unity - en to hu translation catalogue (77 entries)

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Pin shortcut
hu: Indító rögzítése

en: Unpin shortcut
hu: Indító feloldása

en: Device Locked
hu: Eszköz lezárva

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
hu: A túl sok hibás jelmondat próbálkozás miatt le lett zárva az eszköz.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
hu: A túl sok hibás jelkód próbálkozás miatt le lett zárva az eszköz.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
hu[0]: Kérjük várjon %1 percet és próbálja újra…
hu[1]: Kérjük várjon %1 percet és próbálja újra…

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Are you sure you want to log out?
hu: Biztos benne, hogy kijelentkezik?

en: No
hu: Nem

en: Yes
hu: Igen

en: Shut down
hu: Leállítás

en: Are you sure you want to shut down?
hu: Biztosan le szeretné állítani?

en: Reboot
hu: Újraindítás

en: Are you sure you want to reboot?
hu: Biztosan újra szeretné indítani?

en: Power
hu: Kikapcsolás

en: Are you sure you would like
    to power off?
hu: Biztos benne, hogy ki
    szeretné kapcsolni?

en: Power off
hu: Kikapcsolás

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Cancel
hu: Mégse

en: Skip intro
hu: A bemutató kihagyása

en: Right edge
hu: Jobb szél

en: Try swiping from the right edge to unlock the phone
hu: A telefon feloldásához csúsztassa ujját a jobb szélről

en: Top edge
hu: Felső szél

en: Try swiping from the top edge to access the indicators
hu: Az állapotmenük eléréséhez csúsztassa ujját a felső szélről

en: Close
hu: Bezárás

en: Swipe up again to close the settings screen
hu: A beállítások bezárásához csúsztassa ujját újra felfelé

en: Left edge
hu: Bal szél

en: Swipe from the left to reveal the launcher for quick access to apps
hu: Csúsztassa ujját a bal szélről az indítón található alkalmazások gyors eléréséhez

en: Well done
hu: Rendben

en: You have now mastered the edge gestures and can start using the phone<br><br>Tap on the screen to start
hu: Elsajátította a gesztusokat, és megkezdheti a telefon használatát.<br><br>Koppintson a képernyőre a kezdéshez.

en: Return to Call
hu: Vissza a híváshoz

en: Emergency Call
hu: Vészhívás

en: OK
hu: Ok

en: See less
hu: Kevesebb

en: See all
hu: Összes megtekintése

en: Search
hu: Keresés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Remove from Favorites
hu: Eltávolítás a kedvencek közül

en: Add to Favorites
hu: Hozzáadás a kedvencekhez

en: More...
hu: Több…

en: Less...
hu: Kevesebb…

en: Rate this
hu: Értékelje

en: Add a review
hu: Értékelés hozzáadása

en: Send
hu: Küldés

en: Pull to refresh…
hu: Húzza a frissítéshez…

en: Release to refresh…
hu: Engedje el a frissítéshez…

en: Manage Scopes
hu: Lencsék kezelése

en: Done
hu: Kész

en: Store
hu: Áruház

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: All
hu: Összes

en: Unlock
hu: Feloldás

en: Show password
hu: Jelszó megjelenítése

en: Tap to return to call...
hu: Érintse meg, hogy visszatérjen a híváshoz...

en: Conference
hu: Konferencia

en: Nothing is playing
hu: Nincs lejátszás

en: In queue…
hu: Sorban…

en: Downloading
hu: Letöltés

en: Paused, tap to resume
hu: Szüneteltetve, koppintson a folytatáshoz

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: Finished
hu: Befejeződött

en: Failed, tap to retry
hu: Sikertelen, koppintson az újrapróbáláshoz

en: Unlock SIM
hu: SIM feloldása

en: Roaming
hu: Barangolás

en: Enter passphrase
hu: Jelmondat megadása

en: Sorry, incorrect passphrase
hu: Sajnáljuk, helytelen jelmondat

en: Please re-enter
hu: Kérjük próbálja újra

en: Enter passcode
hu: Jelkód megadása

en: Sorry, incorrect passcode
hu: Sajnáljuk, helytelen jelkód

en: Enter %1
hu: Adja meg: %1

en: Sorry, incorrect %1
hu: Sajnáljuk, helytelen %1

en: Sorry, incorrect passphrase.
hu: Sajnáljuk, helytelen jelmondat.

en: Sorry, incorrect passcode.
hu: Sajnáljuk, helytelen jelkód.

en: This will be your last attempt.
hu: Ez az utolsó próbálkozási lehetősége.

en: If passphrase is entered incorrectly, your phone will conduct a factory reset and all personal data will be deleted.
hu: Ha helytelen jelmondatot ad meg, a telefonja visszaállítja a gyári beállításokat és törli minden személyes adatát.

en: If passcode is entered incorrectly, your phone will conduct a factory reset and all personal data will be deleted.
hu: Ha helytelen jelkódot ad meg, a telefonja visszaállítja a gyári beállításokat és törli minden személyes adatát.
