update-manager - en to sq translation catalogue (114 entries)

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
sq: Serveri për %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
sq: Serveri Kryesor

en: Custom servers
sq: Servera të personalizuar

en: Could not calculate sources.list entry
sq: Nuk mund të logaris hyrjet e listës së burimeve

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
sq: E pa mundur të lokalizoj ndonjë paketë. Ndoshta kjo nuk është një disk Ubuntu ose është arkitekturë e gabuar?

en: Failed to add the CD
sq: Futja e CD dështoi

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
sq: Gabim në shtimin e CDs, Aktualizimi do të ndaloj. Ju lutem raporto këtë si një bug në qoftëse kjo është një CD Ubuntu e vlefshme.
    
    Mesazhi i gabimit ishte:
    '%s'

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
sq[0]: Fshij paketën në gjëndje të keqe
sq[1]: Fshij paketat në gjëndje të keqe

en: Broken packages
sq: Paketat e dëmtuara

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
sq: Sistemi juaj përmban paketa defekt, të cilat nuk mund të riparohen me këtë softuer.Ju lutemi riparoni këtë me Synaptic ose apt-get, para se të shkoni përpara.

en: This is most likely a transient problem, please try again later.
sq: Ky ka mundësi të jetë një problem kalimtar, ju lutemi provojeni përsëri më vonë.

en: Could not calculate the upgrade
sq: Aktualizimi nuk mund të llogaritej

en: Error authenticating some packages
sq: Gabim gjatë vërtetimit të origjinalitetit të disa paketave.

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
sq: Disa paketa nuk mund të vërtetoheshin për origjinalitet.Kjo ka si pasojë problemet me rrjetin.Ju lutemi provoni më vonë edhe një herë.Paketat e mëposhtme nuk mund të vërtetohen për nga origjinaliteti.

en: The package '%s' is marked for removal but it is in the removal blacklist.
sq: Paketa '%s' është shënuar për tu hequr, por është në listën e zezë të heqjes.

en: The essential package '%s' is marked for removal.
sq: Paketa thelbësore '%s' është shënuar për tu hequr.

en: Can not mark '%s' for upgrade
sq: Nuk mund ta shënojmë '%s' për përditësim

en: Can't install '%s'
sq: '%s' nuk mund të instalohet

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug.
sq: Një paketë i nevojshëm nuk mundi të instalohet.Ju lutemi raportoni këtë problem.

en: Reading cache
sq: Po lexojmë depozitën

en: Unable to get exclusive lock
sq: Është e pamundur të merret një hyrje ekskluzive

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
sq: Kjo dmth se me siguri, një tjetër Paketmanager është aktiv (si psh apt-get ose aptitude). Ju lutemi mbylleni së pari këtë aplikacion.

en: Upgrading over remote connection not supported
sq: Përditësimi nga një lidhje e largët nuk suportohet

en: You are running the upgrade over a remote ssh connection with a frontend that does not support this. The upgrade will abort now. Please try without ssh.
sq: Ju po e kryeni përditësimin nga një lidhje e largët ssh me një hyrje që nuk e suporton këtë. Përditësimi do të abortohet tani. Ju lutemi provojeni pa ssh.

en: Continue running under SSH?
sq: Të vazhdojmë punën nën SSH?

en: Starting additional sshd
sq: Po nisim sshd shtesë

en: Can not upgrade
sq: Nuk mund të aktualizoj

en: An upgrade from '%s' to '%s' is not supported with this tool.
sq: Një përditësim nga '%s' në '%s' nuk suportohet me këtë mjet.

en: Sandbox setup failed
sq: Instalimi i Sandbox dështoi

en: It was not possible to create the sandbox environment.
sq: Nuk qe e mundur të krijohej ambienti i sandbox.

en: Sandbox mode
sq: Mënyra Sandbox

en: Your python install is corrupted. Please fix the '/usr/bin/python' symlink.
sq: Instalimi juaj i python është i dëmtuar. Ju lutemi rregulloni '/usr/bin/python' symlink.

en: Package 'debsig-verify' is installed
sq: Paketa 'debsig-verify' është instaluar

en: Include latest updates from the Internet?
sq: Të përfshijmë edhe përditësimet e fundit nga Interneti?

en: disabled on upgrade to %s
sq: u çaktivizua në përditësimin e %s

en: No valid mirror found
sq: Nuk u gjet asnjë lidhje e vlefshme

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
sq: Të gjenerojmë resurset e parazgjedhura?

en: Repository information invalid
sq: Informacioni i magazinës është i pavlefshëm

en: Third party sources disabled
sq: Burimet e palëve të treta janë çaktivizuar

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
sq[0]: Paketa në gjendje të paqëndrueshme
sq[1]: Paketat në gjendje të paqëndrueshme

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Please reinstall the package manually or remove it from the system. | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archive can be found for them. Please reinstall the packages manually or remove them from the system.
sq[0]: Paketa '%s' është në një gjendje jo të qëndrueshme dhe duhet riinstaluar, por për të nuk mund të gjendet asnjë arkiv. ju lutemi riinstalojeni paketën në mënyrë manuale ose hiqeni nga sistemi.
sq[1]: Paketat '%s' janë në një gjendje jo të qëndrueshme dhe duhen riinstaluar, por për to nuk mund të gjendet asnjë arkiv. ju lutemi riinstalojini paketat në mënyrë manuale ose hiqini nga sistemi.

