do-plugins - en to ast translation catalogue (217 entries)

en: Assign Alias...
ast: Asignar alias...

en: Give an item an alternate name.
ast: Da-y al elementu un nome alternativu.

en: Delete Alias
ast: Desaniciar alias

en: Deletes an alias.
ast: Desanicia un alias.

en: Alias items
ast: Elementos d'alias

en: Aliased items from Do's universe.
ast: Elementos con alias del universu de Do.

en: Extract archive
ast: Estrayer archivu

en: Extract an archive to a given folder
ast: Estrayer un archivu a una carpeta

en: Create archive
ast: Crear archivu

en: Create an archive with the selected item
ast: Crear un archivu col elementu seleicionáu

en: Browse Artists
ast: Ñavegar artistes

en: Browse Music by Artist
ast: Ñavegar la música por artista

en: Browse Albums
ast: Ñavegar álbumes

en: Browse Music by Album
ast: Ñavegar la música por álbum

en: Browse Podcasts
ast: Ñavegar podcasts

en: Browse Podcasts by Publisher
ast: Ñavegar podcasts por orixe

en: Browse Videos
ast: Ñavegar videos

en: Browse All Videos
ast: Ñavegar todos los videos

en: Add to Play Queue
ast: Amestar a cola de reproducción

en: Add media to play queue
ast: Amestar mediu a cola de reproducción

en: Banshee Media
ast: Medios de Banshee

en: Indexes Media from Banshee Media Player
ast: Facer índiz de medios de Banshee Media Player

en: All Music by
ast: Tola música de

en: Next
ast: Siguiente

en: Play next track
ast: Reproducir siguiente pista

en: Pause
ast: Pausa

en: Pause playing track
ast: Pausar pista reprodiciéndose

en: Play
ast: Reproducir

en: Play from your Banshee Collection
ast: Reproducir dende to coleición de Banshee

en: Previous
ast: Anterior

en: Play previous track
ast: Reproducir pista anterior

en: Search Banshee Media
ast: Guetar medios de Banshee

en: Search your entire Banshee collection
ast: Guetar en tola coleición de Banshee

en: Choose BibTeX file
ast: Escoyer el ficheru BibTex

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select A File
ast: Seleiciona un ficheru

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select your documents folder
ast: Seleiciona to carpeta de documentos

en: Choose documents folder
ast: Escoyer carpeta de documentos

en: ClawsMail contacts
ast: Contautos de ClawsMail

en: Contacts in ClawsMail address book
ast: Contautos de la llibreta de señes de ClawsMail

en: Primary Email
ast: Corréu electrónicu primariu

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Other email
ast: Otru corréu electrónicu

en: Other
ast: Otros

en: Create a clip with Cl.ickable
ast: Crear un clip con Cl.ickable

en: Cl.ickable Clips
ast: Clips de Cl.ickable

en: Opens your cl.ickable clips
ast: Abrir tos clips de cl.ickable

en: Cl.ickable Items
ast: Elementos de Cl.ickable

en: Usefull Cl.ickable Items
ast: Elementos afayadizos de Cl.ickable

en: username1
ast: usuariu1

en: Search Confluence
ast: Guetar en Confluence

en: Searches Confluence and returns results to Do
ast: Gueta en Confluence y devuelve los resultaos a Do

en: Del.icio.us Tags
ast: Etiquetes Del.icio.us

en: Organizes your del.icio.bookmarks by tag
ast: Organiza tos del.icio.bookmarks por etiqueta

en: Untagged del.ico.us bookmarks
ast: Marcadores del.icio.us ensin etiqueta

en: del.icio.us bookmarks tagged with {0}
ast: Marcadores del.icio.us etiquetaos con {0}

en: Del.icio.us bookmarks
ast: Marcadores del.icio.us

en: Indexes your del.icio.us bookmarks
ast: Facer índiz de marcadores del.icio.us

