webbrowser-app - en to ast translation catalogue (185 entries)

en: JavaScript Alert
ast: Alerta de JavaScript

en: OK
ast: Aceutar

en: Authentication required.
ast: Necesítase autenticación.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
ast: El sitiu %1 necesita autenticación.

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Password
ast: Contraseña

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Confirm Navigation
ast: Confirmar navegación

en: Leave
ast: Colar

en: Stay
ast: Quedase

en: This connection is untrusted
ast: Nun hai enfotu nesta conexón

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted.
ast: Tas tentando l'accesu en mou seguru a %1, pero nun hai enfotu nel certificáu d'esti sitiu web.

en: Proceed anyway
ast: Siguir de toles maneres

en: Back to safety
ast: Volver a la seguridá

en: JavaScript Confirmation
ast: Confirmación JavaScript

en: Network Error
ast: Fallu de rede

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
ast: Paez qu'hai problemes pa ver: %1

en: Please check your network settings and try refreshing the page.
ast: Comprueba la configuración de la rede ya intenta refrescar la páxina.

en: Refresh page
ast: Recargar páxina

en: Permission Request
ast: Solicitú de permisu

en: This page wants to know your device’s location.
ast: Esta páxina quier saber l'allugamientu del preséu.

en: Deny
ast: Refugar

en: Allow
ast: Permitir

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website and %2 is a string that the website sends with more information about the authentication challenge (technically called "realm")
en: The website at %1 requires authentication. The website says "%2"
ast: El sitiu web de %1 rique autenticación. El sitiu web diz que «%2»

en: This site security certificate is not trusted.
ast: Nun hai enfotu nel certificáu de seguridá d'esti sitiu.

en: Learn more
ast: Saber más

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
ast: Númberu de serie:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
ast: Titular:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
ast: Direición del titular:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
ast: Emisor:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
ast: Direición del emisor:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
ast: Válidu dende:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
ast: Válidu hasta:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
ast: Buelga dixital (SHA1):
    %1

en: You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.
ast: Nun tendríes de siguir, especialmente si nun visti enxamás esti avisu pa esti sitiu.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which does not match the identity of the site.
ast: Tentasti acceder a %1, pero'l sirvidor presentó un certificáu de seguridá que nun concasa cola identidá del sitiu.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which has expired.
ast: Tentasti acceder a %1, pero'l sirvidor presentó un certificáu de seguridá que caducó.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which contains invalid dates.
ast: Tentasti acceder a %1, pero'l sirvidor presentó un certificáu de seguridá que nun contien dates válides.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate issued by an entity that is not trusted.
ast: Tentasti acceder a %1, pero'l sirvidor presentó un certificáu de seguridá emitíu por una entidá na que nun hai enfotu.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate that has been revoked.
ast: Tentasti acceder a %1, pero'l sirvidor presentó un certificáu de seguridá que se revocó.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented an invalid security certificate.
ast: Tentasti acceder a %1, pero'l sirvidor presentó un certificáu de seguridá non válidu.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented an insecure security certificate.
ast: Tentasti acceder a %1, pero'l sirvidor presentó un certificáu de seguridá que nun ye seguru.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: This site security certificate is not trusted
    You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which failed our security checks for an unknown reason.
ast: Nun hai enfotu nel certificáu de seguridá d'esti sitiu
    Tentasti acceder a %1, pero'l sirvidor presentó un certificáu de seguridá que nun pasó los controles por una razón desconocida.

en: Permission
ast: Permisu

en: Allow this domain to access your camera and microphone?
ast: ¿Permití-y a esti dominiu acceder a la cámara y micrófonu?

en: Allow this domain to access your camera?
ast: ¿Permití-y a esti dominiu acceder a la cámara?

en: Allow this domain to access your microphone?
ast: ¿Permití-y a esti dominiu acceder al micrófonu?

note: TRANSLATORS: %1 is the URL of the site requesting access to camera and/or microphone and %2 is the URL of the site that embeds it
en: %1 (embedded in %2)
ast: %1 (integráu en %2)

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Proxy authentication required.
ast: Necesítase autenticación de proxy.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
ast: El sitiu %1:%2 necesita autenticación.

