onboard - en to sr translation catalogue (168 entries)

en: Failed to execute '{}', {}
sr: Нисам успео да извршим „{}“, {}

note: ##############
en: <Enter label>
sr: <унеси натпис>

en: <Enter text>
sr: <унеси текст>

en: Button Number
sr: Број дугмета

en: Button Label
sr: Натпис дугмета

en: Snippet Text
sr: Текст исечка

en: Must be an integer number
sr: Мора бити цео број

en: Snippet %d is already in use.
sr: Исечак „%d“ је већ у употреби

en: Onboard
sr: Онбоард

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
sr: није доступна провидност прозора; екран не подржава канале прозрачности

en: _Show Onboard
sr: _Прикажи Онбоард

en: _Hide Onboard
sr: _Сакриј Онбоард

en: Onboard on-screen keyboard
sr: Тастатура на екрану Онбоард

en: Settings
sr: Подешавања

en: Onboard Preferences
sr: Подешавања Онбоарда

en: No file manager to open layout folder
sr: Нема управника датотека да отвори директоријум распореда

en: Enter name for personalised layout
sr: Унесите назив за персонализовани распоред

en: System settings not found ({}): {}
sr: Нисам пронашао системска подешавања ({}): {}

note: Frame resize handles: None
en: None
sr: Ниједан

note: Frame resize handles: Corners only
en: Corners only
sr: Само углови

en: Add Layout
sr: Додај распоред

en: Onboard layout files
sr: Датотеке са распоредима Онбоарда

en: All files
sr: Све датотеке

en: Enter a name for the new theme:
sr: Унесите назив за нову тему:

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
sr: Да вратим изабрану тему на основну Онбоарда?

en: Delete selected theme?
sr: Да обришем изабрану тему?

en: Reset
sr: Врати

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
sr: Равно

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
sr: Постепено

en: Default
sr: Основно

en: Bold
sr: Подебљано

en: Italic
sr: Искошено

en: Condensed
sr: Сузбијено

en: Ubuntu Logo
sr: Амблем Убунтуа

en: Step
sr: Корак

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Up
sr: Горе

en: Down
sr: Доле

en: Activate
sr: Активирај

en: Action:
sr: Акција:

en: Atspi unavailable, auto-hide won't be available
sr: Атспи није доступно, самоскривање неће бити доступно

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
sr: Преносим кориснички директоријум „{}“ у „{}“.

en: Loading theme from '{}'
sr: Учитавам тему из „{}“

en: Unable to read theme '{}'
sr: Не могу да прочитам тему „{}“

en: Onboard onscreen keyboard
sr: Онбоард — тастатура на екрану

en: Flexible onscreen keyboard for GNOME
sr: Прилагодљива тастатура на екрану за Гном

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
sr: Пронашао сам удвостручени иб_тастера „{}“ у датотеци шеме боја. Иб-ови тастера могу да се појаве само једном.

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
sr: Занемарујем тастер „{}“. Није наведен назив свг датотеке.

en: Snippet {}
sr: Исечак бр. {}

note: i18n: full string is "Snippet n, unassigned"
en: , unassigned
sr: , није додељен

en: Error loading
sr: Грешка при учитавању

en: copying layout '{}' to '{}'
sr: умножавам распоред „{}“ у „{}“

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
sr: није успело умножавање распореда, неподржани формат распореда „{}“.

