epiphany - en to sr translation catalogue (580 entries)

en: Search the web
sr: Претражите веб

en: Epiphany
sr: Спознаја

en: Web browser for GNOME
sr: Веб прегледник за Гном

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages.
sr: Веб прегледник за Гномову радну површ, кога одликује тесно сједињавање са радном површи и једноставно и сагледиво корисничко сучеље које вам омогућава да се усредсредите на ваше веб странице.

en: Web
sr: Веб

en: Web Browser
sr: Веб прегледник

en: Epiphany Web Browser
sr: Веб прегледник Спознаја

en: Browse the web
sr: Прегледајте веб

en: web;browser;internet;
sr: веб;прегледник;интернет;

en: New Incognito Window
sr: Нови тајновити прозор

en: Browse with caret
sr: Разгледање са показивачем

en: URL Search
sr: Претрага адресе

en: Search string for keywords entered in the URL bar.
sr: Ниска за претрагу кључних речи унета у поље за адресу.

en: User agent
sr: Кориснички агент

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
sr: Ниска која се користи за представљање прегледника на веб серверима.

en: Automatic downloads
sr: Самостално преузимање

en: When files cannot be opened by the browser they are automatically downloaded to the download folder and opened with the appropriate application.
sr: Када читач не може да отвори датотеке, сам их преузима у фасциклу за преузето и отвара одговарајућим програмом.

en: Force new windows to be opened in tabs
sr: Приморава отварање нових прозора у језичцима

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
sr: Приморава отварање нових страница у језичцима уместо у новом прозору.

en: Remember passwords
sr: Памћење лозинки

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
sr: Да ли ће лозинке бити сачуване и унапред попуњене за веб стране.

en: Automatically manage offline status with NetworkManager
sr: Самостално управљање стањем ван мреже помоћу управника мреже

en: Enable smooth scrolling
sr: Укључује глатко клизање

en: Don't use an external application to view page source.
sr: Неће користити спољни програм да прегледа извор странице.

en: Whether to automatically restore the last session
sr: Да ли ће сам да поврати последњу сесију

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are 'always' (the previous state of the application is always restored), 'crashed' (the session is only restored if the application crashes) and 'never' (the homepage is always shown).
sr: Одређује како ће сесија бити повраћена за време покретања. Допуштене вредности су „always“ (претходно стање програма ће увек бити повраћено), „crashed“ (сесија ће бити повраћена само у случају пада програма) и „never“ (увек ће бити приказана почетна страница).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
sr: Да ли каснити са учитавањем језичака који нису одмах видљиви при повраћају сесије

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
sr: Када је ово изабрано, језичци неће започети са учитавањем све док се корисник не пребаци на њих, након повраћаја сесије.

en: Process model
sr: Модел обраде

en: This option allows to set the process model used. Use 'shared-secondary-process' to use a single web process shared by all the tabs and 'one-secondary-process-per-web-view' to use a different web process for each tab.
sr: Ова опција омогућава постављање коришћеног модела обраде. Користите „shared-secondary-process“ да користите једну веб обраду коју деле сви језичци, а „one-secondary-process-per-web-view“ да користите другачију веб обраду за сваки језичак.

en: Toolbar style
sr: Стил траке алата

en: Toolbar style. Allowed values are "" (use GNOME default style), "both" (text and icons), "both-horiz" (text besides icons), "icons", and "text".
sr: Стил траке алата. Допуштене вредности су „“ (користи подразумевани стил Гнома), „both“ (текст и иконице), „both-horiz“ (текст поред иконица), „icons“ (иконице), и „text“ (текст).

en: [Deprecated]
sr: [Застарело]

en: [Deprecated] This setting is deprecated, use 'tabs-bar-visibility-policy' instead.
sr: [Застарело] Ово подешавање је застарело, уместо тога користите „tabs-bar-visibility-policy“.

en: Visibility of the downloads window
sr: Видљивост прозора за преузимање

en: Hide or show the downloads window. When hidden, a notification will be shown when new downloads are started.
sr: Скрива или приказуује прозор за преузимање. Када је скривен, биће приказано обавештења када започне ново преузимање.

en: The visibility policy for the tabs bar.
sr: Видљивост траке језичака.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are 'always' (the tabs bar is always shown), 'more-than-one' (the tabs bar is only shown if there's two or more tabs) and 'never' (the tabs bar is never shown).
sr: Одређује када ће бити приказана трака језичака. Могуће вредности су „“ (трака језичака ће увек бити приказана), „“ (трака језичака ће бити приказана само ако буду била отворена два или више језичка) и „“ (трака језичака неће никада бити приказана).

en: Minimum font size
sr: Најмања величина словног лика

en: Use GNOME fonts
sr: Употреба Гномових словних ликова

en: Use GNOME font settings.
sr: Користиће подешавања Гномових словних ликова.

en: Custom sans-serif font
sr: Произвољни без-серифни словни лик

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Вредност која ће бити коришћена за замену без-серифног словног лика радне површи када је подешено „use-gnome-fonts“ (користи гномове словне ликове).

en: Custom serif font
sr: Произвољни серифни словни лик

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Вредност која ће бити коришћена за замену серифног словног лика радне површи када је подешено „use-gnome-fonts“ (користи гномове словне ликове).

