ubuntu-docviewer-app - en to pa translation catalogue (59 entries)

en: Details
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ

en: Size
pa: ਅਕਾਰ

en: Created
pa: ਬਣਾਇਆ

en: Last modified
pa: ਆਖਰੀ ਸੋਧ

en: MIME type
pa: MIME ਕਿਸਮ

en: Error
pa: ਖਾਮੀ

en: Close
pa: ਬੰਦ

en: Multiple documents imported
pa: ਬਹੁਤਾਂਤ ਦਸਤਾਵੇਜ਼ਾਂ ਦੀ ਆਮਦ ਹੋਈ

en: Choose which one to open:
pa: ਚੁਣੋ ਕਿਸ ਵਾਲੇ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹਣਾ:

en: File not supported | Files not supported
pa[0]: ਫ਼ਾਈਲ ਸਹਿਯੋਗ ਨਹੀਂ ਕਰਦੀ
pa[1]: ਫ਼ਾਈਲਾਂ ਸਹਿਯੋਗ ਨਹੀਂ ਕਰਦੀਆਂ

en: Following document has not been imported: | Following documents have not been imported:
pa[0]: ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੇ ਦਸਤਾਵੇਜ਼ ਦੀ ਆਮਦ ਨਹੀਂ ਹੋ ਸਕੀ
pa[1]: ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੇ ਦਸਤਾਵੇਜ਼ਾਂ ਦੀ ਆਮਦ ਨਹੀਂ ਹੋ ਸਕੀ

en: Unknown file type
pa: ਅਣਜਾਣ ਫ਼ਾਈਲ ਕਿਸਮ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ

en: Yes
pa: ਹਾਂ

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in GB
en: %1 GB
pa: %1 ਜੀਬੀ

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in MB
en: %1 MB
pa: %1 ਐਮਬੀ

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in kB
en: %1 kB
pa: %1 ਕੇਬੀ

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in byte
en: %1 byte
pa: %1 ਬਾਈਟ

en: Delete file
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਹਟਾਓ

en: Delete %1 file | Delete %1 files
pa[0]: %1 ਫ਼ਾਈਲ ਹਟਾਓ
pa[1]: %1 ਫ਼ਾਈਲਾਂ ਹਟਾਓ

en: Are you sure you want to permanently delete this file? | Are you sure you want to permanently delete these files?
pa[0]: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਫ਼ਾਈਲ ਨੂੰ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਤੇ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?
pa[1]: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਹਨਾਂ ਫ਼ਾਈਲਾਂ ਨੂੰ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਤੇ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Today, %1
pa: ਅੱਜ, %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Yesterday, %1
pa: ਕੱਲ੍ਹ, %1

en: Documents
pa: ਦਸਤਾਵੇਜ਼

en: Search...
pa: ਖੋਜ...

en: Sorting settings...
pa: ਕਿਸਮ ਵੰਡ ਸੈਟਿੰਗ...

en: Switch to single column list
pa: ਇੱਕਲੀ ਕਾਲਮ ਸੂਚੀ ਤੇ ਸਵਿੱਚ ਕਰੋ

en: Switch to grid
pa: ਗਰਿੱਡ ਤੇ ਸਵਿੱਚ ਕਰੋ

en: Pick
pa: ਚੁਣੋ

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

en: search in documents...
pa: ਦਸਤਾਵੇਜ਼ਾਂ ਵਿੱਚ ਖੋਜੋ...

en: Select None
pa: ਕੁੱਝ ਨਾ ਚੁਣੋ

en: Select All
pa: ਸੱਭ ਚੁਣੋ

en: No matching document found
pa: ਕੋਈ ਢੁੱਕਵਾਂ ਦਸਤਾਵੇਜ਼ ਨਹੀਂ ਮਿਲਿਆ

en: Please ensure that your query is not misspelled and/or try a different query.
pa: ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ ਯਕੀਨੀ ਬਣਾਓ ਕੀ ਪੁੱਛ-ਗਿੱਛ ਦੇ ਅੱਖਰ ਠੀਕ ਹਨ ਅਤੇ/ਜਾਂ ਇੱਕ ਵੱਖ ਪੁੱਛ-ਗਿ਼ੱਛ ਵਰਤੋਂ।

en: Today
pa: ਅੱਜ

en: Yesterday
pa: ਕੱਲ੍ਹ

en: Earlier this week
pa: ਇਸ ਹਫ਼ਤੇ ਪਹਿਲੋਂ

en: Earlier this month
pa: ਇਸ ਮਹੀਨੇ ਪਹਿਲੋਂ

en: Even earlier...
pa: ਇਸ ਤੋਂ ਪਹਿਲਾਂ...

en: Sorting settings
pa: ਕਿਸਮ ਵੰਡ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Sort by date (Latest first)
pa: ਮਿਤੀ ਅਨੁਸਾਰ ਵੰਡੋ (ਨਵੀਆਂ ਪਹਿਲਾਂ)

en: Sort by name (A-Z)
pa: ਨਾਂ ਅਨੁਸਾਰ ਵੰਡੋ (A-Z)

en: Sort by size (Smaller first)
pa: ਅਕਾਰ ਅਨੁਸਾਰ ਵੰਡੋ (ਛੋਟਾ ਪਹਿਲਾਂ)

en: Reverse order
pa: ਉਲਟ ਤਰਤੀਬ

en: Loading...
pa: ਲੋਡ ਕਰ ਰਿਹਾ

en: Disable night mode
pa: ਰਾਤ ਮੋਡ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Enable night mode
pa: ਰਾਤ ਮੋਡ ਚਾਲੂ ਕਰੋ

en: GO!
pa: ਜਾਓ!

note: TRANSLATORS: "Contents" refers to the "Table of Contents" of a PDF document.
en: Contents
pa: ਸਮੱਗਰੀ

note: TRANSLATORS: the first argument (%1) refers to the page currently shown on the screen, while the second one (%2) refers to the total pages count.
en: Page %1 of %2
pa: %2 ਵਿੱਚੋਂ %1 ਸਫ਼ਾ

en: Go to page...
pa: ਸਫ਼ੇ ਤੇ ਜਾਓ...

en: Go to page
pa: ਸਫ਼ੇ ਤੇ ਜਾਓ

en: Choose a page between 1 and %1
pa: 1 ਅਤੇ %1 ਵਿੱਚੋਂ ਇੱਕ ਸਫ਼ਾ ਚੁਣੋ

note: TRANSLATORS: This string is used for renaming a copied file, when a file with the same name already exists in user's Documents folder. e.g. "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN.pdf" will become "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN (copy 2).pdf" where "2" is given by the argument "%1"
en: copy %1
pa: ਕਾਪੀ %1

en: Document Viewer
pa: ਦਸਤਾਵੇਜ ਦਰਸ਼ਕ

en: documents;viewer;pdf;reader;
pa: ਦਸਤਾਵੇਜ;ਦਰਸਕ;pdf;ਰੀਡਰ;