en: Search del.icio.us
ast: Guetar del.icio.us

en: del.icio.us tag search
ast: Gueta d'etiquetes del.icio.us

en: Open
ast: Abrir

en: Open a removable volume
ast: Abrir un volume estrayíble

en: Unmount
ast: Desmontar

en: Unmount volume
ast: Desmontar volume

en: Mount
ast: Montar

en: Mount volume
ast: Montar volume

en: Play Slideshow
ast: Reproducir diapositives

en: Plays a slideshow of images in a folder.
ast: Reproducir les imaxes d'una carpeta como diapositives

en: Epiphany Bookmarks
ast: Marcadores d'Epiphany

en: Indexes your Epiphany bookmarks.
ast: Facer índiz de los marcadores d'Epiphany

en: Work Phone
ast: Teléfonu del trabayu

en: Home Phone
ast: Teléfonu llariegu

en: Mobile Phone
ast: Teléfonu móvil

en: Evolution Contacts
ast: Contautos d'Evolution

en: Address
ast: Señes

en: Show hidden files
ast: Amosar ficheros anubríos

en: Folder
ast: Carpeta

en: Depth
ast: Profundidá

en: Delete File
ast: Desaniciar ficheru

en: Deletes a file or folder.
ast: Desanicia un ficheru o carpeta.

en: Choose a folder to index
ast: Escueye la carpeta pa facer índiz

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Choose folder
ast: Escoyer carpeta

en: Rename file...
ast: Renomar ficheru...

en: Renames a file.
ast: Renoma un ficheru.

en: Create New Folder
ast: Crear nueva carpeta

en: Creates an new folder.
ast: Crea una carpeta nueva.

en: Move to...
ast: Mover a...

en: Moves a file or folder to another location.
ast: Mueve un ficheru o carpeta pa otru destín.

en: Move to Trash
ast: Mover a la basoria

en: Moves a file or folder to the trash
ast: Mueve un ficheru o carpeta a la basoria

en: Recent Files
ast: Ficheros recientes

en: Finds recently-opened files.
ast: Gueta ficheros abiertos recientemente.

en: Copy to...
ast: Copiar a...

en: Copies a file or folder to another location.
ast: Copia un ficheru o carpeta a otru llugar.

en: Files and Folders
ast: Ficheros y carpetes

en: Catalogs important files and folders for quick access.
ast: Cataloga ficheros y carpetes importantes pa un accesu rápidu.

en: Create New File
ast: Crear un ficheru nuevu

en: Creates an new, empty file.
ast: Crea un ficheru nuevu vacíu

en: Untitled
ast: Ensin títulu

en: Firefox Bookmarks
ast: Marcadores de Firefox

en: Finds Firefox bookmarks in your default profile.
ast: Alcuentra marcadores de Firefox del to perfil predetermináu.

en: Do needs your authorization in order to upload photos to your flickr account. Press the "Authorize" button to open a web browser and give Do authorization.
ast: Do necesita to permisu para poder xubir fotos a to cuenta de flickr. Calca nel botón "Autorizar" p'abrir un ñavegador web y da-y permisu a Do.

en: <b>Account</b>
ast: <b>Cuenta</b>

en: _Authorize
ast: _Autorizar

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Private
ast: Priváu

en: Visible to friends
ast: Visible pa collacios

en: Visible to family
ast: Visible pa la familia

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Public
ast: Públicu

en: <b>Viewing permissions</b>
ast: <b>Permisos pa vela</b>

en: Default tags to use on images posted with Do. Seperate tags with a space; for multiple word tags use quotes. ex.) concert "Mars Volta" Omar
ast: Etiquetes predetermináes pa utilizar nes imaxes xubíes con Do. Separa les etiquetes con espacios; pa etiquetes compuestes, usa comines. Exemplu: conciertu "Mars Volta" Omar

en: <b>Tags</b>
ast: <b>Etiquetes</b>

en: Upload photo
ast: Xubir semeya

en: Upload one or more photos to Flickr
ast: Xube una o más semeyes a Flickr

en: Account
ast: Cuenta

en: Click to compete authorization
ast: Calca pa completar el permisu

en: Thank you {0} for allowing Do access to Flickr.
ast: {0}, gracies por permitir a Do acceder a Flickr.

