reminders-app - en to sv translation catalogue (54 entries)

en: Reminders
sv: Påminnelser

en: Ubuntu Reminders app, powered by Evernote
sv: Ubuntu Reminders app, drivs av Evernote

en: Last edited %1
sv: Senast ändrad %1

en: Shared
sv: Delade

en: Private
sv: Privat

en: Release to refresh
sv: Släpp för att uppdatera

en: Pull down to refresh
sv: Dra nedåt för att uppdatera

en: Clear reminder
sv: Rensa påminnelse

en: Mark as done
sv: Markera som klar

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Notebooks
sv: Anteckningsblock

en: No note selected.
    Select a note to see it in detail.
sv: Ingen anteckning markerad
    Välj en anteckning för att se den i detalj.

en: No account available
sv: Inget konto tillgängligt

en: Please configure and authorize an Evernote account in System Settings
sv: Konfigurera och auktorisera ett Evernotekonto i Systeminställningar

en: Add account
sv: Lägg till konto

en: Select Evernote account
sv: Välj Evernote-konto

en: Untitled
sv: Namnlös

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit reminder
sv: Ändra påminnelse

en: Set reminder
sv: Ställ in påminnelse

en: Delete
sv: Radera

en: Add notebook
sv: Lägg till anteckningsblock

en: Search
sv: Sök

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Accounts
sv: Konton

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Save
sv: Spara

en: Add note
sv: Lägg till anteckning

en: No notes available. You can create new notes using the "Add note" button.
sv: Inga anteckningar tillgängliga. Du kan skapa nya anteckningar med knappen ”Lägg till anteckning”.

en: No reminders available. You can create new reminders by setting a reminder when viewing a note.
sv: Inga påminnelser tillgängliga. Du kan skapa nya påminnelser genom att skapa en påminnelse när du tittar på en anteckning.

en: Search notes
sv: Sök bland anteckningar

en: Select date and time for the reminder:
sv: Välj tid och datum för påminnelsen:

en: Authentication expired.
sv: Autentiseringen har förfallit.

en: Limit exceeded.
sv: Överskridet gränsvärde.

en: Rate limit exceeded.
sv: Överskriden hastighet.

en: Quota exceeded.
sv: Överskriden kvot.

en: Today
sv: Idag

en: Yesterday
sv: Igår

en: Last week
sv: Förra veckan

en: Two weeks ago
sv: Två veckor sedan

en: Done
sv: Klar

en: No date
sv: Inget datum

en: Overdue
sv: Försenad

en: Tomorrow
sv: Imorgon

en: Next week
sv: Nästa vecka

en: In two weeks
sv: Om två veckor

en: Later
sv: Senare

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: today"
en: today
sv: idag

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: yesterday"
en: yesterday
sv: igår

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: last week"
en: last week
sv: förra veckan

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: two weeks ago"
en: two weeks ago
sv: två veckor sedan

note: TRANSLATORS: this is used in the notes list to group notes created on the same month the first parameter refers to a month name and the second to a year
en: on %1 %2
sv: den %1 %2

en: Error refreshing notes: %1
sv: Fel när anteckningar uppdaterades: %1

en: Error refreshing notebooks: %1
sv: Fel när anteckningsböcker uppdaterades: %1
