webbrowser-app - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: JavaScript Alert
bn: জাভাস্ক্রিপ্ট সতর্কতা

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Leave
bn: প্রস্থান করুন

en: Stay
bn: থাকুন

en: This connection is untrusted
bn: সংযোগটি নির্ভরযোগ্য নয়

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted.
bn: আপনি নিরাপদে %1 এ সংযুক্ত হতে চাচ্ছেন, কিন্তু ওয়েবসাইটটির নিরাপত্তা সার্টিফিকেট নির্ভরযোগ্য নয়

en: Proceed anyway
bn: এগিয়ে যান

en: Back to safety
bn: নিরাপদে ফিরুন

en: Network Error
bn: নেটওয়ার্কে সমস্যা

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
bn: সম্ভবত %1 দেখতে আপনার সমস্যা হচ্ছে।

en: Refresh page
bn: পেজ রিফ্রেশ করুন

en: Permission Request
bn: অনুমতির অনুরোধ

en: This page wants to know your device’s location.
bn: পেজটি আপনার ডিভাইসের অবস্থান জানতে চাচ্ছে।

en: Deny
bn: জানাব না

en: Allow
bn: জানাবো

en: This site security certificate is not trusted.
bn: এই সাইটটির সিকিউরিটি সার্টিফিকেট নির্ভরযোগ্য নয়।

en: Learn more
bn: আরো জানুন

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
bn: সিরিয়াল নংঃ
    %1
