
pl: K_ontynuuj

en: _Replace
pl: Zas_tąp

en: _Report Bug
pl: Zgłoś _błąd

en: _Resume Upgrade
pl: _Wznów aktualizację

en: _Start Upgrade
pl: _Rozpocznij aktualizację

en: Could not find the release notes
pl: Nie można było odnaleźć informacji o wydaniu

en: The server may be overloaded.
pl: Serwer może być przeciążony.

en: Could not download the release notes
pl: Pobranie informacji o wydaniu było niemożliwe

en: Please check your internet connection.
pl: Proszę sprawdzić połączenie sieciowe.

en: Upgrade
pl: Aktualizuj

en: Release Notes
pl: Informacje o wydaniu

en: Downloading additional package files...
pl: Pobieranie dodatkowych plików pakietów...

en: File %s of %s at %sB/s
pl: Plik %s z %s z prędkością %sB/s

en: File %s of %s
pl: Plik %s z %s

en: Open Link in Browser
pl: Otwórz odnośnik w przeglądarce

en: Copy Link to Clipboard
pl: Skopiuj odnośnik do schowka

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
pl: Pobieranie pliku %(current)li z %(total)li z prędkością %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
pl: Pobieranie pliku %(current)li z %(total)li

en: Version %s:
pl: Wersja %s:

en: Downloading list of changes...
pl: Pobieranie listy zmian...

en: _Uncheck All
pl: Odznacz wszystkie

en: _Check All
pl: Zaznacz wszystkie

note: TRANSLATORS: b stands for Bytes
en: Download size: %s
pl: Do pobrania: %s

en: Unknown download size
pl: Rozmiar plików do pobrania nieznany

en: It is unknown when the package information was updated last. Please try clicking on the 'Check' button to update the information.
pl: Data ostatniej aktualizacji informacji o pakietach jest nieznana. Proszę zaktualizować informacje naciskając przycisk "Sprawdź".

en: The package information was last updated %s day ago. | The package information was last updated %s days ago.
pl[0]: Informacje o pakietach zaktualizowano %s dzień temu.
pl[1]: Informacje o pakietach zaktualizowano %s dni temu.
pl[2]: Informacje o pakietach zaktualizowano %s dni temu.

en: The package information was last updated %s hour ago. | The package information was last updated %s hours ago.
pl[0]: Informacje o pakietach zaktualizowano %s godzinę temu
pl[1]: Informacje o pakietach zaktualizowano %s godziny temu.
pl[2]: Informacje o pakietach zaktualizowano %s godzin temu.

en: The package information was last updated less than one hour ago.
pl: Informacje o pakietach zostały zaktualizowane mniej niż godzinę temu.

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
pl: Aktualizacje oprogramowania poprawiają błędy, eliminują luki bezpieczeństwa i dostarczają nowe funkcje.

en: Welcome to Ubuntu
pl: Witamy w Ubuntu

en: These software updates have been issued since Ubuntu was released. If you don't want to install them now, choose "Update Manager" from the Administration Menu later.
pl: Poniższe aktualizacje zostały udostępnione po wydaniu Ubuntu. Można je zainstalować później, wybierając pozycję "Menedżer aktualizacji" z menu Administracja.

en: Software updates are available for this computer
pl: Dostępne są aktualizacje oprogramowania

en: If you don't want to install them now, choose "Update Manager" from the Administration menu later.
pl: Można zainstalować je później, wybierając pozycję "Menedżer aktualizacji" z menu Administracja.

en: Please wait, this can take some time.
pl: Proszę czekać, to może chwilę potrwać.

en: Update is complete
pl: Aktualizacja została ukończona.

en: The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
pl: Aktualizacja wymaga %s wolnego miejsca na dysku "%s". Proszę uwolnić co najmniej %s dodatkowego miejsca na "%s". Proszę opróżnić kosz i usunąć tymczasowe pakiety z poprzednich instalacji za pomocą polecenia "sudo apt-get clean".

en: Reading package information
pl: Odczytywanie informacji o pakietach

en: Could not initialize the package information
pl: Nie można zainicjować informacji o pakietach

en: An unresolvable problem occurred while initializing the package information.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
pl: Wystąpił niemożliwy do rozwiązania problem podczas inicjalizacji informacji o pakietach.
    
