unity8 - en to ast translation catalogue (124 entries)

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Pin shortcut
ast: Anclar atayu

en: Unpin shortcut
ast: Desanclar atayu

en: Device Locked
ast: Preséu bloquiáu

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
ast: Quedasti bloquiáu polos escesivos intentos fallíos de fras de pasu.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
ast: Quedasti bloquiáu polos escesivos intentos fallíos de códigu de pasu.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
ast[0]: Por favor, espera %1 minutu y vuelvi a intentalo…
ast[1]: Por favor, espera %1 minutos y vuelvi a intentalo…

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
ast: Zarrar sesión

en: Are you sure you want to log out?
ast: ¿De xuru que quies zarrar la sesión?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
ast: Bloquiar

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
ast: Zarrar sesión

en: Cancel
ast: Encaboxar

[ctx: Title: Reboot/Shut down dialog]
en: Shut down
ast: Apagáu

en: Are you sure you want to shut down?
ast: ¿De xuru que quies apagar?

[ctx: Button: Reboot the system]
en: Reboot
ast: Reaniciar

[ctx: Button: Shut down the system]
en: Shut down
ast: Apagar

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
ast: Reaniciu

en: Are you sure you want to reboot?
ast: ¿De xuru que quies reaniciar?

en: No
ast: Non

en: Yes
ast: Sí

en: Are you sure you would like
    to power off?
ast: ¿De xuru que te prestaría
    apagar?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
ast: Apagar

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
ast: Reaniciar

en: Return to Call
ast: Tornar a la llamada

en: Emergency Call
ast: Llamada d'emerxencia

en: OK
ast: Aceutar

en: See less
ast: Ver menos

en: See all
ast: Ver too

[ctx: Label: Hint for dash search line edit]
en: Search
ast: Guetar

[ctx: Button: Open the Ubuntu Store]
en: Store
ast: Tienda

[ctx: Button: Start a search in the current dash scope]
en: Search
ast: Guetar

[ctx: Button: Show the current dash scope settings]
en: Settings
ast: Axustes

en: Remove from Favorites
ast: Desaniciar de favoritos

en: Add to Favorites
ast: Amestar a favoritos

en: More...
ast: Más…

en: Less...
ast: Menos…

en: Rate this
ast: Valorar esto

en: Add a review
ast: Amestar una reseña

en: Send
ast: Unviar

en: Pull to refresh…
ast: Tira p'anovar...

en: Release to refresh…
ast: Sueltar p'anovar...

en: Enable location data
ast: Habilitar datos d'allugamientu

en: Manage
ast: Xestionar

en: Home
ast: Aniciu

en: Also installed
ast: Tamién instalaos

en: Unlock
ast: Desbloquiar

en: Retry
ast: Reintentar

en: Tap to unlock
ast: Calca pa desbloquiar

en: Sorry, incorrect passphrase.
ast: Perdón, fras de pasu incorreuta

en: Sorry, incorrect passcode.
ast: Perdón, códigu de pasu incorreutu.

en: This will be your last attempt.
ast: Esti sedra'l to caberu intentu

en: If passphrase is entered incorrectly, your phone will conduct a factory reset and all personal data will be deleted.
ast: Si s'inxerta la fras de pasu incorreutamente, el to teléfonu va reafitase y van desaniciase tolos datos personales.

en: If passcode is entered incorrectly, your phone will conduct a factory reset and all personal data will be deleted.
ast: Si s'inxerta'l códigu de pasu incorreutamente, el to teléfonu va reafitase y van desaniciase tolos datos personales.

en: Enter %1
ast: Introduz %1

en: Enter passphrase
ast: Introduz la fras de pasu

en: Enter passcode
ast: Introduz el códigu de pasu

en: Sorry, incorrect %1
ast: Sentímoslo, %1 incorreutu

en: Sorry, incorrect passphrase
ast: Sentímoslo, contraseña incorreuta

en: Sorry, incorrect passcode
ast: Sentímoslo, códigu de pasu incorreutu

en: Show password
ast: Amosar contraseña

en: Tap to return to call...
ast: Toca pa tornar a la llamada...

en: Conference
ast: Conferencia

en: Nothing is playing
ast: Nun ta reproduciéndose nada

en: In queue…
ast: Na cola...

en: Downloading
ast: Baxando

en: Paused, tap to resume
ast: Posáu, toca pa reanudar

en: Canceled
ast: Encaboxáu

en: Finished
ast: Finó

en: Failed, tap to retry
ast: Falló, toca pa reintentar

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
ast: Responder

en: Unlock SIM
ast: Desbloquiar SIM

en: This action does different things for different apps
ast: Esta aición fai coses distintes p'aplicaciones estremaes

en: Tap here to finish.
ast: Toca equí pa finar.

