webbrowser-app - en to pa translation catalogue (65 entries)

en: JavaScript Alert
pa: JavaScript ਚੇਤਾਵਨੀ

en: OK
pa: ਠੀਕ ਹੈ

en: Authentication required.
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਚਾਹੀਦੀ ਹੈ।

note: TRANSLATORS: %1 refers to the URL of the current website
en: The website %1 requires authentication.
pa: ਵੈੱਬਸਾਈਟ %1 ਲਈ ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਚਾਹੀਦੀ ਹੈ।

en: Username
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ

en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Confirm Navigation
pa: ਨੇਵੀਗੇਸ਼ਨ ਪੁਸ਼ਟੀ

en: Leave
pa: ਛੱਡੋ

en: Stay
pa: ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ

en: This connection is untrusted
pa: ਇਹ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਭਰੋਸੇਯੋਗ ਨਹੀਂ

en: Proceed anyway
pa: ਕਿਵੇਂ ਵੀ ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ

en: Back to safety
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ ਲਈ ਵਾਪਿਸ ਜਾਓ

en: JavaScript Confirmation
pa: JavaScript ਪੁਸ਼ਟੀ

en: Network Error
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਗਲਤੀ

en: Refresh page
pa: ਸਫ਼ਾ ਤਾਜ਼ਾ ਕਰੋ

en: Please choose a file
pa: ਫਾਈਲ ਚੁਣੋ

en: Permission Request
pa: ਮਨਜ਼ੂਰੀ ਲਈ ਬੇਨਤੀ

en: Deny
pa: ਪਾਬੰਦੀ

en: Allow
pa: ਮਨਜ਼ੂਰ

en: JavaScript Prompt
pa: JavaScript ਪਰਾਉਟ

note: TRANSLATORS: %1 refers to the proxy address, %2 refers to the proxy port
en: The website %1:%2 requires authentication.
pa: ਵੈੱਬਸਾਈਟ %1:%2 ਲਈ ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Back' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Older Page
pa: ਪੁਰਾਣਾ ਸਫ਼ਾ

en: Bookmark
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Bookmark' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Add This Page to Bookmarks
pa: ਇਹ ਸਫ਼ਾ ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਲਈ ਜੋੜੋ

en: Bookmark link
pa: ਲਿੰਕ ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਕਰੋ

en: Clear History
pa: ਅਤੀਤ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Clear History' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Clear Navigation History
pa: ਨੇਵੀਗੇਸ਼ਨ ਅਤੀਤ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Copy
pa: ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Copy image
pa: ਚਿੱਤਰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Copy link
pa: ਲਿੰਕ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Forward
pa: ਅੱਗੇ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Forward' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Newer Page
pa: ਨਵਾਂ ਸਫ਼ਾ

en: Goto
pa: ਜਾਓ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Goto' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Address;URL;www
pa: ਸਿਰਨਾਵਾਂ;URL;www

en: New Tab
pa: ਨਵੀਂ ਟੈਬ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'New Tab' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Open a New Tab
pa: ਨਵੀਂ ਟੈਬ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Open image in new tab
pa: ਚਿੱਤਰ ਨਵੀਂ ਟੈਬ ਵਿੱਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Open link in new tab
pa: ਲਿੰਕ ਨਵੀਂ ਟੈਬ ਵਿੱਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Reload
pa: ਮੁੜ-ਲੋਡ

note: TRANSLATORS: This is a free-form list of keywords associated to the 'Reload' action. Keywords may actually be sentences, and must be separated by semi-colons.
en: Leave Page
pa: ਸਫ਼ਾ ਛੱਡੋ

en: Save image
pa: ਚਿੱਤਰ ਸੰਭਾਲੋ

en: Share…
pa: ...ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: search or enter an address
pa: ਖੋਜੋ ਜਾਂ ਸਿਰਨਾਵਾਂ ਦਿਓ

en: Share
pa: ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: History
pa: ਅਤੀਤ

en: Open tabs
pa: ਟੈਬਾਂ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: New tab
pa: ਨਵੀਂ ਟੈਬ

en: %1 page | %1 pages
pa[0]: %1 ਸਫ਼ਾ
pa[1]: %1 ਸਫ਼ੇ

en: Less
pa: ਘੱਟ

en: Last Visited
pa: ਆਖਰੀ ਵਾਰ ਖੋਲ੍ਹੇ

en: Yesterday
pa: ਕੱਲ੍ਹ

en: Done
pa: ਮੁਕੰਮਲ

en: Clear
pa: ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Delete all history?
pa: ਸਭ ਅਤੀਤ ਹਟਾਉਣਾ ਹੈ?

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: Bookmarks
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ

en: Top sites
pa: ਚੋਟੀ ਦੀਆਂ ਸਾਈਟਾਂ

en: see less
pa: ਘੱਟ ਵੇਖੋ

en: see more
pa: ਵੱਧ ਵੇਖੋ

en: Tap to view
pa: ਵੇਖਣ ਲਈ ਛੂਹੋ

en: Add
pa: ਸ਼ਾਮਿਲ

note: TRANSLATORS: %1 refers to the current page’s title
en: %1 - Ubuntu Web Browser
pa: %1 - ਉਬੰਤੂ ਵੈੱਬ ਬਰਾਊਜ਼ਰ
