rhythmbox - en to ca translation catalogue (1012 entries)

en: Could not create a GStreamer sink element to write to %s
ca: No s'ha pogut crear un element de destinació del GStreamer per escriure a %s

note: ?
en: Failed to open output device: %s
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu de sortida: %s

en: Failed to create playbin2 element; check your GStreamer installation
ca: No s'ha pogut crear l'element playbin2, comproveu la instal·lació del GStreamer

en: Failed to link new stream into GStreamer pipeline
ca: No s'ha pogut enllaçar el flux nou al conducte del GStreamer

en: Failed to start new stream
ca: No s'ha pogut iniciar el flux nou

note: ?
en: Failed to open output device
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu de sortida

en: Failed to create GStreamer element; check your installation
ca: No s'ha pogut crear l'element del GStreamer, comproveu la instal·lació

en: Failed to create audio output element; check your installation
ca: No s'ha pogut crear un element de sortida d'àudio, comproveu la instal·lació

en: Failed to link GStreamer pipeline; check your installation
ca: No s'ha pogut enllaçar el conducte del GStreamer, comproveu la instal·lació

en: Failed to create GStreamer pipeline to play %s
ca: No s'ha pogut crear el conducte del GStreamer per reproduir %s

en: My Top Rated
ca: Les millor puntuades

en: Recently Added
ca: Afegides recentment

en: Recently Played
ca: Reproduïdes recentment

en: Music Player
ca: Reproductor de música

en: Play and organize your music collection
ca: Reproduïu i organitzeu la col·lecció de música

en: Rhythmbox Music Player
ca: Reproductor de música Rhythmbox

en: A_dd if any criteria are matched
ca: A_fegeix si es compleix qualsevol dels criteris

en: Create automatically updating playlist where:
ca: Crea una llista de reproducció actualitzable automàticament on:

en: Minutes
ca: Minuts

en: _Limit to:
ca: _Limita a:

en: _When sorted by:
ca: _Quan s'ordeni per:

en: songs
ca: cançons

en: A_lbum
ca: À_lbum

en: BPM
ca: PPM

en: Browser Views
ca: Visualitzacions del navegador

en: C_omment
ca: C_omentari

en: Da_te added
ca: A_fegida el dia

en: Default
ca: Predeterminat

en: G_enres, artists and albums
ca: Gèn_eres, artistes i àlbums

en: Icons only
ca: Només les icones

en: Lo_cation
ca: _Ubicació

en: Text below icons
ca: Text sota de les icones

en: Text beside icons
ca: Text al costat de les icones

en: Text only
ca: Només text

en: Ti_me
ca: Te_mps

en: Toolbar Button Labels
ca: Etiquetes dels botons de la barra d'eines

en: Track _number
ca: _Número de la peça

en: Visible Columns
ca: Columnes visibles

en: _Artist
ca: _Artista

en: _Artists and albums
ca: _Artistes i àlbums

en: _Genre
ca: _Gènere

en: _Genres and artists
ca: _Gèneres i artistes

en: _Last played
ca: Reproduïda per ú_ltima vegada

en: _Play count
ca: Compte de re_producció

en: _Quality
ca: _Qualitat

en: _Rating
ca: P_untuació

en: _Year
ca: An_y

en: Artist/Artist - Album/Artist (Album) - 01 - Title.ogg
ca: Artista/Artista - Àlbum/Artista (Àlbum) - 01 - Títol.ogg

en: F_older hierarchy:
ca: _Jerarquia de la carpeta:

en: Library Location
ca: Ubicació de la biblioteca

en: Library Structure
ca: Estructura de la biblioteca

en: _Browse...
ca: _Navega...

en: _File name:
ca: Nom del _fitxer:

en: _Install additional software required to use this format
ca: _Instal·la el programari addicional necessari per utilitzar aquest format

en: _Music files are placed in:
ca: Els fitxers de _música es troben a:

en: _Preferred format:
ca: Format _preferit:

en: _Settings
ca: _Configuració

en: _Watch my library for new files
ca: _Vigila si hi ha fitxers nous a la meva biblioteca

en: <b>Information</b>
ca: <b>Informació</b>

en: <b>Sync Preferences</b>
ca: <b>Preferències de sincronització</b>

en: <b>Sync Preview</b>
ca: <b>Previsualització de sincronització</b>

note: Translators: This refers to the usage of media space
en: <b>Volume usage</b>
ca: <b>Utilització del volum</b>

en: Basic
ca: Bàsic

en: Media Player Properties
ca: Propietats del reproductor multimèdia

en: Sync
ca: Sincronització

en: Crossfade Duration (Seconds)
ca: Durada de la mescla (en segons)

en: Player Backend
ca: Rerefons de reproducció

en: _Crossfade between tracks
ca: _Mescla entre peces

en: <b>Playlist format</b>
ca: <b>Format de la llista de reproducció</b>

en: By extension
ca: Per extensió

en: Save Playlist
ca: Desa la llista de reproducció

en: Select playlist format:
ca: Seleccioneu el format de la llista de reproducció:

en: Author:
ca: Autor:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Details
ca: Detalls

en: Language:
ca: Llengua:

en: Last episode:
ca: Últim episodi:

en: Last updated:
ca: Darrera actualització:

en: Source:
ca: Font:

en: Title:
ca: Títol:

en: Check for _new episodes:
ca: Comprova si hi ha episodis _nous:

en: Every day
ca: Cada dia

en: Every hour
ca: Cada hora

en: Every week
ca: Cada setmana

en: Manually
ca: Manualment

en: Podcast Downloads
ca: Baixades de podcasts

en: Select Folder For Podcasts
ca: Seleccioneu una carpeta per als podcasts

en: _Download location:
ca: _Ubicació de les baixades:

en: Bitrate:
ca: Taxa de bits:

en: Date:
ca: Data:

en: Download location:
ca: Ubicació de les baixades:

en: Duration:
ca: Durada:

en: Feed:
ca: Canal:

en: Last played:
ca: Reproduïda per última vegada:

en: Play count:
ca: Compte de reproducció:

en: _Rating:
ca: _Puntuació:

en: Albu_m sort order:
ca: Ordre dels àlbu_ms:

en: Albu_m:
ca: Àlbu_m:

en: Album a_rtist sort order:
ca: Ordre dels a_rtistes de l'àlbum:

en: Album a_rtist:
ca: A_rtista de l'àlbum:

en: Sorting
ca: S'està ordenant

en: _Artist sort order:
ca: Ordre dels _artistes:

en: _Artist:
ca: _Artista:

en: _Disc number:
ca: Número de _disc:

en: _Genre:
ca: _Gènere:

en: _Year:
ca: An_y:

en: BPM:
ca: PPM:

en: Date added:
ca: Afegida el dia:

