webbrowser-app - en to my translation catalogue (22 entries)

en: Network Error
my: ၵွင့်သၢၼ် ၽိတ်းပိူင်ႈဝႆ့

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
my: ဢွၵ်ႇမႃးၼႄ ဢၼ်ၸဝ်ႈၵဝ်ႇပိုတ်ႇတူၺ်း လွင်ႈပၼ်ႁႃ %1

en: Ubuntu suggests you check your network settings and try refreshing the page.
my: ဢူးပုၼ်းတု ပၼ်ၶေႃႈၶႂ်ႈၸႂ် တႃႇႁႂ်ႈၵူတ်ႇတူၺ်း ႁႅင်းပိူင်ၵွင့်သၢၼ် လႄႈ ၶတ်းၸႂ် ၶိုၼ်းယုၵ့်တူၺ်း ၼႃးလိၵ်ႈ

en: Refresh page
my: ၶိုၼ်းယုၵ့် ၼႃႈလိၵ်ႈ

en: Back
my: ႁူၼ်လင်

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
my: ၼႃႈလိၵ်ႈ ဢၼ်ၵဝ်ႇ

en: Bookmark
my: မၢႆဝႆ့

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
my: ထႅမ်ၼႃႈလိၵ်ႈၼႆ့သႂ်ႇ ၼႂ်းမၢႆဝႆ့

en: Copy
my: ၶွပ်ႇပီႇ

en: Forward
my: ၵႂႃႇၼႃႈ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
my: ၼႃႈလိၵ်ႈ မႂ်ႇမႂ်ႇ

en: Goto
my: ၵႂႃႇၸူး

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
my: ႁဵင်းလိၵ်ႈ;URL;www

en: New Tab
my: ထႅပ့်ဢၼ်မႂ်ႇ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
my: ပိုတ်ႇထႅပ်ႇဢၼ်မႂ်ႇ

en: Reload
my: ၶိုၼ်းၼဵင်ႇပိုတ်ႇ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
my: ဢွၵ်ႈတီႈၼႃႈလိၵ်ႈၼႆ့ၵႂႃႇ

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Ubuntu Web Browser
my: %1 - ၶိူင်ႈပိုတ်ႇဝႅပ့် ဢူးပုၼ်းတု

en: Ubuntu Web Browser
my: ၶိူင်ႈပိုတ်ႇဝႅပ့် ဢူးပုၼ်းထု

en: Browser
my: ၶိူင်ႈပိုတ်ႇ

en: Web Browser
my: ၶိူင်ႈပိုတ်ႇဝႅပ့်

en: Browse the World Wide Web
my: ပိုတ်ႇၼႃႈလိၵ်ႈဝႅပ့် တၢင်းၵမ်ႇၽႃႇ
