gtg - en to ca translation catalogue (145 entries)

en: Synchronization Services - %s
ca: Serveis de sincronització – %s

en: Do you really want to remove the '%s' synchronization service?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el servei de sincronització «%s»?

en: Disable syncing
ca: Inhabilita la sincronització

en: Enable syncing
ca: Habilita la sincronització

en: This is the default synchronization service
ca: Aquest és el servei de sincronització predeterminat

en: All tags
ca: Totes les etiquetes

en: Just these                                                                       tags:
ca: Només aquestes etiquetes:

en: All tasks
ca: Totes les tasques

en: Tasks with                                                                 these tags:
ca: Tasques amb aquestes etiquetes:

en: Import tasks                                                         from @ replies
ca: Importar tasques de respostes @

en: Import                                                                  tasks from                                                                  your tweets
ca: Importar tasques de teus tuits

en: Start Getting Things GNOME! on every login
ca: Inicia el Getting Things GNOME! en entrar

en: New Task Shortcut :
ca: Drecera de teclat per Nova tasca

en: <b>System</b>
ca: <b>Sistema</b>

en: Enable colored backgrounds in the task list
ca: Habilitar colors de fons en la llista de tasques

en: <b>Task Browser</b>
ca: <b>Navegador de tasques</b>

en: page 1
ca: pàgina 1

en: page 2
ca: pàgina 2

en: page 3
ca: pàgina 3

en: Confirm task deletion
ca: Confirmeu la supressió de la tasca

en: Warning
ca: Advertència

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
ca: No es pot fer servir la drecera «%s» perquè no seria possible escriure amb aquesta tecla.
    Proveu amb una altra tecla com ara la de Control, l'Alt o de Majúscules a la vegada.

en: Mark as Done
ca: Marca com a completat

en: Mark the selected task as done
ca: Marca la tasca seleccionada com a completada

en: Mark as not Done
ca: Marcar com no realitzada

en: Mark the selected task as to be done
ca: Marca la tasca seŀlecionada com a pendent

en: Dismiss
ca: Descarta

en: Mark the task as not to be done anymore
ca: Marca la tasca com a obsoleta

en: Undismiss
ca: Desfés el descartament

en: Permanently remove the selected task
ca: Suprimeix permanentment la tasca seleccionada

en: Edit the selected task
ca: Edita la tasca seleccionada

en: Create a new task
ca: Crea una tasca nova

en: Create a new subtask
ca: Crea una subtasca nova

en: Display only the currently actionable tasks
ca: Mostra només les tasques que es poden fer ara mateix

en: You can create, open or filter your tasks here
ca: Aquí pots crear, obrir o filtrar les teves tasques

en: Clear
ca: Esborra

en: The <b>%s</b> synchronization service cannot login with the  supplied authentication data and has been disabled. To retry the login, re-enable the service.
ca: El servei de sincronització <b>%s</b> no pot iniciar la sessió amb les dades d'identificació proporcionades i s'ha desactivat. Per tornar a iniciar la sessió, reactiva el servei.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: TagName
ca: Nom de l'etiqueta

en: Apply to subtasks
ca: Aplica a les subtasques

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Due
ca: Venciment

en: Title
ca: Títol

en: no active tasks
ca: No hi ha tasques actives

en: %(tasks)d active task | %(tasks)d active tasks
ca[0]: %(tasks)d tasca activa
ca[1]: %(tasks)d tasques actives

en: _Tasks
ca: _Tasques

en: New _Task
ca: Nova _tasca

en: New _Subtask
ca: _Subtasca nova

en: Mark as _Done
ca: Marca com a _completat

en: D_ismiss
ca: Re_butja

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Work View
ca: Vista de _treball

en: _Tags Sidebar
ca: Barra lateral d'e_tiquetes

en: _Closed Tasks Pane
ca: Quadre de les tasques _completades

en: T_oolbar
ca: Barra d'_eines

en: _Quick Add Entry
ca: Addició ràpida d'una entrada

en: _Plugins
ca: _Connectors

en: _Help
ca: _Ajuda

en: New Task
ca: Nova tasca

en: New Subtask
ca: Subtasca nova

en: Edit
ca: Edita

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: Delete
ca: Esborra

en: Work View
ca: Vista de treball

en: About GTG!
ca: Quant a...

