ubuntu-calendar-app - en to ast translation catalogue (23 entries)

en: Add invite
ast: Amestar invitación

en: Edit
ast: Editar

en: People
ast: Xente

en: Create event
ast: Crear eventu

en: Add event name
ast: Amestar el nome del eventu

en: to
ast: a

en: Location & People
ast: Llocalización y persones

en: Add Location
ast: Amestar llocalización

en: Invite People
ast: Invitar xente

en: OK
ast: Aceutar

en: Save
ast: Guardar

en: End time can't be before start time
ast: El tiempu final nun pue ser anterior al d'aniciu

en: Time
ast: Tiempu

en: Hour
ast: Hora

en: Minute
ast: Minutu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: New Event
ast: Nueva actividá

en: Today
ast: Güei

en: Year
ast: Añu

en: Month
ast: Mes

en: Week
ast: Selmana

en: Day
ast: Día

en: Calendar
ast: Calendariu