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: File size:
ca: Mida del fitxer:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Track _number:
ca: _Número de la peça:

en: _Comment:
ca: _Comentari:

en: _Title:
ca: _Títol:

en: Added files:
ca: Fitxers afegits:

en: Contents after sync
ca: Contingut després de sincronitzar

en: Current contents
ca: Contingut actual

en: Removed files:
ca: Fitxers suprimits:

en: File is not a valid .desktop file
ca: El fitxer no és un fitxer .desktop vàlid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca: No s'ha reconegut la versió «%s» del fitxer de l'escriptori

en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Application does not accept documents on command line
ca: L'aplicació no accepta documents a la línia d'ordres

en: Unrecognized launch option: %d
ca: No s'ha reconegut l'opció d'execució: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca: No es poden passar els URI de documents a entrades d'escriptori «Type=Link»

en: Not a launchable item
ca: No és un element executable

en: Disable connection to session manager
ca: Inhabilita la connexió al gestor de sessions

en: Specify file containing saved configuration
ca: Especifiqueu el fitxer que conté la configuració desada

en: FILE
ca: FITXER

en: Specify session management ID
ca: Especifiqueu l'identificador de gestió de la sessió

en: ID
ca: Identificador

en: Session management options:
ca: Opcions de gestió de la sessió:

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions de gestió de la sessió

en: Never
ca: Mai

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
ca: Avui %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
ca: Ahir %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12:34 am"
en: %a %I:%M %p
ca: %a %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
ca: %d de %b %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
ca: %d de %b de %Y

note: impossible time or broken locale settings we really do need to fix this so untagged entries actually have NULL rather than * a translated string. don't search for 'unknown' when we don't have the artist or title information Translators: unknown track title
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Too many symlinks
ca: Hi ha massa enllaços simbòlics

en: Cannot get free space at %s: %s
ca: No es pot obtenir espai lliure a %s: %s

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
ca: %d:%02d de %d:%02d restant

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d remaining
ca: %d:%02d:%02d de %d:%02d:%02d restant

en: %d:%02d of %d:%02d
ca: %d:%02d de %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d
ca: %d:%02d:%02d de %d:%02d:%02d

en: Unable to write tags to this file as it contains multiple streams
ca: No s'han pogut escriure les etiquetes al fitxer ja que aquest conté múltiples fluxos

en: Unable to write tags to this file as it is not encoded in a supported format
ca: No s'han pogut escriure les etiquetes al fitxer ja que no està codificat en un format reconegut

en: Failed to create a source element; check your installation
ca: No s'ha pogut crear un element font; comproveu la instal·lació

en: Failed to create the 'decodebin2' element; check your GStreamer installation
ca: No s'ha pogut crear l'element «decodebin2», comproveu la instal·lació del GStreamer

en: Failed to create the 'giostreamsink' element; check your GStreamer installation
ca: No s'ha pogut crear l'element «giostreamsink», comproveu la instal·lació del GStreamer

en: File corrupted during write
ca: S'ha corromput el fitxer durant l'escriptura

en: Cover art
ca: Art de la coberta

en: Fetch album covers from the Internet
ca: Aconsegueix les cobertes dels àlbums d'Internet

en: Searching...
ca: S'estan cercant...

en: Cover art search
ca: Cerca d'art de la coberta

en: A_lbum:
ca: À_lbum:

en: Artist s_ort order:
ca: _Ordre dels artistes:

en: Audio CD Player
ca: Reproductor de CD d'àudio

en: Support for playing of audio CDs as music source
ca: Implementació de la reproducció de CD d'àudio com a font de música

en: Multiple Albums Found
ca: S'han trobat diversos àlbums

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
ca: Aquest CD pot ser de més d'un àlbum. Seleccioneu quin àlbum és a sota i premeu <i>Continua</i>.

en: _Continue
ca: _Continua

en: _Extract to Library
ca: _Extreu a la biblioteca

en: Copy tracks to the library
ca: Copia les peces a la biblioteca

en: Reload
ca: Actualitza

en: Reload Album Information
ca: Actualitza la informació de l'àlbum

note: Translators: this is the toolbar button label for Copy to Library action.
en: Extract
ca: Extreu

en: Select tracks to be extracted
ca: Seleccioneu les peces a extreure

note: Info bar for non-Musicbrainz data
en: S_ubmit Album
ca: Envia l'àlb_um

en: Hide
ca: Amaga

en: Could not find this album on MusicBrainz.
ca: No s'ha pogut trobar aquest àlbum al MusicBrainz.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
ca: Podeu millorar la base de dades del MusicBrainz afegint-hi aquest àlbum.

en: <Invalid unicode>
ca: <Unicode no vàlid>

en: Track %u
ca: Peça %u

en: Couldn't load Audio CD
ca: No s'ha pogut carregar el CD d'àudio

en: Rhythmbox couldn't access the CD.
ca: El Rhythmbox no ha pogut accedir al CD.

en: Rhythmbox couldn't read the CD information.
ca: El Rhythmbox no ha pogut llegir la informació del CD.

en: Title
ca: Títol

en: Artist
ca: Artista

en: Rhythmbox could not get access to the CD device.
ca: El Rhythmbox no ha pogut accedir al dispositiu de CD.

en: Device '%s' does not contain any media
ca: El dispositiu '%s' no conté cap medi

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu '%s'. Comproveu-ne el permís d'accés.

en: Cannot read CD: %s
ca: No es pot llegir el CD: %s

en: Could not create CD lookup thread
ca: No s'ha pogut crear el fil de cerca de CD

en: Cannot access CD
ca: No es pot accedir al CD

en: Unknown Title
ca: Títol desconegut

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Track %d
ca: Peça %d

en: Cannot access CD: %s
ca: No es pot accedir al CD: %s

en: Submits song information to Last.fm and plays Last.fm radio streams
ca: Envia informació sobre les cançons al Last.fm i reprodueix fluxos de ràdio del Last.fm

en: Which Audioscrobbler services do you wish to use?
ca: Quins serveis de l'Audioscrobbler voleu utilitzar?

