webbrowser-app - en to gd translation catalogue (185 entries)

en: JavaScript Alert
gd: Caismeachd JavaScript

en: OK
gd: Ceart ma-thà

en: Authentication required.
gd: Tha feum air dearbhadh

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
gd: Feumaidh tu dearbhadh a dhèanamh air an làrach-lìn %1.

en: Username
gd: Ainm-cleachdaiche

en: Password
gd: Facal-faire

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Confirm Navigation
gd: Dearbh an t-seòladaireachd

en: Leave
gd: Fàg

en: Stay
gd: Fuirich

en: This connection is untrusted
gd: Chan eil earbsa sa cheangal seo

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted.
gd: Tha thu airson %1 a ruigsinn air dòigh thèarainte ach chan eil earbsa san teisteanas tèarainteachd aig an làrach-lìn seo.

en: Proceed anyway
gd: Lean air adhart co-dhiù

en: Back to safety
gd: Air ais leam gu àite tèarainte

en: JavaScript Confirmation
gd: Dearbhadh JavaScript

en: Network Error
gd: Mearachd leis an lìonra

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
gd: Tha coltas gu bheil duilgheadas agad coimhead air: %1

en: Please check your network settings and try refreshing the page.
gd: Thoir sùil air roghainnean an lìonraidh is feuch ath-nuadhachadh na duilleige.

en: Refresh page
gd: Ath-nuadhaich an duilleag

en: Permission Request
gd: Iarrtas cead

en: This page wants to know your device’s location.
gd: Bu toigh leis an duilleag seo fiosrachadh air ionad an uidheim agad.

en: Deny
gd: Diùlt e

en: Allow
gd: Ceadaich

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website and %2 is a string that the website sends with more information about the authentication challenge (technically called "realm")
en: The website at %1 requires authentication. The website says "%2"
gd: Tha an làrach-lìn air %1 feumach air dearbhadh. Seo na thuirt an làrach-lìn: "%2"

en: This site security certificate is not trusted.
gd: Chan eil earbsa ann an teisteanas tèarainteachd an làraich.

en: Learn more
gd: Barrachd fiosrachaidh

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
gd: Àireamh shreathach:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
gd: Cuspair:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
gd: Seòladh a' chuspair:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
gd: Foillsichear:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
gd: Seòladh an fhoillsicheir:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
gd: Dligheach o:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
gd: Dligheach gu:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
gd: Meur-lorg (SHA1):
    %1

en: You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.
gd: Cha bu chòir dhut leantainn air adhart, gu h-àraidh mura chunnaic thu an rabhadh seo air an làrach seo roimhe.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which does not match the identity of the site.
gd: Dh'fheuch thu ri %1 a ruigsinn ach thug am frithealaiche teisteanas tèarainteachd seachad nach co-fhreagair ri dearbh-aithne an làraich.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which has expired.
gd: Dh'fheuch thu ri %1 a ruigsinn ach thug am frithealaiche teisteanas tèarainteachd seachad air an do dh'fhalbh an ùine.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which contains invalid dates.
gd: Dh'fheuch thu ri %1 a ruigsinn ach thug am frithealaiche teisteanas tèarainteachd seachad sa bheil ceann-là mì-dhligheach.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate issued by an entity that is not trusted.
gd: Dh'fheuch thu ri %1 a ruigsinn ach thug am frithealaiche teisteanas tèarainteachd seachad a chaidh fhoillseachadh le buidheann anns nach eil earbsa.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate that has been revoked.
gd: Dh'fheuch thu ri %1 a ruigsinn ach thug am frithealaiche teisteanas tèarainteachd seachad a chaidh a chùl-ghairm.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented an invalid security certificate.
gd: Dh'fheuch thu ri %1 a ruigsinn ach thug am frithealaiche teisteanas tèarainteachd nach eil dligheach.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented an insecure security certificate.
gd: Dh'fheuch thu ri %1 a ruigsinn ach thug am frithealaiche teisteanas tèarainteachd nach eil tèarainte.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: This site security certificate is not trusted
    You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which failed our security checks for an unknown reason.
gd: Chan eil earbsa ann an teisteanas tèarainteachd an làraich.
    Dh'fheuch thu ri %1 a ruigsinn ach thug am frithealaiche teisteanas tèarainteachd nach do sheas ris an dearbhadh tèarainteachd againn air adhbhar nach aithne dhuinn.

