webbrowser-app - en to sq translation catalogue (177 entries)

en: JavaScript Alert
sq: Paralajmërim i JavaScript

en: Authentication required.
sq: Kërkohet identifikimi.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
sq: Faqja %1 kërkon identifikim.

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: Cancel
sq: Anulo

en: Confirm Navigation
sq: Konfirmo Lundrimin

en: Leave
sq: Largohu

en: Stay
sq: Qëndro

en: This connection is untrusted
sq: Kjo lidhje është e pabesueshme

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted.
sq: Ti po përpiqesh të arish në mënyrë të sigurtë %1, por çertifikata e sigurisë së kësaj faqeje të internetit nuk është e besueshme.

en: Proceed anyway
sq: Vazhdo gjithësesi

en: Back to safety
sq: Ktheu tek siguria

en: JavaScript Confirmation
sq: Konfirmim i JavaScript

en: Network Error
sq: Gabim Rrjeti

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
sq: Duket se keni problem në hapjen e: %1.

en: Please check your network settings and try refreshing the page.
sq: Ju lutemi të kontrolloni parametrat e rrjetit tuaj dhe të përpiqeni ta rifreskoni faqen.

en: Refresh page
sq: Rifresko faqen

en: Permission Request
sq: Kërkohet Leje

en: This page wants to know your device’s location.
sq: Kjo faqe do që të dijë vendndodhjen e pajisjes tënde.

en: Deny
sq: Moho

en: Allow
sq: Lejo

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website and %2 is a string that the website sends with more information about the authentication challenge (technically called "realm")
en: The website at %1 requires authentication. The website says "%2"
sq: Faqja në %1 kërkon identifikim. Faqja web thotë "%2"

en: This site security certificate is not trusted.
sq: Çertifikata e sigurisë së kësaj faqeje nuk është e besueshme.

en: Learn more
sq: Mëso më tepër

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
sq: Numri i serisë:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
sq: Subjekti:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
sq: Adresa e subjektit:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
sq: Lëshuesi:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
sq: Adresa e lëshuesit:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
sq: E vlefshme nga:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
sq: E vlefshme deri në:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
sq: Gjurma e gishtërinjve (SHA1):
    %1

en: You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.
sq: Ju nuk duhet të vazhdoni, sidomos nëse nuk e keni parë asnjëherë më parë këtë paralajmërim për këtë faqe.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which does not match the identity of the site.
sq: Ju u përpoqët të arrini %1 por serveri ju paraqiti një çertifikatë sigurie që nuk përputhet me identitetin e faqes.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which has expired.
sq: Ju u përpoqët të arrini %1 por serveri ju paraqiti një çertifikatë sigurie që ka skaduar.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which contains invalid dates.
sq: Ju u përpoqët të arrini %1 por serveri ju paraqiti një çertifikatë sigurie që përmban data të pavlefshme.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate issued by an entity that is not trusted.
sq: Ju u përpoqët të arrini %1 por serveri ju paraqiti një çertifikatë sigurie që është lëshuar nga një njësi jo e besueshme.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate that has been revoked.
sq: Ju u përpoqët të arrini %1 por serveri ju paraqiti një çertifikatë sigurie që është pezulluar.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented an invalid security certificate.
sq: Ju u përpoqët të arrini %1 por serveri ju paraqiti një çertifikatë sigurie që është e pavlefshme.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented an insecure security certificate.
sq: Ju u përpoqët të arrini %1 por serveri ju paraqiti një çertifikatë sigurie që është e pasigurtë.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: This site security certificate is not trusted
    You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which failed our security checks for an unknown reason.
sq: Çertifikata e sigurisë së kësaj faqeje nuk është e besueshme
    Ju u përpoqët të arrini %1 por serveri ju paraqiti një çertifikatë sigurie që dështoi në kontrollin e sigurisë për një arsye të panjohur.

en: Permission
sq: Leje

en: Allow this domain to access your camera and microphone?
sq: Ta lejoj këtë domein që të ketë hyrje në kamerën dhe mikrofonin tënd?

en: Allow this domain to access your camera?
sq: Ta lejoj këtë domein të ketë hyrje në kamerën tënde?

en: Allow this domain to access your microphone?
sq: Ta lejoj këtë domein të ketë hyrje në mikrofonin tënd?

note: TRANSLATORS: %1 is the URL of the site requesting access to camera and/or microphone and %2 is the URL of the site that embeds it
en: %1 (embedded in %2)
sq: %1 (ngjitur në %2)

