onboard - en to se translation catalogue (40 entries)

en: None
se: Ii mihkkige

en: General
se: Oppalaš

en: Window
se: Láse

en: Layout
se: Fárda

en: Theme
se: Fáddá

en: _Background:
se: _Duogášivdni:

en: Transparency
se: Čađačuovgi

en: after
se: bearrái

en: seconds
se: sekundda

en: Error saving
se: Vurkenmeattáhus

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
se: Ivdnerievdadeapmi

en: _Key:
se: _Čoavdaga:

en: _Font:
se: _fonta:

en: Font
se: Fonta

en: Labels
se: Gilkorat

note: translators: very short label of the DELETE key
en: Del
se: Sihko

note: translators: very short label of the numpad END key
en: End
se: Loahppa

note: translators: very short label of the ESCAPE key
en: Esc
se: Escape

note: translators: very short label of the INSERT key
en: Ins
se: Buhtte

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
se: Fállu

note: translators: very short label of the PAUSE key
en: Pause
se: Botke

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
se: Oidimat

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
se: Heaittit

en: Space
se: Gaskamearka

note: translators: very short label of the TAB key
en: Tab
se: Tabuláhtor

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
se: Heivehusat

en: Profiles
se: Profiillaid

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
se: Duolbbas

en: Default
se: Standárda

en: Bold
se: Buoidi

en: Italic
se: Vinjučála

en: Step
se: Lávki

en: Left
se: Gurutbealde

en: Right
se: Olgešbealde

en: Up
se: Bajás

en: Down
se: Vulos

en: Activate
se: Aktivere

en: Action:
se: Doaibma:

en: Disabled
se: Eret

en: Button
se: Boallu
