epiphany 3.15.x - en to nb translation catalogue (552 entries)

en: Search the web
nb: Søk på nettet

en: Web browser for GNOME
nb: Nettleser for GNOME

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages.
nb: Nettleseren for GNOME skrivebordet, som er tett integrert med skrivebordet og har et enkelt og intuitivt brukergrensesnitt som lar deg fokusere på dine nettsider.

en: Web
nb: Internett

en: Web Browser
nb: Nettleser

en: Epiphany Web Browser
nb: Epiphany nettleser

en: Browse the web
nb: Surf på nettet

en: web;browser;internet;
nb: web;nettleser;internett;

en: New Incognito Window
nb: Nytt inkognitovindu

en: Browse with caret
nb: Surf med markør

note: DuckDuckGo is the default search engine. Must exactly match the URL used in the preferences dialog, except this string is surrounded by single quotes and uses &amp; instead of simply &. If the match is not otherwise exact, there will be a spurious, ugly entry in the preferences combo, so please test
en: 'https://duckduckgo.com/?q=%s&amp;t=epiphany'
nb: «https://duckduckgo.com/?q=%s&amp;t=epiphany»

en: URL Search
nb: Adressesøk

en: Search string for keywords entered in the URL bar.
nb: Søkestreng for nøkkelord som skrives inn i adressefeltet.

en: User agent
nb: Brukeragent

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
nb: Streng som vil brukes som brukeragent for å identifisere nettleseren overfor tjenere.

en: Automatic downloads
nb: Automatiske nedlastinger

en: When files cannot be opened by the browser they are automatically downloaded to the download folder and opened with the appropriate application.
nb: Når filler ikke kan åpnes i nettleseren, lastes de automatisk ned til nedlastingsmappen og åpnes med forvalgt program.

en: Force new windows to be opened in tabs
nb: Tving nye vinduer til å åpnes i faner

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
nb: Tving forespørsler om nye vinduer til å åpnes i faner i stedet for nytt vindu.

en: Remember passwords
nb: Husk passord

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
nb: Hvorvidt passord skal lagres og forhåndsutfylles på nettsteder.

en: Automatically manage offline status with NetworkManager
nb: Håndter frakoblet status automatisk med NetworkManager

en: Enable smooth scrolling
nb: Slå på myk rulling

en: Don't use an external application to view page source.
nb: Ikke bruk et eksternt program til å vise kildekode for en side.

en: Whether to automatically restore the last session
nb: Hvorvidt forrige økt skal gjenopprettes automatisk

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are 'always' (the previous state of the application is always restored), 'crashed' (the session is only restored if the application crashes) and 'never' (the homepage is always shown).
nb: Bestemmer om programøkter skal gjenopprettes under oppstart. Gyldige verdier er «always» (forrige økt gjenopprettes alltid), «crashed» (forrige økt gjenopprettes hvis programmet kræsjet), og «never» (ikke gjenopprett forrige økt).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
nb: Om innlasting av faner som ikke er umiddelbart synlige ved gjenopprettelse av økt skal utsettes

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
nb: Hvis dette valget har positiv verdi («true»), lastes ikke faner inn under gjenopprettelse av økt før brukeren bytter til dem.

en: Process model
nb: Prosessmodel

en: This option allows to set the process model used. Use 'shared-secondary-process' to use a single web process shared by all the tabs and 'one-secondary-process-per-web-view' to use a different web process for each tab.
nb: Dette valget bestemmer hvilken prosessmodell som skal brukes. Bruk «shared-secondary-process» for å kjøre alle faner som én web-prosess, og «one-secondary-process-per-web-view» for å bruke separat prosess per fane.

en: Toolbar style
nb: Stil for verktøylinje

en: Toolbar style. Allowed values are "" (use GNOME default style), "both" (text and icons), "both-horiz" (text besides icons), "icons", and "text".
nb: Verktøylinje-stil. La feltet stå tomt for å bruke standard GNOME-stil. Bruk «both» for tekst og ikoner, «both-horiz» for tekst ved siden av ikoner, «icons» for ikoner og «text» for tekst.

en: [Deprecated]
nb: [Utgått]

en: [Deprecated] This setting is deprecated, use 'tabs-bar-visibility-policy' instead.
nb: [Utgått] Denne innstillingen er utgått. Bruk «tabs-bar-visibility-policy» i stedet.

en: Visibility of the downloads window
nb: Synlighet for nedlastingsvinduet

en: Hide or show the downloads window. When hidden, a notification will be shown when new downloads are started.
nb: Vis eller skjul nedlastingsvindu. Hvis vinduet er skjult, vises et varsel når nye nedlastinger startes.

en: The visibility policy for the tabs bar.
nb: Synlighetsregler for fanelinjen.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are 'always' (the tabs bar is always shown), 'more-than-one' (the tabs bar is only shown if there's two or more tabs) and 'never' (the tabs bar is never shown).
nb: Bestemmer når fanelinjen vises. Bruk «always» for å alltid vise fanelinjen, «more-than-one» for å vise linjen når det finnes to eller flere faner og «never» for å aldri vise fanelinjen.

