gtg - en to nb translation catalogue (122 entries)

en: All tasks
nb: Alle oppgaver

en: Start Getting Things GNOME! on every login
nb: Start Getting Things GNOME! ved hver innlogging

en: Confirm task deletion
nb: Bekreft sletting av gjøremål

en: Mark as Done
nb: Merk som utført

en: Mark the selected task as done
nb: Merk valgt oppgave som ferdig

en: Mark the selected task as to be done
nb: Merk valgt oppgave som gjøremål

en: Dismiss
nb: Avvis

en: Mark the task as not to be done anymore
nb: Merk oppgaven som forlatt

en: Undismiss
nb: Gjennopprett

en: Permanently remove the selected task
nb: Fjern valgt oppgave permanent

en: Edit the selected task
nb: Rediger valgt oppgave

en: Create a new task
nb: Opprett nytt gjøremål

en: Create a new subtask
nb: Opprett ny deloppgave

en: Display only the currently actionable tasks
nb: Vis kun oppgaver som er tilgjengelige nå

en: Cancel
nb: Avbryt

en: TagName
nb: EtikettNavn

en: Apply to subtasks
nb: Gjør gjeldende for delmål

en: Tags
nb: Etiketter

en: Start date
nb: Startdato

en: Due
nb: Forfaller

en: Title
nb: Tittel

en: no active tasks
nb: Ingen aktive oppgaver

en: %(tasks)d active task | %(tasks)d active tasks
nb[0]: %(tasks)d aktiv oppgave
nb[1]: %(tasks)d aktive oppgaver

en: _Tasks
nb: _Oppgaver

en: New _Task
nb: Nytt _gjøremål

en: New _Subtask
nb: Nytt _delmål

en: Mark as _Done
nb: Merk som _utført

en: D_ismiss
nb: Avv_is

en: _Edit
nb: _Endre

en: _View
nb: _Vis

en: _Work View
nb: _Arbeidsoversikt

en: _Tags Sidebar
nb: Sidevindu for Etiketter

en: _Closed Tasks Pane
nb: _Felt For Lukkede Oppgaver

en: T_oolbar
nb: V_erktøylinje

en: _Quick Add Entry
nb: Legg til Oppføring hurtig

en: _Plugins
nb: _Programtillegg

en: _Help
nb: _Hjelp

en: New Task
nb: Nytt gjøremål

en: New Subtask
nb: Nytt delmål

en: Edit
nb: Rediger

en: Undo
nb: Angre

en: Redo
nb: Gjenta

en: Delete
nb: Slett

en: Work View
nb: Arbeidsoversikt

en: About GTG!
nb: Om GTG!

en: GTG website
nb: GTG nettsted

en: Mark as Not Done
nb: Merk som ikke utført

en: Und_ismiss
nb: Gjen_opprett

en: Add a subtask
nb: Legg til delmål

en: Mark this task as done
nb: Merk dette gjøremålet som utført

en: Mark this task as to be done
nb: Merk dette gjøremålet som ikke utført

en: Mark this task as not to be done anymore
nb: Merk dette gjøremålet som ikke relevant/utdatert

en: Permanently remove this task
nb: Fjern gjøremålet permanent

en: Insert a subtask in this task
nb: Legg til delmål for gjøremålet

en: Insert a tag in this task
nb: Sett en etikett på dette gjøremålet

en: Completed %(days)d day late | Completed %(days)d days late
nb[0]: Fullført %(days)d dag på overtid
nb[1]: Fullført %(days)d dager på overtid

en: Completed %(days)d day early | Completed %(days)d days early
nb[0]: Fullført %(days)d dag i forkant
nb[1]: Fullført %(days)d dager i forkant

en: Due today!
nb: Skal være ferdig i dag

en: Task
nb: Gjøremål

en: Mark Done
nb: Merk som utført

en: Insert subtask
nb: Sett inn delmål

en: Insert tag
nb: Sett inn etikett

en: Starting on
nb: Startdato

en: Due for
nb: Forfallsdato

en: Closed on
nb: Lukket den

en: Now
nb: Nå

en: Soon
nb: Snart

en: We're terribly sorry. Could you help us fix the problem by reporting the crash?
nb: Vi er veldig lei oss. Kunne du hjelpe oss fikse problemet med å rapportere krasjet?