en: Create Station
ca: Crea una emissora

en: Create a Radio Station
ca: Crea una emissora de ràdio

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Last submission time:
ca: Data de l'últim enviament:

en: Logout
ca: Surt

en: Loved Tracks
ca: Peces preferides

en: Queued tracks:
ca: Peces a la cua:

en: Recently Listened Tracks
ca: Peces escoltades recentment

en: Recommendations
ca: Recomanacions

en: Status:
ca: Estat:

en: Submission statistics
ca: Envia les estadístiques

en: Submit listening data
ca: Envia les dades del que s'ha escoltat

en: Top Artists
ca: Millors artistes

en: Top Tracks
ca: Millors peces

en: Tracks submitted:
ca: Peces enviades:

en: Type:
ca: Tipus:

en: View your profile
ca: Visualitza el vostre perfil

en: OK
ca: D'acord

en: Logging in
ca: S'està entrant

en: Request failed
ca: La petició ha fallat

en: Authentication error
ca: S'ha produït un error d'autenticació

en: Clock is not set correctly
ca: El rellotge no està ajustat correctament

en: This version of Rhythmbox has been banned.
ca: S'ha bandejat aquesta versió del Rhythmbox.

en: Track submission failed too many times
ca: L'enviament de la peça ha fallat massa vegades

en: Refresh Profile
ca: Refresca el perfil

en: Refresh your Profile
ca: Refresca el vostre perfil

en: Love
ca: Preferida

en: Mark this song as loved
ca: Marca aquesta cançó com a preferida

en: Ban
ca: Bandeja

en: Ban the current track from being played again
ca: Bandeja la peça actual per a que no es torni a reproduir

en: Download
ca: Baixa

en: Download the currently playing track
ca: Baixa la peça que s'està reproduint actualment

en: You are not currently logged in.
ca: Actualment no heu entrat.

en: Log in
ca: Entra

en: Waiting for authentication...
ca: S'està esperant l'autenticació...

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Authentication error. Please try logging in again.
ca: S'ha produït un error en l'autenticació. Intenteu tornar a entrar.

en: Connection error. Please try logging in again.
ca: S'ha produït un error en la connexió. Intenteu tornar a entrar.

en: My Library
ca: La meva biblioteca

en: My Recommendations
ca: Les meves recomanacions

en: My Neighbourhood
ca: Els meus veïns

en: %s plays
ca: escolta %s

note: Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This is the label for menu item which when activated will take the user to the * artist/track's page on the service's website.
en: _View on %s
ca: _Visualitza en el %s

en: Listen to _Similar Artists Radio
ca: Escolteu ràdios d'artistes _semblants

en: Listen to _Top Fans Radio
ca: Escolteu ràdios dels _millors aficionat

note: Translators: describes a radio stream playing tracks similar to those by an artist. * Followed by a text entry box for the artist name.
en: Similar to Artist:
ca: Similar a l'artista:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks listened to by the top fans of * a particular artist.  Followed by a text entry box for the artist name.
en: Top Fans of Artist:
ca: Millors fans de l'artista:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks from the library of a particular * user.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Library of User:
ca: Biblioteca de l'usuari:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks played by users similar to a * particular user.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Neighbourhood of User:
ca: Veïns de l'usuari:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks that a particular user has marked * as loved.  Followed by a text entry box for the user name.
en: Tracks Loved by User:
ca: Peces preferides de l'usuari:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks recommended to a particular user. * Followed by a text entry box for the user name.
en: Recommendations for User:
ca: Recomanacions de l'usuari:

note: Translators: a type of station named "Mix Radio" by Last.fm. * See http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for a description of it. * Followed by a text entry box for the user name.
en: Mix Radio for User:
ca: Ràdio mix de l'usuari:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks tagged with a particular tag. * Followed by a text entry box for the tag.
en: Tracks Tagged with:
ca: Peces etiquetades amb:

note: Translators: describes a radio stream playing tracks often listened to by members of * a particular group. Followed by a text entry box for the group name.
en: Listened by Group:
ca: Escoltades pel grup:

note: Translators: station is built from artists similar to the artist %s
en: %s Radio
ca: Ràdio de %s

note: Translators: station is built from the artist %s's top fans
en: %s Fan Radio
ca: Ràdio de fans de %s

note: Translators: station is built from the library of the user %s
en: %s's Library
ca: Biblioteca de %s

note: Translators: station is built from the "neighbourhood" of the user %s. * Last.fm uses "neighbourhood" to mean other users with similar music tastes
en: %s's Neighbourhood
ca: Veïns de %s

note: Translators: station is built from the tracks which have been "loved" by the user %s
en: %s's Loved Tracks
ca: Peces preferides de l'usuari %s

note: Translators: station is built from the tracks which are recommended to the user %s
en: %s's Recommended Radio
ca: Ràdio recomanada de %s

note: Translators: station is the "Mix Radio" for the user %s. * See http://blog.last.fm/2010/10/29/mix-radio-a-new-radio-station for description.
en: %s's Mix Radio
ca: Ràdio mix de %s

note: Translators: station is built from the tracks which have been "tagged" with %s. * Last.fm lets users "tag" songs with any string they wish. Tags are usually genres, * but nationalities, record labels, decades and very random words are also commmon
en: %s Tag Radio
ca: Ràdio amb l'etiqueta %s

note: Translators: station is built from the library of the group %s
en: %s Group Radio
ca: Ràdio de grup %s

en: _Rename Station
ca: _Canvia el nom de l'emissora

en: Rename station
ca: Canvia el nom de l'emissora

en: _Delete Station
ca: _Suprimeix l'emissora

en: Delete station
ca: Suprimeix l'emissora

en: You must enter your password to listen to this station
ca: Heu d'introduir la contrasenya per escoltar aquesta emissora

en: Error tuning station: no response
ca: S'ha produït un error en sintonitzar l'emissora: no hi ha resposta

note: Invalid station url
en: Invalid station URL
ca: L'URL d'emissora no vàlid

note: Subscriber only station Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that to listen to this radio station the user needs to be * a paying subscriber to the service.
en: This station is only available to %s subscribers
ca: L'emissora només està disponible per als subscriptors de %s

note: Not enough content
en: Not enough content to play station
ca: No hi ha prou contingut per reproduir aquesta emissora

note: Deprecated station Translators: %s is the name of the audioscrobbler service, for example "Last.fm". * This message indicates that the service has deprecated this type of station.
en: %s no longer supports this type of station
ca: %s ja no permet escoltar aquests tipus d'emissores

note: Other error
en: Error tuning station: %i - %s
ca: S'ha produït un error en sintonitzar l'emissora: %i - %s

en: Error tuning station: unexpected response
ca: S'ha produït un error en sintonitzar l'emissora: resposta inesperada

en: Error tuning station: invalid response
ca: S'ha produït un error en sintonitzar l'emissora: resposta no vàlida

en: Error tuning station: %s
ca: S'ha produït un error en sintonitzar l'emissora: %s

en: Password for streaming %s radio using the deprecated API
ca: La contrasenya pel flux de ràdio %s utilitza una API obsoleta

note: We could be calling either radio.tune or radio.getPlaylist methods. * "Tuning station" seems like a user friendly message to display for both cases.
en: Tuning station
ca: S'està sintonitzant l'emissora

en: Audio CD Recorder
ca: Gravador de CD d'àudio

en: Record audio CDs from playlists and duplicate audio CDs
ca: Enregistra un CD d'àudio a partir de les llistes de reproducció i duplica un CD d'àudio

en: _Create Audio CD...
ca: _Crea un CD d'àudio...