en: Minimum font size
nb: Minste skriftstørrelse

en: Use GNOME fonts
nb: Bruk skrifter fra GNOME

en: Use GNOME font settings.
nb: Bruk innstillinger for skrifter fra GNOME.

en: Custom sans-serif font
nb: Egendefinert sans-serif skrift

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
nb: En verdi som skal brukes ved overstyring av skrivebordets sans-serif-skrift når «use-gnome-fonts» er valgt.

en: Custom serif font
nb: Egendefinert serif skrift

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
nb: En verdi som skal brukes ved overstyring av skrivebordets serif-skrift når «use-gnome-fonts» er valgt.

en: Custom monospace font
nb: Egendefinert skrift med fast bredde

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
nb: En verdi som skal brukes ved overstyring av skrivebordets monospace-skrift når «use-gnome-fonts» er valgt.

en: Use own colors
nb: Bruk egne farger

en: Use your own colors instead of the colors the page requests.
nb: Bruk egne farger i stedet for fargene som siden ber om.

en: Use own fonts
nb: Bruk egne skrifter

en: Use your own fonts instead of the fonts the page requests.
nb: Bruk egne skrifter i stedet for skriftene som siden ber om.

en: Use a custom CSS
nb: Bruk egendefinert CSS

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
nb: Bruk egen CSS-fil til å endre nettstedets egen CSS.

en: Enable spell checking
nb: Slå på stavekontroll

en: Spell check any text typed in editable areas.
nb: Kjør stavekontroll for all tekst som skrives inn i redigerbare områder.

en: Default encoding
nb: Forvalgt koding

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK+ can understand.
nb: Forvalgt koding. Godkjente verdier er de samme som WebKitGTK+ kan forstå.

en: Languages
nb: Språk

en: Preferred languages, two letter codes.
nb: Foretrukne språk, tobokstavskoder.

en: Cookie accept
nb: Godta informasjonskapsler

en: Where to accept cookies from. Possible values are "always", "no-third-party" and "never".
nb: Hvor informasjonskapsler kan komme fra. Gyldige verdier er «always» (hvor som helst), «no-third-party» (ikke fra tredjepart) og «never» (ingen).

en: Image animation mode
nb: Bildeanimeringsmodus

en: How to present animated images. Possible values are "normal", "once" and "disabled".
nb: Hvordan animerte bilder skal vises. Gyldige verdier er «normal», «once» (animer én gang) og «disabled» (ikke animer).

en: Allow popups
nb: Tillat oppsprettvinduer

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
nb: Tillat sider å åpne nye vinduer med JavaScript (hvis JavaScript er slått på).

en: Enable Plugins
nb: Slå på tillegg

en: Enable JavaScript
nb: Slå på JavaScript

en: Enable WebGL
nb: Slå på WebGL

en: Whether to enable support for WebGL contexts.
nb: Hvorvidt støtte for WebGL-kontekst skal slås på.

en: Enable WebAudio
nb: Slå på WebAudio

en: Whether to enable support for WebAudio.
nb: Hvorvidt støtte for WebAudio skal slås på.

en: Do Not Track
nb: Ikke utfør sporing

en: Whether to tell websites that we do not wish to be tracked. Please note that web pages are not forced to follow this setting.
nb: Om nettleseren skal be nettsider om å ikke lagre sporingsdata. Merk at nettsider ikke kan tvinges til å følge denne innstillingen/forespørselen.

en: Enable Adblock
nb: Slå på blokkering av reklame

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
nb: Om innebygde annonser som vises på nettsider skal blokkeres.

en: The downloads folder
nb: Nedlastingsmappe

en: The path of the folder where to download files to; or "Downloads" to use the default downloads folder, or "Desktop" to use the desktop folder.
nb: Sti til mappe hvor nedlastinger skal lagres. Bruk verdien «Downloads» for å bruke standard nedlastingsmappe, eller «Desktop» for skrivebordsmappe.

en: Whether to show the title column in the bookmarks window.
nb: Hvorvidt tittelkolonnen skal vises i bokmerkevinduet.

en: Whether to show the address column in the bookmarks window.
nb: Hvorvidt adressekolonnen skal vises i bokmerkevinduet.

en: Installed plugins
nb: Installerte tillegg

en: Plugins
nb: Tillegg

en: Plugins are disabled in the preferences
nb: Tillegg er slått av i brukervalg

en: Enabled
nb: Aktivert

note: webkit_plugin_get_enabled (plugin) &&
en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: MIME type
nb: MIME-type

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Suffixes
nb: Suffiks

en: Memory usage
nb: Minnebruk

en: Version %s
nb: Versjon %s

en: About Web
nb: Om Nettleser

en: A simple, clean, beautiful view of the web
nb: Enkel, vakker visning av nettet

en: Applications
nb: Programmer

en: List of installed web applications
nb: Liste med installerte nettprogrammer

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
nb: Installert:

en: Remove from overview
nb: Fjern fra oversikt

en: Most Visited
nb: Mest besøkte

en: Private Browsing
nb: Privat nettlesing

en: You are currently browsing <em>incognito</em>. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
nb: Du bruker nå nettleser <em>inkognito</em. Sider som vises vil ikke være synlig i nettleserhistorikken og all lagret informasjon vil fjernes når du lukker vinduet. Filer du laster ned vil bli beholdt.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
nb: Inkognitomodus skjuler kun din aktivitet fra personer som bruker denne datamaskinen.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
nb: Dette vil ikke skjule din aktivitet fra arbeidsgiver hvis du er på arbeid. Internett-tjenestetilbyderen din, myndighetene dine, andre myndigheter, nettstedene du besøker, og de som har reklame på disse nettsidene vil fortsatt kunne spore deg.