en: Back
ast: Atrás

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
ast: Páxina anterior

en: Bookmark
ast: Marcador

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
ast: Amestar esta páxina a marcadores

en: Bookmark link
ast: Enllaz de marcador

en: Clear History
ast: Llimpiar historial

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
ast: Llimpiar l'historial de navegación

en: Copy
ast: Copiar

en: Copy image
ast: Copiar imaxe

en: Copy link
ast: Copiar enllaz

en: Cut
ast: Cortar

en: Erase
ast: Esborrar

en: Find in page
ast: Alcontrar na páxina

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
ast: Testu a buscar na páxina

en: Forward
ast: Alantre

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
ast: Páxina más recién

en: Goto
ast: Dir a

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
ast: Direición;URL;www

en: New Tab
ast: Llingüeta nueva

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
ast: Abrir una llingüeta nueva

en: Open image in new tab
ast: Abrir imaxe en llingüeta nueva

en: Open link in default browser
ast: Abrir l'enllaz nel restolador predetermináu

en: Open link in new background tab
ast: Abrir enllaz en llingüeta en 2ᵁ planu

en: Open link in new tab
ast: Abrir enllaz en llingüeta nueva

en: Open link in new window
ast: Abrir enllaz en ventana nueva

en: Open link in private window
ast: Abrir enllaz en ventana privada

en: Open video in new tab
ast: Abrir videu nuna ventana nueva

en: Paste
ast: Apegar

en: Redo
ast: Refacer

en: Reload
ast: Recargar

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
ast: Abandonar páxina

en: Save image
ast: Guardar imaxe

en: Save link
ast: Guardar enllaz

en: Save video
ast: Guardar videu

en: Select all
ast: Esbillalo too

en: Share
ast: Compartir

en: Undo
ast: Desfacer

en: find in page
ast: alcontrar na páxina

en: search or enter an address
ast: guetar o introduz una direición

en: Bookmark Added
ast: Añadíu marcador

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
ast: Nome

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
ast: Guardar en

en: All Bookmarks
ast: Tolos marcadores

en: New Folder
ast: Carpeta nueva

en: Create new folder
ast: Crear una carpeta nueva

en: Save
ast: Guardar

en: Homepage
ast: Sitiu web

en: Bookmarks
ast: Marcadores

en: Done
ast: Fecho

en: New tab
ast: Llingüeta nueva

en: New window
ast: Ventana nueva

en: New private window
ast: Ventana privada nueva

en: History
ast: Historial

en: Downloads
ast: Descargues

en: Settings
ast: Preferencies

en: Choose an application to open this file or add it to the downloads folder.
ast: Escueye una aplicación p'abrir esti ficheru o añádelu a la carpeta de descargues.

en: Choose an application
ast: Escueye una aplicación

en: Download
ast: Descargar

en: Download failed
ast: Falló la descarga

en: Resume
ast: Siguir

en: Confirm selection
ast: Confirmar la esbilla

en: Delete
ast: Desaniciar

en: No downloads available
ast: Nun hai descargues disponibles

en: %1 page | %1 pages
ast[0]: %1 páxina
ast[1]: %1 páxines

en: Less
ast: Menos

en: Last Visited
ast: Caberu visitáu

en: Yesterday
ast: Ayeri

en: search history
ast: historial de gueta

en: All History
ast: Tol historial

en: Today
ast: Güei

en: This is a private tab
ast: Esta ye una llingüeta privada

en: Pages that you view in this tab won't appear in your browser history.
    Bookmarks you create will be preserved, however.
ast: Les páxines que veas nesta llingüeta nun apaecerán nel historial del restolador.
    Sicasí, los marcadores que crees conservaránse.

en: More
ast: Más

en: Top sites
ast: Meyores sitios

en: You haven't visited any site yet
ast: Inda nun visitasti nengún sitiu

en: The rendering process has been closed for this tab.
ast: El procesu de dibuxáu zarróse pa esta llingüeta.

note: TRANSLATORS: %1 is the URL of the page that crashed the renderer process
en: Something went wrong while displaying %1.
ast: Daqué salió mal al amosar %1.

en: The system is low on memory and can't display this webpage. Try closing unneeded tabs and reloading.
ast: El sistema ta escosu de memoria y nun puede amosar esta páxina web. Intenta zarrar llingüetes innecesaries y recarga.

