ubuntu-calendar-app - en to pl translation catalogue (45 entries)

en: No upcoming events
pl: Brak nadchodzących wydarzeń

note: TRANSLATORS: the first parameter refers to the number of all-day events on a given day. "Ev." is short form for "Events". Please keep the translation of "Ev." to 3 characters only, as the week view where it's shown has limited space
en: %1 Ev.
pl: %1 wyd

en: %1 All day events
pl: Wydarzeń w dniu: %1

en: Save
pl: Zapisz

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Delete Recurring Event
pl: Usuń powtarzające się zdarzenie

en: Delete Event
pl: Usuń wydarzenie

en: Delete series
pl: Skasuj serię

en: Delete this
pl: Skasuj to

en: Delete
pl: Kasuj

en: Edit Event
pl: Edytuj wydarzenie

en: Edit series
pl: Edytuj serię

en: Edit this
pl: Edytuj to

en: Done
pl: Gotowe

en: Never
pl: Nigdy

note: TRANSLATORS: this is a time & Date formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details
en: dd-MMM-yyyy
pl: d MMM yyyy

en: After %1 Occurrences
pl: Po %1 wydarzeniach

en: After Date %1
pl: Po dacie %1

en: Not specified
pl: Nieokreślony

en: Edit
pl: Edycja

en: Date
pl: Data

en: End
pl: Koniec

en: All Day event:
pl: Wszystkie wydarzenia dnia:

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Guests
pl: Goście

en: This happens
pl: Wydarzy się

en: Remind me
pl: Przypomnij

en: Repetition Ends
pl: Powtarzanie kończy się

en: End time can't be before start time
pl: Czas zakończenia nie może zostać ustawiony przed czasem rozpoczęcia

en: New Event
pl: Nowe wydarzenie

en: Error
pl: Błąd

note: TRANSLATORS: This "at" refers to HH:MM of an event. E.g 1st January at 10:30
en: at
pl: -

en: Event Name
pl: Nazwa zdarzenia

en: Description
pl: Opis

en: Recurring event ends
pl: Powtarzanie wydarzenia kończy się

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Sync
pl: Synchronizacja

en: Syncing
pl: Synchronizowanie

en: Year
pl: Rok

en: Month
pl: Miesiąc

en: Week
pl: Tydzień

en: Day
pl: Dzień

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: A calendar for Ubuntu which syncs with online accounts.
pl: Kalendarz Ubuntu z synchronizacją kont online

en: calendar;event;day;week;year;appointment;meeting;
pl: kalendarz;wydarzenie;dzień;tydzień;rok;wizyta;spotkanie;