en: Create an audio CD from playlist
ca: Crea un CD d'àudio a partir de la llista de reproducció

en: Duplicate Audio CD...
ca: Duplica un CD d'àudio...

en: Create a copy of this audio CD
ca: Crea una còpia d'aquest CD d'àudio

en: Rhythmbox could not duplicate the disc
ca: El Rhythmbox no ha pogut duplicar el disc

en: Rhythmbox could not record the audio disc
ca: El Rhythmbox no ha pogut enregistrar el disc d'àudio

en: Unable to build an audio track list
ca: No s'ha pogut crear una llista de peces d'àudio

en: Unable to write audio project file %s: %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer del projecte d'àudio %s: %s

en: Unable to write audio project
ca: No s'ha pogut escriure el projecte d'àudio

en: Unable to create audio CD project
ca: No s'ha pogut crear el projecte de CD d'àudio

note: Translators: this is the toolbar button label for Create Audio CD action
en: Burn
ca: Enregistra

note: Translators: this is the toolbar button label for Duplicate Audio CD action
en: Copy CD
ca: Copia el CD

en: Albums
ca: Àlbums

note: Translators: 'top' here means 'most popular'.  %s is replaced by the artist name.
en: Loading top albums for %s
ca: S'estan carregant els millors àlbums de %s

en: Loading biography for %s
ca: S'està carregant la biografia de %s

en: Context Pane
ca: Subfinestra contextual

en: Show information related to the currently playing artist and song.
ca: Mostra informació relacionada amb l'artista i la cançó que s'està reproduint.

note: Add button to toggle visibility of pane
en: Conte_xt Pane
ca: Subfinestra conte_xtual

en: Change the visibility of the context pane
ca: Canvia la visibilitat de la subfinestra contextual

note: Translators: 'top' here means 'most popular'.  %s is replaced by the artist name.
en: Top songs by %s
ca: Les millors cançons de %s

en: Nothing Playing
ca: No s'està reproduint res

en: This information is only available to Last.fm users. Ensure the Last.fm plugin is enabled, select Last.fm in the side pane, and log in.
ca: Aquesta informació només està disponible als usuaris del Last.fm. Assegureu-vos que el connector del Last.fm està habilitat, seleccioneu el Last.fm en la subfinestra lateral i entreu.

en: Links
ca: Enllaços

en: No artist specified.
ca: No s'ha especificat cap artista.

en: Lyrics
ca: Lletres

en: Loading lyrics for %s by %s
ca: S'estan carregant les lletres de %s de %s

en: Lyrics not found
ca: No s'ha trobat la lletra

en: Hide all tracks
ca: Amaga totes les peces

en: Show all tracks
ca: Mostra totes les peces

en: Top albums by %s
ca: Els millors àlbums de %s

en: %s (%d track) | %s (%d tracks)
ca[0]: %s (%d peça)
ca[1]: %s (%d peces)

en: Track list not available
ca: La llista de peces no està disponible

en: Unable to retrieve album information:
ca: No s'ha pogut obtenir la informació de l'àlbum:

en: No information available
ca: La informació no està disponible

en: Read more
ca: Llegeix més

en: Read less
ca: Llegeix menys

en: Unable to retrieve artist information:
ca: No s'ha pogut obtenir la informació de l'artista:

en: DAAP Music Sharing
ca: Compartició de música DAAP

en: Share music and play shared music on your local network
ca: Comparteix música i reprodueix música a la xarxa local

en: <b>Add Remote</b>
ca: <b>Afegeix un remot</b>

en: <b>Sharing</b>
ca: <b>Compartició</b>

en: <span foreground="red">Could not pair with this Remote.</span>
ca: <span foreground="red">No s'ha pogut emparellar amb aquest remot.</span>

en: Forget known Remotes
ca: Oblida els remots coneguts

en: Library _name:
ca: _Nom de la biblioteca:

en: Please enter the passcode displayed on your device.
ca: Introduïu la contrasenya que es mostra al dispositiu.

en: Require _password:
ca: Requereix _contrasenya:

en: You can now control Rhythmbox through your Remote
ca: Ara podeu controlar el Rhythmbox mitjançant el vostre remot

en: _Look for touch Remotes
ca: _Cerca remots tàctils

en: _Share my music
ca: Compartei_x la meva música

en: Invalid share name
ca: El nom del recurs musical no és vàlid

en: The shared music name '%s' is already taken. Please choose another.
ca: El nom del recurs musical «%s» ja està en ús. Seleccioneu-ne un altre.

en: Shared music _name:
ca: _Nom de la música compartida:

en: Connect to _DAAP share...
ca: Connecta a un recurs compartit _DAAP...

en: Connect to a new DAAP share
ca: Connecta a un recurs compartit DAAP nou

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: Disconnect from DAAP share
ca: Desconnecta un recurs compartit DAAP

en: New DAAP share
ca: Recurs compartit DAAP nou

en: Host:port of DAAP share:
ca: Servidor:port del recurs compartit DAAP:

en: %s's Music
ca: Música de %s

en: The music share '%s' requires a password to connect
ca: El recurs musical compartit «%s» requereix una contrasenya per connectar

en: Connecting to music share
ca: S'està connectant a la música compartida

en: Retrieving songs from music share
ca: S'estan obtenint cançons des de la música compartida

en: Could not connect to shared music
ca: No s'ha pogut connectar a la música compartida

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Could not pair with this Remote.
ca: No s'ha pogut emparellar amb aquest remot.