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: JavaScript Prompt
sq: Lajmërim i JavaScript

en: Proxy authentication required.
sq: Kërkohet identifikimi i proxy.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
sq: Faqja e internetit %1:%2 kërkon identifikim.

en: Back
sq: Prapa

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
sq: Faqe më e Vjetër

en: Bookmark
sq: Libërshënues

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
sq: Shtoje Këtë faqe tek Libërshënuesi

en: Bookmark link
sq: SHëno lidhjen

en: Clear History
sq: Pastro Historinë

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
sq: Pastro Historinë e Lundrimit

en: Copy
sq: Kopjo

en: Copy image
sq: Kopjo imazhin

en: Copy link
sq: Kopjo lidhjen

en: Cut
sq: Prije

en: Erase
sq: Fshije

en: Find in page
sq: Gjej në faqe

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Find in Page' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Search in Page
sq: Kërko në Faqe

en: Forward
sq: Përpara

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
sq: Faqe më e Re

en: Goto
sq: Shko tek

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
sq: Adresa;URL;www

en: New Tab
sq: Tabelë e Re

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
sq: Hap një Tabelë të Re

en: Open image in new tab
sq: Hap imazhin në tabelë të re

en: Open link in default browser
sq: Hapje lidhjen në shfletuesin e parazgjedhur

en: Open link in new background tab
sq: Hap lidhjen në tabelë të re në sfond

en: Open link in new tab
sq: Hap lidhjen në tabelë të re

en: Open video in new tab
sq: Hap videon në një skedë të re

en: Paste
sq: Ngjite

en: Redo
sq: Ribëje

en: Reload
sq: Ringarko

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
sq: Largohu nga Faqja

en: Save image
sq: Ruaje imazhin

en: Save link
sq: Ruaje lidhjen

en: Save video
sq: Ruaj videon

en: Select all
sq: Përzgjidhi të gjitha

en: Share
sq: Shpërndaje

en: Undo
sq: Zhbëje

en: find in page
sq: gjej në faqe

en: search or enter an address
sq: kërko ose vendos një adresë

en: Bookmark Added
sq: Libërshënuesi i Shtua

note: TRANSLATORS: Field where the title of bookmarked URL can be changed
en: Name
sq: Emri

note: TRANSLATORS: Field to choose the folder where bookmarked URL will be saved in
en: Save in
sq: Ruaje në

en: All Bookmarks
sq: Të Gjithë Libërshënuesit

en: New Folder
sq: Skedar i Ri

en: Create new folder
sq: Krijo skedar të ri

en: Save
sq: Ruaje

en: Homepage
sq: Faqja Kryesore

en: Bookmarks
sq: Libërshënues

en: Done
sq: U Bë

en: New tab
sq: Tabelë e re

en: History
sq: Historia

en: Downloads
sq: Shkarkimet

en: Settings
sq: Parametrat

en: Choose an application to open this file or add it to the downloads folder.
sq: Zgjidh një program për ta hapur këtë skedar ose shtoja dosjes së shkarkimeve.

en: Choose an application
sq: Zgjidh një program

en: Download
sq: Shkarko

en: Download failed
sq: Shkarkimi dështoi

en: Resume
sq: Rinise

en: Confirm selection
sq: Konfirmo përzgjedhjen

en: Delete
sq: Fshije

en: No downloads available
sq: Nuk ka shkarkime të disponueshme

en: %1 page | %1 pages
sq[0]: %1 faqe
sq[1]: %1 faqe

en: Less
sq: Më Pak

en: Last Visited
sq: Vizituar e Fundit

en: Yesterday
sq: Dje

en: search history
sq: kërko historinë

en: All History
sq: E Gjithë Historia

en: Today
sq: Sot

en: This is a private tab
sq: Kjo është një tabelë private

en: Pages that you view in this tab won't appear in your browser history.
    Bookmarks you create will be preserved, however.
sq: Faqet që ju hapni në këtë tabelë nuk do të shfaqen në historinë e shfletuesit tuaj.
    Gjithësesi nëse krijoni Librashënues ato do të ruhen.

en: More
sq: Më tepër

en: Top sites
sq: Faqet kryesore

en: You haven't visited any site yet
sq: Ju akoma nuk keni vizituar ndonjë faqe

en: The rendering process has been closed for this tab.
sq: Procesi i përpunimit është mbyllur për këtë tabelë.

note: TRANSLATORS: %1 is the URL of the page that crashed the renderer process
en: Something went wrong while displaying %1.
sq: Diçka shkoi gabim gjatë shfaqjes së %1.