en: Permission
gd: Cead

en: Allow this domain to access your camera and microphone?
gd: A bheil thu airson cothrom a thoirt dhan àrainn seo air a’ chamara ’s micreofon agad?

en: Allow this domain to access your camera?
gd: A bheil thu airson cothrom a thoirt dhan àrainn seo air a’ chamara agad?

en: Allow this domain to access your microphone?
gd: A bheil thu airson cothrom a thoirt dhan àrainn seo air a’ mhicreofon agad?

note: TRANSLATORS: %1 is the URL of the site requesting access to camera and/or microphone and %2 is the URL of the site that embeds it
en: %1 (embedded in %2)
gd: %1 (leabaichte ann an %2)

en: Yes
gd: Falamhaich

en: No
gd: Na falamhaich

en: JavaScript Prompt
gd: Brodadh JavaScript

en: Proxy authentication required.
gd: Feumaidh tu am progsaidh a dhearbhadh.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
gd: Feumaidh an làrach-lìn %1:%2 dearbhadh.

en: Back
gd: Air ais

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
gd: Duilleag nas sine

en: Bookmark
gd: Comharra-lìn

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
gd: Cuir an duilleag seo ris na comharran-lìn

en: Bookmark link
gd: Dèan comharra-lìn dhen cheangal

en: Clear History
gd: Falamhaich an eachdraidh

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
gd: Falamhaich eachdraidh na seòladaireachd

en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

en: Copy image
gd: Dèan lethbhreac dhen dealbh

en: Copy link
gd: Dèan lethbhreac dhen cheangal

en: Cut
gd: Gearr às

en: Erase
gd: Suath às

en: Find in page
gd: Lorg san duilleag

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
gd: Lorg san duilleag

en: Forward
gd: Air adhart

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
gd: Duilleag nas ùire

en: Goto
gd: Rach gu

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
gd: Address;URL;www;Seòladh

en: New Tab
gd: Taba ùr

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
gd: Fosgail taba ùr

en: Open image in new tab
gd: Fosgail an dealbh ann an taba ùr

en: Open link in default browser
gd: Fosgail an ceangal sa bhrabhsair tùsail

en: Open link in new background tab
gd: Fosgail an ceangal ann an taba ùr sa chùlaibh

en: Open link in new tab
gd: Fosgail an ceangal ann an taba ùr

en: Open link in new window
gd: Fosgail an ceangal ann an uinneag ùr

en: Open link in private window
gd: Fosgail an ceangal ann an uinneag phrìobhaideach