en: Remotes
ca: Remots

en: MediaServer2 D-Bus interface
ca: Interfície D-Bus del MediaServer2

en: Provides an implementation of the MediaServer2 D-Bus interface specification
ca: Proporciona una implementació de l'especificació de la interfície D-Bus del MediaServer

en: All Tracks
ca: Totes les peces

en: Artists
ca: Artistes

en: Genres
ca: Gèneres

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: FM Radio
ca: Ràdio FM

en: Support for FM radio broadcasting services
ca: Habilitació de serveis d'emissió de ràdio FM

en: New FM R_adio Station
ca: _Emissora de ràdio FM nova

en: Create a new FM Radio station
ca: Crea una emissora de ràdio FM nova

en: New FM Radio Station
ca: Emissora de ràdio FM nova

en: Frequency of radio station
ca: Freqüència de l'emissora de ràdio

en: <b>System</b>
ca: <b>Sistema</b>

en: Audio formats:
ca: Formats d'àudio:

en: Device _name:
ca: _Nom del dispositiu:

en: Manufacturer:
ca: Fabricant:

en: Playlists:
ca: Llistes de reproducció:

en: Serial number:
ca: Número de sèrie:

en: Tracks:
ca: Peces:

en: Portable Players
ca: Reproductors portables

en: Support for generic audio player devices (plus PSP and Nokia 770)
ca: Implementació de dispositius de reproducció d'àudio genèrics (i PSP i Nokia 770)

en: New Playlist
ca: Llista de reproducció nova

en: Create a new playlist on this device
ca: Crea una llista de reproducció nova en aquest dispositiu

en: Delete Playlist
ca: Suprimeix la llista de reproducció

en: Delete this playlist
ca: Suprimeix aquesta llista de reproducció

en: _Properties
ca: _Propietats

en: Display device properties
ca: Mostra les propietats del dispositiu

en: Advanced
ca: Avançat

en: Browse various local and Internet media sources
ca: Navegueu per fonts multimèdia locals o d'Internet

en: Grilo media browser
ca: Explorador multimèdia Grilo

en: Browse
ca: Navega

en: Fetch more tracks
ca: Aconsegueix més peces

en: Only showing %d result | Only showing %d results
ca[0]: Es mostra %d resultat
ca[1]: Es mostren %d resultats

en: IM Status
ca: Estat IM

en: Updates IM status according to the current song (works with Empathy, Gossip, and Pidgin)
ca: Actualitza l'estat de la missatgeria instantània en funció de la cançó actual (funciona amb l'Empathy, el Gossip i el Pidgin)

en: ♫ Listening to music... ♫
ca: ♫ S'està escoltant música... ♫

en: Database version:
ca: Versió de la base de dades:

en: Device node:
ca: Node del dispositiu:

en: Firmware version:
ca: Versió del microprogramari:

en: Mount point:
ca: Punt de muntatge:

en: iPod _name:
ca: _Nom de l'iPod:

en: <span size="x-large" weight="bold">Do you want to initialize your iPod?</span>
ca: <span size="x-large" weight="bold">Voleu inicialitzar el vostre iPod?</span>

en: Rhythmbox has detected a device that is probably an uninitialized or corrupted iPod. It must be initialized before Rhythmbox can use it, but this will destroy any song metadata already present. If you wish Rhythmbox to initialize the iPod, please fill in the information below. If the device is not an iPod, or you do not wish to initialize it, please click cancel.
ca: El Rhythmbox ha detectat un dispositiu que segurament és un iPod sense inicialitzar o malmès. Aquest s'ha d'inicialitzar abans que el Rhythmbox el pugui utilitzar, però això destruirà totes les metadades de les cançons que contingui. Si voleu que el Rhythmbox inicialitzi l'iPod, ompliu la informació de sota. Si el dispositiu no és un iPod o no voleu inicialitzar-lo, feu clic a «Cancel·la».

en: _Initialize
ca: _Inicialitza

en: _Name:
ca: _Nom:

en: iPod detected
ca: iPod detectat

en: Portable Players - iPod
ca: Reproductors portables - iPod

en: Support for Apple iPod devices (show the content, play from device)
ca: Implementació de dispositius iPod d'Apple (mostra el contingut, reprodueix des del dispositiu)

en: Unable to initialize new iPod
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'iPod nou

en: _Rename
ca: _Canvia el nom

en: Rename iPod
ca: Canvia el nom de l'iPod

en: Display iPod properties
ca: Mostra les propietats de l'iPod

en: _New Playlist
ca: _Llista de reproducció

en: Add new playlist to iPod
ca: Afegeix una llista de reproducció nova a l'iPod

en: Rename playlist
ca: Canvia el nom de la llista de reproducció

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Delete playlist
ca: Suprimeix la llista de reproducció

en: New playlist
ca: Llista de reproducció nova

en: Internet Radio
ca: Ràdio per Internet

en: Support for broadcasting services transmitted via the Internet
ca: Suport per emetre serveis tramesos per Internet

en: New Internet _Radio Station...
ca: Emissora de _ràdio per Internet nova...

en: Create a new Internet Radio station
ca: Crea una emissora de ràdio per Internet nova

[ctx: Radio]
note: Translators: this is the toolbar button label for New Internet Radio Station action.
en: Add
ca: Afegeix

en: Genre
ca: Gènere

en: Search your internet radio stations
ca: Cerqueu les emissores de ràdio per Internet

en: Radio
ca: Ràdio

en: %d station | %d stations
ca[0]: %d emissora
ca[1]: %d emissores

en: New Internet Radio Station
ca: Emissora de ràdio per Internet nova

en: URL of internet radio station:
ca: URL de l'emissora de ràdio per Internet:

en: %s Properties
ca: Propietats de %s

en: Unable to change station property
ca: No s'ha pogut canviar la propietat de l'emissora

en: Unable to change station URI to %s, as that station already exists
ca: No s'ha pogut canviar l'URI de l'emissora a %s ja existeix aquesta emissora

en: L_ocation:
ca: U_bicació:

en: Control Rhythmbox using an infrared remote control
ca: Controla el Rhythmbox utilitzant un comandament per infraroigs

en: Choose lyrics folder...
ca: Seleccioneu una carpeta de lletres...

en: Fetch song lyrics from the Internet
ca: Aconsegueix lletres de cançons d'Internet

en: Song Lyrics
ca: Lletra de la cançó

en: <b>Lyrics Folder</b>
ca: <b>Carpeta de lletres</b>

en: <b>Search engines</b>
ca: <b>Motors de cerca</b>

en: Browse...
ca: Navega...

en: No lyrics found
ca: No s'ha trobat la lletra

en: _Save
ca: _Desa

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Search again
ca: _Cerca de nou

en: Searching for lyrics...
ca: S'estan cercant les lletres...

