epiphany - en to sr translation catalogue (576 entries)

en: Search the web
sr: Pretražite veb

en: Epiphany
sr: Spoznaja

en: Web browser for GNOME
sr: Veb preglednik za Gnom

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages.
sr: Veb preglednik za Gnomovu radnu površ, koga odlikuje tesno sjedinjavanje sa radnom površi i jednostavno i sagledivo korisničko sučelje koje vam omogućava da se usredsredite na vaše veb stranice.

en: Web
sr: Veb

en: Web Browser
sr: Veb preglednik

en: Epiphany Web Browser
sr: Veb preglednik Spoznaja

en: Browse the web
sr: Pregledajte veb

en: web;browser;internet;
sr: veb;preglednik;internet;

en: New Incognito Window
sr: Novi tajnoviti prozor

en: Browse with caret
sr: Razgledanje sa pokazivačem

en: URL Search
sr: Pretraga adrese

en: Search string for keywords entered in the URL bar.
sr: Niska za pretragu ključnih reči uneta u polje za adresu.

en: User agent
sr: Korisnički agent

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
sr: Niska koja se koristi za predstavljanje preglednika na veb serverima.

en: Automatic downloads
sr: Samostalno preuzimanje

en: When files cannot be opened by the browser they are automatically downloaded to the download folder and opened with the appropriate application.
sr: Kada čitač ne može da otvori datoteke, sam ih preuzima u fasciklu za preuzeto i otvara odgovarajućim programom.

en: Force new windows to be opened in tabs
sr: Primorava otvaranje novih prozora u jezičcima

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
sr: Primorava otvaranje novih stranica u jezičcima umesto u novom prozoru.

en: Remember passwords
sr: Pamćenje lozinki

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
sr: Da li će lozinke biti sačuvane i unapred popunjene za veb strane.

en: Automatically manage offline status with NetworkManager
sr: Samostalno upravljanje stanjem van mreže pomoću upravnika mreže

en: Enable smooth scrolling
sr: Uključuje glatko klizanje

en: Don't use an external application to view page source.
sr: Neće koristiti spoljni program da pregleda izvor stranice.

en: Whether to automatically restore the last session
sr: Da li će sam da povrati poslednju sesiju

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are 'always' (the previous state of the application is always restored), 'crashed' (the session is only restored if the application crashes) and 'never' (the homepage is always shown).
sr: Određuje kako će sesija biti povraćena za vreme pokretanja. Dopuštene vrednosti su „always“ (prethodno stanje programa će uvek biti povraćeno), „crashed“ (sesija će biti povraćena samo u slučaju pada programa) i „never“ (uvek će biti prikazana početna stranica).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
sr: Da li kasniti sa učitavanjem jezičaka koji nisu odmah vidljivi pri povraćaju sesije

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
sr: Kada je ovo izabrano, jezičci neće započeti sa učitavanjem sve dok se korisnik ne prebaci na njih, nakon povraćaja sesije.

en: Process model
sr: Model obrade

en: This option allows to set the process model used. Use 'shared-secondary-process' to use a single web process shared by all the tabs and 'one-secondary-process-per-web-view' to use a different web process for each tab.
sr: Ova opcija omogućava postavljanje korišćenog modela obrade. Koristite „shared-secondary-process“ da koristite jednu veb obradu koju dele svi jezičci, a „one-secondary-process-per-web-view“ da koristite drugačiju veb obradu za svaki jezičak.

en: Toolbar style
sr: Stil trake alata

en: Toolbar style. Allowed values are "" (use GNOME default style), "both" (text and icons), "both-horiz" (text besides icons), "icons", and "text".
sr: Stil trake alata. Dopuštene vrednosti su „“ (koristi podrazumevani stil Gnoma), „both“ (tekst i ikonice), „both-horiz“ (tekst pored ikonica), „icons“ (ikonice), i „text“ (tekst).

en: [Deprecated]
sr: [Zastarelo]

en: [Deprecated] This setting is deprecated, use 'tabs-bar-visibility-policy' instead.
sr: [Zastarelo] Ovo podešavanje je zastarelo, umesto toga koristite „tabs-bar-visibility-policy“.

en: Visibility of the downloads window
sr: Vidljivost prozora za preuzimanje

en: Hide or show the downloads window. When hidden, a notification will be shown when new downloads are started.
sr: Skriva ili prikazuuje prozor za preuzimanje. Kada je skriven, biće prikazano obaveštenja kada započne novo preuzimanje.

en: The visibility policy for the tabs bar.
sr: Vidljivost trake jezičaka.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are 'always' (the tabs bar is always shown), 'more-than-one' (the tabs bar is only shown if there's two or more tabs) and 'never' (the tabs bar is never shown).
sr: Određuje kada će biti prikazana traka jezičaka. Moguće vrednosti su „“ (traka jezičaka će uvek biti prikazana), „“ (traka jezičaka će biti prikazana samo ako budu bila otvorena dva ili više jezička) i „“ (traka jezičaka neće nikada biti prikazana).

en: Minimum font size
sr: Najmanja veličina slovnog lika

en: Use GNOME fonts
sr: Upotreba Gnomovih slovnih likova

en: Use GNOME font settings.
sr: Koristiće podešavanja Gnomovih slovnih likova.

en: Custom sans-serif font
sr: Proizvoljni bez-serifni slovni lik

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Vrednost koja će biti korišćena za zamenu bez-serifnog slovnog lika radne površi kada je podešeno „use-gnome-fonts“ (koristi gnomove slovne likove).