en: Open special menus
ast: Abrir menús especiales

en: Swipe up from the bottom edge.
ast: Esliza dende'l berbesu d'embaxo.

en: Tap here to continue.
ast: Toca equí pa siguir.

en: Click here to finish.
ast: Primi equí pa finar.

en: These are the shortcuts to favorite apps
ast: Estos son los atayos a les aplicaciones favorites

en: Open the launcher
ast: Abrir el llanzador

en: Short swipe from the left edge.
ast: Esliza un poco dende'l berbesu esquierdu.

en: You almost got it!
ast: ¡Yá cuasi finamos!

en: Try again.
ast: Intentar de nueves

en: To view open apps
ast: Pa ver aplicaciones abiertes

en: Long swipe from the right edge.
ast: Eslizamientu llargu dende'l berbesu drechu.

en: View all your running tasks.
ast: Mira toles tos aplicaciones n'execución.

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
ast: Atrás

en: Hi!
ast: ¡Hola!

en: Welcome to your Ubuntu phone.
ast: Bienllegáu/ada al to teléfonu d'Ubuntu

en: Let’s get started.
ast: Entamemos.

en: Continue
ast: Siguir

en: Add a SIM card and restart your device
ast: Amiesta una tarxeta SIM y reanicia'l to preséu

en: Without it, you won’t be able to make calls or use text messaging.
ast: Ensin ella, nun vas poder facer llamaes nin unviar mensaxes.

en: Skip
ast: Saltar

en: Lock security
ast: Seguranza del bloquéu

en: Please select how you’d like to unlock your phone.
ast: Por favor, esbilla como te prestaría desbloquiar el teléfonu.

[ctx: Label: Type of security method]
en: Swipe
ast: Eslizar

[ctx: Label: Description of security method]
en: No security
ast: Ensin seguranza

[ctx: Label: Type of security method]
en: Passcode
ast: Códigu de pasu

[ctx: Label: Description of security method]
en: 4 digits only
ast: Namái 4 díxitos

[ctx: Label: Type of security method]
en: Passphrase
ast: Fras de pasu

[ctx: Label: Description of security method]
en: Numbers and letters
ast: Númberos y lletres

en: Connect to Wi‑Fi
ast: Coneutase al WiFi

en: Available networks…
ast: Redes disponibles...

en: No available networks.
ast: Nun hai redes disponibles

en: Location
ast: Allugamientu

en: Let the phone detect your location:
ast: Dexar al teléfonu deteutar l'allugamientu:

en: Using GPS only (less accurate)
ast: Namái usando GPS (menos precisión)

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info (recommended)
ast: Usando GPS, Wi-fi anónimes ya información de redes móviles (aconseyao)

note: Translators: HERE is a trademark for Nokia's location service, you probably shouldn't translate it
en: By selecting this option you agree to the Nokia HERE <a href='#'>terms and conditions</a>.
ast: Esbillando esta opción aceutes los <a href='#'>términos y condiciones</a> de Nokia HERE.

en: Not at all
ast: De nengún mou

en: You can change your mind later in <b>System Settings</b>.
ast: Pues cambialo dempués n'<b>Axustes del sistema</b>.

en: Improving your experience
ast: Ameyorando la to esperiencia

en: Your phone is set up to automatically report errors to Canonical and its partners, the makers of the operating system.
ast: El teléfonu ta configuráu pa informar automáticamente de los fallos a Canonical y asociaos, los fabricantes del sistema operativu.

en: This can be disabled in <b>System Settings</b> under <b>Security &amp; Privacy</b>
ast: Esto pue deshabilitase nos <b>Axustes del sistema</b> en <b>Seguranza y privacidá</b>

en: All done
ast: Too fecho

en: Nice work!
ast: ¡Bon trabayu!

en: Your phone is now ready to use.
ast: El teléfonu yá ta tresnáu pa usase.

en: Finish
ast: Finar

en: Terms & Conditions
ast: Términos y condiciones

en: Confirm passphrase
ast: Confirmar frase de pasu

en: Confirm passcode
ast: Confirmar códigu de pasu

en: Please try again.
ast: Por favor, vuelvi a intentalo.

en: Choose your passcode
ast: Escueyi'l to códigu de pasu

en: Passphrase must be 4 characters long
ast: La fras de pasu tien de ser 4 caráuteres de llargor