en: Song L_yrics
ca: _Lletres de les cançons

en: Display lyrics for the playing song
ca: Mostra la lletra de la cançó en reproducció

en:      * Founder/owner runs it -- support a small business
ca:      * El Creador/propietari ho executa -- permet l'ús en un negoci petit

en:     * 50% of payment goes to artist (makes buyer feel good: they're helping the world)
ca:     * El 50% del pagament va a l'artista (fa que el comprador se senti bé: Ajuda el món

en:     * All albums and artists hand-picked
ca:     * Tots els àlbums i artistes escollits a dit

en:     * Downloads and CDs are both available (no other site on the internet sells both)
ca:     * Les baixades i els CD estan disponibles (a cap altre lloc d'Internet es venen ambdues)

en:     * Extensive biographical info about each musician, and artist photo -- feel a strong connection to the artist
ca:     * Àmplia informació biogràfica sobre cada músic, i foto d'artista --  estableix una connexió més forta amb l'artista

en:     * Free listening of all songs
ca:     * Escolta gratuïtament totes les cançons

en:     * Full color, high quality cover art PDF available for most albums - easy to print
ca:     * Cobertes PDF en alta qualitat a tot color, disponibles per a la majoria d'àlbums - fàcils d'imprimir

en:     * Low pressure environment - nothing flashing, no audio ads while listening to albums
ca:     * Entorn de baixa pressió - res a mostrar, cap anunci d'àudio mentre s'escolten els àlbums

en:     * Music selection is unique to Magnatune, unlike most on-line stores that have more-or-less the same (gigantic) selection
ca:     * Al Magnatune la selecció de música és única, al contrari que a moltes botigues en línia que tenen més o menys la mateixa selecció (gegantina)

en:     * No copy protection on the music (DRM) which allows playing music on any device (unlike iTunes/MSN/etc)
ca:     * La música no té cap protecció contra la còpia (DRM) cosa que permet reproduir-la a qualsevol dispositiu (a diferència de iTunes/MSN/etc)

en:     * No need to "register" to listen or buy
ca:     * No cal «registrar-se» per escoltar o comprar

en:     * Not part of the "evil" major label machine - for those that hate the music biz and want to help topple it
ca:     * No forma part de la maquinària «diabòlica» de les grans firmes - per a aquells que odien la música comercial i volen ajudar a eliminar-la

en:     * Not venture-capital backed big business
ca:     * Sense capital de risc darrere el gran negoci

en:     * Our genres are hard to find in record stores and not on radio (though do appear on college radio)
ca:     * El nostres gèneres musical són difícils de trobar a botigues i a la ràdio (encara que apareix a ràdios universitàries)

en:     * Perfect quality downloads (CD copy) are available when you download (not inferior quality sound)
ca:     * La música disponible per baixar és de qualitat perfecta (còpies de CD i sense pèrdua de qualitat d'àudio)

en:     * Radio stations and "genre mix" playlists allow background listening - can do work while listening to our music
ca:     * Estacions de radio i llistes de reproducció de «barreges de gèneres» poden ser escoltades en segon pla - podeu treballar mentre escolteu la nostra música

en:     * Smaller selection means easier to find good music
ca:     * Una selecció més petita facilita trobar música bona

en:     * Variable pricing scheme means you can pay as little as $5 for an album if you choose
ca:     * L'esquema de preus variable vol dir que podeu pagar tan sols $5 per un àlbum si ho voleu

en:     * Very simple user interface, quick to play music
ca:     * Una interfície d'usuari molt simple, fàcil de reproduir-hi música

en:     * Wide variety of genres, can fit any mood
ca:     * Un ampli ventall de gèneres, pot ajustar-se a qualsevol estat d'ànim

en: <b>Magnatune online music store</b>
ca: <b>Tenda de música en línia Magnatune</b>

en: Magnatune is an online record label that is not evil. Some of their key attributes are:
ca: Magnatune és un segell discogràfic en línia que no és malvat. Algunes de les seves característiques són:

en: You can find more information at http://www.magnatune.com/
ca: Podeu trobar més informació a http://www.magnatune.com/

en: Adds support to Rhythmbox for playing and purchasing from the Magnatune online music store
ca: Afegeix al Rhythmbox l'habilitat de reproduir i comprar cançons a la botiga de música en línia Magnatune

en: Magnatune Store
ca: Botiga Magnatune

en: $10 US (better than average)
ca: 10$ EUA (més que la mitjana)

en: $11 US
ca: 11$ EUA

en: $12 US (generous)
ca: 12$ EUA (generós)

en: $13 US
ca: 13$ EUA

en: $14 US
ca: 14$ EUA

en: $15 US (VERY generous!)
ca: 15$ EUA (MOLT generós)

en: $16 US
ca: 16$ EUA

en: $17 US
ca: 17$ EUA

en: $18 US (We love you!)
ca: 18$ EUA (t'estimem)

en: $5 US
ca: 5$ EUA

en: $6 US
ca: 6$ EUA

en: $7 US
ca: 7$ EUA

en: $8 US (typical)
ca: 8$ EUA (típic)

en: $9 US
ca: 9$ EUA

en: April (04)
ca: Abril (04)

en: August (08)
ca: Agost (08)

en: December (12)
ca: Desembre (12)

en: February (02)
ca: Febrer (02)

en: Find out about Magnatune at
ca: Informeu-vos sobre Magnatune a

en: Get an account at
ca: Obtingueu un compte a

en: I don't have a Magnatune account
ca: No tinc cap compte de Magnatune

en: I have a download account
ca: Tinc un compte de baixades

en: I have a streaming account
ca: Tinc un compte de flux de dades

en: January (01)
ca: Gener (01)

en: July (07)
ca: Juliol (07)

en: June (06)
ca: Juny (06)

en: Magnatune Information
ca: Informació de Magnatune

en: March (03)
ca: Març (03)

en: May (05)
ca: Maig (05)

en: November (11)
ca: Novembre (11)

en: October (10)
ca: Octubre (10)

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Preferred audio _format:
ca: _Format d'àudio preferit:

en: Redownload purchased music at
ca: Torna a baixar la música comprada a

en: September (09)
ca: Setembre (09)

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Your account details have changed. Changes will be applied the next time you start Rhythmbox.
ca: Els detalls del vostre compte han canviat. Els canvis s'aplicaran el pròxim cop que inicieu el Rhythmbox.

en: Download Album
ca: Baixa l'àlbum

en: Download this album from Magnatune
ca: Baixa l'àlbum de Magnatune

en: Artist Information
ca: Informació de l'artista

en: Get information about this artist
ca: Obtén informació sobre aquest artista

en: Cancel Downloads
ca: Cancel·la les baixades

en: Stop downloading purchased albums
ca: Deixa de baixar la música comprada

en: Couldn't store account information
ca: No s'ha pogut emmagatzemar la informació del compte

en: There was a problem accessing the keyring. Check the debug output for more information.
ca: S'ha produït un problema en accedir a l'anell de claus. Comproveu la sortida de depuració per obtenir més informació.

