unity - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Lock to Launcher
nl: In Starter vastzetten

en: Unlock from Launcher
nl: Uit Starter verwijderen

en: Skip intro
nl: Intro overslaan

en: Right edge
nl: Rechterrand

en: Top edge
nl: Bovenrand

en: Close
nl: Sluiten

en: Swipe up again to close the settings screen
nl: Veeg nogmaals omhoog om het instellingenscherm te sluiten

en: Left edge
nl: Linkerrand

en: Swipe from the left to reveal the launcher for quick access to apps
nl: Veeg vanaf links om de Starter te tonen voor snelle toegang tot apps

en: Well done
nl: Goed gedaan

en: Recent searches
nl: Recente zoekopdrachten

en: Rate this
nl: Beoordeel dit

en: Add a review
nl: Voeg recensie toe

en: Send
nl: Versturen

en: Emergency Call
nl: Noodoproep

en: Hello %1
nl: Hallo %1

en: Hello
nl: Hallo

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Type or say a command
nl: Een opdracht intypen of inspreken

en: Loading. Please Wait...
nl: Bezig met laden. Even geduld a.u.b.

en: Speak Now...
nl: Nu inspreken…

en: Speaking...
nl: Inspreken…

en: Show password
nl: Wachtwoord tonen

en: Search
nl: Zoeken

en: Please enter %1
nl: Voer %1 in