en: Close tab
ast: Zarrar llingüeta

en: This site has insecure content
ast: Esti sitiu tien conteníu non seguru

en: Identity Not Verified
ast: Identidá non verificada

en: The identity of this website has not been verified.
ast: Nun se verificó la identidá d'esti sitiu web.

en: Server certificate does not match the identity of the site.
ast: El certificáu del sirvidor nun concasa cola identidá del sitiu.

en: Server certificate has expired.
ast: El certificáu del sirvidor caducó.

en: Server certificate contains invalid dates.
ast: El certificáu del sirvidor contien feches non válides.

en: Server certificate is issued by an entity that is not trusted.
ast: El certificáu del sirvidor ta emitíu por una entidá na que nun hai enfotu.

en: Server certificate has been revoked.
ast: Revocóse'l certificáu del sirvidor.

en: Server certificate is invalid.
ast: El certificáu del sirvidor nun ye válidu.

en: Server certificate is insecure.
ast: El certificáu del sirvidor nun ye seguru.

en: Server certificate failed our security checks for an unknown reason.
ast: El certificáu del sirvidor nun pasa les comprobaciones de seguridá por un motivu desconocíu.

en: You are connected to
ast: Tas coneutáu a

en: Which is run by
ast: Que ta dirixíu por

en: Default
ast: Predetermináu

en: Search engine
ast: Motor de gueta

en: Restore previous session at startup
ast: Restaurar la sesión anterior nel aniciu

en: Privacy & permissions
ast: Privacidá y permisos

en: Reset browser settings
ast: Reaniciar les preferencies del restolador

en: Camera & microphone
ast: Cámara y micrófonu

en: Clear Browsing History
ast: Llimpiar l'historial de navegación

en: Clear Browsing History?
ast: ¿Llimpiar l'historial de navegación?

en: Clear Cache
ast: Llimpiar la caché

en: Clear Cache?
ast: ¿Llimpiar la caché?

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Microphone
ast: Micrófonu

en: Camera
ast: Cámara

en: Swipe Up To Exit Full Screen
ast: Esliza arriba pa salir de pantalla completa

en: Press ESC To Exit Full Screen
ast: Calca ESC pa salir de pantalla completa

en: Tap to view
ast: Toca pa ver

en: Move to New Window
ast: Mover a una ventana nueva

en: Close Tab
ast: Zarrar llingüeta

en: Remove
ast: Desaniciar

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Ubuntu Web Browser
ast: %1 - Restolador web d'Ubuntu

en: Ubuntu Web Browser
ast: Restolador web d'Ubuntu

en: No accounts have been linked to this webapp; press the item below to add an account.
ast: Nun s'enllazaron cuentes a esta aplicación web; primi l'elementu d'embaxo p'amestar una cuenta.

en: Add account
ast: Amestar cuenta

en: Don't use an account
ast: Nun usar una cuenta

en: Account error
ast: Error de cuenta

en: Close
ast: Zarrar

en: Account window could not be opened. You can only create one account at a time; please try again after closing all other account windows.
ast: Nun pudo abrise la ventana de cuentes. Namái pues crear una cuenta cada vegada; inténtalo de nueves dempués de zarrar toles otres ventanes de cuentes por favor.

en: Authentication failed
ast: Falló l'autenticación

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> needs to access your %2 online account.
ast: <b>%1</b> necesita accesu a la cuenta en llinia %2.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> would like to access your %2 online account.
ast: <b>%1</b> quier tener accesu a la cuenta en llinia %2.

en: Choose an account now, or skip this step and choose an online account later.
ast: Escueyi una cuenta agora o salta esti pasu y escueyi una cuenta en llinia sero.

en: Close the app
ast: Zarrar la app

en: Skip
ast: Saltar

en: Choose account
ast: Escoyer cuenta

en: Oops, something went wrong.
ast: Ups, daqué salió mal.

en: Browser
ast: Restolador

en: Web Browser
ast: Restolador web

en: Browse the World Wide Web
ast: Restolar na Rede Global (www)

en: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer
ast: Internet;WWW;Restolador;Web;Esplorador

en: Open a New Window
ast: Abrir una ventana nueva

en: Open a New Private Window
ast: Abrir una ventana privada nueva
