reminders-app - en to lv translation catalogue (40 entries)

en: Notes
lv: Piezīmes

en: Notebooks
lv: Piezīmju bloki

en: Reminders
lv: Atgādinājumi

en: No account available
lv: Nav pieejamu kontu

en: Please setup an account in the system settings
lv: Ludzu uzstādiet kontu sistēmas iestatījumos

en: Add account
lv: Pievienot kontu

en: Last edited %1
lv: Pēdējo reizi rediģēts %1

en: Shared
lv: Koplietots

en: Private
lv: Privāts

en: Release to refresh
lv: Vilkt lai atsvaidzināt

en: Pull down to refresh
lv: Velciet uz lēju lai atsvaidzināt

en: Mark as done
lv: Atzīmēt ka paveiktu

en: Untitled
lv: Nenosaukts

en: Edit
lv: Labot

en: Set reminder
lv: Uzstādīt atgādinājumu

en: Delete
lv: Dzēst

en: Add notebook
lv: Pievienot blociņu

en: Search
lv: Meklēt

en: Refresh
lv: Atsvaidzināt

en: Accounts
lv: Konti

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Save
lv: Saglabāt

en: Add note
lv: Pievienot piezīmi

en: Today
lv: Šodien

en: Yesterday
lv: Vakar

en: Last week
lv: Pagājušajā nedēļā

en: Two weeks ago
lv: Pirms divām nedēļām

en: Done
lv: Pabeigts

en: No date
lv: Nav datuma

en: Overdue
lv: Kavējas

en: Tomorrow
lv: Rīt

en: Next week
lv: Nākamā nedēļa

en: In two weeks
lv: Pēc divām nēdēļam

en: Later
lv: Vēlāk

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: today"
en: today
lv: šodien

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: yesterday"
en: yesterday
lv: vakar

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: last week"
en: last week
lv: iepriekšējā nedēļā

note: TRANSLATORS: this is part of a longer string - "Last updated: two weeks ago"
en: two weeks ago
lv: pirms divām nēdēļam

note: TRANSLATORS: this is used in the notes list to group notes created on the same month the first parameter refers to a month name and the second to a year
en: on %1 %2
lv: no %1 %2

en: Error refreshing notes: %1
lv: Kļūda atsvaidzinot piezīmes: %1