en: The system is low on memory and can't display this webpage. Try closing unneeded tabs and reloading.
sq: Sistemi ka pak kujtesë dhe nuk mund ta shfaqë këtë faqe. Provoni të mbyllni tabelat e panevojshme dhe ringarkojeni.

en: Close tab
sq: Mbylle tabelën

en: This site has insecure content
sq: Kjo faqe ka përmbajtje të pasigurtë

en: Identity Not Verified
sq: Identiteti Nuk u Verifikua

en: The identity of this website has not been verified.
sq: Identiteti i kësaj faqeje të internetit nuk u verifikua.

en: Server certificate does not match the identity of the site.
sq: Çertifikata e serverit nuk i përgjigjet identitetit të faqes.

en: Server certificate has expired.
sq: Çertifikata e serverit ka skaduar.

en: Server certificate contains invalid dates.
sq: Çertifikata e serverit përmban data të pavlefshme.

en: Server certificate is issued by an entity that is not trusted.
sq: Çertifikata e serverit është lëshuar nga një njësi që nuk është e besueshme.

en: Server certificate has been revoked.
sq: Çertifikata e serverit është pezulluar.

en: Server certificate is invalid.
sq: Çertifikata e serverit është e pavlefshme.

en: Server certificate is insecure.
sq: Çertifikata e serverit është e pasigurtë.

en: Server certificate failed our security checks for an unknown reason.
sq: Çertifikata e serverit dështoi në kontrollin tonë të sigurisë për një arsye të panjohur.

en: You are connected to
sq: Ju jeni lidhur me

en: Which is run by
sq: Që drejtohet nga

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Search engine
sq: Motori i kërkimit

en: Restore previous session at startup
sq: Rikthe seksionin e mëparshëm në nisje

en: Privacy & permissions
sq: Privatësia dhe lejet

en: Reset browser settings
sq: Rikthe parametrat e shfletuesit

en: Camera & microphone
sq: Kamera dhe mikrofoni

en: Clear Browsing History
sq: Pastro Historinë e Shfletimit

en: Clear Browsing History?
sq: Ta Pastroj Historinë e Shfletimit?

en: Clear Cache
sq: Pastro Kujtesën

en: Clear Cache?
sq: Ta pastroj Kujtesën?

en: Clear
sq: Pastro

en: Microphone
sq: Mikrofoni

en: Camera
sq: Kamera

en: Swipe Up To Exit Full Screen
sq: Ngrije Lart Për të Dalë nga Ekrani i Plotë

en: Press ESC To Exit Full Screen
sq: Shtyp ESC për të Dalë nga Ekrani i Plotë

en: Tap to view
sq: Kliko për ta parë

en: Close Tab
sq: Mbylle Tabelën

en: Remove
sq: Hiqe

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Ubuntu Web Browser
sq: %1 - Shfletues Interneti i Ubuntu

en: Ubuntu Web Browser
sq: Shfletues Interneti i Ubuntu

en: No accounts have been linked to this webapp; press the item below to add an account.
sq: Nuk ka llogari të lidhura me këtë program të internetit; kliko në temën e mëposhtme për të shtuar një llogari.

en: Add account
sq: Shto llogari

en: Don't use an account
sq: Mos përdor një llogari

en: Account error
sq: Gabim llogarie

en: Close
sq: Mbylle

en: Account window could not be opened. You can only create one account at a time; please try again after closing all other account windows.
sq: Dritarja e llogarisë nuk mund të hapej. Ju mund të krijoni vetëm një llogari në një kohë të caktuar; ju lutemi ta provoni përsëri pasi të keni mbyllur të gjitha dritaret e llogarive të tjera.

en: Authentication failed
sq: Identifikimi dështoi

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> needs to access your %2 online account.
sq: <b>%1</b> ka nevojë të hyjë në llogarinë tuaj në internet %2.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the application name, %2 refers to the account provider
en: <b>%1</b> would like to access your %2 online account.
sq: <b>%1</b> ka nevojë të hyjë në llogarinë tuaj në internet %2.

en: Choose an account now, or skip this step and choose an online account later.
sq: Zgjidhni një llogari tani, ose anashkalojeni këtë hap dhe zgjidhni një llogari më vonë.

en: Close the app
sq: Mbylle programin

en: Skip
sq: Anashkaloje

en: Choose account
sq: Zgjidh llogarinë

en: Oops, something went wrong.
sq: Oops, diçka nuk shkoi siç duhet.

en: Browser
sq: Shfletuesi

en: Web Browser
sq: Shfletues Interneti

en: Browse the World Wide Web
sq: Shfleto Rrjetin Mbarë Botëror