en: Custom serif font
sr: Proizvoljni serifni slovni lik

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Vrednost koja će biti korišćena za zamenu serifnog slovnog lika radne površi kada je podešeno „use-gnome-fonts“ (koristi gnomove slovne likove).

en: Custom monospace font
sr: Proizvoljni slovni lik utvrđene širine

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Vrednost koja će biti korišćena za zamenu slovnog lika radne površi utvrđene širine kada je podešeno „use-gnome-fonts“ (koristi gnomove slovne likove).

en: Use own colors
sr: Koristi sopstvene boje

en: Use your own colors instead of the colors the page requests.
sr: Koristiće boje koje ste vi izabrali umesto boja koje zahteva stranica.

en: Use own fonts
sr: Koristi izabrana pisma

en: Use your own fonts instead of the fonts the page requests.
sr: Koristiće pisma koja ste vi izabrali umesto pisama koje zahteva stranica.

en: Use a custom CSS
sr: Koristi proizvoljno CSS

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
sr: Koristiće proizvoljnu CSS datoteku da izmeni CSS veb sajtova.

en: Enable spell checking
sr: Uključuje proveru pravopisa

en: Spell check any text typed in editable areas.
sr: Proveravaće ispravnost svakog teksta upisanog u poljima za uređivanje.

en: Default encoding
sr: Osnovno kodiranje

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK+ can understand.
sr: Osnovno kodiranje. Prihvaćene vrednosti su one koje Veb kit GTK+ može da razume.

en: Languages
sr: Jezici

en: Preferred languages, two letter codes.
sr: Željeni jezici, dvoslovne oznake.

en: Cookie accept
sr: Prihvatanje kolačića

en: Where to accept cookies from. Possible values are "always", "no-third-party" and "never".
sr: Odakle da prihvata kolačiće. Dozvoljene vrednosti su „alway“ (uvek), „no-third-party“ (ne-treće-strane) i „never“ (nikad).

en: Image animation mode
sr: Režim pokretnih slika

en: How to present animated images. Possible values are "normal", "once" and "disabled".
sr: Kako će da predstavi pokretne slike. Moguće vrednosti su „normal“ (obično), „once“ (jednom) i „disabled“ (isključeno).

en: Allow popups
sr: Dopušta iskačuće prozore

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
sr: Dopuštaće stranicama da otvaraju nove prozore pomoću Java skripte (ukoliko je Java skript uključen).

en: Enable Plugins
sr: Uključuje priključke

en: Enable JavaScript
sr: Uključuje Java skript

en: Enable WebGL
sr: Uključuje Veb GL

en: Whether to enable support for WebGL contexts.
sr: Da li će da uključi podršku za Veb GL sadržaj.

en: Enable WebAudio
sr: Uključuje Veb audio

en: Whether to enable support for WebAudio.
sr: Da li će da uključi podršku za Veb audio.

en: Do Not Track
sr: Bez praćenja

en: Whether to tell websites that we do not wish to be tracked. Please note that web pages are not forced to follow this setting.
sr: Da li će da saopšti veb sajtovima da ne želimo da budemo praćeni. Ali ipak znajte da veb stranice nisu obavezne da poštuju ovo podešavanje.

en: Enable Adblock
sr: Uključuje blokiranje oglasa

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
sr: Da li će da blokira ugnježdene oglase koje bi veb stranice mogle da prikažu.

en: The downloads folder
sr: Fascikla za preuzeto

en: The path of the folder where to download files to; or "Downloads" to use the default downloads folder, or "Desktop" to use the desktop folder.
sr: Putanja fascikle u koju će biti smeštene preuzete datoteke; ili „Downloads“ za podrazumevanu fasciklu za preuzeto ili „Desktop“ za fasciklu radne površi.

en: Whether to show the title column in the bookmarks window.
sr: Da li će biti prikazan stubac naslova u prozoru obeleživača.

en: Whether to show the address column in the bookmarks window.
sr: Da li će biti prikazan stubac adrese u prozoru obeleživača.

en: Installed plugins
sr: Instalirani priključci

en: Plugins
sr: Priključci

en: Plugins are disabled in the preferences
sr: Priključci su isključeni u postavkama

en: Enabled
sr: Uključen

note: webkit_plugin_get_enabled (plugin) &&
en: Yes
sr: Da

en: No
sr: Ne

en: MIME type
sr: MIME vrsta

en: Description
sr: Opis

en: Suffixes
sr: Sufiksi

en: Memory usage
sr: Iskorišćenost memorije

en: Version %s
sr: Izdanje %s

en: About Web
sr: O Vebu

en: A simple, clean, beautiful view of the web
sr: Jednostavan, čist, odličan pregled veba

en: Applications
sr: Programi

en: List of installed web applications
sr: Spisak instaliranih veb programa

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
sr: Instaliran je:

en: Remove from overview
sr: Ukloni iz pregleda

en: Most Visited
sr: Najposećeniji

en: Private Browsing
sr: Privatno pregledanje

en: You are currently browsing <em>incognito</em>. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
sr: Trenutno pregledate <em>tajno</em>. Stranice viđene u ovom režimu neće biti prikazane u vašem istorijatu pregledanja a svi pričuvani podaci će biti očišćeni kada zatvorite prozor. Datoteke koje ste preuzeli biće zadržane.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
sr: Tajni režim skriva vašu aktivnost samo od ljudi koji koriste ovaj računar.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
sr: Neće sakriti vašu aktivnost od vašeg poslodavca ako ste na poslu. Vaš dostavljač Internet usluge, vaša vlada, veb sajtovi koje ste posetili, i oglašavači na ovim veb sajtovima mogu još uvek da vas prate.