en: GTG website
ca: Lloc web del GTG

en: Mark as Not Done
ca: Marca com a no completat

en: Und_ismiss
ca: Desfés el rebuig

en: Add a subtask
ca: Afegeix una subtasca

en: Mark this task as done
ca: Marca aquesta tasca com a completada

en: Mark this task as to be done
ca: Marca aquesta tasca com a per completar

en: Mark this task as not to be done anymore
ca: Marca aquesta tasca com que ja no s'ha de fer

en: Permanently remove this task
ca: Suprimeix aquesta tasca permanentment

en: Insert a subtask in this task
ca: Insereix una subtasca en aquesta tasca

en: Insert a tag in this task
ca: Insereix una etiqueta en aquesta tasca

en: Completed %(days)d day late | Completed %(days)d days late
ca[0]: Completada amb %(days)d dia de retard
ca[1]: Completada amb %(days)d dies de retard

en: Completed %(days)d day early | Completed %(days)d days early
ca[0]: Completada %(days)d dia abans
ca[1]: Completada %(days)d dies abans

en: Due tomorrow! | %(days)d days left
ca[0]: Venç demà
ca[1]: Venç en %(days)d dies

en: Due today!
ca: Venç avui

en: Due yesterday! | Was %(days)d days ago
ca[0]: Va vèncer ahir
ca[1]: Va vèncer fa %(days)d dies

en: Task
ca: Tasca

en: Mark Done
ca: Marca com a feta

en: Insert subtask
ca: Insereix una subtasca

en: Insert tag
ca: Insereix una etiqueta

en: Starting on
ca: Comença el

en: Due for
ca: Venç el

en: Closed on
ca: Tancada el

en: Now
ca: Ara

en: Soon
ca: Aviat

en: We're terribly sorry. Could you help us fix the problem by reporting the crash?
ca: Us demanem disculpes. Si ens voleu ajudar a solucionar el problema podeu enviar un informe d'error.

en: An error has occurred
ca: S'ha produït un error

en: It looks like an error has occurred.
ca: Sembla ser que s'ha produït un error

en: _Details
ca: _Detalls

en: _Report this problem...
ca: _Informeu d'aquest problema...

en: _Ignore the error
ca: _Ignora l'error

en: <b>Dependencies</b>
ca: <b>Dependències</b>

en: _About Plugin
ca: _Quant al connector

en: Add _New Task
ca: Afegeix una tasca _nova

en: Choose where to save your list
ca: Trieu on desar la llista

en: Set the task's location
ca: Estableix la ubicació de la tasca

en: Associate with new tag
ca: Associa amb una etiqueta nova

en: Associate with existing tag
ca: Associa amb una etiqueta existent

en: Geolocalized-tasks Preferences
ca: Preferències de les tasques geolocalitzades

en: Use network
ca: Utilitza la xarxa

en: Use cellphone
ca: Utilitza el mòbil

en: Use gps
ca: Utilitza el GPS

en: <b>Location Determination Method</b>
ca: <b>Mètode de determinació de la ubicació</b>

en: <small>Distance in kilometers from 
    the current location.</small>
ca: <small>Distància en quilòmetres a  
    la ubicació actual.</small>

en: <b>Proximity Factor</b>
ca: <b>Factor de proximitat</b>

en: Start task in Hamster
ca: Inicia la tasca en el Hamster

en: Start in Hamster
ca: Inicia en el Hamster

en: Tomboy/Gnote not found. Please install it or disable the Tomboy/Gnote plugin in GTG
ca: No s'ha trobat el Tomboz o el Gnote. Instal·leu-ne un o bé inhabiliteu el connector del Tomboy/Gnote en el GTG

en: Add Tomboy note
ca: Afegeix una nota del Tomboy

en: That note does not exist!
ca: Aquesta nota no existeix

en: That note does not exist. Do you want to create a new one?
ca: Aquesta nota no existeix. Voleu crear-ne una de nova?

en: gtg is already running!
ca: El GTG ja s'està executant

en: Tasks with no tags
ca: Tasques sense etiquetes

en: today
ca: avui

en: tomorrow
ca: demà

en: now
ca: ara

en: soon
ca: aviat

en: My new task
ca: Tasca nova

en: tags
ca: etiquetes

en: tag
ca: etiqueta

en: due
ca: venç

en: Everything necessary to run this plugin is available.
ca: Tot el que cal per executar aquest connector està disponible.

en: The plugin can not be loaded
ca: No es pot carregar el connector

en: Some python modules are missing
ca: Manquen alguns mòduls del Python

en: Please install the following python modules:
ca: Instal·leu els mòduls següents del Python:

en: Some remote dbus objects are missing.
ca: Manquen alguns objectes remots del Dbus.

en: Please start the following applications:
ca: Inicieu les aplicacions següents:

en: Some modules and remote dbus objects are missing.
ca: Manquen alguns mòduls i objectes remots del Dbus.

en: Please install or start the following components:
ca: Instal·leu o inicieu els components següents:

en: Unknown error while loading the plugin.
ca: S'ha produït un error en carregar el connector.

en: Invalid state
ca: Estat no vàlid

en: later
ca: més endavant

en: next week
ca: la setmana que ve

en: next month
ca: el mes que ve

en: next year
ca: l'any que ve

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday | %(days)d days ago
ca[0]: Ahir
ca[1]: Fa %(days)d dies

en: Tomorrow | In %(days)d days
ca[0]: Demà
ca[1]: D'aquí a %(days)d dies