note: characters
en: Blank page
nb: Tom side

en: Press %s to exit fullscreen
nb: Trykk %s for å forlate fullskjerm

en: Send an email message to “%s”
nb: Send e-post til «%s»

en: Arabic (_IBM-864)
nb: Arabisk (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
nb: Arabisk (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
nb: Arabisk (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
nb: Arabisk (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
nb: Baltisk (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
nb: Baltisk (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
nb: Baltisk (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
nb: _Armensk (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
nb: _Georgisk (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
nb: Sentraleuropeisk (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
nb: Sentraleuropeisk (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
nb: Sentraleuropeisk (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
nb: Sentraleuropeisk (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
nb: Kinesisk, forenklet (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
nb: Kinesisk, forenklet (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
nb: Kinesisk, forenklet (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
nb: Kinesisk, forenklet (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
nb: Kinesisk, forenklet (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
nb: Kinesisk, tradisjonell (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
nb: Kinesisk, tradisjonell (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
nb: Kinesisk, tradisjonell (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
nb: Kyrillisk (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
nb: Kyrillisk (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
nb: Kyrillisk (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
nb: Kyrillisk (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
nb: Kyrillisk (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
nb: Kyrillisk (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
nb: Kyrillisk/_Russisk (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
nb: Gresk (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
nb: Gresk (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
nb: Gresk (_Windows-1253)

en: Hebrew (_IBM-862)
nb: Hebraisk (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
nb: Hebraisk (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
nb: Hebraisk (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
nb: Hebraisk (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
nb: _Visuelt hebraisk (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
nb: Japansk (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
nb: Japansk (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
nb: Japansk (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
nb: Koreansk (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
nb: Koreansk (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
nb: Koreansk (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
nb: Koreansk (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
nb: _Keltisk (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
nb: _Islandsk (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
nb: _Nordisk (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
nb: _Persisk (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
nb: Kroatisk (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
nb: _Rumensk (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
nb: R_umensk (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
nb: Sør_europeisk (ISO-8859-3)

en: Turkish (_IBM-857)
nb: Tyrkisk (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
nb: Tyrkisk (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
nb: Tyrkisk (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
nb: Tyrkisk (_Windows-1254)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
nb: Kyrillisk/Ukrainsk (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
nb: Kyrillisk/Ukrainsk (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
nb: Vietnamesisk (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
nb: Vietnamesisk (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
nb: Vietnamesisk (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
nb: Vietnamesisk (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
nb: Vestlig (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
nb: Vestlig (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
nb: Vestlig (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
nb: Vestlig (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
nb: Vestlig (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
nb: Engelsk (_US-ASCII)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
nb: Ukjent (%s)

en: Text not found
nb: Teksten ble ikke funnet

en: Search wrapped back to the top
nb: Søket gikk tilbake til toppen

en: Type to search…
nb: Skriv for å søke …

en: Find previous occurrence of the search string
nb: Finn forrige oppføring av søketeksten

en: Find next occurrence of the search string
nb: Finn neste oppføring av søketeksten

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Don’t Save
nb: _Ikke lagre

note: Translators: The %s the hostname where this is happening. * Example: mail.google.com.
en: Do you want to save your password for “%s”?
nb: Vil du lagre ditt passord for «%s»?

en: Deny
nb: Nekt

en: Allow
nb: Tillat

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at <b>%s</b> wants to know your location.
nb: Siden på <b>%s</b> vil vite hvor du befinner deg.

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at <b>%s</b> wants to show desktop notifications.
nb: Siden på <b>%s</b> vil vise skrivebordsvarsler.

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
nb: Laster «%s» …

en: Loading…
nb: Laster …

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
nb: Nettstedet presenterte identifikasjon som tilhører et annet nettsted.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
nb: Nettstedets identifikasjon er for gammel til å stole på. Sjekk datoen på datamaskinens kalender.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
nb: Nettstedets identifikasjon er ikke utstedt av en tiltrodd organisasjon.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
nb: Nettstedets identifikasjon kan ikke prosesseres. Den kan være korrupt.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
nb: Nettstedets identifikasjon har blitt trukket tilbake av den tiltrodde organisasjonen som utstedte den.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
nb: Kan ikke stole på nettstedets identifikasjon fordi det bruker meget svak kryptering.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
nb: Nettstedets identifikasjon er kun gyldig for dato i fremtiden. Sjekk datoen på datamaskinens kalender.

note: Message when a site's TLS certificate is invalid. %s is the site's hostname.
en: This might not be the real %s.
nb: Dette er muligvis ikke den virkelige %s.