note: characters
en: Blank page
sr: Prazna stranica

en: Press %s to exit fullscreen
sr: Pritisnite „%s“ da napustite ceo ekran

en: Send an email message to “%s”
sr: Pošalji el. pismo na adresu „%s“

en: Arabic (_IBM-864)
sr: Arapski (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
sr: Arapski (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
sr: Arapski (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
sr: Arapski (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
sr: Baltički (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
sr: Baltički (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
sr: Baltički (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
sr: _Jermenski (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
sr: _Gruzijski (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
sr: Centralnoevropski (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
sr: Centralnoevropski (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
sr: Centralnoevropski (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
sr: Centralnoevropski (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
sr: Kineski pojednostavljeni (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
sr: Kineski pojednostavljeni (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
sr: Kineski pojednostavljeni (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
sr: Kineski pojednostavljeni (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
sr: Kineski pojednostavljeni (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
sr: Kineski tradicionalni (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
sr: Kineski tradicionalni (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
sr: Kineski tradicionalni (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
sr: Ćirilica (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
sr: Ćirilica (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
sr: Ćirilica (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
sr: Ćirilica (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
sr: Ćirilica (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
sr: Ćirilica (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
sr: Ćirilica/_Ruski (CP-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
sr: Grčki (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
sr: Grčki (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
sr: Grčki (_Windows-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
sr: Gudžarati (_MacGujarati)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
sr: Gurmuki (Mac_Gurmukhi)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
sr: Hindu (Mac_Devanagari)

en: Hebrew (_IBM-862)
sr: Hebrejski (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
sr: Hebrejski (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
sr: Hebrejski (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
sr: Hebrejski (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sr: _Vizuelni hebrejski (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
sr: Japanski (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
sr: Japanski (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
sr: Japanski (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
sr: Korejski (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
sr: Korejski (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
sr: Korejski (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
sr: Korsejski (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
sr: _Keltski (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
sr: _Islandski (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
sr: _Nordijski (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
sr: _Farsi (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
sr: Hrvatski (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
sr: _Rumunski (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
sr: R_umunski (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
sr: Južno_evropski (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
sr: Tajlandski (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
sr: Tajlandski (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
sr: _Tajlandski (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
sr: Turski (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
sr: Turski (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
sr: Turski (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
sr: Turski (_Windows-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
sr: Unikod (UTF-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
sr: Ćirilica/Ukrajinski (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
sr: Ćirilica/Ukrajinski (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
sr: Vijetnamski (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
sr: Vijetnamski (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
sr: Vijetnamski (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
sr: Vijetnamski (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
sr: Zapadni (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
sr: Zapadni (I_SO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
sr: Zapadni (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
sr: Zapadni (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
sr: Zapadni (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
sr: Engleski (_ASKRI)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
sr: Unikod (UTF-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
sr: Unikod (UTF-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
sr: Unikod (UTF-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
sr: Unikod (UTF-3_2 LE)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
sr: Nepoznato (%s)

en: Text not found
sr: Nisam pronašao tekst

en: Search wrapped back to the top
sr: Pretraga je vraćena na početak

en: Type to search…
sr: Upišite za pretragu…

en: Find previous occurrence of the search string
sr: Pronađite prethodan izraz u nizu za pretraživanje

en: Find next occurrence of the search string
sr: Pronađite sledeći izraz u nizu za pretraživanje

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Don’t Save
sr: _Ne čuvaj

note: Translators: The %s the hostname where this is happening. * Example: mail.google.com.
en: Do you want to save your password for “%s”?
sr: Da li želite da sačuvate vašu lozinku za „%s“?

en: Deny
sr: Zabrani

en: Allow
sr: Prihvati

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at <b>%s</b> wants to know your location.
sr: Stranica na <b>%s</b> želi da sazna vašu lokaciju.

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at <b>%s</b> wants to show desktop notifications.
sr: Stranica na <b>%s</b> želi da prikaže obaveštenja radne površi.

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
sr: Učitavam „%s“…

en: Loading…
sr: Učitavam…

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
sr: Ovaj veb sajt je predstavio raspoznaju koja pripada drugom veb sajtu.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
sr: Raspoznaja ovog veb sajta je previše stara da biste joj verovali. Proverite datum na kalendaru vašeg računara.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
sr: Raspoznaju ovog veb sajta nije izdala poverljiva organizacija.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
sr: Raspoznaja ovog veb sajta ne može biti obrađena. Možda je oštećena.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
sr: Raspoznaju ovog veb sajta je povukla poverljiva organizacija koja ju je izdala.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
sr: Raspoznaji ovog veb sajta se ne može verovati jer koristi vrlo slabo šifrovanje.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
sr: Raspoznaja ovog veb sajta je ispravna samo za buduće dane. Proverite datum na kalendaru vašeg računara.

note: Message when a site's TLS certificate is invalid. %s is the site's hostname.
en: This might not be the real %s.
sr: Ovo možda nije stvarni „%s“.

note: Message when a site's TLS certificate is invalid.
en: When you try to connect securely, websites present identification to prove that your connection has not been maliciously intercepted. There is something wrong with this website’s identification:
sr: Kada pokušate da se povežete bezbedno, veb sajtovi predstavljaju raspoznaju da dokažu da vaša veza nije zlonamerno presretnuta. Nešto nije u redu sa raspoznajom ovog veb sajta:

note: Message when a site's TLS certificate is invalid.
en: A third party may have hijacked your connection. You should continue only if you know there is a good reason why this website does not use trusted identification.
sr: Može biti da je neko treći provalio vašu vezu. Treba da nastavite samo ako znate da postoji valjan razlog zašto ovaj veb sajt ne koristi poverljivu raspoznaju.

