checkbox - en to my translation catalogue (28 entries)

en: Further information:
my: နောက်ထပ် သတင်းအချက်အလက်များ :

en: Ne_xt
my: နောက်ထပ်

note: Title of the user interface
en: System Testing
my: System မှ စမ်းသပ်ခြင်း

en: _Deselect All
my: Select အားလုံးဖြုတ်မည်။

en: _Select All
my: Select အားလုံးမှတ်မည်။

en: _Skip this test
my: ဒီ စမ်းသပ်ချက်ကို ကျော်မည်။

en: Test and report system information
my: စမ်းသပ်ပါ။ ပြီးတော့ System အကြောင်း ကို တင်ပြပါ။

note: description
en: Detecting your sound device(s):
my: သင်၏ အသံ ကိရိယာ ကို စစ်ဆေးနေပါသည်။

note: description
en: Is this correct?
my: မှန်ပါသလား

note: description
en: Did you hear a sound and was that sound free of any distortion, clicks or other strange noises?
my: ကလစ် နှိပ်သံ၊ တခြား ထူးဆန်းတဲ့ အသံများကဲ့သို့ တခြား ဘာအနှောင့်အယှက်မှ မပါသော အသံကို ကြားရပါသလား

note: description
en: Please connect a pair of headphones to your audio device.
my: နားကြပ် တစ်စုံ သင်၏ အသံကိရိယာ ထဲသို့ ဆက်သွယ်ပါ။

note: description
en: Disconnect any external microphones that you have plugged in.  Select Test, then speak into your internal microphone.  After a few seconds, your speech will be played back to you.
my: တပ်ထားသော ပြင်ပ နားကြပ်ကို ပြန်ဖြုတ်ပြီး စမ်းသပ်ပါ ကို ရွေးပါ။ သင်၏အတွင်း စကားပြောစက် ထဲသို့ စကားပြောကြည်ပါ။ စက္ကန့် အနည်းငယ်ကြာလျှင် သင်၏ စကားသံကို ပြန်ကြားရပါလိမ့်မည်။

note: description
en: Connect a microphone to your microphone port.  Select Test, then speak into the microphone.  After a few seconds, your speech will be played back to you.
my: စကားပြောစက်ကို စကားပြောစက် အပေါက်ထဲသို့ချိတ်ဆက်လိုက်ပါ။ စမ်းသပ်ပါ ဆိုတာကို ရွေးပါ။ ပြီးတော့ စကားပြောစက်ထဲသို့ စကားပြောကြည့်ပါ။ သင်စကားပြောသည့်အသံကို မကြာခင်ပြန်ကြားရပါလိမ့်မယ်။

note: description
en: Did you hear your speech played back?
my: သင်၏စကားကို ပြန်ကြားရပါသလား။

note: description
en: The following hard drives were detected:
my: အောက်ပါ ပစ္စည်း များကို သိရှိမိပါသည်။

note: description
en: Did the authentication procedure work correctly?
my: ခွင့်ပြုသည့် အစီအစဉ်များ သေချာအလုပ်လုပ်ပါသလား။

note: description
en: Do the copy operations work as expected?
my: ကူးသည့် လုပ်ငန်းရပ်သည် ထင်သလို အလုပ်လုပ်ပါသလား။

note: description
en: Audio tests
my: အသံစမ်းသပ်မူများ

note: description
en: Disk tests
my: disk စမ်းသပ်မူများ

note: description
en: Fingerprint reader tests
my: လက်ဗွေစစ်သည့် စက် စစ်ဆေးမူများ

note: description
en: Peripheral tests
my: တခြား စမ်းသပ်မူများ

note: description
en: User Applications
my: သူဆွဲသူ အသုံးချဆော့ဝဲလ်များ

note: description
en: Secure Digital (SD) media card support verification:
     1.- Plug a SD media card into the computer.
     2.- An icon should appear on the desktop and in the "Places" menu at the top of the screen.
     3.- Right click on the deskop icon and select "Safely Remove Drive".
     4.- The icon should disappear of both the deskop and the "Places" menu.
my: SD Card ထောက်ပံ့မူ စစ်ဆေးခြင်း
     ၁။ SD Card ထည့်ထားသည့် အရာကို ကွန်ပြူတာနှင့်ချိတ်ဆက်လိုက်ပါ။
     ၂။ icon တစ်ခု desktop တွင်ပေါ်လာပါလိမ့်မည်။ စကရင် ၏ ပေါ်ဖက်နားတွင် Places မီနူးဘားတွင်လည်းပေါ်လာပါလိမ့်မည်။
     ၃။ Desktop တွင် ရှိသော icon ကို ညာဖက် ကလစ်နှီပ်လိုက်ပါ။ ပြီးတော့ Safely Remove Drive ကိုရွေးလိုက်ပါ။
     ၄။ icon သည် desktop ပေါ်နှင့် Places မီနူးထဲ မှ ပျောက်သွားပါလိမ့်မယ်။

note: description
en: Select Test to switch to another virtual terminal and then back to X.  Your screen will change temporarily to a text console and then switch back to your current session.
my: တခြားအတု treminal ကိုပြောင်းဖို့ စမ်းသပ်ပါ ဆိုတာကိုရွေးပါ။ ပြီးတော့ X သို့ပြန်လာပါလိမ့်မယ်။ သင်၏ စကရင်မျက်နှာပြင်သည် စာအဖြစ် သို့ ခဏပြောင်းလဲသွားပါလိမ့်မည်။ ပြီးရင် အခု ပုံစံအတိုင်း ပြန်လာပါလိမ့်မည်။

note: description
en: Note that this test may require you to enter your password.
my: ဒီစမ်းသပ်ချက်သည် သင်၏ စကားဝှက် ကိုရိုက်ရန်လိုအပ်ကြောင်း သတိပြုပါ။

note: description
en: Did the screen change temporarily to a text console?
my: စကရင် မျက်နှာပြင်သည် စာအဖြစ် သို့ ခဏပြောင်းလဲသွားပါသလား။

note: description
en: Insert a DVD.  Then select Test to play the DVD in Totem.
my: DVD ကိုသွင်းလိုက်ပါ။ စမ်းသပ်ပါ ကို ရွေးပြီး DVD ကို Totem မှာ ဖွင့်လိုက်ပါ။

note: description
en: Did the file play?
my: ဖိုင်ဖွင့်ပါသလား။
