do-plugins - en to fi translation catalogue (91 entries)

en: Give an item an alternate name.
fi: Anna esineelle vaihtoehtoinen nimi

en: Delete Alias
fi: Poista alias

en: Deletes an alias.
fi: Poistaa aliaksen

en: Extract archive
fi: Pura hakemisto

en: Extract an archive to a given folder
fi: Pura hakemisto annettuun kansioon

en: Create archive
fi: Luo hakemisto

en: Browse Artists
fi: Selaa artisteja

en: Browse Music by Artist
fi: Selaa musiikkia artistin mukaan

en: Browse Albums
fi: Selaa albumeita

en: Browse Music by Album
fi: Selaa musiikkia albumin mukaan

en: Browse Podcasts
fi: Selaa Podcast tiedostoja

en: Browse Videos
fi: Selaa videoita

en: Browse All Videos
fi: Selaa kaikkia videoita

en: Add to Play Queue
fi: Lisää soittolista

en: Add media to play queue
fi: Lisää mediaa soittolistaan

en: Banshee Media
fi: Banshee media

en: Next
fi: Seuraava

en: Play next track
fi: Soita seuraava raita

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Pause playing track
fi: Pysäytä soitettava raita

en: Play
fi: Toista

en: Play from your Banshee Collection
fi: Toista bansheen kokoelmasta

en: Previous
fi: Edellinen

en: Play previous track
fi: Soita edellinen raita

en: Search Banshee Media
fi: Etsi bansheen mediasta

en: Search your entire Banshee collection
fi: Etsi kaikista bansheen medioista

en: Choose BibTeX file
fi: Valitse BibTeX tiedosto

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select A File
fi: Valitse tiedosto

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select your documents folder
fi: Valitse dokumentiesi hakemisto

en: Choose documents folder
fi: Valitse dokumentin kansio

en: Primary Email
fi: Ensisijainen sähköposti

en: Email
fi: Sähköposti

en: Other email
fi: Toinen sähköposti

en: Other
fi: Muuta

en: Clip
fi: Rajaa

en: username1
fi: Käyttäjänimi 1

en: Del.icio.us Tags
fi: Del.icio.us Tagit

en: Organizes your del.icio.bookmarks by tag
fi: Organisoi del.icio.kirjanmerkit tagin mukaan

en: Open
fi: Avaa

en: Open a removable volume
fi: Avaa poistetta taltio

en: Unmount
fi: Irrota

en: Unmount volume
fi: Irrota taltio

en: Mount
fi: Liitä

en: Mount volume
fi: Liitä taltio

en: Play Slideshow
fi: Toista kuvaesitys

en: Plays a slideshow of images in a folder.
fi: Toista kuvaesitys tietystä kansiosta

en: Epiphany Bookmarks
fi: Epiphanyn kirjanmerkit

en: Work Phone
fi: Työpuhelin

en: Home Phone
fi: Kotipuhelin

en: Mobile Phone
fi: Matkapuhelin

en: Evolution Contacts
fi: Evolutionin kontaktit

en: Address
fi: Osoite

en: Show hidden files
fi: Näytä piilotetut tiedostot

en: Folder
fi: Kansio

en: Depth
fi: Syvyys

en: Delete File
fi: Poista tiedosto

en: Deletes a file or folder.
fi: Poistaa tiedostoja tai kansioita

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Choose folder
fi: Valitse kansio

en: Rename file...
fi: Uudelleen nimeä tiedosto

en: Renames a file.
fi: Uudelleen nimeää tiedosto

en: Create New Folder
fi: Luo uusi kansio

en: Creates an new folder.
fi: Luo uuden kansion

en: Moves a file or folder to another location.
fi: Siirtää kansion toiseen hakemistoon.

en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Moves a file or folder to the trash
fi: Siirtää tiedostoja tai kansiota roskakoriin

en: Recent Files
fi: Viimeaikaiset kansiot

en: Finds recently-opened files.
fi: Etsii viimeeksi avatut tiedostot.

en: Copy to...
fi: Kopioi hakemistoon...

en: Copies a file or folder to another location.
fi: Kopioi kansiota toiseen hakemistoon

en: Files and Folders
fi: Tiedostoja ja kansioita

en: Create New File
fi: Luo uusi tieedosto

en: Creates an new, empty file.
fi: Luo uuden tyhjän tiedoston.

en: Firefox Bookmarks
fi: Firefoxin kirjanmerkit

en: Finds Firefox bookmarks in your default profile.
fi: Löytää firefoxin kirjanmerkit profiilistasi

en: <b>Account</b>
fi: <b>Tili</b>

en: _Authorize
fi: _Valtuuta

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Private
fi: Yksityinen

en: Visible to friends
fi: Näkyvä ystöville

en: Visible to family
fi: Näkyvä perheelle

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Public
fi: Julkinen

en: <b>Viewing permissions</b>
fi: <b>Kuvien katseluoikeudet</b>

en: <b>Tags</b>
fi: <b>Tägit</b>

en: Upload photo
fi: Lähetä kuva

en: Upload one or more photos to Flickr
fi: Lähetä yksi tai useampi kuva Flickr:iin

en: Account
fi: Tili

en: Define
fi: Määritä

en: Define a given word.
fi: Määritä annettu sana.

en: Take screenshot
fi: Ota kuvakaappaus

en: Takes a screenshot with optional delay.
fi: Ottaa kuvakaappauksen halutulla viiveellä.

en: GNOME Screenshot Items
fi: GNOME kuvakaappaus tavarat