note: Message when a site's TLS certificate is invalid.
en: When you try to connect securely, websites present identification to prove that your connection has not been maliciously intercepted. There is something wrong with this website’s identification:
nb: Når du prøver å koble til på sikker måte presenterer nettsteder identifikasjon for å bevise at tilkoblingen ikke har blitt fanget opp og endret. Det er noe galt med dette nettstedets identifikasjon:

note: Message when a site's TLS certificate is invalid.
en: A third party may have hijacked your connection. You should continue only if you know there is a good reason why this website does not use trusted identification.
nb: En tredjepart kan ha fanget opp din tilkobling. Du bør ikke fortsette med mindre det er en god grunn til at dette nettstedet ikke bruker tiltrodd identifikasjon.

note: Good advice from Firefox; displays when a site's TLS certificate is invalid.
en: Legitimate banks, stores, and other public sites will not ask you to do this.
nb: Legitime banker, butikker og andre offentlige nettsteder vil ikke spørre deg om å gjøre dette.

en: None specified
nb: Ingen oppgitt

note: Page title when a site cannot be loaded. %s is the site's hostname.
en: Problem loading “%s”
nb: Problem ved lasting av «%s»

en: Oops! Unable to display this website.
nb: Oops! Det var umulig å vise dette nettstedet.

en: <p>The site at “%s” seems to be unavailable. The precise error was:</p><p><code>%s</code></p><p>It may be temporarily unavailable or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.</p>
nb: <p>Nettstedet på «%s» er sannsynligvis ikke tilgjengelig. Eksakt feil var:</p><p><code>%s</code></p><p>Det kan være midlertidig tatt ned eller ha flyttet til en ny adresse. Ikke glem å sjekke at tilkoblingen til internett fungerer.</p>

en: Try again
nb: Prøv igjen

en: Oops! There may be a problem.
nb: Oops! Det kan være problemer.

en: <p>This site may have caused Web to close unexpectedly.</p><p>If this happens again, please report the problem to the <strong>%s</strong> developers.</p>
nb: <p>Denne siden holdt på å laste når nettleseren ble lukket uventet.</p><p>Rapporter problemet til utviklerene av <strong>%s</strong> hvis dette skjer igjen.</p>

en: Reload Anyway
nb: Last på nytt likevel

en: Problem displaying “%s”
nb: Problem ved visning av «%s»

en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
nb: Noe gikk galt ved visning av denne siden. Vennligst last den på nytt eller gå til et annet nettsted for å fortsette.

note: Title of error page when a website's TLS certificate is invalid.
en: Look out!
nb: Pass på!

note: Button on error page when a website's TLS certificate is invalid.
en: Load Anyway
nb: Last likevel

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Open
nb: _Åpne

en: All supported types
nb: Alle støttede typer

en: Web pages
nb: Nettsider

en: Images
nb: Bilder

en: All files
nb: Alle filer

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Downloads
nb: Nedlastinger

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
nb: Kunne ikke opprette midlertidig katalog i «%s».

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
nb: Filen «%s» eksisterer. Vennligst flytt den.

en: Failed to create directory “%s”.
nb: Kunne ikke opprette katalog «%s».

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * hostname where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
nb: Passord for %s i et skjema i %s

note: Translators: The first %s is the hostname where this is happening. * Example: mail.google.com.
en: Password in a form in %s
nb: Passord i et skjema i %s

en: Directory “%s” is not writable
nb: Mappen «%s» er ikke skrivbar

en: You do not have permission to create files in this directory.
nb: Du har ikke rettigheter til å opprette filer i denne mappen.

en: Directory not Writable
nb: Katalogen er ikke skrivbar

en: Cannot overwrite existing file “%s”
nb: Kan ikke overskrive eksisterende fil «%s»

en: A file with this name already exists and you don't have permission to overwrite it.
nb: En fil med dette navnet eksisterer allerede og du har ikke rettigheter til å overskrive den.

en: Cannot Overwrite File
nb: Kan ikke overskrive fil

en: Could not display help: %s
nb: Kunne ikke vise hjelp: %s

en: Master password needed
nb: Hovedpassord kreves

en: The passwords from the previous version are locked with a master password. If you want to import them, please enter your master password below.
nb: Passord fra tidligere versjon er låst med et hovedpassord. Hvis du vil importere dem må du oppgi hovedpassordet under.

en: Failed to copy cookies file from Mozilla.
nb: Klarte ikke å kopiere informasjonskapsler fra Mozilla.

en: Web 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.config/epiphany
nb: Nettleser 3.6 bruker ikke denne katalogen lenger og prøvde å migrere denne konfigurasjonen til ~/.config/epiphany

en: Executes only the n-th migration step
nb: Kjører kun n'te migreringssteg

en: Specifies the required version for the migrator
nb: Oppgir nødvendig versjon for migrering

en: Specifies the profile where the migrator should run
nb: Oppgir profilen migrering skal kjøres for

en: Web profile migrator
nb: Profilmigrering for Nettleser

en: Web profile migrator options
nb: Alternativer for profilmigrering for Nettleser