note: Good advice from Firefox; displays when a site's TLS certificate is invalid.
en: Legitimate banks, stores, and other public sites will not ask you to do this.
sr: Zakonite banke, prodavnice, i drugi javni sajtovi neće tražiti da uradite ovo.

en: None specified
sr: Ništa nije određeno

note: Page title when a site cannot be loaded. %s is the site's hostname.
en: Problem loading “%s”
sr: Problem učitavanja „%s“

en: Oops! Unable to display this website.
sr: Ups! Ne mogu da prikažem ovu veb stranicu.

en: <p>The site at “%s” seems to be unavailable. The precise error was:</p><p><code>%s</code></p><p>It may be temporarily unavailable or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.</p>
sr: <p>Veb stranica na „%s“ je verovatno nedostupna. Tačna greška beše:</p><p><code>%s</code></p><p>Može biti da je privremeno nedostupna ili prebačena na novu adresu. Ne zaboravite da proverite da li vaša internet veza radi ispravno.</p>

en: Try again
sr: Pokušaj ponovo

en: Oops! There may be a problem.
sr: Ups! Neprilike na vidiku.

en: <p>This site may have caused Web to close unexpectedly.</p><p>If this happens again, please report the problem to the <strong>%s</strong> developers.</p>
sr: <p>Ova stranica je možda dovela do neočekivanog zatvaranja Veba.</p><p>Ako se ovo desi ponovo, obavestite programere <strong>%s</strong>-a.</p>

en: Reload Anyway
sr: Ipak ponovo učitaj

en: Problem displaying “%s”
sr: Problem prikazivanja „%s“

en: Oops!
sr: Ups!

en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
sr: Nešto je pošlo naopako prilikom prikazivanja ove stranice. Ponovo učitajte ili posetite neku drugu stranicu da nastavite.

note: Title of error page when a website's TLS certificate is invalid.
en: Look out!
sr: Pazite!

note: Button on error page when a website's TLS certificate is invalid.
en: Load Anyway
sr: Ipak učitaj

en: _OK
sr: U _redu

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Open
sr: _Otvori

en: All supported types
sr: Sve podržane vrste

en: Web pages
sr: Veb strane

en: Images
sr: Slike

en: All files
sr: Sve datoteke

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Downloads
sr: Preuzimanja

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
sr: Radna površ

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
sr: Ne može da napravi privremeni direktorijum „%s“.

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
sr: Datoteka „%s“ već postoji. Molim uklonite je sa tog mesta.

en: Failed to create directory “%s”.
sr: Ne može da napravi direktorijum „%s“.

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * hostname where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
sr: Lozinka za %s u obrascu na %s

note: Translators: The first %s is the hostname where this is happening. * Example: mail.google.com.
en: Password in a form in %s
sr: Lozinka u obrascu na „%s“

en: Directory “%s” is not writable
sr: Direktorijum „%s“ nije upisiv

en: You do not have permission to create files in this directory.
sr: Niste ovlašćeni da pravite datoteke u ovom direktorijumu.

en: Directory not Writable
sr: Direktorijum nije upisiv

en: Cannot overwrite existing file “%s”
sr: Ne mogu prepisati preko postojeće datoteke „%s“

en: A file with this name already exists and you don't have permission to overwrite it.
sr: Datoteka takvog imena već postoji i nemate ovlašćenja da je prepišete.

en: Cannot Overwrite File
sr: Ne mogu da prepišem datoteku

en: Could not display help: %s
sr: Ne mogu da prikažem pomoć: %s

en: Master password needed
sr: Potrebna je glavna lozinka

en: The passwords from the previous version are locked with a master password. If you want to import them, please enter your master password below.
sr: Lozinke iz prethodnog izdanja su zaključane glavnom lozinkom. Ukoliko želite da ih uvezete, ispod unesite vašu glavnu lozinku.

en: Failed to copy cookies file from Mozilla.
sr: Ne mogu da umnožim kolačiće iz Mozile.

en: Web 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.config/epiphany
sr: Veb 3.6 više ne podržava ovu fasciklu i pokušaće da preseli ova podešavanja u „~/.config/epiphany“

en: Executes only the n-th migration step
sr: Izvršava samo u n-tom koraku preseljavanja

en: Specifies the required version for the migrator
sr: Navodi potrebno izdanje preseljavača

en: Specifies the profile where the migrator should run
sr: Navodi profil u kome preseljavač treba da radi

en: Web profile migrator
sr: Preseljavač profila Spoznaje

en: Web profile migrator options
sr: Opcije preseljavača profila Spoznaje

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
sr: Danas u %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
sr: Juče u %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12:34 am"
en: %a %I:%M %p
sr: %a, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
sr: %d. %b u %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
sr: %d. %b %Y.