en: Open video in new tab
gd: Fosgail a' video ann an taba ùr

en: Paste
gd: Cuir ann

en: Redo
gd: Ath-dhèan

en: Reload
gd: Ath-luchdaich

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
gd: Fàg an duilleag

en: Save image
gd: Sàbhail an dealbh

en: Save link
gd: Sàbhail an ceangal

en: Save video
gd: Sàbhail a' video

en: Select all
gd: Tagh na h-uile

en: Share
gd: Co-roinn

en: Undo
gd: Neo-dhèan

en: find in page
gd: lorg san duilleag

en: search or enter an address
gd: lorg no cuir a-steach seòladh-lìn

en: Bookmark Added
gd: Chaidh comharra-lìn a chur ris

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
gd: Ainm

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
gd: Sàbhail ann an

en: All Bookmarks
gd: A h-uile comharra-lìn

en: New Folder
gd: Pasgan ùr

en: Create new folder
gd: Cruthaich pasgan ùr

en: Save
gd: Sàbhail

en: Homepage
gd: Duilleag-dhachaigh

en: Bookmarks
gd: Comharran-lìn

en: Done
gd: Dèanta

en: New tab
gd: Taba ùr

en: New window
gd: Uinneag ùr

en: New private window
gd: Uinneag phrìobhaideach ùr

en: History
gd: Eachdraidh

en: Downloads
gd: Luchdaidhean a-nuas

en: Settings
gd: Roghainnean

en: Choose an application to open this file or add it to the downloads folder.
gd: Tagh aplacaid a dh’fhosglas am faidhle seo no cuir e ri pasgan nan rudan a chaidh a luchdadh a-nuas.

en: Choose an application
gd: Tagh aplacaid

en: Download
gd: Luchdaich a-nuas

en: Download failed
gd: Dh’fhàillig an luchdadh a-nuas

en: Resume
gd: Lean air

en: Confirm selection
gd: Dearbh an taghadh

en: Delete
gd: Sguab às

en: No downloads available
gd: Chan eil dad ri luchdadh a-nuas

en: %1 page | %1 pages
gd[0]: %1 duilleag
gd[1]: %1 dhuilleag
gd[2]: %1 duilleagan
gd[3]: %1 duilleag

en: Less
gd: Nas lugha dheth

en: Last Visited
gd: Air a thadhal mu dheireadh

en: Yesterday
gd: An-dè

en: search history
gd: an eachdraidh luirg

en: All History
gd: An eachdraidh gu lèir

en: Today
gd: An-diugh

en: This is a private tab
gd: Seo taba prìobhaideach

en: Pages that you view in this tab won't appear in your browser history.
    Bookmarks you create will be preserved, however.
gd: Cha nochd na duilleagan air an seall thu ann an eachdraidh a' bhrabhsair.
    Cumaidh sinn na comharran-lìn a chruthaicheas tu co-dhiù.

en: More
gd: Barrachd

en: Top sites
gd: Gràinnean-mullaich nan làrach

en: You haven't visited any site yet
gd: Cha do thadhail thu air làrach sam bith fhathast

en: The rendering process has been closed for this tab.
gd: Chaidh am pròiseas reandaraidh airson an taba seo a dhùnadh.

note: TRANSLATORS: %1 is the URL of the page that crashed the renderer process
en: Something went wrong while displaying %1.
gd: Chaidh rudeigin cearr nuair a dh’fheuch sinn ri %1 a thaisbeanadh.

en: The system is low on memory and can't display this webpage. Try closing unneeded tabs and reloading.
gd: Tha a’ chuimhne aig an t-siostam gann is chan urrainn dha an duilleag-lìn seo a thaisbeanadh. Feuch is dùin tabaichean nach eil feum agad air is ath-luchdaich e.

en: Close tab
gd: Dùin an taba

en: This site has insecure content
gd: Tha susbaint neo-thèarainte san làrach seo

en: Identity Not Verified
gd: Cha deach a dhearbh-aithne a dhearbhadh fhathast

en: The identity of this website has not been verified.
gd: Chaidh fèin-aithne na làraich-lìn seo a dhearbhadh.

en: Server certificate does not match the identity of the site.
gd: Chan eil teisteanas an fhrithealaiche a' freagairt ri dearbh-aithne na làraich.

en: Server certificate has expired.
gd: Dh'fhalbh an ùine air teisteanas an fhrithealaiche.

en: Server certificate contains invalid dates.
gd: Tha cinn-là nach eil dligheach ann an teisteanas an fhrithealaiche.

en: Server certificate is issued by an entity that is not trusted.
gd: Chaidh teisteanas an fhrithealaiche fhoillseachadh le eintiteas anns nach eil earbsa.

en: Server certificate has been revoked.
gd: Chaidh teisteanas an fhrithealaiche a ghairm air ais.

en: Server certificate is invalid.
gd: Tha teisteanas an fhrithealaiche mì-dhligheach.