en: Custom monospace font
sr: Произвољни словни лик утврђене ширине

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
sr: Вредност која ће бити коришћена за замену словног лика радне површи утврђене ширине када је подешено „use-gnome-fonts“ (користи гномове словне ликове).

en: Use own colors
sr: Користи сопствене боје

en: Use your own colors instead of the colors the page requests.
sr: Користиће боје које сте ви изабрали уместо боја које захтева страница.

en: Use own fonts
sr: Користи изабрана писма

en: Use your own fonts instead of the fonts the page requests.
sr: Користиће писма која сте ви изабрали уместо писама које захтева страница.

en: Use a custom CSS
sr: Користи произвољно ЦСС

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
sr: Користиће произвољну ЦСС датотеку да измени ЦСС веб сајтова.

en: Enable spell checking
sr: Укључује проверу правописа

en: Spell check any text typed in editable areas.
sr: Провераваће исправност сваког текста уписаног у пољима за уређивање.

en: Default encoding
sr: Основно кодирање

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK+ can understand.
sr: Основно кодирање. Прихваћене вредности су оне које Веб кит ГТК+ може да разуме.

en: Languages
sr: Језици

en: Preferred languages, two letter codes.
sr: Жељени језици, двословне ознаке.

en: Cookie accept
sr: Прихватање колачића

en: Where to accept cookies from. Possible values are "always", "no-third-party" and "never".
sr: Одакле да прихвата колачиће. Дозвољене вредности су „alway“ (увек), „no-third-party“ (не-треће-стране) и „never“ (никад).

en: Image animation mode
sr: Режим покретних слика

en: How to present animated images. Possible values are "normal", "once" and "disabled".
sr: Како ће да представи покретне слике. Могуће вредности су „normal“ (обично), „once“ (једном) и „disabled“ (искључено).

en: Allow popups
sr: Допушта искачуће прозоре

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
sr: Допуштаће страницама да отварају нове прозоре помоћу Јава скрипте (уколико је Јава скрипт укључен).

en: Enable Plugins
sr: Укључује прикључке

en: Enable JavaScript
sr: Укључује Јава скрипт

en: Enable WebGL
sr: Укључује Веб ГЛ

en: Whether to enable support for WebGL contexts.
sr: Да ли ће да укључи подршку за Веб ГЛ садржај.

en: Enable WebAudio
sr: Укључује Веб аудио

en: Whether to enable support for WebAudio.
sr: Да ли ће да укључи подршку за Веб аудио.

en: Do Not Track
sr: Без праћења

en: Whether to tell websites that we do not wish to be tracked. Please note that web pages are not forced to follow this setting.
sr: Да ли ће да саопшти веб сајтовима да не желимо да будемо праћени. Али ипак знајте да веб странице нису обавезне да поштују ово подешавање.

en: Enable Adblock
sr: Укључује блокирање огласа

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
sr: Да ли ће да блокира угњеждене огласе које би веб странице могле да прикажу.

en: The downloads folder
sr: Фасцикла за преузето

en: The path of the folder where to download files to; or "Downloads" to use the default downloads folder, or "Desktop" to use the desktop folder.
sr: Путања фасцикле у коју ће бити смештене преузете датотеке; или „Downloads“ за подразумевану фасциклу за преузето или „Desktop“ за фасциклу радне површи.

en: Whether to show the title column in the bookmarks window.
sr: Да ли ће бити приказан стубац наслова у прозору обележивача.

en: Whether to show the address column in the bookmarks window.
sr: Да ли ће бити приказан стубац адресе у прозору обележивача.

en: Installed plugins
sr: Инсталирани прикључци

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Plugins are disabled in the preferences
sr: Прикључци су искључени у поставкама

en: Enabled
sr: Укључен

note: webkit_plugin_get_enabled (plugin) &&
en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: MIME type
sr: МИМЕ врста

en: Description
sr: Опис

en: Suffixes
sr: Суфикси

en: Memory usage
sr: Искоришћеност меморије

en: Version %s
sr: Издање %s

en: About Web
sr: О Вебу

en: A simple, clean, beautiful view of the web
sr: Једноставан, чист, одличан преглед веба

en: Applications
sr: Програми

en: List of installed web applications
sr: Списак инсталираних веб програма

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
sr: Инсталиран је:

en: Remove from overview
sr: Уклони из прегледа

en: Most Visited
sr: Најпосећенији

en: Private Browsing
sr: Приватно прегледање

en: You are currently browsing <em>incognito</em>. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
sr: Тренутно прегледате <em>тајно</em>. Странице виђене у овом режиму неће бити приказане у вашем историјату прегледања а сви причувани подаци ће бити очишћени када затворите прозор. Датотеке које сте преузели биће задржане.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
sr: Тајни режим скрива вашу активност само од људи који користе овај рачунар.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
sr: Неће сакрити вашу активност од вашег послодавца ако сте на послу. Ваш достављач Интернет услуге, ваша влада, веб сајтови које сте посетили, и оглашавачи на овим веб сајтовима могу још увек да вас прате.

