webbrowser-app - en to ml translation catalogue (35 entries)

en: JavaScript Alert
ml: ജാവാസ്ക്രിപ്റ്റ് ജാഗ്രത

en: OK
ml: ശരി

en: Authentication required.
ml: ആധികാരികത ആവശ്യമാണ്.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
ml: %1 എന്ന വെബ്സൈറ്റിന്  ആധികാരികത ആവശ്യമാണ്.

en: Username
ml: ഉപയോക്തൃനാമം

en: Password
ml: രഹസ്യവാക്ക്

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: This connection is untrusted
ml: ഈ ബന്ധം വിശ്വാസയോഗ്യമല്ല

en: Proceed anyway
ml: എങ്ങനെയാണെങ്കിലും മുന്നോട്ട് പോകുക

en: Back to safety
ml: സുരക്ഷയിലേക്ക് തിരികെ

en: JavaScript Confirmation
ml: ജാവാസ്ക്രിപ്റ്റ് സ്ഥിരീകരണം

en: Deny
ml: നിഷേധിക്കുക

en: Allow
ml: അനുവദിക്കുക

en: Back
ml: പിന്നോട്ട്

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
ml: പഴയ താള്‍

en: Bookmark
ml: സൂചിതസ്ഥാനം

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
ml: ഈ താള്‍ സൂചിതാസ്ഥാനങ്ങളിലേക്ക് ചേര്‍ക്കുക

en: Bookmark link
ml: സൂചിതാസ്ഥാനകണ്ണി

en: Clear History
ml: ചരിത്രം മായ്ക്കുക

en: Copy
ml: പകര്‍ത്തുക

en: Copy image
ml: ചിത്രം പകര്‍ത്തുക

en: Copy link
ml: കണ്ണി പകര്‍ത്തുക

en: Forward
ml: മുമ്പോട്ട്

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
ml: പുതിയ താള്‍

en: New Tab
ml: പുതിയ ടാബ്

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
ml: പുതിയൊരു ടാബ് തുറക്കുക

en: Open image in new tab
ml: ചിത്രം പുതിയ ടാബില്‍ തുറക്കുക

en: Open link in new tab
ml: കണ്ണി പുതിയ ടാബില്‍ തുറക്കുക

en: Reload
ml: പുനഃശേഖരിക്കുക

en: Yesterday
ml: ഇന്നലെ

en: Bookmarks
ml: സൂചിതസ്ഥാനങ്ങള്‍

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Ubuntu Web Browser
ml: %1 - ഉബുണ്ടു വെബ് ദര്‍ശിനി

en: Ubuntu Web Browser
ml: ഉബുണ്ടു വെബ് ദര്‍ശിനി

en: Browser
ml: ബ്രൗസര്‍

en: Web Browser
ml: വെബ് ബ്രൗസര്‍
