webbrowser-app - en to pl translation catalogue (76 entries)

en: JavaScript Alert
pl: Alert JavaScript

en: Authentication required.
pl: Wymagana autoryzacja.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
pl: Strona %1 wymaga autoryzacji.

en: Username
pl: Użytkownik

en: Password
pl: Hasło

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Confirm Navigation
pl: Potwierdź nawigację

en: Leave
pl: Wyjdź

en: Stay
pl: Pozostań

en: This connection is untrusted
pl: To połączenie nie jest zaufane

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted.
pl: Bezpieczne połączenie ze stroną %1 nie jest możliwe. Wystąpił problem certyfikatu bezpieczeństwa.

en: Proceed anyway
pl: Kontynuuj mimo wszystko

en: Back to safety
pl: Powrót do trybu bezpiecznego

en: JavaScript Confirmation
pl: Potwierdzenie JavaScript

en: Network Error
pl: Błąd sieci

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
pl: Wystąpił problem z wyświetleniem: %1.

en: Ubuntu suggests you check your network settings and try refreshing the page.
pl: Zalecane jest sprawdzenie połączenia sieciowego oraz odświeżenie strony

en: Refresh page
pl: Odśwież stronę

en: Please choose a file
pl: Wybierz plik

en: Permission Request
pl: Wymagane zezwolenie

en: This page wants to know your device’s location.
pl: Ta strona prosi o informacje dotyczące lokalizacji urządznia

en: Deny
pl: Odmów

en: Allow
pl: Zezwól

en: JavaScript Prompt
pl: Powiadomienie JavaScript

en: Proxy authentication required.
pl: Wymagana autoryzacja proxy.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
pl: Strona %1:%2 wymaga autoryzacji.

en: Back
pl: Powrót

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
pl: Starsza strona

en: Bookmark
pl: Zakładka

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
pl: Dodaj tę stronę do zakładek

en: Bookmark link
pl: Odnośnik zakładki

en: Clear History
pl: Wyczyść historię

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
pl: Wyczyść historię nawigacji

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy image
pl: Kopiuj obraz

en: Copy link
pl: Kopiuj odnośnik

en: Forward
pl: Do przodu

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
pl: Nowsza strona

en: Goto
pl: Idź do

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
pl: Adres;URL;www

en: New Tab
pl: Nowa karta

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
pl: Otwarcie nowej karty

en: Open image in new tab
pl: Otwórz obraz w nowje karcie

en: Open link in new tab
pl: Otwórz odnośnik w nowej karcie

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
pl: Opuść stronę

en: Save image
pl: Zapisz obraz

en: Share…
pl: Udostępnij...

en: search or enter an address
pl: wyszukaj lub wprowadź adres

en: Share
pl: Udostępnij

en: History
pl: Historia

en: Open tabs
pl: Otwarte karty

en: New tab
pl: Nowa karta

en: %1 page | %1 pages
pl[0]: %1 strona
pl[1]: %1 strony
pl[2]: %1 stron

en: Less
pl: Mniej

en: Last Visited
pl: Ostatnio odwiedzone

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: Done
pl: Gotowe

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Delete all history?
pl: Wyczyścić historię?

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Top sites
pl: Najczęściej odwiedzane

en: see less
pl: pokaż mniej

en: see more
pl: pokaż więcej

en: Add
pl: Dodaj

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Ubuntu Web Browser
pl: %1 - Przeglądarka internetowa Ubuntu

en: Ubuntu Web Browser
pl: Przeglądarka internetowa Ubuntu

en: No local account found for
pl: Nie odnaleziono konta

en: Skip account creation step
pl: Pomiń tworzenie konta

en: Add account
pl: Dodaj konto

en: Select an account
pl: Wybierz konto

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Web Browser
pl: Przeglądarka internetowa

en: Browse the World Wide Web
pl: Przeglądanie sieci WWW