note: characters
en: Blank page
sr: Празна страница

en: Press %s to exit fullscreen
sr: Притисните „%s“ да напустите цео екран

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: ESC
sr: ЕСЦ

en: F11
sr: Ф11

en: Send an email message to “%s”
sr: Пошаљи ел. писмо на адресу „%s“

en: Arabic (_IBM-864)
sr: Арапски (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
sr: Арапски (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
sr: Арапски (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
sr: Арапски (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
sr: Балтички (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
sr: Балтички (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
sr: Балтички (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
sr: _Јерменски (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
sr: _Грузијски (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
sr: Централноевропски (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
sr: Централноевропски (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
sr: Централноевропски (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
sr: Централноевропски (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
sr: Кинески поједностављени (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
sr: Кинески поједностављени (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
sr: Кинески поједностављени (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
sr: Кинески поједностављени (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
sr: Кинески поједностављени (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
sr: Кинески традиционални (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
sr: Кинески традиционални (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
sr: Кинески традиционални (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
sr: Ћирилица (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
sr: Ћирилица (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
sr: Ћирилица (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
sr: Ћирилица (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
sr: Ћирилица (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
sr: Ћирилица (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
sr: Ћирилица/_Руски (CP-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
sr: Грчки (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
sr: Грчки (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
sr: Грчки (_Windows-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
sr: Гуџарати (_MacGujarati)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
sr: Гурмуки (Mac_Gurmukhi)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
sr: Хинду (Mac_Devanagari)

en: Hebrew (_IBM-862)
sr: Хебрејски (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
sr: Хебрејски (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
sr: Хебрејски (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
sr: Хебрејски (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sr: _Визуелни хебрејски (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
sr: Јапански (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
sr: Јапански (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
sr: Јапански (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
sr: Корејски (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
sr: Корејски (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
sr: Корејски (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
sr: Корсејски (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
sr: _Келтски (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
sr: _Исландски (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
sr: _Нордијски (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
sr: _Фарси (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
sr: Хрватски (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
sr: _Румунски (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
sr: Р_умунски (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
sr: Јужно_европски (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
sr: Тајландски (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
sr: Тајландски (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
sr: _Тајландски (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
sr: Турски (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
sr: Турски (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
sr: Турски (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
sr: Турски (_Windows-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
sr: Уникод (UTF-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
sr: Ћирилица/Украјински (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
sr: Ћирилица/Украјински (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
sr: Вијетнамски (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
sr: Вијетнамски (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
sr: Вијетнамски (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
sr: Вијетнамски (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
sr: Западни (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
sr: Западни (I_SO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
sr: Западни (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
sr: Западни (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
sr: Западни (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
sr: Енглески (_АСКРИ)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
sr: Уникод (УТФ-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
sr: Уникод (УТФ-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
sr: Уникод (УТФ-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
sr: Уникод (УТФ-3_2 LE)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
sr: Непознато (%s)

en: Text not found
sr: Нисам пронашао текст

en: Search wrapped back to the top
sr: Претрага је враћена на почетак

en: Type to search…
sr: Упишите за претрагу…

en: Find previous occurrence of the search string
sr: Пронађите претходан израз у низу за претраживање

en: Find next occurrence of the search string
sr: Пронађите следећи израз у низу за претраживање

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Don’t Save
sr: _Не чувај

note: Translators: The %s the hostname where this is happening. * Example: mail.google.com.
en: Do you want to save your password for “%s”?
sr: Да ли желите да сачувате вашу лозинку за „%s“?

en: Deny
sr: Забрани

en: Allow
sr: Прихвати

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at <b>%s</b> wants to know your location.
sr: Страница на <b>%s</b> жели да сазна вашу локацију.

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at <b>%s</b> wants to show desktop notifications.
sr: Страница на <b>%s</b> жели да прикаже обавештења радне површи.

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
sr: Учитавам „%s“…

en: Loading…
sr: Учитавам…

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
sr: Овај веб сајт је представио распознају која припада другом веб сајту.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
sr: Распознаја овог веб сајта је превише стара да бисте јој веровали. Проверите датум на календару вашег рачунара.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
sr: Распознају овог веб сајта није издала поверљива организација.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
sr: Распознаја овог веб сајта не може бити обрађена. Можда је оштећена.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
sr: Распознају овог веб сајта је повукла поверљива организација која ју је издала.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
sr: Распознаји овог веб сајта се не може веровати јер користи врло слабо шифровање.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
sr: Распознаја овог веб сајта је исправна само за будуће дане. Проверите датум на календару вашег рачунара.

note: Message when a site's TLS certificate is invalid. %s is the site's hostname.
en: This might not be the real %s.
sr: Ово можда није стварни „%s“.

note: Message when a site's TLS certificate is invalid.
en: When you try to connect securely, websites present identification to prove that your connection has not been maliciously intercepted. There is something wrong with this website’s identification:
sr: Када покушате да се повежете безбедно, веб сајтови представљају распознају да докажу да ваша веза није злонамерно пресретнута. Нешто није у реду са распознајом овог веб сајта:

note: Message when a site's TLS certificate is invalid.
en: A third party may have hijacked your connection. You should continue only if you know there is a good reason why this website does not use trusted identification.
sr: Може бити да је неко трећи провалио вашу везу. Треба да наставите само ако знате да постоји ваљан разлог зашто овај веб сајт не користи поверљиву распознају.

