ubuntu-docviewer-app - en to ug translation catalogue (52 entries)

en: Details
ug: تەپسىلاتلار

en: Location
ug: ئورۇن

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Created
ug: قۇرغان ۋاقتى

en: Last modified
ug: ئاخىرقى ئۆزگەرتىلگىنى

en: MIME type
ug: MIME تىپى

en: Error
ug: خاتا

en: Close
ug: ياپ

en: Multiple documents imported
ug: كۆپ ھۆججەتلەر ئەكىرىلىدى

en: Choose which one to open:
ug: قايسىنى ئاچسۇن :

en: File not supported | Files not supported
ug[0]: ھۆججەتنى قوللىمايدۇ

en: Following document has not been imported: | Following documents have not been imported:
ug[0]: بۇ ھۆججەتلەرنى ئەكىرگىلى بولمىدى :

en: Unknown file type
ug: نامەلۇم ھۆججەت تىپى

en: Cancel
ug: بولدىلا

en: Yes
ug: ھەئە

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in GB
en: %1 GB
ug: %1 گىگابايت

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in MB
en: %1 MB
ug: %1 مېگابايت

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in kB
en: %1 kB
ug: %1 كىلوبايت

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in byte
en: %1 byte
ug: %1 خەت

en: Delete file
ug: ھۆججەت ئۆچۈر

en: Delete %1 file | Delete %1 files
ug[0]: ئۈچۈر %1 ھۆججەت

en: Are you sure you want to permanently delete this file? | Are you sure you want to permanently delete these files?
ug[0]: بۇ ھۆججەتنى مەڭگۈلۈك ئۈچۈرەمسىز؟

en: Delete
ug: ئۆچۈر

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Today, %1
ug: بۈگۈن, %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Yesterday, %1
ug: تۈنۈگۈن, %1

en: Documents
ug: پۈتۈكلەر

en: Search...
ug: ئىزدەش…

en: Sorting settings...
ug: تەرتىپ تەڭشەكلىرى ...

en: Pick
ug: تاللا

en: Back
ug: قايتىش

en: search in documents...
ug: ھۆججەتلەردىن ئىزلەش...

en: Select None
ug: ھەممىنى تاللىما

en: Select All
ug: ھەممىسى تاللاندى

en: No matching document found
ug: مۇناسىۋەتلىك ھۆججەت تېپىلمىدى

en: Please ensure that your query is not misspelled and/or try a different query.
ug: ئىزلىمەكچى بولغان نا توغرا يېزىلغانمۇ ،ياكى باشقىچە نامدا ئېزلەپ كۈرۈڭ.

en: Today
ug: بۈگۈن

en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

en: Earlier this week
ug: مۇشۇ ھەپتىدە

en: Earlier this month
ug: مۇشۇ ئايدا

en: Sorting settings
ug: تەرتىپ تەڭشەكلىرى

en: Sort by date (Latest first)
ug: ۋاقىت بۇيىچە تىز (ئەڭ يېقىنقى بۇيىچە)

en: Sort by name (A-Z)
ug: ئىسىم بۇيىچە تىز (A-Z)

en: Sort by size (Smaller first)
ug: چوڭ -كىچىكلىكى بۇيىچە

en: Reverse order
ug: ئەكس تەرتىپ

en: Loading...
ug: ئوقۇۋاتىدۇ...

en: GO!
ug: باشلا

note: TRANSLATORS: "Contents" refers to the "Table of Contents" of a PDF document.
en: Contents
ug: مەزمۇنلار

note: TRANSLATORS: the first argument (%1) refers to the page currently shown on the screen, while the second one (%2) refers to the total pages count.
en: Page %1 of %2
ug: -%1بەت，جەمئىي%2بەت

en: Go to page...
ug: كېيىنكى بەت

en: Go to page
ug: بەتكە يۆتكەل

note: TRANSLATORS: This string is used for renaming a copied file, when a file with the same name already exists in user's Documents folder. e.g. "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN.pdf" will become "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN (copy 2).pdf" where "2" is given by the argument "%1"
en: copy %1
ug: كۈچۈر %1

en: Document Viewer
ug: پۈتۈك كۆرگۈ