    Proszę zgłosić ten błąd dla pakietu \"update-manager\" załączając poniższą treść komunikatu błędu:

en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
pl: Wystąpił niemożliwy do rozwiązania problem podczas obliczania aktualizacji.
    
    Proszę zgłosić ten błąd dla pakietu \"update-manager\" załączając poniższą treść komunikatu błędu:

note: TRANSLATORS: the b stands for Bytes
en: (Size: %s)
pl: (Rozmiar: %s)

en: From version %(old_version)s to %(new_version)s
pl: Z wersji %(old_version)s do %(new_version)s

en: Version %s
pl: Wersja %s

en: Your distribution is not supported anymore
pl: Zainstalowana dystrybucja nie jest już wspierana

en: You will not get any further security fixes or critical updates. Upgrade to a later version of Ubuntu Linux. See http://www.ubuntu.com for more information on upgrading.
pl: Dalsze poprawki błędów bezpieczeństwa oraz krytyczne aktualizacje nie będą już dostarczane. Proszę zaktualizować system do nowszej wersji Ubuntu Linux. Proszę odwiedzić http://www.ubuntu.com po więcej informacji.

en: <b>New distribution release '%s' is available</b>
pl: <b>Nowe wydanie dystrybucji "%s" jest dostępne</b>

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
pl: Spis oprogramowania jest uszkodzony

en: It is impossible to install or remove any software. Please use the package manager "Synaptic" or run "sudo apt-get install -f" in a terminal to fix this issue at first.
pl: Nie ma możliwości instalacji lub usunięcia jakiegokolwiek oprogramowania. Proszę użyć programu Synaptic lub wydać polecenie "sudo apt-get install -f" w terminalu, aby naprawić ten problem.

en: Downloading Package Information
pl: Pobieranie informacji o pakietach

en: The repositories are being checked for new, removed, or updated software packages
pl: Sprawdzanie nowych, usuniętych lub zaktualizowanych pakietów oprogramowania

en: Downloading Package Updates
pl: Pobieranie aktualizacji pakietów

en: The selected package updates are being downloaded and installed on the system
pl: Wybrane aktualizacje pakietów są pobierane i instalowane w systemie

en: run_synaptic called with unknown action
pl: Wywołano run_synaptic z nieznanym działaniem

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Building Updates List
pl: Tworzenie listy pakietów do uaktualnienia

en: 
    A normal upgrade can not be calculated, please run: 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    This can be caused by:
     ◦ A previous upgrade which didn't complete
     ◦ Problems with some of the installed software
     ◦ Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     ◦ Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
pl: 
    Zwykła aktualzacja nie mogła zostać obliczona, proszę uruchomić: 
      sudo apt-get dist-upgrade
    
    
    Może to być spowodowane przez:
     ◦ Niedokończony poprzedni proces aktualizacji
     ◦ Problemy z niektórymi pakietami oprogramowania
     ◦ Nieoficjalnymi pakietami spoza repozytorium Ubuntu
     ◦ Normalnymi zmianiami w testowej wersji Ubuntu

en: Downloading changelog
pl: Pobieranie dziennika zmian

note: FIXME: better string, but we are in string freeze
en: Failed to detect distribution
pl: Nie udało się wykryć dystrybucji

en: The changelog does not contain any relevant changes.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
pl: Dziennik zmian jest niedostępny.
    
    Proszę użyć http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    zanim zmiany zostaną udostępnione lub spróbować później.

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
pl: Lista zmian nie jest jeszcze dostępna.
    