note: Good advice from Firefox; displays when a site's TLS certificate is invalid.
en: Legitimate banks, stores, and other public sites will not ask you to do this.
sr: Законите банке, продавнице, и други јавни сајтови неће тражити да урадите ово.

en: None specified
sr: Ништа није одређено

note: Page title when a site cannot be loaded. %s is the site's hostname.
en: Problem loading “%s”
sr: Проблем учитавања „%s“

en: Oops! Unable to display this website.
sr: Упс! Не могу да прикажем ову веб страницу.

en: <p>The site at “%s” seems to be unavailable. The precise error was:</p><p><code>%s</code></p><p>It may be temporarily unavailable or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.</p>
sr: <p>Веб страница на „%s“ је вероватно недоступна. Тачна грешка беше:</p><p><code>%s</code></p><p>Може бити да је привремено недоступна или пребачена на нову адресу. Не заборавите да проверите да ли ваша интернет веза ради исправно.</p>

en: Try again
sr: Покушај поново

en: Oops! There may be a problem.
sr: Упс! Неприлике на видику.

en: <p>This site may have caused Web to close unexpectedly.</p><p>If this happens again, please report the problem to the <strong>%s</strong> developers.</p>
sr: <p>Ова страница је можда довела до неочекиваног затварања Веба.</p><p>Ако се ово деси поново, обавестите програмере <strong>%s</strong>-а.</p>

en: Reload Anyway
sr: Ипак поново учитај

en: Problem displaying “%s”
sr: Проблем приказивања „%s“

en: Oops!
sr: Упс!

en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
sr: Нешто је пошло наопако приликом приказивања ове странице. Поново учитајте или посетите неку другу страницу да наставите.

note: Title of error page when a website's TLS certificate is invalid.
en: Look out!
sr: Пазите!

note: Button on error page when a website's TLS certificate is invalid.
en: Load Anyway
sr: Ипак учитај

en: _OK
sr: У _реду

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Open
sr: _Отвори

en: All supported types
sr: Све подржане врсте

en: Web pages
sr: Веб стране

en: Images
sr: Слике

en: All files
sr: Све датотеке

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Downloads
sr: Преузимања

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
sr: Радна површ

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
sr: Не може да направи привремени директоријум „%s“.

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
sr: Датотека „%s“ већ постоји. Молим уклоните је са тог места.

en: Failed to create directory “%s”.
sr: Не може да направи директоријум „%s“.

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * hostname where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
sr: Лозинка за %s у обрасцу на %s

note: Translators: The first %s is the hostname where this is happening. * Example: mail.google.com.
en: Password in a form in %s
sr: Лозинка у обрасцу на „%s“

en: Directory “%s” is not writable
sr: Директоријум „%s“ није уписив

en: You do not have permission to create files in this directory.
sr: Нисте овлашћени да правите датотеке у овом директоријуму.

en: Directory not Writable
sr: Директоријум није уписив

en: Cannot overwrite existing file “%s”
sr: Не могу преписати преко постојеће датотеке „%s“

en: A file with this name already exists and you don't have permission to overwrite it.
sr: Датотека таквог имена већ постоји и немате овлашћења да је препишете.

en: Cannot Overwrite File
sr: Не могу да препишем датотеку

en: Could not display help: %s
sr: Не могу да прикажем помоћ: %s

en: Master password needed
sr: Потребна је главна лозинка

en: The passwords from the previous version are locked with a master password. If you want to import them, please enter your master password below.
sr: Лозинке из претходног издања су закључане главном лозинком. Уколико желите да их увезете, испод унесите вашу главну лозинку.

en: Failed to copy cookies file from Mozilla.
sr: Не могу да умножим колачиће из Мозиле.

en: Web 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.config/epiphany
sr: Веб 3.6 више не подржава ову фасциклу и покушаће да пресели ова подешавања у „~/.config/epiphany“

en: Executes only the n-th migration step
sr: Извршава само у н-том кораку пресељавања

en: Specifies the required version for the migrator
sr: Наводи потребно издање пресељавача

en: Specifies the profile where the migrator should run
sr: Наводи профил у коме пресељавач треба да ради

en: Web profile migrator
sr: Пресељавач профила Спознаје

en: Web profile migrator options
sr: Опције пресељавача профила Спознаје

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
sr: Данас у %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
sr: Јуче у %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12:34 am"
en: %a %I:%M %p
sr: %a, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
sr: %d. %b у %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
sr: %d. %b %Y.