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
nb: I dag %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
nb: I går %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12:34 am"
en: %a %I:%M %p
nb: %a %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
nb: %a %b %H:%M

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Others
nb: Andre

en: Local files
nb: Lokale filer

en: The certificate does not match this website
nb: Sertifikatet stemmer ikke overens med dette nettstedet

en: The certificate has expired
nb: Sertifikatet har utløpt

en: The signing certificate authority is not known
nb: Signerende sertifikatmyndighet er ikke kjent

en: The certificate contains errors
nb: Sertifikatet inneholder feil

en: The certificate has been revoked
nb: Sertifikatet er tilbaketrukket

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
nb: Sertifikatet er signert med en svak signaturalgoritme

en: The certificate activation time is still in the future
nb: Sertifikatets aktiveringstid er fremdeles i fremtiden

en: The identity of this website has been verified.
nb: Identiteten for dette nettstedet er verifisert

en: The identity of this website has not been verified.
nb: Identiteten for dette nettstedet er ikke verifisert

note: Label when clicking the lock icon on a secure page. %s is the website's hostname.
en: You are connected to %s
nb: Du er koblet til %s

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
nb: Den digitale identifikasjonen for nettstedet kan ikke stoles på. Du kan ha koblet til en angriper som utgir seg for å være %s.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: Part of this page is insecure.
nb: En del av siden er usikker.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection is secure.
nb: Din tilkobling er sikker.

en: _View Certificate…
nb: _Vis sertifikat …

en: %d second left | %d seconds left
nb[0]: %d sekund igjen
nb[1]: %d sekunder igjen

en: %d minute left | %d minutes left
nb[0]: %d minutt igjen
nb[1]: %d minutter igjen

en: %d hour left | %d hours left
nb[0]: %d time igjen
nb[1]: %d timer igjen

en: %d day left | %d days left
nb[0]: %d dag igjen
nb[1]: %d dager igjen

en: %d week left | %d weeks left
nb[0]: %d uke igjen
nb[1]: %d uke igjen

en: %d month left | %d months left
nb[0]: %d måned igjen
nb[1]: %d måneder igjen

en: Finished
nb: Fullført

en: Error downloading: %s
nb: Feil under nedlasting: %s

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Open
nb: Åpne

en: Show in folder
nb: Vis i mappe

en: Starting…
nb: Starter …

note: Translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * standard items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * Select All, Input Methods and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
nb: Tø_m

note: Edit actions.
en: _Undo
nb: _Angre

en: _Redo
nb: _Gjenopprett

en: Drag and drop this icon to create a link to this page
nb: Dra-og-slipp dette ikonet for å opprette en lenke til denne siden

note: Translators: This string is used when counting bookmarks that * are similar to each other
en: %d bookmark is similar | %d bookmarks are similar
nb[0]: %d bokmerke er lignende
nb[1]: %d bokmerker er lignende

en: Add Bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: “%s” Properties
nb: Egenskaper for «%s»

en: _Title:
nb: _Tittel:

en: A_ddress:
nb: A_dresse:

en: T_opics:
nb: Em_ner:

en: Sho_w all topics
nb: _Vis alle emner

en: _Add
nb: _Legg til

en: Entertainment
nb: Underholdning

en: News
nb: Nyheter

en: Shopping
nb: Innkjøp

en: Sports
nb: Sport

en: Travel
nb: Reiser

en: Work
nb: Arbeid

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains all bookmarks
en: All
nb: Alle

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains the not categorized bookmarks
en: Not Categorized
nb: Ikke kategorisert

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this is an automatic topic containing local * websites bookmarks autodiscovered with zeroconf.
en: Nearby Sites
nb: Nettsteder i nærheten

en: Untitled
nb: Uten tittel

en: Remove from this topic
nb: Fjern fra dette emnet

note: Toplevel
en: _File
nb: _Fil

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _View
nb: _Vis

note: Help.
en: _Help
nb: _Hjelp

note: File Menu
en: _New Topic
nb: _Nytt emne

en: Create a new topic
nb: Opprett et nytt emne

en: Open in New _Window | Open in New _Windows
nb[0]: Åpne i nytt _vindu
nb[1]: Åpne i nye _vinduer

en: Open the selected bookmark in a new window
nb: Åpne valgte bokmerker i et nytt vindu

en: Open in New _Tab | Open in New _Tabs
nb[0]: Åpne i ny _fane
nb[1]: Åpne i nye _faner

en: Open the selected bookmark in a new tab
nb: Åpne valgte bokmerker i en ny fane

en: _Rename…
nb: End_re navn …

en: Rename the selected bookmark or topic
nb: Endre navn på valgt bokmerke eller emne

en: _Properties
nb: Egenska_per

en: View or modify the properties of the selected bookmark
nb: Vis eller endre egenskaper for valgt bokmerke

en: _Import Bookmarks…
nb: _Importer bokmerker …

en: Import bookmarks from another browser or a bookmarks file
nb: Importer bokmerker fra en annen nettleser eller en bokmerkefil