en: Loading Magnatune catalog
ca: S'està carregant el catàleg de Magnatune

en: Downloading Magnatune Album(s)
ca: S'estan baixant els àlbums de Magnatune

en: Couldn't purchase album
ca: No s'ha pogut comprar l'àlbum

en: You must have a library location set to purchase an album.
ca: Heu d'establir una ubicació de biblioteca per poder comprar un àlbum.

en: Unable to load catalog
ca: No s'ha pogut carregar el catàleg

en: Rhythmbox could not understand the Magnatune catalog, please file a bug.
ca: El Rhythmbox no ha pogut entendre el catàleg de Magnatune, envieu un informe de l'errada.

en: Couldn't get account details
ca: No s'han pogut obtenir els detalls del compte

en: Download Error
ca: S'ha produït un error en baixar

en: An error occurred while trying to authorize the download.
    The Magnatune server returned:
    %s
ca: S'ha produït un error en intentar autoritzar la baixada.
    El servidor de Magnatune ha retornat:
    %s

en: An error occurred while trying to download the album.
    The error text is:
    %s
ca: S'ha produït un error en intentar baixar l'àlbum.
    El text de l'error és:
    %s

en: Finished Downloading
ca: S'ha finalitzat la baixada

en: All Magnatune downloads have been completed.
ca: S'han completat totes les baixades del Magnatune.

en: Control Rhythmbox using key shortcuts
ca: Controla el Rhythmbox utilitzant dreceres de tecles

en: Media Player Keys
ca: Tecles del reproductor multimèdia

en: Portable Players - MTP
ca: Reproductors portables - MTP

en: Support for MTP devices (show the content, transfer, play from device)
ca: Permet utilitzar dispositius MTP (mostrar-ne el contingut, enviar-hi fitxers, reproduir des del dispositiu)

en: Unable to open temporary file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal: %s

en: Rename MTP-device
ca: Canvia el nom del dispositiu MTP

en: Media player device error
ca: S'ha produït un error al dispositiu reproductor multimèdia

note: Translators: first %s is the device manufacturer, * second is the product name.
en: Unable to open the %s %s device
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu %2$s de %1$s

en: Digital Audio Player
ca: Reproductor d'àudio digital

en: Unable to copy file from MTP device: %s
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer del dispositiu MTP: %s

en: Not enough space in %s
ca: No hi ha prou espai a %s

en: No space left on MTP device
ca: No queda espai lliure al dispositiu MTP

en: Unable to send file to MTP device: %s
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer al dispositiu MTP: %s

en: Notification
ca: Notificacions

en: Notification popups
ca: Notificacions emergents

en: Previous
ca: Anterior

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Play
ca: Reprodueix

en: Next
ca: Següent

note: Translators: by Artist
en: by <i>%s</i>
ca: per <i>%s</i>

note: Translators: from Album
en: from <i>%s</i>
ca: de <i>%s</i>

en: Not Playing
ca: No s'està reproduint

en: Inhibit Power Manager from suspending the machine while playing
ca: Inhabilita la suspensió de l'ordinador del Gestor d'energia mentre es reprodueix

en: Power Manager
ca: Gestió d'energia

en: Playing
ca: S'està reproduint

en: Interactive python console
ca: Consola del Python interactiva

en: Python Console
ca: Consola del Python

en: _Python Console
ca: Consola de _Python

en: Show Rhythmbox's python console
ca: Mostra la consola del Python del Rhythmbox

en: Python Debugger
ca: Depurador del Python

en: Enable remote python debugging with rpdb2
ca: Habilita la depuració del Python remota amb el rpdb2

en: You can access the main window through the 'shell' variable :
ca: Podeu accedir a la finestra principal a través de la variable «shell»:

en: After you press OK, Rhythmbox will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in the file %s, it will use the default password ('rhythmbox').
ca: Després de prémer D'acord, el Rhythmbox s'esperarà fins que us hi connecteu amb el winpdb o l'rpdb2. Si no heu establert una contrasenya de depuració en el fitxer %s, s'utilitzarà la contrasenya predeterminada («rhythmbox»).

note: ex:noet:ts=8:
en: Inform Zeitgeist about your activity
ca: Informa al Zeitgeist sobre la vostra activitat

en: -15.0 dB
ca: -15,0 dB

en: 0.0 dB
ca: 0,0 dB

en: 15.0 dB
ca: 15,0 dB

en: The GStreamer elements required for ReplayGain processing are not available. The missing elements are: %s
ca: Els elements del GStreamer que calen per al processat del ReplayGain no estan disponibles. Els elements que falten són: %s

en: ReplayGain GStreamer plugins not available
ca: Els connectors del GStreamer del ReplayGain no estan disponibles

en: Use ReplayGain to provide a consistent playback volume
ca: Utilitzeu el ReplayGain per aconseguir un volum de reproducció consistent

en: Album (ideal loudness for all tracks)
ca: Àlbum (volum ideal per a totes les peces)

en: Learn more about ReplayGain at replaygain.org
ca: Obtingueu més informació del ReplayGain a replaygain.org

en: Radio (equal loudness for all tracks)
ca: Ràdio (mateix volum per a totes les peces)

en: ReplayGain _mode:
ca: _Mode del ReplayGain:

en: ReplayGain preferences
ca: Preferències del ReplayGain

en: _Apply compression to prevent clipping
ca: _Aplica la compressió per evitar talls

en: _Pre-amp:
ca: _Preamplificació:

en: A sample plugin in Python with no features
ca: Un connector exemple en Python sense funcionalitat

en: Python Sample Plugin
ca: Connector d'exemple en Python

en: Python Source
ca: Codi font Python

en: Sample Plugin
ca: Connector d'exemple

en: A sample plugin in C with no features
ca: Un connector d'exemple en C, sense funcionalitats

en: A sample plugin in Vala with no features
ca: Un connector d'exemple en Vala, sense funcionalitats

en: Vala Sample Plugin
ca: Connector d'exemple en Vala

en: Send selected tracks by email or instant message
ca: Envia les peces seleccionades per correu electrònic o missatgeria instantània

en: Send tracks
ca: Envia peces

en: Send to...
ca: Envia a...

en: Send files by mail, instant message...
ca: Envia fitxers per correu, missatgeria instantània...

en: Low quality
ca: Qualitat baixa

en: Normal quality
ca: Qualitat normal

en: High quality
ca: Qualitat alta

en: _Visual Effect
ca: Efectes _visuals

en: Visual Effects
ca: Efectes visuals

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Toggle fullscreen visual effects
ca: Commuta els efectes visuals a pantalla completa

en: Display
ca: Visualització

en: Displays visualizations
ca: Mostra visualitzacions

en: Visualization
ca: Visualització

en: New Episodes
ca: Episodis nous

en: New Downloads
ca: Baixades noves

en: Downloading podcast
ca: S'està baixant el podcast

en: Finished downloading podcast
ca: S'ha finalitzat la baixada del podcast

en: New updates available from
ca: Hi ha actualitzacions disponibles de

en: Error in podcast
ca: Hi ha un error al podcast

en: %s. Would you like to add the podcast feed anyway?
ca: %s. Voleu afegir el canal de podcast igualment?