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
sr: Непознато

en: Others
sr: Остали

en: Local files
sr: Локалне датотеке

en: The certificate does not match this website
sr: Уверење не одговара овом веб сајту

en: The certificate has expired
sr: Уверење је истекло

en: The signing certificate authority is not known
sr: Издавач потписујућег уверења није познат

en: The certificate contains errors
sr: Уверење садржи грепке

en: The certificate has been revoked
sr: Уверење је повучено

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
sr: Уверење је потписано коришћењем слабог алгоритма потписивања

en: The certificate activation time is still in the future
sr: Време покретања уверења је још увек у будућности

en: The identity of this website has been verified.
sr: Идентитет овог веб сајта је проверен.

en: The identity of this website has not been verified.
sr: Идентитет овог веб сајта није проверен.

note: Label when clicking the lock icon on a secure page. %s is the website's hostname.
en: You are connected to %s
sr: Повезани сте на „%s“

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
sr: Дигитална распознаја овог веб сајта није поверљива. Можда сте повезани са нападачем који се представља као „%s“.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: Part of this page is insecure.
sr: Део ове странице није безбедан.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection is secure.
sr: Ваша веза је безбедна.

en: _View Certificate…
sr: Погледај _уверење…

en: %d second left | %d seconds left
sr[0]: Преостаје још %d секунда
sr[1]: Преостају још %d секунде
sr[2]: Преостаје још %d секунди
sr[3]: Преостаје још %d секунда

en: %d minute left | %d minutes left
sr[0]: Преостаје још %d минут
sr[1]: Преостаје још %d минута
sr[2]: Преостаје још %d минути
sr[3]: Преостаје још %d минут

en: %d hour left | %d hours left
sr[0]: Преостаје још %d сат
sr[1]: Преостаје још %d сата
sr[2]: Преостаје још %d сати
sr[3]: Преостаје још %d сат

en: %d day left | %d days left
sr[0]: Преостаје још %d дан
sr[1]: Преостају још %d дана
sr[2]: Преостаје још %d дана
sr[3]: Преостаје још %d секунда

en: %d week left | %d weeks left
sr[0]: Преостаје још %d недеља
sr[1]: Преостају још %d недеље
sr[2]: Преостаје још %d недеља
sr[3]: Преостаје још %d секунда

en: %d month left | %d months left
sr[0]: Преостаје још %d месец
sr[1]: Преостају још %d месеца
sr[2]: Преостаје још %d месеци
sr[3]: Преостаје још %d секунда

en: Finished
sr: Завршено

en: Error downloading: %s
sr: Грешка при преузимању: %s

en: Cancel
sr: Откажи

en: Open
sr: Отвори

en: Show in folder
sr: Прикажи у фасцикли

en: Starting…
sr: Покрећем…

note: Translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * standard items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * Select All, Input Methods and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
sr: _Очисти

note: Edit actions.
en: _Undo
sr: _Опозови

en: _Redo
sr: _Понови

en: Drag and drop this icon to create a link to this page
sr: Превуците и пустите ову икону како би направили везу ка овој страни

note: Translators: This string is used when counting bookmarks that * are similar to each other
en: %d bookmark is similar | %d bookmarks are similar
sr[0]: %d забелешка је слична
sr[1]: %d забелешке су сличне
sr[2]: %d забелешки је слично
sr[3]: Једна забелешка је слична

en: Add Bookmark
sr: Додај обележивач

en: “%s” Properties
sr: Особине обележивача „%s“

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: A_ddress:
sr: _Адреса:

en: T_opics:
sr: _Теме:

en: Sho_w all topics
sr: Прикажи _све теме

en: _Add
sr: _Додај

en: Entertainment
sr: Забава

en: News
sr: Вести

en: Shopping
sr: Куповина

en: Sports
sr: Спорт

en: Travel
sr: Путовања

en: Work
sr: Посао

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains all bookmarks
en: All
sr: Сви

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this topic contains the not categorized bookmarks
en: Not Categorized
sr: Неразврстани

[ctx: bookmarks]
note: Translators: this is an automatic topic containing local * websites bookmarks autodiscovered with zeroconf.
en: Nearby Sites
sr: Оближња места

en: Untitled
sr: Неименована

en: Web (RDF)
sr: Веб (РДФ)

en: Mozilla (HTML)
sr: Мозилa (ХТМЛ)

en: Remove from this topic
sr: Уклони из ове теме

note: Toplevel
en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: П_реглед

note: Help.
en: _Help
sr: По_моћ

note: File Menu
en: _New Topic
sr: _Нова тема

en: Create a new topic
sr: Направите нову тему

en: Open in New _Window | Open in New _Windows
sr[0]: Отвори у _новом прозору
sr[1]: Отвори у _новим прозорима
sr[2]: Отвори у _новим прозорима
sr[3]: Отвори у _новом прозору

en: Open the selected bookmark in a new window
sr: Отворите изабрани обележивач у новом прозору

en: Open in New _Tab | Open in New _Tabs
sr[0]: Отвори у новом _језичку
sr[1]: Отвори у новим _језичцима
sr[2]: Отвори у новим _језичцима
sr[3]: Отвори у новом _језичку

en: Open the selected bookmark in a new tab
sr: Отворите изабрани обележивач у новом језичку

en: _Rename…
sr: _Преименуј…

en: Rename the selected bookmark or topic
sr: Преименујте изабрани обележивач или тему

en: _Properties
sr: _Особине

en: View or modify the properties of the selected bookmark
sr: Прегледајте или измените особине изабраног обележивача

en: _Import Bookmarks…
sr: Увез_и обележиваче…

en: Import bookmarks from another browser or a bookmarks file
sr: Увезите обележиваче из неког другог веб читача или из датотеке са обележивачима

en: _Export Bookmarks…
sr: Изв_ези обележиваче…

en: Export bookmarks to a file
sr: Извезите обележиваче у датотеку

en: _Close
sr: _Затвори

en: Close the bookmarks window
sr: Затворите прозор са обележивачима

note: Edit Menu
en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Cut the selection
sr: Исеците изабрано

en: _Copy
sr: _Умножи

en: Copy the selection
sr: Умножите изабрано

en: _Paste
sr: _Убаци

en: Paste the clipboard
sr: Убаците садржај списка исечака

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Delete the selected bookmark or topic
sr: Уклоните изабрани обележивач или тему