en: Error during update
sq: Gabim gjatë përditësimit

note: print "on_button_install_clicked"
en: Not enough free disk space
sq: Nuk ka hapësirë të lirë sa duhet

en: Support for some applications ended
sq: Mbështetja për disa programe ka përfunduar

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
sq: Duke llogaritur ndryshimet

note: ask the user if he wants to do the changes
en: Do you want to start the upgrade?
sq: Dëshironi të nisni përditësimin?

en: Could not download the upgrades
sq: Nuk mund të aktualizohen, shkarkimet

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
sq: Gabim gjatë vendosjes

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
sq: Duke kthyer gjendjen origjinale të sistemit

en: Could not install the upgrades
sq: Nuk mund të instalohen, aktualizimet

en: _Keep
sq: _Mbaj

en: _Remove
sq: _Hiqe

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
sq: Vartësitë e kërkuara nuk janë instaluar

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
sq: Duke kontrolluar menaxhuesin e paketave

en: Preparing the upgrade failed
sq: Pergaditja e aktualizimit dështoi

en: Updating repository information
sq: Duke përditësuar informacionin e magazinës

en: Upgrading
sq: Aktualizo

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
sq: Aktualizimi përfundoi

en: Searching for obsolete software
sq: Duke kërkuar për programe të vjetra

en: System upgrade is complete.
sq: Aktualizimi i sistemit është komplet

en: The partial upgrade was completed.
sq: Përditësimi i pjesshëm nuk u kompletua.

en: evms in use
sq: evms nuk është në përdorim

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
sq: Ju lutem Fut '%s' Në ngases '%s'

en: About %s remaining
sq: Rreth %s të mbetura

en: A fatal error occurred
sq: Ndodhi një gabim fatal

en: Ctrl-c pressed
sq: Ctrl-c i shtypur

en: Remove %s
sq: Largo %s

en: Install %s
sq: Instalo %s

en: Upgrade %s
sq: Aktualizo %s

en: Error
sq: Gabim

en: &Cancel
sq: &Ndalo

en: &Close
sq: &Mbyll

en: Show Terminal >>>
sq: Trego Terminalin >>>

en: Information
sq: Informacion

en: Details
sq: Detajet

en: Restart required
sq: Kërkohet rinisja

en: _Restart Now
sq: _Rinis tani

en: Cancel Upgrade?
sq: Anullo Aktualizimin?

en: %li day | %li days
sq[0]: %li ditë
sq[1]: %li ditët

en: %li hour | %li hours
sq[0]: %li orë
sq[1]: %li orë

en: %li minute | %li minutes
sq[0]: %li minut
sq[1]: %li minuta

en: %li second | %li seconds
sq[0]: %li sekond
sq[1]: %li sekonda

en: Cleaning up
sq: Duke pastruar

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
sq: Ato aktualizime nuk jan te gatshem per sistemin tuaj. Aktualizimet nuk mun te largohen.

en: Authentication failed
sq: Identifikimi dështoi

en: Aborting
sq: Duke ndërprep

en: Continue [yN]
sq: Vazhdo [yN]

en: Details [d]
sq: Detajet [d]

en: Remove: %s
sq: Fshij: %s

en: Install: %s
sq: Instalo: %s

en: Upgrade: %s
sq: Aktualizo: %s

en: Continue [Yn]
sq: Vazhdo [Yn]

en: To finish the upgrade, a restart is required.
    If you select 'y' the system will be restarted.
sq: Për të mbaruar aktualizimin, kërkohet një rinisje.
    Në qoftëse ju zgjithni 'y' sistemi do të rinis.

en: Difference between the files
sq: Dallimet në mes të të dhënave

en: Terminal
sq: Terminali

en: _Cancel Upgrade
sq: _Ndërprej aktualizimin

en: _Continue
sq: _Vazhdo

en: _Replace
sq: _Zevëndëso

en: _Report Bug
sq: _Raporto Bug

en: _Start Upgrade
sq: _Starto Aktualizimin

en: The server may be overloaded.
sq: Serveri mund të jetë i mbingarkuar.

en: Upgrade
sq: Aktualizo

en: File %s of %s at %sB/s
sq: Skedari %s nga %s në %sB/s

en: File %s of %s
sq: skedari %s nga %s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
sq: Duke shkarkuar skedarin %(current)li nga %(total)li me %(speed)s/s

en: Update is complete
sq: Rifreskimi është komplet

note: TRANSLATORS: the b stands for Bytes
en: (Size: %s)
sq: (Madhësia: %s)

en: Version %s
sq: Versioni %s

en: Description
sq: Përshkrimi

en: U_pgrade
sq: A_ktualizim

en: _Partial Upgrade
sq: _Aktualizim i pjesërishëm

en: _Upgrade
sq: _Aktualizim

en: A file on disk
sq: një skedar në disk

en: .deb package
sq: paket .deb
