plank - en to el translation catalogue (49 entries)

en: Stupidly simple.
el: Βλακωδώς απλό.

en: Plank is meant to be the simplest dock on the planet. The goal is to provide just what a dock needs and absolutely nothing more.
el: Το Plank προορίζεται να είναι η απλούστερη υποδοχή εικονιδίων στον πλανήτη. Ο στόχος είναι να παρέχει ακριβώς ό, τι χρειάζεται μια υποδοχή εικονιδίων και τίποτα απολύτως περισσότερο.

en: It is, however, a library which can be extended to create other dock programs with more advanced features. Thus, Plank is the underlying technology for Docky (starting in version 3.0.0) and aims to provide all the core features while Docky extends it to add fancier things like Docklets, painters, settings dialogs, etc.
el: Είναι, ωστόσο, μια βιβλιοθήκη η οποία μπορεί να επεκταθεί για να δημιουργήσει άλλα προγράμματα υποδοχής με πιο προηγμένα χαρακτηριστικά. Έτσι, το Plank είναι η υποκείμενη τεχνολογία για το Docky (αρχής γενομένης από την έκδοση 3.0.0) και έχει ως στόχο να παρέχει όλα τα βασικά χαρακτηριστικά, ενώ το Docky επεκτείνεται για να προσθέσετε πιο φανταχτερά πράγματα όπως Υποδοχίδια, χρωματιστές, ρυθμίσεις διαλόγων, κλπ.

en: Theme:
el: Εμφάνιση:

en: Position:
el: Θέση:

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Top
el: Κορυφή

en: Bottom
el: Κάτω

en: Alignment:
el: Στοίχιση:

en: Fill
el: Συμπλήρωση

en: Start
el: Εκκίνηση

en: End
el: Λήξη

en: Center
el: Κέντρο

en: On Primary Display:
el: Στην κύρια οθόνη:

en: Offset in percent from the center of the screen-edge
el: Αντιστάθμιση σε ποσοστό απο το κέντρο της άκρης της οθόνης

en: Icon Alignment:
el: Στοίχιση εικονιδίων:

en: Icon Size:
el: Μέγεθος εικονιδίου:

en: Icon Zoom:
el: Μεγέθυνση εικονιδίων:

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Intellihide
el: Έξυπνη απόκρυψη

en: Autohide
el: Αυτόματη Απόκρυψη

en: Dodge maximized window
el: Αποφυγή μεγιστοποιημένου παραθύρου

en: Window Dodge
el: Αποφυγή παραθύρου

en: Dodge active window
el: Αποφυγή ενεργού παραθύρου

en: Hide Dock
el: Απόκρυψη της υποδοχής

en: Hide Delay:
el: Καθυστέρηση απόκρυψης:

en: Delay in ms before hiding the dock
el: Καθυστέρηση σε ms πριν την απόκρυψη της υποδοχής

en: Unhide Delay:
el: Καθυστέρηση επανεμφάνισης:

en: Delay in ms before showing the dock
el: Καθυστέρηση σε ms πριν την εμφάνιση της υποδοχής

en: Pressure Reveal:
el: Αποκάλυψη Πίεσης:

en: Item Management
el: Διαχείριση Αντικειμένων

en: Show Unpinned:
el: Εμφάνιση μη-Καρφιτσωμένων:

en: Restrict to Workspace:
el: Περιορισμός στο Χώρο Εργασίας:

en: Lock Icons:
el: Κλείδωμα εικονιδίων:

en: Automatic Pinning:
el: Αυτόματο Καρφίτσωμα:

en: Show Item for Dock:
el: Εμφάνιση Αντικειμένου για Υποδοχή:

en: Behaviour
el: Συμπεριφορά

en: Docklets
el: Εφαρμογίδια

en: _Keep in Dock
el: Παραμονή _στο dock

en: _Close All
el: _Κλείσιμο όλων

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Open in File Browser
el: Άνοιγμα στον πε_ριηγητή αρχείων

en: _Open
el: Ά_νοιγμα

en: Open Containing _Folder
el: Άνοιγμα του _φακέλου που περιέχει

en: Drop applications or files here
el: Αποθέστε εφαρμογές ή αρχεία εδώ

en: Get _Help Online...
el: Λήψη online _βοήθειας...

en: _Translate This Application...
el: Με_ταφράστε αυτήν την εφαρμογή...

en: Preferences
el: Προτιμήσεις