en: copying svg file '{}' to '{}'
sr: умножавам свг датотеку „{}“ у „{}“

en: Customize Theme
sr: Прилагоди тему

en: Color Sche_me
sr: _Шема боје

en: _Style:
sr: _Стил:

en: R_oundness:
sr: _Заобљеност

en: Key Style
sr: Стил тастера

en: _Key:
sr: _Тастер:

en: _Border:
sr: _Ивица:

en: Gradients
sr: Преливи

en: _Font:
sr: _Словни лик:

en: _Attributes:
sr: _Атрибути:

en: Font
sr: Словни лик

en: I_ndependent size
sr: _Независна величина

en: _Super key:
sr: _Супер тастер:

en: Label Override
sr: Надглашавање натписа

en: Labels
sr: Натписи

en: General
sr: Опште

en: Window
sr: Прозор

en: Layout
sr: Распоред

en: Theme
sr: Тема

en: Snippets
sr: Исечци

en: Universal Access
sr: Универзални приступ

en: Start Onboard _hidden
sr: Покрени Онбоард _скривено

en: Start Onboard hidden.
sr: Покреће онбоард скривено.

en: _Show status icon
sr: Прикажи иконицу _стања

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
sr: Приказује иконицу стања. Клик на исту приказује или скрива Онбоард.

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
sr: Када је Онбоард скривен, прикажи _лебдећу иконицу

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
sr: Када је Онбоард скривен, приказује лебдећу иконицу на радној површи. Клик на иконицу ће поново приказати Онбоард.

en: Show when _unlocking the screen
sr: Прикажи приликом _откључавања екрана

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
sr: Приказује онбоард када се појави прозорче за откључавање екрана; на тај начин Онбоард може бити коришћен на пример за унос лозинке при искључивању чувара екрана када је исти подешен да то и затражи.

en: Desktop Integration
sr: Интеграција радне површи

en: _Settings
sr: _Подешавања

en: Show window _decoration
sr: Прикажи _украс прозора

en: Show window caption and frame.
sr: Приказује наслов и оквир прозора.

en: Show always on visible _workspace
sr: Прикажи увек на видљивом _радном простору

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
sr: „Лепљиви“ режим за тастатуру и лебдећу иконицу.

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
sr: „Лепљиви“ режим за тастатуру и лебдећу иконицу.

en: _Force window to top
sr: _Приморај прозор изнад свега

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
sr: Покушаће по сваку цену да задржи Онбоард изнад свега на екрану.

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
sr: Провидност читавог прозора тастатуре. Захтева композитност.

en: Transparency of the keyboard background
sr: Провидност позадине тастатуре

en: _No background
sr: _Без позадине

en: Show the desktop through the gaps between keys.
sr: Приказује радну површ кроз размаке између тастера.

en: Transparency
sr: Провидност

en: Set _transparency to
sr: Постави _провидност на

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
sr: Укључује провидност неактивности. Захтева композитност.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
sr: Провидност када показивач напусти тастатуру. Захтева композитност.

en: after
sr: након

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
sr: Кашњење у секундама након кога провидност неактивности ступа на снагу.

en: seconds
sr: секунде/и

en: When Inactive
sr: Када мирује

en: _Personalize
sr: _Персонализуј

en: _Open layouts folder
sr: _Отвори фасциклу распореда

en: C_ustomize theme
sr: _Прилагоди тему

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
sr: Исечци су делови текста који се убацују када је притиснут одговарајући тастер на Онбоарду.

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
sr: Сакријте системом обезбеђени прозор лебдећег клика док Онбоард ради.

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
sr: Увек укључите системом обезбеђени прозор лебдећег клика када излазите из Онбоарда.

en: Hover Click
sr: Лебдећи клик

en: New snippet
sr: Нови исечак

en: _Save snippet
sr: _Сачувај исечак

en: Enter a new snippet for this button:
sr: Унесите нови исечак за ово дугме:

en: _Button label:
sr: _Натпис дугмета:

en: S_nippet:
sr: _Исечак:

en: Onboard Settings
sr: Поставке Онбоарда

en: Onboard onscreen keyboard settings
sr: Поставке Онбоарда тастатуре на екрану

en: Change Onboard settings
sr: Промените поставке Онбоарда

en: Activate Hover Click
sr: Активирај лебдећи клик

en: Alphanumeric keys
sr: Словнобројни тастери

note: translators: very short label of the left Alt key
en: Alt
sr: Мења

note: translators: very short label of the Alt Gr key
en: Alt Gr
sr: Мења Гр

note: translators: very short label of the CAPS LOCK key
en: CAPS
sr: В.СЛОВА

note: translators: very short label of the Ctrl key
en: Ctrl
sr: Ктрл

note: translators: very short label of the DELETE key
en: Del
sr: Обриши

en: Double click
sr: Двоструки клик

en: Drag click
sr: Клик превлачења

note: translators: very short label of the numpad END key
en: End
sr: Крај

note: translators: very short label of the numpad ENTER key
en: Ent
sr: Унеси

note: translators: very short label of the ESCAPE key
en: Esc
sr: Изађи

en: Function keys
sr: Тастери функција

en: Number block and function keys
sr: Бројна група и тастери функција

en: Hide Onboard
sr: Сакријте Онбоард

note: translators: very short label of the HOME key
en: Hm
sr: Почетна

note: translators: very short label of the INSERT key
en: Ins
sr: Унеси

en: Main keyboard
sr: Главна тастатура

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
sr: Изборник

en: Middle click
sr: Средњи клик

en: Move Onboard
sr: Преместите Онбоард

note: translators: very short label of the NUMLOCK key
en: Nm&#10;Lk
sr: Бр.&#10;зкљч

en: Number block and snippets
sr: Бројна група и исечци

note: translators: very short label of the PAUSE key
en: Pause
sr: Паузирај

note: translators: very short label of the PAGE DOWN key
en: Pg&#10;Dn
sr: Стр.&#10;доле

note: translators: very short label of the PAGE UP key
en: Pg&#10;Up
sr: Стр.&#10;горе

note: translators: very short label of the Preferences button
en: Preferences
sr: Поставке

note: translators: very short label of the PRINT key
en: Prnt
sr: Сними
    екран

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
sr: Изађи

note: translators: very short label of the RETURN key
en: Return
sr: Врати

en: Right click
sr: Десни клик

note: translators: very short label of the SCROLL key
en: Scroll
sr: Клизај

en: Space
sr: Размак

en: Toggle click helpers
sr: Укључите/искључите помоћнике клика

note: translators: very short label of the TAB key
en: Tab
sr: Таб

note: translators: very short label of the default SUPER key
en: Win
sr: Тукс

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
sr: Онбоард је подешен да се прикаже са прозорчетом приликом откључавања екрана; на пример за искључивање чувара екрана заштићеног лозинком.
    
    Међутим систем није више подешен да користи Онбоард за откључавање екрана. Као могући разлог може бити да је нека друга апликација подесила систем да користи нешто друго.
    
    Да ли желите поново да подесите систем да прикаже Онбоард приликом откључавања екрана?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
sr: Онбоард је подешен да се прикаже са прозорчетом приликом откључавања екрана; на пример за искључивање чувара екрана заштићеног лозинком.
    
    Међутим та функција је искључена у систему.
    
    Да ли желите да је активирате?

en: gsettings schema for '{}' is not installed
sr: Шема г-подешавања за „{}“ није инсталирана

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
sr: {description} „{filename}“ није још увек пронађено, покушавам у основним путањама

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
sr: не могу да пронађем „{filename}“, уместо тога учитавам основно {description}

en: failed to find {description} '{filename}'
sr: нисам успео да пронађем {description} „{filename}“

en: {description} '{filepath}' found.
sr: Пронашао сам {description} „{filepath}“.

en: Failed to read system defaults.
sr: Нисам успео да прочитам основне вредности система.

en: No system defaults found.
sr: Нисам пронашао основне вредности система.

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
sr: Основне вредности система: Непознати тастер „{}“ у одељку „{}“

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
sr: Основне вредности система: Неисправна вредност тастера „{}“ у одељку „{}“
      {}

en: Failed to get gsettings value.
sr: Нисам успео да добавим вредност г-подешавања.