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select all bookmarks or text
sr: Изаберите све обележиваче или сав текст

note: Help Menu
en: _Contents
sr: _Садржај

en: Display bookmarks help
sr: Прикажите помоћ за обележиваче

en: _About
sr: _О програму

en: Display credits for the web browser creators
sr: Прикажите заслуге за творце овог веб читача

note: View Menu
en: _Title
sr: _Наслов

en: Show the title column
sr: Прикажи насловну колону

en: Address
sr: Адреса

en: Show the address column
sr: Прикажи колону са адресом

en: Type a topic
sr: Унеси тему

en: Delete topic “%s”?
sr: Да обришем тему „%s“?

en: Delete this topic?
sr: Да обришем ову тему?

en: Deleting this topic will cause all its bookmarks to become uncategorized, unless they also belong to other topics. The bookmarks will not be deleted.
sr: Брисање ове теме ће проузроковати да ће сви њени обележивачи постати неразврстани, осим ако не припадају другим темама. Обележивачи неће бити уклоњени.

en: _Delete Topic
sr: _Обриши тему

note: FIXME: proper i18n after freeze
en: Firefox
sr: Фајерфокса

en: Firebird
sr: Фајерб'рда

note: Translators: The %s is the name of a Mozilla profile.
en: Mozilla “%s” profile
sr: Профил „%s“ из Мозиле

en: Galeon
sr: Галије

en: Konqueror
sr: Конкверора

en: Import failed
sr: Увоз није успео

en: Import Failed
sr: Неуспешан увоз

en: The bookmarks from “%s” could not be imported because the file is corrupted or of an unsupported type.
sr: Не могу да увезем обележиваче из „%s“ зато што је датотека оштећена или неподржане врсте.

en: Import Bookmarks from File
sr: Увези обележиваче из датотеке

en: Firefox/Mozilla bookmarks
sr: Обележивачи Фајерфокса или Мозиле

en: Galeon/Konqueror bookmarks
sr: Обележивачи Конкверора или Галије

en: Web bookmarks
sr: Обележивачи Веба

en: Export Bookmarks
sr: Извези обележиваче

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

note: Make a format selection combo & label
en: File f_ormat:
sr: Врста _датотеке:

en: Import Bookmarks
sr: Увези обележиваче

en: I_mport
sr: У_вези

en: Import bookmarks from:
sr: Увези обележиваче из:

en: File
sr: Датотека

en: _Copy Address
sr: _Умножи адресу

en: Topics
sr: Теме

en: Title
sr: Наслов

note: FIXME !!!!
en: Open in New _Tabs
sr: Отвори у новим _језичцима

en: Open the bookmarks in this topic in new tabs
sr: Отвори обележиваче у овој теми све у новим језичцима

en: Create topic “%s”
sr: Направи тему „%s“

en: Clear Personal Data
sr: Очисти личне податке

en: C_lear
sr: _Очисти

en: Select the personal data you wish to clear
sr: Изаберите личне податке које желите да уклоните

en: You are about to clear personal data that is stored about the web pages you have visited. Check the types of information that you want to remove:
sr: Уклонићете личне податке о веб странама које сте посећивали. Означите податке које желите да уклоните:

en: Coo_kies
sr: _Колачићи

en: Cache and _temporary files
sr: Привремене и датотеке _оставе

en: Browsing _history
sr: Историјат _прегледања

en: Saved _passwords
sr: Сачуване _лозинке

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
sr: Ову радњу не можете да опозовете. Подаци које бирате за чишћење биће уклоњени заувек.

en: Cookies
sr: Колачићи

en: C_lear All
sr: Очисти _све

en: Site
sr: Странице

en: Remove
sr: Уклони

en: Delete the selected cookies
sr: Уклоните изабране колачиће

en: Text Encoding
sr: Кодирање текста

en: _Automatic
sr: _Сам одреди

en: Use the encoding specified by the document
sr: Користи кодирање које је назначио документ

en: _Use a different encoding:
sr: Користи друго кодирање:

note: File actions.
en: _New Window
sr: _Нови прозор

en: New _Incognito Window
sr: Нови _тајновити прозор

en: Reopen Closed _Tab
sr: Поново отвори затворени _језичак

note: Toplevel
en: _Bookmarks
sr: _Обележивачи

en: _History
sr: _Историјат

en: Pr_eferences
sr: _Поставке

en: _Quit
sr: _Изађи

en: History
sr: Историјат

en: Search history
sr: Историјат претраге

en: Date
sr: Датум

en: Name
sr: Назив

en: Location
sr: Путања

en: Remove the selected pages from history
sr: Уклоните изабране странице из историјата

en: Open the selected pages in new tabs
sr: Отворите изабране странице у новим језичцима

en: _Copy Location
sr: _Умножи путању

en: Add _Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: Passwords
sr: Лозинке