    Należy użyć http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    do momentu, kiedy zmiany będą dostępne, lub spróbować później.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
pl: Nie udało się pobrać listy zmian. 
    Proszę sprawdzić połączenie sieciowe.

en: A error '%s' occurred while checking what system you are using.
pl: Wystąpił błąd \"%s\" podczas sprawdzania używanego systemu.

en: Important security updates
pl: Ważne aktualizacje bezpieczeństwa

en: Recommended updates
pl: Aktualizacje polecane

en: Proposed updates
pl: Aktualizacje proponowane

en: Backports
pl: Backporty

en: Distribution updates
pl: Aktualizacje dystrybucji

en: Other updates
pl: Inne aktualizacje

en: Previous selected
pl: Poprzednio zaznaczone

en: <b><big>You must check for updates manually</big></b>
    
    Your system does not check for updates automatically. You can configure this behavior in <i>Software Sources</i> on the <i>Updates</i> tab.
pl: <b><big>Należy sprawdzić dostępność aktualizacji samodzielnie</b></big>
    
    Aktualizacje automatyczne nie są włączone. Można ustawić tę funkcję w <i>Źródłach oprogramowania</i> w zakładce <i>Aktualizacje</i>.

en: <big><b>Not all updates can be installed</b></big>
pl: <big><b>Nie wszystkie aktualizacje mogą zostać zainstalowane</b></big>

en: <big><b>Starting Update Manager</b></big>
pl: <big><b>Uruchamianie menedżera aktualizacji</b></big>

en: Changes
pl: Zmiany

en: Chec_k
pl: Sp_rawdź

en: Check the software channels for new updates
pl: Sprawdza kanały oprogramowania w poszukiwaniu nowych aktualizacji

en: Description
pl: Opis

en: Description of update
pl: Opis aktualizacji

en: Run a partial upgrade, to install as many updates as possible. 
    
    This can be caused by:
     ◦ A previous upgrade which didn't complete
     ◦ Problems with some of the installed software
     ◦ Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     ◦ Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
pl: Należy uruchomić częściową aktualizację, aby zainstalować jak najwięcej aktualizacji. 
    
    Może to być spowodowane:
     ◦ Poprzednią niekompletną aktualizacją
     ◦ Nieoficjalnymi pakietami oprogramowania
     ◦ Normalnymi zmianami podczas używania wersji rozwojowej

en: Settings…
pl: Ustawienia...

en: Show progress of individual files
pl: Postęp pobierania poszczególnych plików

en: U_pgrade
pl: _Aktualizuj

en: Update Manager
pl: Menedżer aktualizacji

en: Upgrade to the latest version of Ubuntu
pl: Zaktualizuj do najnowszej wersji Ubuntu

en: _Hide this information in the future
pl: _Ukryj tę informację w przyszłości

en: _Install Updates
pl: _Instaluj aktualizacje

en: _Partial Upgrade
pl: _Częściowa aktualizacja

en: _Upgrade
pl: _Aktualizuj

en: updates
pl: aktualizacje

en: Show and install available updates
pl: Wyświetl i zainstaluj dostępne aktualizacje

en: Software Updates
pl: Aktualizacje oprogramowania

en: *deprecated* Check for new distribution releases
pl: *niezalecane* Sprawdzaj nowe wydania dystrybucji

en: Auto close the install window after successful install
pl: Automatyczne zamknięcie okna instalacji po jej pomyślnym ukończeniu

en: First run welcome message
pl: Komunikat powitalny podczas pierwszego uruchomienia

en: If automatic checking for updates is disabled, you have to reload the channel list manually. This option allows to hide the reminder shown in this case.
pl: Jeśli automatycznie sprawdzanie dostępności aktualizacji jest wyłączone, należy odświeżać listę kanałów ręcznie. Ta opcja pozwala na ukrycie przypominania o tym fakcie.

en: If this key is set a first run welcome message will be presented.
pl: Jeśli klucz jest ustawiony, to zostanie wyświetlony komunikat powitalny pierwszego uruchomienia.

en: If this key is set the install window will be automatically closed on successful installation.
pl: Jeżeli to pole jest zaznaczone, okno instalacji zostanie automatycznie zamknięte po pomyślnym jej ukończeniu.

en: If this key is set the main update list window will show version information (from version to version).
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, główne okno z listą aktualizacji będzie wyświetlać informację o wersjach (źródłowa i docelowa).