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Others
sr: Ostali

en: Local files
sr: Lokalne datoteke

en: The certificate does not match this website
sr: Uverenje ne odgovara ovom veb sajtu

en: The certificate has expired
sr: Uverenje je isteklo

en: The signing certificate authority is not known
sr: Izdavač potpisujućeg uverenja nije poznat

en: The certificate contains errors
sr: Uverenje sadrži grepke

en: The certificate has been revoked
sr: Uverenje je povučeno

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
sr: Uverenje je potpisano korišćenjem slabog algoritma potpisivanja

en: The certificate activation time is still in the future
sr: Vreme pokretanja uverenja je još uvek u budućnosti

en: The identity of this website has been verified.
sr: Identitet ovog veb sajta je proveren.

en: The identity of this website has not been verified.
sr: Identitet ovog veb sajta nije proveren.

note: Label when clicking the lock icon on a secure page. %s is the website's hostname.
en: You are connected to %s
sr: Povezani ste na „%s“

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
sr: Digitalna raspoznaja ovog veb sajta nije poverljiva. Možda ste povezani sa napadačem koji se predstavlja kao „%s“.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: Part of this page is insecure.
sr: Deo ove stranice nije bezbedan.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection is secure.
sr: Vaša veza je bezbedna.

en: _View Certificate…
sr: Pogledaj _uverenje…

en: %d second left | %d seconds left
sr[0]: Preostaje još %d sekunda
sr[1]: Preostaju još %d sekunde
sr[2]: Preostaje još %d sekundi
sr[3]: Preostaje još %d sekunda

en: %d minute left | %d minutes left
sr[0]: Preostaje još %d minut
sr[1]: Preostaje još %d minuta
sr[2]: Preostaje još %d minuti
sr[3]: Preostaje još %d minut

en: %d hour left | %d hours left
sr[0]: Preostaje još %d sat
sr[1]: Preostaje još %d sata
sr[2]: Preostaje još %d sati
sr[3]: Preostaje još %d sat

en: %d day left | %d days left
sr[0]: Preostaje još %d dan
sr[1]: Preostaju još %d dana
sr[2]: Preostaje još %d dana
sr[3]: Preostaje još %d sekunda

en: %d week left | %d weeks left
sr[0]: Preostaje još %d nedelja
sr[1]: Preostaju još %d nedelje
sr[2]: Preostaje još %d nedelja
sr[3]: Preostaje još %d sekunda

en: %d month left | %d months left
sr[0]: Preostaje još %d mesec
sr[1]: Preostaju još %d meseca
sr[2]: Preostaje još %d meseci
sr[3]: Preostaje još %d sekunda

en: Finished
sr: Završeno

en: Error downloading: %s
sr: Greška pri preuzimanju: %s

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Open
sr: Otvori

en: Show in folder
sr: Prikaži u fascikli

en: Starting…
sr: Pokrećem…

note: Translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * standard items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * Select All, Input Methods and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
sr: _Očisti

note: Edit actions.
en: _Undo
sr: _Opozovi

en: _Redo
sr: _Ponovi

en: Drag and drop this icon to create a link to this page
sr: Prevucite i pustite ovu ikonu kako bi napravili vezu ka ovoj strani

note: Translators: This string is used when counting bookmarks that * are similar to each other
en: %d bookmark is similar | %d bookmarks are similar
sr[0]: %d zabeleška je slična
sr[1]: %d zabeleške su slične
sr[2]: %d zabeleški je slično
sr[3]: Jedna zabeleška je slična

en: Add Bookmark
sr: Dodaj obeleživač

en: “%s” Properties
sr: Osobine obeleživača „%s“

en: _Title:
sr: _Naslov:

en: A_ddress:
sr: _Adresa:

en: T_opics:
sr: _Teme:

en: Sho_w all topics
sr: Prikaži _sve teme

en: _Add
sr: _Dodaj

en: Entertainment
sr: Zabava

en: News
sr: Vesti

en: Shopping
sr: Kupovina

en: Sports
sr: Sport

en: Travel
sr: Putovanja

en: Work
sr: Posao

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains all bookmarks
en: All
sr: Svi

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains the not categorized bookmarks
en: Not Categorized
sr: Nerazvrstani

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this is an automatic topic containing local * websites bookmarks autodiscovered with zeroconf.
en: Nearby Sites
sr: Obližnja mesta

en: Untitled
sr: Neimenovana

en: Web (RDF)
sr: Veb (RDF)

en: Mozilla (HTML)
sr: Mozila (HTML)

en: Remove from this topic
sr: Ukloni iz ove teme

note: Toplevel
en: _File
sr: _Datoteka

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _View
sr: P_regled

note: Help.
en: _Help
sr: Po_moć

note: File Menu
en: _New Topic
sr: _Nova tema

en: Create a new topic
sr: Napravite novu temu

en: Open in New _Window | Open in New _Windows
sr[0]: Otvori u _novom prozoru
sr[1]: Otvori u _novim prozorima
sr[2]: Otvori u _novim prozorima
sr[3]: Otvori u _novom prozoru

en: Open the selected bookmark in a new window
sr: Otvorite izabrani obeleživač u novom prozoru

en: Open in New _Tab | Open in New _Tabs
sr[0]: Otvori u novom _jezičku
sr[1]: Otvori u novim _jezičcima
sr[2]: Otvori u novim _jezičcima
sr[3]: Otvori u novom _jezičku

en: Open the selected bookmark in a new tab
sr: Otvorite izabrani obeleživač u novom jezičku

en: _Rename…
sr: _Preimenuj…

en: Rename the selected bookmark or topic
sr: Preimenujte izabrani obeleživač ili temu

en: _Properties
sr: _Osobine

en: View or modify the properties of the selected bookmark
sr: Pregledajte ili izmenite osobine izabranog obeleživača

en: _Import Bookmarks…
sr: Uvez_i obeleživače…

en: Import bookmarks from another browser or a bookmarks file
sr: Uvezite obeleživače iz nekog drugog veb čitača ili iz datoteke sa obeleživačima

en: _Export Bookmarks…
sr: Izv_ezi obeleživače…

en: Export bookmarks to a file
sr: Izvezite obeleživače u datoteku

en: _Close
sr: _Zatvori

en: Close the bookmarks window
sr: Zatvorite prozor sa obeleživačima

note: Edit Menu
en: Cu_t
sr: _Iseci

en: Cut the selection
sr: Isecite izabrano

en: _Copy
sr: _Umnoži

en: Copy the selection
sr: Umnožite izabrano

en: _Paste
sr: _Ubaci

en: Paste the clipboard
sr: Ubacite sadržaj spiska isečaka

en: _Delete
sr: _Obriši

en: Delete the selected bookmark or topic
sr: Uklonite izabrani obeleživač ili temu