en: Search passwords
sr: Потражи лозинке

en: User Name
sr: Корисничко име

en: Password
sr: Лозинка

en: Forget the selected passwords
sr: Заборавите изабране лозинке

en: Reveal all the passwords
sr: Откријте све лозинке

en: _Copy Password
sr: _Умножи лозинку

en: C_opy Username
sr: Умножи _корисничко име

en: Preferences
sr: Поставке

en: _Download folder:
sr: _Фасцикла за преузето:

en: A_utomatically open downloaded files
sr: _Сам отвори преузете датотеке

en: Search
sr: Потражи

en: _Engine:
sr: _Погон:

en: Web Content
sr: Садржај веба

en: Allow popup _windows
sr: Дозволи _искачуће прозоре

en: Allow _advertisements
sr: Допусти _огласе

en: Enable _plugins
sr: Укључи _прикључке

en: General
sr: Опште

en: Fonts
sr: Словни ликови

en: _Use system fonts
sr: _Користи словни лик са система

en: Sans serif font:
sr: Безсерифни словни лик:

en: Serif font:
sr: Серифни словни лик:

en: Monospace font:
sr: Словни лик утврђене ширине:

en: Style
sr: Стил

en: Use custom _stylesheet
sr: Користи произвољни _стил приказа

en: _Edit Stylesheet…
sr: _Уреди стил приказа…

en: Fonts & Style
sr: Словни лик и стил

en: Manage _Cookies…
sr: Управљај _колачићима…

en: _Always accept
sr: _Увек прихвати

en: Only _from sites you visit
sr: Само са страна _које посетим

note: Refers to "Only from sites you visit" option under Cookies.
en: <small>For example, not from advertisers on these sites</small>
sr: <small>На пример, не од оглашивача са ових страница</small>

en: _Never accept
sr: _Никад не прихватај

en: Tracking
sr: Праћење

en: _Tell websites I do not want to be tracked
sr: _Реци веб сајтовима да не желим да ме прате

en: Manage _Passwords…
sr: Управљај _лозинкама…

en: _Remember passwords
sr: _Запамти лозинке

en: Stored Data
sr: Причувани подаци

en: You can clear stored personal data.
sr: Можете да очистите причуване личне податке.

en: Cl_ear Personal Data…
sr: Очисти _личне податке…

en: Privacy
sr: Приватност

en: Encodings
sr: Кодирања

en: De_fault:
sr: _Уобичајено:

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Up
sr: _Горе

en: _Down
sr: _Доле

en: Spell checking
sr: Провера правописа

en: _Enable spell checking
sr: Укључи _проверу правописа

en: Language
sr: Језик

en: Add Language
sr: Додај језик

en: Choose a l_anguage:
sr: Изабери _језик:

en: Stop
sr: Заустави

en: Stop current data transfer
sr: Прекините тренутни пренос података

en: _Reload
sr: _Освежи

en: Display the latest content of the current page
sr: Прикажите најновији садржај текуће стране

en: _Other…
sr: _Остали…

en: Other encodings
sr: Остала кодирања

en: Clear browsing history?
sr: Да очистим записе о прегледу страница?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
sr: Чишћење записа о прегледу страница ће трајно уклонити све ставке из историјата.

en: Open a new tab in an existing browser window
sr: Отвара нови језичак у постојећем прозору прегледника

en: Open a new browser window
sr: Отвара нови прозор прегледника

en: Import bookmarks from the given file
sr: Увози обележиваче из изабране датотеке

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Load the given session file
sr: Учитава задату датотеку сесије

en: Add a bookmark
sr: Додаје обележивач

en: URL
sr: Адреса

en: Start a private instance
sr: Покреће лични примерак

en: Start an instance in incognito mode
sr: Покреће примерак у режиму тајновитости

en: Start an instance in netbank mode
sr: Покреће примерак у режиму мрежне банке

en: Start the browser in application mode
sr: Покреће претраживач у режиму програма

en: Profile directory to use in the private instance
sr: Фасцикла са поставкама која се користи за лични примерак

en: DIR
sr: ДИР

en: URL …
sr: Адреса …

en: Could not start Web
sr: Не могу да покренем веб

en: Startup failed because of the following error:
    %s
sr: Покретање није успело због следеће грешке:
    %s

en: Web options
sr: Опције веба

en: Close tab
sr: Затворите језичак

en: Search the Web for %s
sr: Претражи веб за „%s“

en: _Open…
sr: _Отвори…

en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: Save As _Web Application…
sr: Сачувај као _веб програм…

