webbrowser-app - en to he translation catalogue (93 entries)

en: JavaScript Alert
he: התראת JavaScript

en: OK
he: אישור

en: Authentication required.
he: נדרש אימות.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
he: האתר %1 דורש אימות.

en: Username
he: שם משתמש

en: Password
he: ססמה

en: Cancel
he: ביטול

en: Confirm Navigation
he: אישור הניווט

en: Leave
he: לצאת

en: Stay
he: להישאר

en: This connection is untrusted
he: חיבור זה אינו מאובטח

note: TRANSLATORS: %1 refers to the hostname
en: You are trying to securely reach %1, but the security certificate of this website is not trusted.
he: ניסית לגשת אל %1 באופן מאובטח, אך אישור האבטחה של אתר זה אינו מהימן.

en: Proceed anyway
he: להמשיך בכל זאת

en: Back to safety
he: חזרה לחוף מבטחים

en: JavaScript Confirmation
he: אישור JavaScript

en: Network Error
he: שגיאת רשת

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current page
en: It appears you are having trouble viewing: %1.
he: מסתבר כי התעוררה בעייה בהצגה: %1.

en: Ubuntu suggests you check your network settings and try refreshing the page.
he: המלצת אובונטו היא לבדוק את הגדרות הרשת שלך ולנסות לרענן את העמוד.

en: Refresh page
he: רענון העמוד

en: Please choose a file
he: נא לבחור בקובץ

en: Permission Request
he: בקשת הרשאה

en: This page wants to know your device’s location.
he: עמוד זה רוצה לדעת את מיקום המכשיר שלך

en: Deny
he: דחייה

en: Allow
he: קבלה

en: This site security certificate is not trusted.
he: אישור האבטחה של אתר זה אינו מהימן.

en: Learn more
he: מידע נוסף

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's serial number
en: Serial number:
    %1
he: מספר סידורי:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject display name
en: Subject:
    %1
he: נמען:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's subject's address
en: Subject address:
    %1
he: כתובת הנמען:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer display name
en: Issuer:
    %1
he: מנפיק:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's issuer's address
en: Issuer address:
    %1
he: כתובת המנפיק:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's start date
en: Valid from:
    %1
he: תחילת תוקף:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's expiry date
en: Valid until:
    %1
he: תום תוקף:
    %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SSL certificate's SHA1 fingerprint
en: Fingerprint (SHA1):
    %1
he: טביעת אצבע (SHA1):
    %1

en: You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.
he: עדיף לך לא להמשיך, במיוחד אם טרם ראית את האזהרה הזו בעבר עבור אתר זה.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which does not match the identity of the site.
he: ניסית להגיע אל %1 אך השרת הציג אישור אבטחה שאינו תואם לזהות האתר.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which has expired.
he: ניסית להגיע אל %1 אך השרת הציג אישור אבטחה שתוקפו פג.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which contains invalid dates.
he: ניסית להגיע אל %1 אך השרת הציג אישור אבטחה שמכיל תאריכים שגויים.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate issued by an entity that is not trusted.
he: ניסית להגיע אל %1 אך השרת הציג אישור אבטחה שהונפק על־ידי יישות בלתי מהימנה.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate that has been revoked.
he: ניסית להגיע אל %1 אך השרת הציג אישור אבטחה שנשלל.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented an invalid security certificate.
he: ניסית להגיע אל %1 אך השרת הציג אישור אבטחה שגוי.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: You attempted to reach %1 but the server presented an insecure security certificate.
he: ניסית להגיע אל %1 אך השרת הציג אישור אבטחה בלתי מאובטח.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the domain name of the SSL certificate
en: This site security certificate is not trusted
    You attempted to reach %1 but the server presented a security certificate which failed our security checks for an unknown reason.
he: אישור האבטחה של האתר בלתי מהימן
    ניסית להגיע אל %1 אך השרת הציג אישור אבטחה שלא צלח את בדיקות האבטחה שלנו מסיבות שאינן ידועות.

en: JavaScript Prompt
he: בקשה מ־JavaScript

en: Proxy authentication required.
he: נדרש אימות מול המתווך.

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
he: האתר %1:%2 דורש אימות.

en: Back
he: אחורה

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
he: דף ישן יותר

en: Bookmark
he: סימנייה

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
he: הוספת עמוד זה לסימניות

en: Bookmark link
he: קישור הסימנייה

en: Clear History
he: מחיקת ההיסטוריה

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
he: מחיקת היסטוריית הניווט

en: Copy
he: העתקה

en: Copy image
he: העתקת תמונה

en: Copy link
he: העתקת קישור

en: Forward
he: קדימה

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
he: דף חדש יותר

en: Goto
he: גישה

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
he: כתובת;URL;www;דפדפן

en: New Tab
he: לשונית חדשה

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
he: פתיחת לשונית חדשה

en: Open image in new tab
he: פתיחת תמונה בחלון חדש

en: Open link in new tab
he: פתיחת קישור בלשונית חדשה

en: Reload
he: טעינה מחדש

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
he: עזיבת העמוד

en: Save image
he: שמירת התמונה

en: Share…
he: שיתוף…

en: search or enter an address
he: ניתן לחפש או להזין כתובת

en: Share
he: שיתוף

en: History
he: היסטוריה

en: Open tabs
he: לשוניות פתוחות

en: New tab
he: לשונית חדשה

en: Done
he: בוצע

en: %1 page | %1 pages
he[0]: עמוד %1
he[1]: %1 עמודים

en: Less
he: פחות

en: Last Visited
he: ביקרת לאחרונה

en: Yesterday
he: אתמול

en: Delete
he: מחיקה

en: Bookmarks
he: סימניות

en: Top sites
he: אתרים מובילים

en: This site has insecure content
he: באתר זה יש תוכן לא מאובטח

en: You are connected to
he: התחברת אל

en: Which is run by
he: שמופעל על־ידי

en: Clear
he: ניקוי

en: Tap to view
he: יש לגעת כדי לצפות

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Ubuntu Web Browser
he: %1 - דפדפן האינטרנט של אובונטו

en: Ubuntu Web Browser
he: דפדפן האינטרנט של אובונטו

en: Add account
he: הוספת חשבון

en: Browser
he: דפדפן

en: Web Browser
he: דפדפן

en: Browse the World Wide Web
he: גלישה ברשת האינטרנט

en: Internet;WWW;Browser;Web;Explorer
he: אינטרנט;רשת;דפדפן;מרשתת;נווט;סייר
