ubuntu-calendar-app - en to he translation catalogue (60 entries)

en: Today
he: היום

en: No upcoming events
he: אין אירועים בזמן הקרוב

en: Calendars
he: יומנים

en: Back
he: חזרה

en: Select Color
he: בחירת צבע

en: Cancel
he: ביטול

en: No contact
he: אין איש קשר

en: Search contact
he: חיפוש איש קשר

en: Delete Recurring Event
he: מחיקת אירועים חוזרים

en: Delete Event
he: מחיקת אירוע

en: Delete series
he: מחיקת הסדרה

en: Delete this
he: למחוק את המופע

en: Delete
he: מחיקה

en: Edit Event
he: עריכת אירוע

en: Edit series
he: לערוך את הסדרה

en: Edit this
he: לערוך את המופע

en: New Event
he: אירוע חדש

en: Sync
he: סנכרון

en: Syncing
he: בסנכרון

en: Event Details
he: פרטי האירוע

en: Edit
he: עריכה

en: Guests
he: אורחים

en: Repeats On:
he: חזרה בכל:

en: Recurring event ends
he: סיום האירוע החוזר

en: Date
he: תאריך

en: Never
he: לעולם לא

en: After X Occurrence
he: לאחר מופע מסוים

en: After Date
he: לאחר התאריך

en: Save
he: שמירה

en: End time can't be before start time
he: מועד הסיום לא יכול להקדים את מועד ההתחלה

en: Error
he: שגיאה

en: OK
he: אישור

en: Event Name
he: שם האירוע

en: Description
he: תיאור

en: Location
he: מיקום

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Add Guest
he: הוספת אורח

en: Once
he: פעם אחת

en: Daily
he: מדי יום

en: Weekly
he: מדי שבוע

en: Monthly
he: מדי חודש

en: Yearly
he: מדי שנה

en: No Reminder
he: ללא תזכורת

en: 5 minutes
he: 5 דקות

en: 15 minutes
he: רבע שעה

en: 30 minutes
he: חצי שעה

en: 1 hour
he: שעה

en: 2 hours
he: שעתיים

en: 1 day
he: יום

en: 2 days
he: יומיים

en: 1 week
he: שבוע

en: 2 weeks
he: שבועיים

en: Calendar app accept four arguments: --starttime, --endtime, --newevent and --eventid. They will be managed by system. See the source for a full comment about them
he: יישום היומן מקבל ארבעה ארגומנטים: ‎--starttime, --endtime, --newevent ו־‎--eventid.

en: Year
he: שנה

en: Month
he: חודש

en: Week
he: שבוע

en: Day
he: יום

en: Agenda
he: סדר יום

en: A calendar for Ubuntu which syncs with online accounts.
he: יומן לאובונטו שמסתנכרן עם חשבונות מקוונים.

en: calendar;event;day;week;year;appointment;meeting;
he: יומן;לוח שנה;אירוע;יום;שבוע;חודש;שנה;פגישה;מפגש;
