reminders-app - en to pl translation catalogue (49 entries)

en: Notes
pl: Notatki

en: Notebooks
pl: Notatniki

en: Reminders
pl: Przypomnienia

en: No note selected.
    Select a note to see it in detail.
pl: Nie zaznaczono notatki.
    Zaznacz notatkę, by zobaczyć szczegóły.

en: No account available
pl: Żadne konto nie jest dostępne

en: Add account
pl: Dodaj konto

en: Last edited %1
pl: Ostatnio edytowano %1

en: Shared
pl: Współdzielone

en: Private
pl: Prywatne

en: Release to refresh
pl: Zwolnij by odświeżyć

en: Pull down to refresh
pl: Przeciągnij w dół by odświeżyć

en: Clear reminder
pl: Wyczyść przypomnienie

en: Mark as done
pl: Oznacz jako wykonane

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit reminder
pl: Edytuj przypomnienie

en: Set reminder
pl: Ustaw przypomnienie

en: Delete
pl: Usuń

en: Add notebook
pl: Dodaj notatnik

en: Search
pl: Szukaj

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Accounts
pl: Konta

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Save
pl: Zapisz

en: Add note
pl: Dodaj notatkę

en: No notes available. You can create new notes using the "Add note" button.
pl: Brak notatek. Klikając przycisk "Dodaj notatkę", można utworzyć nowy wpis.

en: Select date and time for the reminder:
pl: Wybierz datę i porę dla tego przypomnienia:

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: Last week
pl: Ostatni tydzień

en: Two weeks ago
pl: Dwa tygodnie temu

en: Done
pl: Gotowe

en: No date
pl: Brak daty

en: Overdue
pl: Zaległe

en: Tomorrow
pl: Jutro

en: Next week
pl: Następny tydzień

en: In two weeks
pl: Za dwa tygodnie

en: Later
pl: Później

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: today"
en: today
pl: dzisiaj

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: yesterday"
en: yesterday
pl: wczoraj

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: last week"
en: last week
pl: w zeszłym tygodniu

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: two weeks ago"
en: two weeks ago
pl: dwa tygodnie temu

note: TRANSLATORS: this is used in the notes list to group notes created on the same month the first parameter refers to a month name and the second to a year
en: on %1 %2
pl: %1 %2

en: Error refreshing notes: %1
pl: Błąd odświeżania notatki: %1

en: Error refreshing notebooks: %1
pl: Błąd odświeżania notatników: %1

en: Authentication expired.
pl: Autoryzacja wygasła.

en: Limit exceeded.
pl: Przekroczono limit.

en: Rate limit exceeded.
pl: Przekroczono limit taryfy

en: Quota exceeded.
pl: Przekroczono przydział.