en: Define
ast: Definir

en: Define a given word.
ast: Definir una pallabra dada.

en: Current window
ast: Ventana actual

en: Take a screenshot of the current window.
ast: Saca una toma de la ventana actual.

en: Whole screen
ast: Tola pantalla

en: Take a screenshot of the entire screen.
ast: Saca una toma de tola pantalla.

en: {0}-second delay
ast: Retardu de {0} segundos

en: Wait {0} second before taking the screenshot. | Wait {0} seconds before taking the screenshot.
ast[0]: Esperar {0} segundu enantes de sacar la toma de pantalla.
ast[1]: Esperar {0} segundos enantes de sacar la toma de pantalla.

en: Take screenshot
ast: Toma de pantalla

en: Takes a screenshot with optional delay.
ast: Saca una toma de pantalla con un retardu opcional

en: GNOME Screenshot Items
ast: Tomes de pantalla de GNOME

en: Whole screen or current window.
ast: Pantalla completa o ventana actual.

en: GNOME Session Commands
ast: Ordes de sesión de GNOME

en: Log out, Shutdown, Restart, etc.
ast: Desconeutase, Apagar, Reaniciar, etc.

en: Log Out
ast: Desconeutase

en: Close your session and return to the login screen.
ast: Zarrar la sesión y tornar a la pantalla d'entrada.

en: Shutdown
ast: Apagar

en: Turn your computer off.
ast: Apaga l'ordenador.

en: Hibernate
ast: Ivernar

en: Put your computer into hibernation mode.
ast: Pon l'ordenador en mou ivernación.

en: Suspend
ast: Suspender

en: Put your computer into suspend mode.
ast: Pon l'ordenador en mou suspendíu.

en: Restart
ast: Reaniciar

en: Restart your computer.
ast: Reaniciar l'ordenador.

en: Lock Screen
ast: Bloquiar pantalla

en: Lock your screen.
ast: Bloquea la pantalla.

en: Open Profile
ast: Abrir perfil

en: Opens a GNOME Terminal with the selected profile.
ast: Abre un Terminal de GNOME col perfil seleicionáu.

en: Open Terminal Here
ast: Abrir Terminal equí

en: Opens a GNOME Terminal in a given location.
ast: Abre un Terminal de GNOME na direición conseñada.

en: Run in Terminal
ast: Executar nun terminal

en: Runs a command in GNOME Terminal.
ast: Executa una orde nel Terminal de GNOME

en: GNOME Terminal Profiles
ast: Perfiles del Terminal de GNOME

en: Indexes your GNOME Terminal profiles.
ast: Fai índiz colos perfiles del Terminal de GNOME

en: Unnamed Profile
ast: Perfil ensin nome

en: GNOME Terminal Profile
ast: Perfil del Terminal de GNOME

en: Perform a calculation using Google Calculator.
ast: Fai un cálculu usando Google Calculator.

en: Google Calculator could not evaluate the expression.
ast: Google Calculator nun pudo evaluar la espresión.

en: E-Mail:
ast: Corréu electrónicu:

en: Google Calendars
ast: Calendarios de Google

en: Indexes your Google Calendars
ast: Fai índiz de Calendarios de Google

en: All Events
ast: Tolos socesos

en: An error has occurred in {0}
ast: Hebo un error en {0}

en: View Event
ast: Ver socesu

en: Open event in browser
ast: Abrir socesu nel ñavegador

en: View Calendar
ast: Ver calendariu

en: Open calendar in browser
ast: Abrir calendariu nel ñavegador

en: Google Calendar
ast: Calendariu de Google

en: Search Events
ast: Guetar socesos

en: Search Google Calendar for Events
ast: Guetar socesos en Google Calendar

en: Failed to connect to GCal service
ast: Falló la conexón al serviciu GCal

en: New Event
ast: Socesu nuevu

en: Create a new event in Google Calendar
ast: Crea un socesu nuevu en Google Calendar

en: Primary Phone
ast: Teléfonu primariu

en: Home Email
ast: Corréu electrónicu llariegu

en: Work Email
ast: Corréu electrónicu del trabayu

en: Primary Address
ast: Señes primaries

en: Home Address
ast: Señes del llar

en: Work Address
ast: Señes del trabayu

en: An error occurred connecting to google, are your credentials valid?
ast: Hebo un error al coneutase a google, ¿son válides tos credenciales?