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: Select all bookmarks or text
sr: Izaberite sve obeleživače ili sav tekst

note: Help Menu
en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: Display bookmarks help
sr: Prikažite pomoć za obeleživače

en: _About
sr: _O programu

en: Display credits for the web browser creators
sr: Prikažite zasluge za tvorce ovog veb čitača

note: View Menu
en: _Title
sr: _Naslov

en: Show the title column
sr: Prikaži naslovnu kolonu

en: Address
sr: Adresa

en: Show the address column
sr: Prikaži kolonu sa adresom

en: Type a topic
sr: Unesi temu

en: Delete topic “%s”?
sr: Da obrišem temu „%s“?

en: Delete this topic?
sr: Da obrišem ovu temu?

en: Deleting this topic will cause all its bookmarks to become uncategorized, unless they also belong to other topics. The bookmarks will not be deleted.
sr: Brisanje ove teme će prouzrokovati da će svi njeni obeleživači postati nerazvrstani, osim ako ne pripadaju drugim temama. Obeleživači neće biti uklonjeni.

en: _Delete Topic
sr: _Obriši temu

note: FIXME: proper i18n after freeze
en: Firefox
sr: Fajerfoksa

en: Firebird
sr: Fajerb'rda

note: Translators: The %s is the name of a Mozilla profile.
en: Mozilla “%s” profile
sr: Profil „%s“ iz Mozile

en: Galeon
sr: Galije

en: Konqueror
sr: Konkverora

en: Import failed
sr: Uvoz nije uspeo

en: Import Failed
sr: Neuspešan uvoz

en: The bookmarks from “%s” could not be imported because the file is corrupted or of an unsupported type.
sr: Ne mogu da uvezem obeleživače iz „%s“ zato što je datoteka oštećena ili nepodržane vrste.

en: Import Bookmarks from File
sr: Uvezi obeleživače iz datoteke

en: Firefox/Mozilla bookmarks
sr: Obeleživači Fajerfoksa ili Mozile

en: Galeon/Konqueror bookmarks
sr: Obeleživači Konkverora ili Galije

en: Web bookmarks
sr: Obeleživači Veba

en: Export Bookmarks
sr: Izvezi obeleživače

en: Bookmarks
sr: Obeleživači

note: Make a format selection combo & label
en: File f_ormat:
sr: Vrsta _datoteke:

en: Import Bookmarks
sr: Uvezi obeleživače

en: I_mport
sr: U_vezi

en: Import bookmarks from:
sr: Uvezi obeleživače iz:

en: File
sr: Datoteka

en: _Copy Address
sr: _Umnoži adresu

en: Topics
sr: Teme

en: Title
sr: Naslov

note: FIXME !!!!
en: Open in New _Tabs
sr: Otvori u novim _jezičcima

en: Open the bookmarks in this topic in new tabs
sr: Otvori obeleživače u ovoj temi sve u novim jezičcima

en: Create topic “%s”
sr: Napravi temu „%s“

en: Clear Personal Data
sr: Očisti lične podatke

en: C_lear
sr: _Očisti

en: Select the personal data you wish to clear
sr: Izaberite lične podatke koje želite da uklonite

en: You are about to clear personal data that is stored about the web pages you have visited. Check the types of information that you want to remove:
sr: Uklonićete lične podatke o veb stranama koje ste posećivali. Označite podatke koje želite da uklonite:

en: Coo_kies
sr: _Kolačići

en: Cache and _temporary files
sr: Privremene i datoteke _ostave

en: Browsing _history
sr: Istorijat _pregledanja

en: Saved _passwords
sr: Sačuvane _lozinke

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
sr: Ovu radnju ne možete da opozovete. Podaci koje birate za čišćenje biće uklonjeni zauvek.

en: Cookies
sr: Kolačići

en: C_lear All
sr: Očisti _sve

en: Site
sr: Stranice

en: Remove
sr: Ukloni

en: Delete the selected cookies
sr: Uklonite izabrane kolačiće

en: Text Encoding
sr: Kodiranje teksta

en: _Automatic
sr: _Sam odredi

en: Use the encoding specified by the document
sr: Koristi kodiranje koje je naznačio dokument

en: _Use a different encoding:
sr: Koristi drugo kodiranje:

note: File actions.
en: _New Window
sr: _Novi prozor

en: New _Incognito Window
sr: Novi _tajnoviti prozor

en: Reopen Closed _Tab
sr: Ponovo otvori zatvoreni _jezičak

note: Toplevel
en: _Bookmarks
sr: _Obeleživači

en: _History
sr: _Istorijat

en: Pr_eferences
sr: _Postavke

en: _Quit
sr: _Izađi

en: History
sr: Istorijat

en: Search history
sr: Istorijat pretrage

en: Date
sr: Datum

en: Name
sr: Naziv

en: Location
sr: Putanja

en: Remove the selected pages from history
sr: Uklonite izabrane stranice iz istorijata

en: Open the selected pages in new tabs
sr: Otvorite izabrane stranice u novim jezičcima

