webbrowser-app - en to hy translation catalogue (21 entries)

en: Network Error
hy: Կապի սխալ

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
hy: Կարծես թե խնդիր ունեք %1-ը դիտելիս։

en: Refresh page
hy: Թարմացնել էջը

en: Back
hy: Ետ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
hy: Ավելի հին էջեր

en: Bookmark
hy: Նշել

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
hy: Ավելացնել էջը Նշումներում

en: Copy
hy: Պատճենել

en: Forward
hy: Առաջ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
hy: Ավելի նոր էջեր

en: Goto
hy: Գնալ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
hy: Հասցե;URL;www

en: New Tab
hy: Նոր ներդիր

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
hy: Բացել նոր ներդիր

en: Reload
hy: Թարմացնել

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
hy: Լքել էջը

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Ubuntu Web Browser
hy: %1 - Ubuntu Վեբ Բրոուզեր

en: Ubuntu Web Browser
hy: Ubuntu Վեբ Բրոուզեր

en: Browser
hy: Բրոուզեր

en: Web Browser
hy: Վեբ Բրոուզեր

en: Browse the World Wide Web
hy: Մտնել ինտերնետ