en: Missing login credentials. Please set login information in plugin configuration.
ast: Falten les credenciales d'accesu. Conseña la información de conexón na configuración del complementu.

en: GMail Contacts
ast: Contautos de GMail

en: Index your GMail contacts
ast: Fai índiz de los contautos de GMail

en: Uploading failed.
ast: Falló la xubida.

en: An error occurred when uploading files to Google Docs.
ast: Hebo un error al xubir los ficheros a Google Docs.

en: Deleting failed.
ast: Falló desaniciar.

en: An error occurred when deleting the document at Google Docs.
ast: Hebo un error al desaniciar el documentu en Google Docs.

en: Document deleted.
ast: Documentu desaniciáu.

en: The document '{0}' has been successfully moved into Trash at Google Docs.
ast: El documentu '{0}' moviose correutamente a la basoria en Google Docs.

en: Google Docs Presentation
ast: Presentación de Google Docs

en: Indexes your documents stored at Google Docs
ast: Fai índiz de los documentos atroxaos en Google Docs

en: Google Docs Generic Document
ast: Documentu xenéricu de Google Docs

en: Google Docs Text Document
ast: Documentu de testu de Google Docs

en: Google Docs PDF Document
ast: Documentu PDF de Google Docs

en: Delete Document
ast: Desaniciar documentu

en: Move a document into Trash at Google Docs
ast: Mueve un documentu a la basoria en Google Docs

en: Upload Document
ast: Xubir documentu

en: Upload a document to Google Docs
ast: Xube un documentu a Google Docs

en: Google Docs Spreadsheet
ast: Fueya de cálculu Google Docs

en: Map
ast: Mapa

en: Map a location or route in Google maps.
ast: Mapa d'un llugar o ruta en Google maps.

note: Container child vbox4.Gtk.Box+BoxChild
en: Go directly to Google Search page
ast: Dir direuto a la páxina de Gueta en Google

note: Container child vbox4.Gtk.Box+BoxChild
en: Show search results in Do
ast: Amosar resultaos de la gueta en Do

en: Show Search page link as first result
ast: Amosar l'enllaz a la páxina de gueta como primer resultáu

en: <b>Google Search</b>
ast: <b>Gueta en Google</b>

en: Apply to Google Search page link
ast: Aplicar al enllaz de páxina de Gueta en Google

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Do not filter my search results.
ast: Nun peñerar los mios resultaos de gueta.

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Use moderate filtering
ast: Usar peñera moderada

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Use strict filtering
ast: Usar peñera estricta

en: <b>SafeSearch Preferences</b>
ast: <b>Preferencies de Gueta Segura</b>

en: Search Google
ast: Guetar en Google

en: Allows you to perform Google Searches from Do
ast: Permite facer guetes en Google dende Do

en: I'm Feeling Lucky!
ast: ¡Voy tener suerte!

en: Searches Google and takes you to the first result
ast: Gueta en Google y llévate al primer resultáu

en: If you have an ImageShack account, a registration code allows you to save images to the My Images sections of your account.
    
    Please log-in to your ImageShack account before getting your registration code.
ast: Si tienes una cuenta ImageShack, un código de rexistru permite atroxar imaxes na seición My Images de to cuenta.
    
    Por favor, conéutate a to cuenta ImageShack enantes d'algamar to códigu de registru.

en: _Registration Code
ast: Códigu de _rexistru

en: _Get Registration Code
ast: Al_gamar códigu de rexistru

en: <b>Registration Code</b>
ast: <b>Códigu de rexistru</b>

en: Upload to ImageShack
ast: Xubir a ImageShack

en: Uploads the image to ImageShack.
ast: Xube la imaxe a ImageShack.

en: ImageShack exception:
ast: Esceición d'ImageShack:
