gallery-app - en to pa translation catalogue (79 entries)

en: Edit album
pa: ਐਲਬਮ ਸੋਧ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ

en: Default
pa: ਮੂਲ

en: Blue
pa: ਨੀਲਾ

en: Green
pa: ਹਰਾ

en: Pattern
pa: ਪੈਟਰਨ

en: Red
pa: ਲਾਲ

en: Album
pa: ਐਲਬਮ

en: Add to album
pa: ਐਲਬਮ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

en: Add new album
pa: ਨਵੀਂ ਐਲਬਮ ਜੋੜੋ

en: New Photo Album
pa: ਨਵੀਂ ਫ਼ੋਟੋ ਐਲਬਮ

en: Subtitle
pa: ਸਬ-ਟਾਈਟਲ

en: Camera
pa: ਕੈਮਰਾ

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: Delete album
pa: ਐਲਬਮ ਹਟਾਓ

en: Delete album + contents
pa: ਐਲਬਮ +   ਸਮੱਗਰੀ ਹਟਾਓ

en: Add to Album
pa: ਐਲਬਮ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

en: Add Photo to Album
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਨੂੰ ਐਲਬਮ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

en: Delete 1 photo
pa: 1 ਫ਼ੋਟੋ ਹਟਾਓ

en: Delete 1 video
pa: 1 ਵੀਡੀਓ ਹਟਾਓ

en: Delete %1 photos
pa: %1 ਫ਼ੋਟੋਆਂ ਹਟਾਓ

en: Delete %1 videos
pa: %1 ਵੀਡੀਓ ਹਟਾਓ

en: Delete %1 photos and 1 video
pa: %1 ਫ਼ੋਟੋਆਂ ਅਤੇ 1 ਵੀਡੀਓ ਹਟਾਓ

en: Delete 1 photo and %1 videos
pa: 1 ਫ਼ੋਟੋ ਅਤੇ %1 ਵੀਡੀਓ ਹਟਾਓ

en: Delete 1 photo and 1 video
pa: 1 ਫ਼ੋਟੋ ਅਤੇ 1 ਵੀਡੀਓ ਹਟਾਓ

en: Delete %1 photos and %2 videos
pa: %1 ਫ਼ੋਟੋਆਂ ਅਤੇ %2 ਵੀਡੀਓ ਹਟਾਓ

en: Select
pa: ਚੁਣੋ

en: Add
pa: ਜੋੜੋ

en: Share
pa: ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Share to
pa: ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Loading…
pa: ਲੋਡ ਕਰ ਰਿਹਾ…

en: Albums
pa: ਐਲਬਮ

en: Events
pa: ਸਮਾਗਮ

en: Photos
pa: ਫੋਟੋਆਂ

en: Delete a photo
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਹਟਾਓ

en: Delete a video
pa: ਇੱਕ ਵੀਡੀਓ ਹਟਾਓ

en: Remove a photo from album
pa: ਐਲਬਮ ਵਿੱਚੋਂ ਫ਼ੋਟੋ ਹਟਾਓ

en: Remove a video from album
pa: ਐਲਬਮ ਤੋਂ ਇੱਕ ਵੀਡੀਓ ਹਟਾਓ

en: Remove from Album
pa: ਐਲਬਮ ਤੋਂ ਹਟਾਓ

en: Remove from Album and Delete
pa: ਐਲਬਮ ਤੋਂ ਹਟਾਓ ਅਤੇ ਹਟਾਓ

en: Edit
pa: ਸੋਧ

en: Gallery
pa: ਗੈਲਰੀ

en: Toggle Selection
pa: ਚੋਣ ਬਦਲੋ

en: Pick
pa: ਚੁਣੋ

en: Trash;Erase
pa: ਰੱਦੀ;ਮਿਟਾਓ

en: Post;Upload;Attach
pa: ਪੋਸਟ;ਅੱਪਲੋਡ;ਨੱਥੀ ਕਰੋ

en: Undo
pa: ਵਾਪਸ

en: Cancel Action;Backstep
pa: ਰੱਦ;ਕਾਰਵਾਈ; ਪਿੱਛੇ ਹਟੋ

en: Redo
pa: ਪਰਤਾਓ

en: Reapply;Make Again
pa: ਮੂੜ-ਲਾਗੂ;ਦੁਬਾਰਾ ਬਣਾਓ

en: Auto Enhance
pa: ਆਪਣੇ ਆਪ ਵਧਾਓ

en: Adjust the image automatically
pa: ਆਪਣੇ ਆਪ ਤਸਵੀਰ ਨੂੰ ਅਨੁਕੂਲ ਕਰੋ

en: Automatically Adjust Photo
pa: ਫ਼ੋਟੋ ਨੂੰ ਆਪਣੇ ਆਪ ਅਨੁਕੂਲ ਕਰੋ

en: Rotate
pa: ਘੁਮਾਓ

en: Turn Clockwise
pa: ਘੜੀ ਦੀ ਦਿਸ਼ਾ ਵੱਲ ਘੁਮੋ

en: Rotate the image clockwise
pa: ਤਸਵੀਰ ਨੂੰ ਘੜੀ ਦੀ ਦਿਸ਼ਾ ਵਿੱਚ ਘੁਮਾਓ

en: Crop
pa: ਕਰੋਪ

en: Trim;Cut
pa: ਤਰਾਸ਼ੋ;ਕੱਟੋ

en: Crop the image
pa: ਤਸਵੀਰ ਨੂੰ ਕਰੋਪ ਕਰੋ

en: Revert to Original
pa: ਮੁੜ ਅਸਲ ਵਿੱਚ ਬਦਲੋ

en: Discard Changes
pa: ਬਦਲਾਅ ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Discard all changes
pa: ਸਾਰੇ ਬਦਲਾਅ ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Exposure
pa: ਐਕਸਪੋਜ਼ਰ

en: Adjust the exposure
pa: ਐਕਸਪੋਜ਼ਰ ਅਨੁਕੂਲ ਕਰੋ

en: Underexposed;Overexposed
pa: ਅੰਡਰਐਕਸਪੋਜ਼;ਓਵਰਐਕਸਪੋਜ਼

en: Confirm
pa: ਪੁਸ਼ਟੀ

en: Compensation
pa: ਪੁਰਤੀ

en: Color Balance
pa: ਰੰਗ ਸੰਤੁਲਨ

en: Adjust color balance
pa: ਰੰਗ ਸੰਤੁਲਨ ਅਨੁਕੂਲ ਕਰੋ

en: Saturation;Hue
pa: ਸੈਚੂਰੇਸ਼ਨ;ਹਿਓ

en: Brightness
pa: ਚਮਕ

en: Contrast
pa: ਕਨਟਰਾਸਟ

en: Saturation
pa: ਸੈਚੂਰੇਸ਼ਨ

en: Hue
pa: ਹਿਊ

en: Ubuntu Photo Viewer
pa: ਉਬੰਤੂ ਫ਼ੋਟੋ ਦਰਸ਼ਕ

en: Browse your photographs
pa: ਆਪਣੇ ਫ਼ੋਟੋਗ੍ਰਾਫ਼ਾਂ ਦੀ ਝਲਕ ਵੇਖੋ

en: Photographs;Pictures;Albums
pa: ਫ਼ੋਟੋੋਗ੍ਰਾਫ਼;ਤਸਵੀਰਾਂ;ਐਲਬਮਾਂ