en: Server certificate is insecure.
gd: Chan eil teisteanas an fhrithealaiche tèarainte.

en: Server certificate failed our security checks for an unknown reason.
gd: Cha do shoirbhich le teisteanas an fhrithealaiche an sgrùdadh tèarainteachd againn ach chan eil fhios againn carson.

en: You are connected to
gd: Tha thu ceangailte ri

en: Which is run by
gd: A tha 'ga ruith le

en: Default
gd: Bun-roghainn

en: Search engine
gd: Inneal-luirg

en: Restore previous session at startup
gd: Aisig an seisean mu dheireadh leis an tòiseachadh

en: Privacy & permissions
gd: Prìobhaideachd ⁊ ceadan

en: Reset browser settings
gd: Ath-shuidhich roghainnean a' bhrabhsair

en: Camera & microphone
gd: Camara ⁊ micreofon

en: Clear Browsing History
gd: Glan eachdraidh a' bhrabhsaidh

en: Clear Browsing History?
gd: A bheil thu airson an eachdraidh brabhsaidh fhalamhachadh?

en: Clear Cache
gd: Glan an tasgadan

en: Clear Cache?
gd: A bheil thu airson an tasgadan fhalamhachadh?

en: Clear
gd: Falamhaich

en: Microphone
gd: Micreofon

en: Camera
gd: Camara

en: Swipe Up To Exit Full Screen
gd: Grad-shlaighd suas gus am modh làn-sgrìn fhàgail

en: Press ESC To Exit Full Screen
gd: Brùth air ESC gus am modh làn-sgrìn fhàgail

en: Tap to view
gd: Thoir gnogag gus a shealltainn

en: Close Tab
gd: Dùin an taba

en: Remove
gd: Thoir air falbh

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Ubuntu Web Browser
gd: %1 - Brabhsair-lìn Ubuntu

en: Ubuntu Web Browser
gd: Brabhsair-lìn Ubuntu

en: No accounts have been linked to this webapp; press the item below to add an account.
gd: Cha deach cunntas a cho-cheangal ris an aplacaid-lìn seo fhathast; brùth air an nì gu h-ìosal gus cunntas a chur ris.

en: Add account
gd: Cuir cunntas ris

en: Don't use an account
gd: Na chleachd cunntas

en: Account error
gd: Mearachd cunntais

en: Close
gd: Dùin

en: Account window could not be opened. You can only create one account at a time; please try again after closing all other account windows.
gd: Cha b' urrainn dhuinn uinneag a' chunntais fhosgladh. Chan urrainn dhut ach aon chunntas a chruthachadh aig an aon àm; feuch ris a-rithist nuair a bhios tu air a h-uile uinneag cunntais eile a dhùnadh.

en: Authentication failed
gd: Dh'fhàillig an dearbhadh

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> needs to access your %2 online account.
gd: Feumaidh <b>%1</b> an cunntas %2 air loidhne agad inntrigeadh.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> would like to access your %2 online account.
gd: Bu toil le <b>%1</b> an cunntas %2 air loidhne agad inntrigeadh.

en: Choose an account now, or skip this step and choose an online account later.
gd: Tagh cunntas an-dràsta no gearr leum thar a' cheuma seo is tagh cunntas air loidhne uaireigin eile.

en: Close the app
gd: Dùin an aplacaid

en: Skip
gd: Gearr leum thairis air

en: Choose account
gd: Tagh cunntas

en: Oops, something went wrong.
gd: Ìoc, tha sinn duilich ach chaidh rudeigin cearr.

en: Browser
gd: Brabhsair

en: Web Browser
gd: Brabhsair-lìn

en: Browse the World Wide Web
gd: Brabhsaich an t-eadar-lìon

en: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer
gd: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer;eadar-lìon;Lìon;Brabhsair;Taisgealaiche;Sealladair

en: Open a New Window
gd: Fosgail uinneag ùr

en: Open a New Private Window
gd: Fosgail uinneag phrìobhaideach ùr