en: An error has occurred
nb: En feil har oppstått

en: It looks like an error has occurred.
nb: Det ser ut som en feil har oppstått

en: _Details
nb: _Detaljer

en: _Report this problem...
nb: _Rapporter dette problemet...

en: _Ignore the error
nb: _ignorer problemet

en: <b>Dependencies</b>
nb: <b>Avhengighetsforhold</b>

en: _About Plugin
nb: _Om tillegg

en: Add _New Task
nb: Legg til _Ny Oppgave

en: Choose where to save your list
nb: Velg sted å lagre listen din

en: Set the task's location
nb: Angi sted for oppgave

en: Associate with new tag
nb: Sett på ny etikett

en: Associate with existing tag
nb: Sett på eksisterende etikett

en: Geolocalized-tasks Preferences
nb: Geolocalized-tasks Innstillinger

en: Use network
nb: Bruk nettverk

en: Use cellphone
nb: Bruk mobiltelefon

en: Use gps
nb: Bruk gps

en: <b>Location Determination Method</b>
nb: <b>Stedsbestemmelsesmetode</b>

en: <small>Distance in kilometers from 
    the current location.</small>
nb: <small>Avstand i kilometer fra 
    nåværende sted</small>

en: <b>Proximity Factor</b>
nb: <b>Nærhetsfaktor</b>

en: Start task in Hamster
nb: Start prat i Hamster

en: Start in Hamster
nb: Start i Hamster

en: Tomboy/Gnote not found. Please install it or disable the Tomboy/Gnote plugin in GTG
nb: Tomboy/Gnote ikke funnet. Vennligst installer det eller skru av Tomboy/Gnote-programtillegget i GTG.

en: Add Tomboy note
nb: Legg til Tomboy notat

en: That note does not exist!
nb: Notatet eksisterer ikke!

en: That note does not exist. Do you want to create a new one?
nb: Notatet eksisterer ikke. Ønsker du å opprettet et nytt notat?

en: gtg is already running!
nb: gtg kjører allerede!

en: Tasks with no tags
nb: Oppgaver uten etiketter

en: today
nb: i dag

en: tomorrow
nb: i morgen

en: now
nb: nå

en: soon
nb: snart

en: My new task
nb: Min nye oppgave

en: tags
nb: etiketter

en: tag
nb: etikett

en: defer
nb: utsett

en: due
nb: forfaller

en: Everything necessary to run this plugin is available.
nb: Alt som er tilgjenbgelig for å kjøre dette programtillegget er tilgjengelig.

en: The plugin can not be loaded
nb: Kunne ikke laste programtillegget

en: Some python modules are missing
nb: Noen moduler til python mangler

en: Please install the following python modules:
nb: Vennligst installer følgende python moduler:

en: Some remote dbus objects are missing.
nb: Noen ekstrene dbus-objekter mangler.

en: Please start the following applications:
nb: Vennligst start følgende programmer:

en: Some modules and remote dbus objects are missing.
nb: Noen moduler eller eksterne dbus-objekter mangler.

en: Please install or start the following components:
nb: Vennligst installer følgende komponenter:

en: Unknown error while loading the plugin.
nb: Ukjent feil under lasting av programtillegget.

en: Very helpful message, isn't it? Please report a bug.
nb: Veldig nyttig melding, ikke sant? Vennligst repporter et problem.

en: Invalid state
nb: Ugyldig tilstand

en: later
nb: senere

en: next week
nb: neste uke

en: next month
nb: neste måned

en: next year
nb: neste år

en: Today
nb: I dag

en: Yesterday | %(days)d days ago
nb[0]: I går
nb[1]: %(days)d dager siden

en: Tomorrow | In %(days)d days
nb[0]: I morgen
nb[1]: Om %(days)d dager