en: _Copy Location
sr: _Umnoži putanju

en: Add _Bookmark
sr: _Dodaj obeleživač

en: Passwords
sr: Lozinke

en: Search passwords
sr: Potraži lozinke

en: User Name
sr: Korisničko ime

en: Password
sr: Lozinka

en: Forget the selected passwords
sr: Zaboravite izabrane lozinke

en: Reveal all the passwords
sr: Otkrijte sve lozinke

en: _Copy Password
sr: _Umnoži lozinku

en: C_opy Username
sr: Umnoži _korisničko ime

en: Preferences
sr: Postavke

en: _Download folder:
sr: _Fascikla za preuzeto:

en: A_utomatically open downloaded files
sr: _Sam otvori preuzete datoteke

en: Search
sr: Potraži

en: _Engine:
sr: _Pogon:

en: Web Content
sr: Sadržaj veba

en: Allow popup _windows
sr: Dozvoli _iskačuće prozore

en: Allow _advertisements
sr: Dopusti _oglase

en: Enable _plugins
sr: Uključi _priključke

en: General
sr: Opšte

en: Fonts
sr: Slovni likovi

en: _Use system fonts
sr: _Koristi slovni lik sa sistema

en: Sans serif font:
sr: Bezserifni slovni lik:

en: Serif font:
sr: Serifni slovni lik:

en: Monospace font:
sr: Slovni lik utvrđene širine:

en: Style
sr: Stil

en: Use custom _stylesheet
sr: Koristi proizvoljni _stil prikaza

en: _Edit Stylesheet…
sr: _Uredi stil prikaza…

en: Fonts & Style
sr: Slovni lik i stil

en: Manage _Cookies…
sr: Upravljaj _kolačićima…

en: _Always accept
sr: _Uvek prihvati

en: Only _from sites you visit
sr: Samo sa strana _koje posetim

note: Refers to "Only from sites you visit" option under Cookies.
en: <small>For example, not from advertisers on these sites</small>
sr: <small>Na primer, ne od oglašivača sa ovih stranica</small>

en: _Never accept
sr: _Nikad ne prihvataj

en: Tracking
sr: Praćenje

en: _Tell websites I do not want to be tracked
sr: _Reci veb sajtovima da ne želim da me prate

en: Manage _Passwords…
sr: Upravljaj _lozinkama…

en: _Remember passwords
sr: _Zapamti lozinke

en: Stored Data
sr: Pričuvani podaci

en: You can clear stored personal data.
sr: Možete da očistite pričuvane lične podatke.

en: Cl_ear Personal Data…
sr: Očisti _lične podatke…

en: Privacy
sr: Privatnost

en: Encodings
sr: Kodiranja

en: De_fault:
sr: _Uobičajeno:

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: _Up
sr: _Gore

en: _Down
sr: _Dole

en: Spell checking
sr: Provera pravopisa

en: _Enable spell checking
sr: Uključi _proveru pravopisa

en: Language
sr: Jezik

en: Add Language
sr: Dodaj jezik

en: Choose a l_anguage:
sr: Izaberi _jezik:

en: Stop
sr: Zaustavi

en: Stop current data transfer
sr: Prekinite trenutni prenos podataka

en: _Reload
sr: _Osveži

en: Display the latest content of the current page
sr: Prikažite najnoviji sadržaj tekuće strane

en: _Other…
sr: _Ostali…

en: Other encodings
sr: Ostala kodiranja

en: Clear browsing history?
sr: Da očistim zapise o pregledu stranica?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
sr: Čišćenje zapisa o pregledu stranica će trajno ukloniti sve stavke iz istorijata.

en: Open a new tab in an existing browser window
sr: Otvara novi jezičak u postojećem prozoru preglednika

en: Open a new browser window
sr: Otvara novi prozor preglednika

en: Import bookmarks from the given file
sr: Uvozi obeleživače iz izabrane datoteke

en: FILE
sr: DATOTEKA

en: Load the given session file
sr: Učitava zadatu datoteku sesije

en: Add a bookmark
sr: Dodaje obeleživač

en: URL
sr: Adresa

en: Start a private instance
sr: Pokreće lični primerak

en: Start an instance in incognito mode
sr: Pokreće primerak u režimu tajnovitosti

en: Start an instance in netbank mode
sr: Pokreće primerak u režimu mrežne banke

en: Start the browser in application mode
sr: Pokreće pretraživač u režimu programa

en: Profile directory to use in the private instance
sr: Fascikla sa postavkama koja se koristi za lični primerak

en: URL …
sr: Adresa …

en: Could not start Web
sr: Ne mogu da pokrenem veb

en: Startup failed because of the following error:
    %s
sr: Pokretanje nije uspelo zbog sledeće greške:
    %s

