plank - en to gd translation catalogue (46 entries)

en: Stupidly simple.
gd: Cho furasta 's a ghabhas.

en: Plank is meant to be the simplest dock on the planet. The goal is to provide just what a dock needs and absolutely nothing more.
gd: Is fainear Plank gur e an doca as simplidhe air an t-saoghail a bhios ann. Tha sinn ag amas toirt dhut na dh'fheumas tu airson doca gun càil sam bith eile.

en: It is, however, a library which can be extended to create other dock programs with more advanced features. Thus, Plank is the underlying technology for Docky (starting in version 3.0.0) and aims to provide all the core features while Docky extends it to add fancier things like Docklets, painters, settings dialogs, etc.
gd: 'S e leabharlann a th' ann co-dhiù a ghabhas leudachadh gus prògraman doca eile a chruthachadh air a bheil barrachd roghainnean adhartach. Mar sin, 's e an teicneolas air air a tha Docky stèidhichte (on tionndadh 3.0.0. a-mach) a th' ann am Plank agus tha sinn ag amas na feartan bunasach uile a thoirt dhuibh fhad 's a chuireas Docky ris le rudan spaideil leithid Docklets, peantairean, còmhraidhean airson roghainnean is msaa.

en: Theme:
gd: Ùrlar:

en: Position:
gd: Ionad:

en: Left
gd: Clì

en: Right
gd: Deas

en: Top
gd: Barr

en: Bottom
gd: Bonn

en: Alignment:
gd: Co-thaobhadh:

en: Fill
gd: Lìon

en: Start
gd: Toiseach

en: End
gd: Deireadh

en: Center
gd: Meadhan

en: On Primary Display:
gd: Air a' phrìomh uidheam-taisbeanaidh:

en: Offset in percent from the center of the screen-edge
gd: An frìth-àireamh na cheudad o mheadhan oir na sgrìn

en: Icon Alignment:
gd: Co-thaobhadh nan ìomhaigheagan:

en: Icon Size:
gd: Meud nan ìomhaigheagan:

en: Appearance
gd: Coltas

en: Intellihide
gd: Falach tapaidh

en: Autohide
gd: Fèin-fhalaich

en: Dodge maximized window
gd: Sioft fo uinneagan làn-mheudaichte

en: Window Dodge
gd: Sioft uinneagan

en: Hide Dock
gd: Falaich an doca

en: Hide Delay:
gd: Dàil an fhalaich:

en: Delay in ms before hiding the dock
gd: Dàil ann am ms mus dèid an doca fhalach

en: Unhide Delay:
gd: Dàil an neo-fhalaich:

en: Delay in ms before showing the dock
gd: Dàil ann am ms mus dèid an doca a shealltainn

en: Pressure Reveal:
gd: Foillseachadh brùthaidh:

en: Item Management
gd: Stiùireadh nan ìomhaigheagan

en: Show Unpinned:
gd: Seall neo-phrìnichte:

en: Restrict to Workspace:
gd: Cuingich air an rum-obrach:

en: Lock Icons:
gd: Glais na h-ìomhaigheagan:

en: Automatic Pinning:
gd: Prìneachadh fèin-obrachail:

en: Show Item for Dock:
gd: Seall nì airson an doca:

en: Behaviour
gd: Giùlan

en: _Keep in Dock
gd: _Cum san doca

en: _Close All
gd: _Dùin na h-uile

en: _Close
gd: _Dùin

en: _Open in File Browser
gd: F_osgail an am brabhsair nam faidhlichean

en: _Open
gd: F_osgail

en: Open Containing _Folder
gd: _Fosgail am pasgan far a bheil e

en: Drop applications or files here
gd: Leig às aplacaidean no faidhlichean an-seo

en: Get _Help Online...
gd: Faigh cob_hair air loidhne...

en: _Translate This Application...
gd: Eadar-_theangaich an aplacaid seo...

en: Preferences
gd: Roghainnean