en: _Print…
sr: _Штампај…

en: S_end Link by Email…
sr: Пошаљи везу у _ел. поштом…

en: Re_do
sr: _Понови

en: _Find…
sr: _Нађи…

en: Find Ne_xt
sr: Пронађи _следеће

en: Find Pre_vious
sr: Пронађи _претходно

en: Edit _Bookmarks
sr: Уреди _обележиваче

note: View actions.
en: _Stop
sr: _Заустави

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom O_ut
sr: У_мањи

en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

en: Text _Encoding
sr: _Кодирање текста

en: _Page Source
sr: _Изворно издање странице

note: Bookmarks actions.
en: _Add Bookmark…
sr: _Додај обележивач…

note: Go actions.
en: _Location…
sr: _Адреса…

note: Tabs actions.
en: _Previous Tab
sr: _Претходни језичак

en: _Next Tab
sr: _Следећи језичак

en: Move Tab _Left
sr: Премести језичак _лево

en: Move Tab _Right
sr: Премести језичак _десно

en: _Detach Tab
sr: _Откачи језичак

note: View actions.
en: _Downloads Bar
sr: Трака _за преузимање

en: _Fullscreen
sr: Преко _целог екрана

en: Popup _Windows
sr: _Искачући прозори

en: Selection Caret
sr: Показивач избора

note: Document.
en: Add Boo_kmark…
sr: Додај _обележивач…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
sr: Отвори везу у новом _прозору

en: Open Link in New _Tab
sr: Отвори везу у новом _језичку

en: _Save Link As…
sr: _Сачувај везу као…

en: _Copy Link Address
sr: Умножи _адресу везе

en: _Copy E-mail Address
sr: _Умножи адресу ел. поште

note: Images.
en: View _Image in New Tab
sr: Пргледај слику у _новом језичку

en: Copy I_mage Address
sr: Умножи адресу сли_ке

en: _Save Image As…
sr: Сачувај слику _као…

en: Set as _Wallpaper
sr: Постави за _позадину

note: Video.
en: Open Video in New _Window
sr: Отвори видео у новом _прозору

en: Open Video in New _Tab
sr: Отвори видео у новом _језичку

en: _Save Video As…
sr: Сачувај _видео као…

en: _Copy Video Address
sr: Умножи _адресу снимка

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
sr: Отвори аудио у новом _прозору

en: Open Audio in New _Tab
sr: Отвори аудио у новом _језичку

en: _Save Audio As…
sr: Сачувај _аудио као…

en: _Copy Audio Address
sr: Умножи _адресу аудиа

en: There are unsubmitted changes to form elements
sr: Има непослатих измена у елементима обрасца

en: If you close the document anyway, you will lose that information.
sr: Уколико ипак затворите документ, изгубићете те податке.

en: Close _Document
sr: _Затвори документ

en: There are ongoing downloads in this window
sr: Неке датотеке из овом прозору нису преузете

en: If you close this window, the downloads will be cancelled
sr: Уколико затворите прозор, прекинућете преузимање датотека

en: Close window and cancel downloads
sr: Затвори прозор и заустави преузимање

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save As Application
sr: Сачувај као програм

en: Print
sr: Штампај

en: Bookmark
sr: Обележивач

en: Find
sr: Пронађи

note: Translators: This refers to text size
en: Larger
sr: Увећано

note: Translators: This refers to text size
en: Smaller
sr: Умањено

en: Back
sr: Назад

en: Forward
sr: Напред

en: Zoom
sr: Увећај

en: New _Tab
sr: Нови _језичак

en: Go to most visited
sr: Иди на најпосећеније

en: Save Link As
sr: Сачувај везу као

en: Save Image As
sr: Сачувај слику као

en: Save Media As
sr: Сачувај медијум као

[ctx: language]
note: Translators: this refers to a user-define language code * (one which isn't in our built-in list).
en: User defined (%s)
sr: Изабран језик (%s)

en: System language (%s) | System languages (%s)
sr[0]: Језик на систему (%s)
sr[1]: Језици на систему (%s)
sr[2]: Језици на систему (%s)
sr[3]: Језик на систему (%s)

en: Select a Directory
sr: Изаберите фасциклу

note: Search engine option in the preferences dialog
en: DuckDuckGo
sr: ДакДакГоу

note: Search engine option in the preferences dialog
en: Google
sr: Гугл

note: Search engine option in the preferences dialog
en: Bing
sr: Бинг

en: Save
sr: Сачувај

en: A web application named '%s' already exists. Do you want to replace it?
sr: Веб програм под називом „%s“ већ постоји. Да ли желите да га замените?

en: Replace
sr: Замени

en: An application with the same name already exists. Replacing it will overwrite it.
sr: Програм под истим називом већ постоји. Његовом заменом ћете преписати његов садржај.

en: The application '%s' is ready to be used
sr: Програм „%s“ је спреман за употребу

en: The application '%s' could not be created
sr: Програм „%s“ не може бити створен

en: Launch
sr: Покрени

note: Show dialog with icon, title.
en: Create Web Application
sr: Направите веб програм

en: C_reate
sr: _Направи

en: Contact us at:
sr: Ступите у везу са нама преко:

en: Contributors:
sr: Доприносиоци:

en: Past developers:
sr: Претходни програмери:

en: A simple, clean, beautiful view of the web.
    Powered by WebKit %d.%d.%d
sr: Једноставан, чист, одличан преглед веба.
    Погони га Веб кит %d.%d.%d

en: Web Website
sr: Веб страница Гномовог прегледника

en: Enable caret browsing mode?
sr: Да ли да укључим преглед са показивачем?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
sr: Притисак тастера F7 ће укључити/искључити прегледање са показивачем. Ова могућност поставља курсор унутар Интернет страница и омогућава вам да листате садржај помоћу тастатуре. Да ли желите да укључите прегледање са показивачем?

en: _Enable
sr: _Укључи