en: Web options
sr: Opcije veba

en: Close tab
sr: Zatvorite jezičak

en: Search the Web for %s
sr: Pretraži veb za „%s“

en: _Open…
sr: _Otvori…

en: Save _As…
sr: Sačuvaj _kao…

en: Save As _Web Application…
sr: Sačuvaj kao _veb program…

en: _Print…
sr: _Štampaj…

en: S_end Link by Email…
sr: Pošalji vezu u _el. poštom…

en: Re_do
sr: _Ponovi

en: _Find…
sr: _Nađi…

en: Find Ne_xt
sr: Pronađi _sledeće

en: Find Pre_vious
sr: Pronađi _prethodno

en: Edit _Bookmarks
sr: Uredi _obeleživače

note: View actions.
en: _Stop
sr: _Zaustavi

en: Zoom _In
sr: U_većaj

en: Zoom O_ut
sr: U_manji

en: _Normal Size
sr: _Uobičajena veličina

en: Text _Encoding
sr: _Kodiranje teksta

en: _Page Source
sr: _Izvorno izdanje stranice

note: Bookmarks actions.
en: _Add Bookmark…
sr: _Dodaj obeleživač…

note: Go actions.
en: _Location…
sr: _Adresa…

note: Tabs actions.
en: _Previous Tab
sr: _Prethodni jezičak

en: _Next Tab
sr: _Sledeći jezičak

en: Move Tab _Left
sr: Premesti jezičak _levo

en: Move Tab _Right
sr: Premesti jezičak _desno

en: _Detach Tab
sr: _Otkači jezičak

note: View actions.
en: _Downloads Bar
sr: Traka _za preuzimanje

en: _Fullscreen
sr: Preko _celog ekrana

en: Popup _Windows
sr: _Iskačući prozori

en: Selection Caret
sr: Pokazivač izbora

note: Document.
en: Add Boo_kmark…
sr: Dodaj _obeleživač…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
sr: Otvori vezu u novom _prozoru

en: Open Link in New _Tab
sr: Otvori vezu u novom _jezičku

en: _Save Link As…
sr: _Sačuvaj vezu kao…

en: _Copy Link Address
sr: Umnoži _adresu veze

en: _Copy E-mail Address
sr: _Umnoži adresu el. pošte

note: Images.
en: View _Image in New Tab
sr: Prgledaj sliku u _novom jezičku

en: Copy I_mage Address
sr: Umnoži adresu sli_ke

en: _Save Image As…
sr: Sačuvaj sliku _kao…

en: Set as _Wallpaper
sr: Postavi za _pozadinu

note: Video.
en: Open Video in New _Window
sr: Otvori video u novom _prozoru

en: Open Video in New _Tab
sr: Otvori video u novom _jezičku

en: _Save Video As…
sr: Sačuvaj _video kao…

en: _Copy Video Address
sr: Umnoži _adresu snimka

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
sr: Otvori audio u novom _prozoru

en: Open Audio in New _Tab
sr: Otvori audio u novom _jezičku

en: _Save Audio As…
sr: Sačuvaj _audio kao…

en: _Copy Audio Address
sr: Umnoži _adresu audia

en: There are unsubmitted changes to form elements
sr: Ima neposlatih izmena u elementima obrasca

en: If you close the document anyway, you will lose that information.
sr: Ukoliko ipak zatvorite dokument, izgubićete te podatke.

en: Close _Document
sr: _Zatvori dokument

en: There are ongoing downloads in this window
sr: Neke datoteke iz ovom prozoru nisu preuzete

en: If you close this window, the downloads will be cancelled
sr: Ukoliko zatvorite prozor, prekinućete preuzimanje datoteka

en: Close window and cancel downloads
sr: Zatvori prozor i zaustavi preuzimanje

en: Save As
sr: Sačuvaj kao

en: Save As Application
sr: Sačuvaj kao program

en: Print
sr: Štampaj

en: Bookmark
sr: Obeleživač

en: Find
sr: Pronađi

note: Translators: This refers to text size
en: Larger
sr: Uvećano

note: Translators: This refers to text size
en: Smaller
sr: Umanjeno

en: Back
sr: Nazad

en: Forward
sr: Napred

en: Zoom
sr: Uvećaj

en: New _Tab
sr: Novi _jezičak

en: Go to most visited
sr: Idi na najposećenije

en: Save Link As
sr: Sačuvaj vezu kao

en: Save Image As
sr: Sačuvaj sliku kao

en: Save Media As
sr: Sačuvaj medijum kao

[ctx: language]
note: Translators: this refers to a user-define language code * (one which isn't in our built-in list).
en: User defined (%s)
sr: Izabran jezik (%s)

en: System language (%s) | System languages (%s)
sr[0]: Jezik na sistemu (%s)
sr[1]: Jezici na sistemu (%s)
sr[2]: Jezici na sistemu (%s)
sr[3]: Jezik na sistemu (%s)

en: Select a Directory
sr: Izaberite fasciklu

note: Search engine option in the preferences dialog
en: DuckDuckGo
sr: DakDakGou

note: Search engine option in the preferences dialog
en: Google
sr: Gugl

en: Save
sr: Sačuvaj

en: A web application named '%s' already exists. Do you want to replace it?
sr: Veb program pod nazivom „%s“ već postoji. Da li želite da ga zamenite?

en: Replace
sr: Zameni

en: An application with the same name already exists. Replacing it will overwrite it.
sr: Program pod istim nazivom već postoji. Njegovom zamenom ćete prepisati njegov sadržaj.

en: The application '%s' is ready to be used
sr: Program „%s“ je spreman za upotrebu

en: The application '%s' could not be created
sr: Program „%s“ ne može biti stvoren

en: Launch
sr: Pokreni

note: Show dialog with icon, title.
en: Create Web Application
sr: Napravite veb program

en: C_reate
sr: _Napravi

en: Contact us at:
sr: Stupite u vezu sa nama preko:

en: Contributors:
sr: Doprinosioci:

en: Past developers:
sr: Prethodni programeri:

en: A simple, clean, beautiful view of the web.
    Powered by WebKit %d.%d.%d
sr: Jednostavan, čist, odličan pregled veba.
    Pogoni ga Veb kit %d.%d.%d

en: Web Website
sr: Veb stranica Gnomovog preglednika

en: Enable caret browsing mode?
sr: Da li da uključim pregled sa pokazivačem?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
sr: Pritisak tastera F7 će uključiti/isključiti pregledanje sa pokazivačem. Ova mogućnost postavlja kursor unutar Internet stranica i omogućava vam da listate sadržaj pomoću tastature. Da li želite da uključite pregledanje sa pokazivačem?

en: _Enable
sr: _Uključi
