mediaplayer-app - en to ia translation catalogue (16 entries)

en: Media Player
ia: Reproductor de medios

en: Open Video
ia: Aperir un video

en: Video files (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;All files (*)
ia: Files video (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;Tote le files (*)

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
ia: Necun video seligite pro le reproduction. Connecte tu telephono al computator pro transferer le videos al telephono, pois selige un video ex Videos scope.

en: Play / Pause
ia: Reproduction / Pausa

en: Pause or Resume Playhead
ia: Pausar o resumer le playhead

en: Share
ia: Compartir

en: Post;Upload;Attach
ia: Postar;Ajornar;Annexar

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
ia: incognite

en: Error playing video
ia: Error in le reproduction del video

en: Close
ia: Clauder

en: Fail to open the source video.
ia: Falta in le apertura del video fonte.

en: Video format not supported.
ia: Formato del video non supportate.

en: A network error occurred.
ia: Un error de rete occurreva.

en: There are not the appropriate permissions to play a media resource.
ia: Il non ha permissiones appropriate pro reproducer un ressource de media.

en: Fail to connect with playback backend.
ia: Falta in le connexion del backend del reproduction.