en: _Export Bookmarks…
nb: _Eksporter bokmerker …

en: Export bookmarks to a file
nb: Eksporter bokmerker til en fil

en: _Close
nb: L_ukk

en: Close the bookmarks window
nb: Lukk bokmerkevinduet

note: Edit Menu
en: Cu_t
nb: Klipp u_t

en: Cut the selection
nb: Klipp ut utvalget

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Copy the selection
nb: Kopier utvalget

en: _Paste
nb: Li_m inn

en: Paste the clipboard
nb: Lim inn utklippstavlen

en: _Delete
nb: _Slett

en: Delete the selected bookmark or topic
nb: Slett valgt bokmerke eller emne

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: Select all bookmarks or text
nb: Velg alle bokmerker eller all tekst

note: Help Menu
en: _Contents
nb: _Innhold

en: Display bookmarks help
nb: Vis hjelp for bokmerker

en: _About
nb: _Om

en: Display credits for the web browser creators
nb: Vis kreditering for skaperene av nettleseren

note: View Menu
en: _Title
nb: _Tittel

en: Show the title column
nb: Vis tittelkolonnen

en: Address
nb: Adresse

en: Show the address column
nb: Vis adressekolonnen

en: Type a topic
nb: Skriv et emne

en: Delete topic “%s”?
nb: Slett emne «%s»?

en: Delete this topic?
nb: Slett dette emnet?

en: Deleting this topic will cause all its bookmarks to become uncategorized, unless they also belong to other topics. The bookmarks will not be deleted.
nb: Hvis du sletter dette emnet vil alle bokmerker under dette miste kategorisering, med mindre de tilhører andre emner også. Bokmerkene vil ikke bli slettet.

en: _Delete Topic
nb: _Slett emne

note: Translators: The %s is the name of a Mozilla profile.
en: Mozilla “%s” profile
nb: Mozilla «%s»-profil

en: Import failed
nb: Import feilet

en: Import Failed
nb: Import feilet

en: The bookmarks from “%s” could not be imported because the file is corrupted or of an unsupported type.
nb: Bokmerkene fra «%s» kunne ikke importeres fordi filen er korrupt eller av en type som ikke er støttet.

en: Import Bookmarks from File
nb: Importer bokmerker fra fil

en: Firefox/Mozilla bookmarks
nb: Bokmerker fra Firefox/Mozilla

en: Galeon/Konqueror bookmarks
nb: Bokmerker fra Galeon/Konqueror

en: Web bookmarks
nb: Bokmerker for Nettleser

en: Export Bookmarks
nb: Eksporter bokmerker

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

note: Make a format selection combo & label
en: File f_ormat:
nb: Filf_ormat:

en: Import Bookmarks
nb: Importer bokmerker

en: Import bookmarks from:
nb: Importer bokmerker fra:

en: File
nb: Fil

en: _Copy Address
nb: _Kopier adresse

en: Topics
nb: Emner

en: Title
nb: Tittel

note: FIXME !!!!
en: Open in New _Tabs
nb: Åpne i nye _faner

en: Open the bookmarks in this topic in new tabs
nb: Åpne bokmerkene i dette emnet i en ny fane

en: Create topic “%s”
nb: Opprett emne «%s»

en: Clear Personal Data
nb: Fjern alle personlige data

en: C_lear
nb: F_jern

en: Select the personal data you wish to clear
nb: Velg personlige data du vil fjerne

en: You are about to clear personal data that is stored about the web pages you have visited. Check the types of information that you want to remove:
nb: Du er i ferd med å fjerne personlige data som er lagret angående sider du har besøkt. Før du fortsetter sjekk hvilken type informasjon du vil fjerne:

en: Coo_kies
nb: Informasjons_kapsler

en: Cache and _temporary files
nb: Buffer og midler_tidige filer

en: Browsing _history
nb: Nettleser_historikk

en: Saved _passwords
nb: Lagrede _passord

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
nb: Du kan ikke angre denne handlingen. Data som fjernes vil forbli slettet for alltid.

en: Cookies
nb: Informasjonskapsler

en: C_lear All
nb: F_jern alt

en: Site
nb: Nettsted

en: Remove
nb: Fjern

en: Delete the selected cookies
nb: Slett valgte informasjonskapsler

en: Text Encoding
nb: Tekstkoding

en: _Automatic
nb: _Automatisk

en: Use the encoding specified by the document
nb: Bruk koding som spesifisert av dokumentet

en: _Use a different encoding:
nb: Br_uk en annen koding:

note: File actions.
en: _New Window
nb: _Nytt vindu

en: New _Incognito Window
nb: _Nytt inkognitovindu

en: Reopen Closed _Tab
nb: Gjenåpne lukket _fane

note: Toplevel
en: _Bookmarks
nb: _Bokmerker

en: _History
nb: _Historikk

en: Pr_eferences
nb: _Brukervalg

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: History
nb: Historie

en: Search history
nb: Søkehistorikk

en: Date
nb: Dato

en: Name
nb: Navn

en: Location
nb: Adresse

en: Remove the selected pages from history
nb: Fjern valgte sider fra historikken

en: Open the selected pages in new tabs
nb: Åpne valgte sider i nye faner

en: _Copy Location
nb: _Kopier adresse

en: Add _Bookmark
nb: Legg til _bokmerke

en: Passwords
nb: Passord

en: Search passwords
nb: Søk etter passord

en: User Name
nb: Brukernavn

en: Password
nb: Passord

en: Forget the selected passwords
nb: Glem valgte passord

en: Reveal all the passwords
nb: Vis alle passord

en: _Copy Password
nb: _Kopier passord

en: C_opy Username
nb: K_opier brukernavn

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: _Download folder:
nb: Ne_dlastingsmappe:

en: A_utomatically open downloaded files
nb: Åpne nedlastede filer a_utomatisk

en: Search
nb: Søk

en: _Engine:
nb: _Motor:

en: Web Content
nb: Innhold fra nettet

en: Allow popup _windows
nb: Tillat oppsprett_vinduer

en: Allow _advertisements
nb: Tillat rekl_ame

en: Enable _plugins
nb: Aktiver _tillegg

en: General
nb: Generelt

en: Fonts
nb: Skrifter

en: _Use system fonts
nb: Br_uk systemets skrifter

en: Sans serif font:
nb: Sans serif skrift:

en: Serif font:
nb: Serif skrift:

en: Monospace font:
nb: Skrift med fast bredde:

en: Style
nb: Stil

en: Use custom _stylesheet
nb: Bruk egendefinert _stilark

en: _Edit Stylesheet…
nb: R_ediger stilark …;

en: Fonts & Style
nb: Skrifter og stil

en: Manage _Cookies…
nb: Håndter i_nformasjonskapsler …

en: _Always accept
nb: _Alltid godta

en: Only _from sites you visit
nb: Kun fra nett_steder du besøker

note: Refers to "Only from sites you visit" option under Cookies.
en: <small>For example, not from advertisers on these sites</small>
nb: <small>For eksempel ikke fra annonsører på disse nettstedene</small>

en: _Never accept
nb: Al_dri godta

en: Tracking
nb: Sporing

en: _Tell websites I do not want to be tracked
nb: For_tell nettsteder at jeg ikke vil spores

en: Manage _Passwords…
nb: Håndter _passord …

en: _Remember passwords
nb: Husk passo_rd

en: Stored Data
nb: Lagrede data

en: You can clear stored personal data.
nb: Du kan fjerne lagrede personlige data.

en: Cl_ear Personal Data…
nb: Fj_ern personlige data …

en: Privacy
nb: Personvern

en: Encodings
nb: Kodinger

en: De_fault:
nb: _Forvalg:

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: _Up
nb: _Opp

en: _Down
nb: Ne_d

en: Spell checking
nb: Stavekontroll

en: _Enable spell checking
nb: Slå på stav_ekontroll

en: Language
nb: Språk

en: Add Language
nb: Legg til språk

en: Choose a l_anguage:
nb: Velg et spr_åk

en: Stop
nb: Stopp

en: Stop current data transfer
nb: Stopp aktiv dataoverføring

en: _Reload
nb: _Last om

en: Display the latest content of the current page
nb: Vis nyeste innhold i aktiv side

en: _Other…
nb: _Andre …

en: Other encodings
nb: Andre kodinger

en: Clear browsing history?
nb: Tøm nettleserens historikk?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
nb: Tømming av historikken vil fjerne alle lenker permanent.

en: Open a new tab in an existing browser window
nb: Åpne en ny fane i et eksisterende nettleservindu

en: Open a new browser window
nb: Åpne et nytt nettleservindu

en: Import bookmarks from the given file
nb: Importer bokmerker fra gitt fil

en: FILE
nb: FIL

en: Load the given session file
nb: Last oppgitt øktfil

en: Add a bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: URL
nb: Adresse

en: Start a private instance
nb: Start en privat instans

en: Start an instance in incognito mode
nb: Start en instans i inkognitomodus

en: Start an instance in netbank mode
nb: Start en instans i nettbankmodus

en: Start the browser in application mode
nb: Start nettleser i applikasjonsmodus

en: Profile directory to use in the private instance
nb: Profilkatalog som skal brukes i den private instansen

en: DIR
nb: KAT

en: Could not start Web
nb: Kunne ikke starte Nettleser

en: Startup failed because of the following error:
    %s
nb: Oppstart feilet på grunn av følgende feil:
    %s

en: Web options
nb: Alternativer for Nettleser

en: Close tab
nb: Lukk fane

en: Search the Web for %s
nb: Søk på nettet etter %s

en: _Open…
nb: _Åpne …

en: Save _As…
nb: L_agre som …

en: Save As _Web Application…
nb: Lagre som _nettsideprogram

en: _Print…
nb: S_kriv ut …

en: S_end Link by Email…
nb: S_end lenke i e-post …

en: Re_do
nb: G_jør om

en: _Find…
nb: _Finn …

en: Find Ne_xt
nb: Finn _neste

en: Find Pre_vious
nb: Finn forri_ge

en: Edit _Bookmarks
nb: Rediger _bokmerker

note: View actions.
en: _Stop
nb: _Stopp

en: Zoom _In
nb: Zoom _inn

en: Zoom O_ut
nb: Zoom _ut

en: _Normal Size
nb: _Normal størrelse

en: Text _Encoding
nb: T_ekstkoding

en: _Page Source
nb: _Sidens kildekode

note: Bookmarks actions.
en: _Add Bookmark…
nb: _Legg til bokmerke …

note: Go actions.
en: _Location…
nb: _Adresse …

note: Tabs actions.
en: _Previous Tab
nb: _Forrige fane

en: _Next Tab
nb: _Neste fane

en: Move Tab _Left
nb: F_lytt fane til venstre

en: Move Tab _Right
nb: Flytt fane til høy_re

en: _Detach Tab
nb: _Riv løs fane

note: View actions.
en: _Downloads Bar
nb: Ne_dlastingslinje

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: Popup _Windows
nb: Sprettopp_vinduer

