ubuntu-calendar-app - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Today
ar: اليوم

en: No upcoming events
ar: لا أحداث قادمة

en: Calendars
ar: التقويمات

en: Back
ar: عودة

note: TRANSLATORS: Please translate this string  to 15 characters only. Currently ,there is no way we can increase width of action menu currently.
en: Sync
ar: مزامنة

en: Syncing
ar: المزامنة

en: Select Color
ar: اختر لونًا

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Delete Recurring Event
ar: حذف حدث متكرر

en: Delete Event
ar: حذف الحدث

en: Delete series
ar: حذف سلسلة

en: Delete this
ar: حذف ذلك

en: Delete
ar: حذف

en: Edit Event
ar: تعديل الحدث

en: Edit series
ar: تعديل سلسلة

en: Edit this
ar: تعديل ذلك

en: New Event
ar: حدث جديد

en: Event Details
ar: تفاصيل الحدث

en: Edit
ar: حرّر

en: Guests
ar: الضيوف

en: Repeats On:
ar: تكرار في:

en: Date
ar: التاريخ

en: Never
ar: نهائيًا

en: After Date
ar: بعد تاريخ

en: Save
ar: حفظ

en: End time can't be before start time
ar: وقت النهاية لا يمكن أن يكون قبل وقت البداية

en: Error
ar: خطأ

en: OK
ar: حسنا

en: Event Name
ar: اسم الحدث

en: Description
ar: الوصف

en: Location
ar: الموقع

en: Calendar
ar: التقويم

en: Once
ar: مرة

en: Daily
ar: يوميًا

en: Weekly
ar: أسبوعيًا

en: Monthly
ar: شهريًا

en: Yearly
ar: سنويًا

en: No Reminder
ar: دون تذكير

en: 5 minutes
ar: ٥ دقائق

en: 15 minutes
ar: ١٥ دقيقة

en: 30 minutes
ar: ٣٠ دقيقة

en: 1 hour
ar: ساعة واحدة

en: 2 hours
ar: ساعتان

en: 1 day
ar: يوم واحد

en: 2 days
ar: يومان

en: 1 week
ar: أسبوع واحد

en: 2 weeks
ar: أسبوعان

en: Year
ar: السنة

en: Month
ar: الشهر

en: Week
ar: الأسبوع

en: Day
ar: اليوم

en: Agenda
ar: جدول أعمال

en: A calendar for Ubuntu which syncs with online accounts.
ar: تقويم لأوبونتو يتيح مزامنة التقويم مع الحسابات على الإنترنت.

en: calendar;event;day;week;year;appointment;meeting;
ar: تقويم;حدث;يوم;أسبوع;اسبوع;سنة;موعد;اجتماع;