en: Remind to reload the channel list
pl: Przypominaj o odświeżaniu listy kanałów

en: Show details of an update
pl: Wyświetlanie szczegółów poszczególnych aktualizacji

en: Show version in update list
pl: Wyświetl wersje w liście dostępnych aktualizacji

en: Stores the size of the update-manager dialog
pl: Zapamiętuje rozmiar okna Menedżera aktualizacji

en: Stores the state of the expander that contains the list of changes and the description
pl: Zapamiętuje położenie wysuwalnego obszaru zawierającego listę zmian i opis

en: The window size
pl: Rozmiar okna

en: This key is deprecated in favor of the file /etc/update-manager/release-upgrades Check automatically if a new version of the current distribution is available and offer to upgrade (if possible).
pl: Ten klucz jest przestarzały i zastąpiony plikiem /etc/update-manager/release-upgrades. Włącza automatyczne sprawdzanie, czy jest dostępna nowa wersja bieżącej dystrybucji i proponowanie aktualizacji (jeśli to możliwe).

en: Show version and exit
pl: Wyświetlenie wersji i zakończenie

en: Check if a new distribution release is available
pl: Sprawdź dostępność nowego wydania dystrybucji

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
pl: Sprawdź możliwość aktualizacji do najnowszej wersji testowej

en: Upgrade using the latest proposed version of the release upgrader
pl: Aktualizacja przy użyciu najnowszej wesji proponowanej aktualizatora wydań

en: Do not focus on map when starting
pl: Bez skupienia na mapie przy uruchamianiu

en: Try to run a dist-upgrade
pl: Spróbuj uruchomić aktualizację dystrybucji

en: Test upgrade with a sandbox aufs overlay
pl: Aktualizacja testowa z nakładką sandbox aufs

en: Running partial upgrade
pl: Przetwarzanie częściowej aktualizacji

en: Try upgrading to the latest release using the upgrader from $distro-proposed
pl: Proszę spróbować uaktualnić do najnowszej wersji używając programu uaktualniającego z $distro-proposed

en: Run in a special upgrade mode.
    Currently 'desktop' for regular upgrades of a desktop system and 'server' for server systems are supported.
pl: Uruchom w specjalnym trybie aktualizacji.
    Obecnie obsługiwane są tryby "desktop" dla komputerów biurkowych i "server" dla aktualizacji serwerów.

en: Run the specified frontend
pl: Uruchom określoną nakładkę

en: Checking for a new ubuntu release
pl: Sprawdzanie dostępności nowego wydania Ubuntu

en: No new release found
pl: Nie odnaleziono nowego wydania

en: Do not output anything, just return %s if there is a new release and %s if there is none.
pl: Bez wyjścia danych, jedynie zwracanie %s, jeśli dostępne jest nowe wydanie oraz %s jeśli nie ma dostępnego nowego wydania.

en: New release '%s' available.
pl: Dostępne nowe wydanie: "%s".

en: Run 'do-release-upgrade' to upgrade to it.
pl: Proszę uruchomić "do-release-upgrade", aby zaktualizować.

en: Unimplemented method: %s
pl: Zaimplementowana metoda: %s

en: A file on disk
pl: Plik na dysku

en: .deb package
pl: Pakiet .deb

en: Install missing package.
pl: Instalacja brakującego pakietu.

en: Package %s should be installed.
pl: Pakiet %s powinien zostać zainstalowany.

note: pragma: no cover
en: %i obsolete entries in the status file
pl: %i zbędnych wpisów w pliku stanu

en: Obsolete entries in dpkg status
pl: Zbędne wpisy stanu w dpkg

note: pragma: no cover
en: Obsolete dpkg status entries
pl: Zbędne wpisy stanu dpkg

en: When upgrading, if kdelibs4-dev is installed, kdelibs5-dev needs to be installed. See bugs.launchpad.net, bug ##279621 for details.
pl: Podczas aktualizacji, jeśli pakiet kdelibs4-dev jest zainstalowany, to pakiet kdelibs5-dev musi zostać zainstalowany. Szczegóły znajdują się na stronie bugs.launchpad.net, błąd ##279621.

en: %s needs to be marked as manually installed.
pl: %s musi zostać oznaczony jako zainstalowany ręcznie.

en: Remove lilo since grub is also installed.(See bug #314004 for details.)
pl: Proszę usunąć lilo, ponieważ grub także jest zainstalowany. (Więcej szczegółów w raporcie błędu #314004.)