en: Selection Caret
nb: Utvalgsmarkør

note: Document.
en: Add Boo_kmark…
nb: Legg til bo_kmerke …

note: Links.
en: Open Link in New _Window
nb: Åpne lenke i nytt _vindu

en: Open Link in New _Tab
nb: Åpne lenke i ny _fane

en: _Save Link As…
nb: _Lagre lenke som …

en: _Copy Link Address
nb: _Kopier lenkens adresse

en: _Copy E-mail Address
nb: _Kopier e-postadresse

note: Images.
en: View _Image in New Tab
nb: Vis b_ilde i ny fane

en: Copy I_mage Address
nb: Ko_pier adressen til bildet

en: _Save Image As…
nb: _Lagre bilde som …

en: Set as _Wallpaper
nb: Sett som _bakgrunn

note: Video.
en: Open Video in New _Window
nb: Åpne video i nytt _vindu

en: Open Video in New _Tab
nb: Åpne video i ny _fane

en: _Save Video As…
nb: _Lagre video som …

en: _Copy Video Address
nb: _Kopier adresse til video

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
nb: Åpne lyd i nytt _vindu

en: Open Audio in New _Tab
nb: Åpne lyd i ny _fane

en: _Save Audio As…
nb: _Lagre lyd som …

en: _Copy Audio Address
nb: _Kopier adresse til lyd

en: There are unsubmitted changes to form elements
nb: Det finnes endringer i skjemaet som ikke er sendt

en: If you close the document anyway, you will lose that information.
nb: Hvis du lukker dokumentet likevel vil du miste denne informasjonen.

en: Close _Document
nb: Lukk _dokument

en: There are ongoing downloads in this window
nb: Det er pågående nedlastinger i dette vinduet

en: If you close this window, the downloads will be cancelled
nb: Hvis du lukker dette vinduet vil nedlastingene bli avbrutt

en: Close window and cancel downloads
nb: Lukk vinduet og avbryt nedlastinger

en: Save As
nb: Lagre som

en: Save As Application
nb: Lagre som program

en: Print
nb: Skriv ut

en: Bookmark
nb: Bokmerke

en: Find
nb: Finn

note: Translators: This refers to text size
en: Larger
nb: Større

note: Translators: This refers to text size
en: Smaller
nb: Mindre

en: Back
nb: Tilbake

en: Forward
nb: Fremover

en: New _Tab
nb: Ny _fane

en: Go to most visited
nb: Gå til mest besøkte

en: Save Link As
nb: Lagre lenke som

en: Save Image As
nb: Lagre bilde som

en: Save Media As
nb: Lagre medie som

[ctx: language]
note: Translators: this refers to a user-define language code * (one which isn't in our built-in list).
en: User defined (%s)
nb: Brukerdefinert (%s)

en: System language (%s) | System languages (%s)
nb[0]: Systemspråk [%s]
nb[1]: Systemspråk [%s]

en: Select a Directory
nb: Velg en katalog

en: Save
nb: Lagre

en: A web application named '%s' already exists. Do you want to replace it?
nb: Et nettprogram med navn «%s» eksisterer allerede. Vil du erstatte det?

en: Replace
nb: Erstatt

en: An application with the same name already exists. Replacing it will overwrite it.
nb: Et program med dette navnet eksisterer allerede. Hvis du erstatter den vil den bli overskrevet.

en: The application '%s' is ready to be used
nb: Programmet «%s» er klart til bruk

en: The application '%s' could not be created
nb: Kunne ikke opprette programmet «%s»

en: Launch
nb: Start

note: Show dialog with icon, title.
en: Create Web Application
nb: Lag nettsideprogram

en: C_reate
nb: _Lag

en: Contact us at:
nb: Kontakt oss her:

en: Contributors:
nb: Bidragsytere:

en: Past developers:
nb: Tidligere utviklere:

en: A simple, clean, beautiful view of the web.
    Powered by WebKit %d.%d.%d
nb: Enkel, vakker visning av nettet.
    Med WebKit %d.%d.%d som motor

en: Web Website
nb: Nettsted for GNOME Nettleser

en: Enable caret browsing mode?
nb: Slå på markør i nettleser?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
nb: Hvis du trykker F7 slår du av/på bruk av markør. Denne funksjonen gir deg en bevegelig markør på nettsidene som lar deg flytte rundt med tastaturet. Vil du slå på markørmodus?

en: _Enable
nb: _Slå på