en: Error creating podcast download directory
ca: S'ha produït un error en crear el directori de baixades de podcasts

en: Unable to create the download directory for %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de baixades per a %s: %s

en: Invalid URL
ca: URL no vàlid

en: The URL "%s" is not valid, please check it.
ca: L'URL «%s» no és vàlid, comproveu-lo.

note: added as something else, probably iradio
en: URL already added
ca: Ja s'ha afegit l'URL

en: The URL "%s" has already been added as a radio station. If this is a podcast feed, please remove the radio station.
ca: L'URL «%s» ja s'ha afegit com una emissora de ràdio. Si això és un canal de podcast, suprimiu l'emissora de ràdio.

en: The URL '%s' does not appear to be a podcast feed. It may be the wrong URL, or the feed may be broken. Would you like Rhythmbox to attempt to use it anyway?
ca: Sembla que l'URL «%s» no és un canal de podcast. Pot ser que l'URL sigui incorrecte, o que el canal estigui trencat. Voleu que el Rhythmbox l'intenti utilitzar igualment?

en: There was a problem adding this podcast: %s.  Please verify the URL: %s
ca: S'ha produït un problema en afegir aquest podcast: %s. Comproveu l'URL: %s

en: Unable to check file type: %s
ca: No s'ha pogut comprovar el tipus de fitxer: %s

en: Unexpected file type: %s
ca: Tipus de fitxer inesperat: %s

en: Unable to parse the feed contents
ca: No s'ha pogut analitzar el continguts del canal

en: The feed does not contain any downloadable items
ca: El canal no conté cap element per baixar

en: Unable to display requested URI
ca: No es pot mostrar l'URI sol·licitat

en: Not Downloaded
ca: No baixat

en: _New Podcast Feed...
ca: Canal podcast _nou...

en: Subscribe to a new Podcast Feed
ca: Subscriu-te a un canal podcast nou

en: Download _Episode
ca: Baixa l'_episodi

en: Download Podcast Episode
ca: Baixa l'episodi del podcast

en: _Cancel Download
ca: _Cancel·la la baixada

en: Cancel Episode Download
ca: Cancel·la la baixada de l'episodi

en: Episode Properties
ca: Propietats de l'episodi

en: _Update Podcast Feed
ca: Act_ualitza el canal podcast

en: Update Feed
ca: Actualitza el canal

en: _Delete Podcast Feed
ca: _Suprimeix el canal de podcast

en: Delete Feed
ca: Suprimeix el canal

en: _Update All Feeds
ca: Actualitza _tots els canals

en: Update all feeds
ca: Actualitza tots els canals

en: Search all fields
ca: Cerca tots els camps

en: Search podcast feeds
ca: Cerca els canals de podcast

en: Search podcast episodes
ca: Cerca episodis de podcast

en: New Podcast Feed
ca: Canal de podcast nou

en: URL of podcast feed:
ca: URL del canal del podcast:

en: Delete the podcast feed and downloaded files?
ca: Voleu suprimir el canal del podcast i els fitxers baixats?

en: If you choose to delete the feed and files, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the feed but keep the downloaded files by choosing to delete the feed only.
ca: Si trieu suprimir el canal i els fitxers, es perdran permanentment. Tingueu en compte que podeu suprimir el canal però mantenir els fitxers baixats seleccionant suprimir només el canal.

en: Delete _Feed Only
ca: Suprimeix només el _canal

en: _Delete Feed And Files
ca: Suprimeix el canal i els _fitxers

en: Downloaded
ca: Baixat

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Waiting
ca: S'està esperant

en: %d feed | All %d feeds
ca[0]: %d canal
ca[1]: Els %d canals

en: Podcast Error
ca: S'ha produït un error al podcast

en: Delete the podcast episode and downloaded file?
ca: Voleu suprimir l'episodi del podcast i el fitxer baixat?

en: If you choose to delete the episode and file, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the episode but keep the downloaded file by choosing to delete the episode only.
ca: Si trieu suprimir l'episodi i el fitxer, es perdran permanentment. Tingueu en compte que podeu suprimir l'episodi però mantenir el fitxer baixat seleccionant suprimir només l'episodi.

en: Delete _Episode Only
ca: Suprimeix només l'_episodi

en: _Delete Episode And File
ca: Suprimeix l'episodi i el _fitxer

en: %d episode | %d episodes
ca[0]: %d episodi
ca[1]: %d episodis

[ctx: Podcast]
note: Translators: this is the toolbar button label for New Podcast Feed action.
en: Add
ca: Afegeix

note: Translators: this is the toolbar button label for Update Feed action.
en: Update
ca: Actualitza

en: Date
ca: Data

en: Feed
ca: Canal

en: Status
ca: Estat

en: Don't start a new instance of Rhythmbox
ca: No iniciïs una instància nova del Rhythmbox

en: Quit Rhythmbox
ca: Surt del Rhythmbox

en: Check if Rhythmbox is already running
ca: Comprova si el Rhythmbox ja s'està executant

en: Don't present an existing Rhythmbox window
ca: No mostres una finestra del Rhythmbox existent

en: Jump to next song
ca: Salta a la cançó següent

en: Jump to previous song
ca: Salta a la cançó anterior

en: Seek in current track
ca: Cerca en la peça actual

en: Resume playback if currently paused
ca: Torna a reproduir si s'estava fent una pausa

en: Pause playback if currently playing
ca: Fes una pausa de la reproducció si s'està reproduint

en: Toggle play/pause mode
ca: Commuta el mode reproducció/pausa

note: { "stop", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &stop, N_("Stop playback"), NULL },
en: Play a specified URI, importing it if necessary
ca: Reprodueix un URI especificat, i importa'l si és necessari

en: URI to play
ca: URI a reproduir

en: Add specified tracks to the play queue
ca: Afegeix les peces especificades a la cua de reproducció

en: Empty the play queue before adding new tracks
ca: Buida la cua de reproducció abans d'afegir peces noves

en: Print the title and artist of the playing song
ca: Mostra el títol i artista de la cançó que s'està reproduint

en: Print formatted details of the song
ca: Mostra detalls amb format de la cançó

en: Select the source matching the specified URI
ca: Selecciona la font que coincideix amb l'URI especificat

en: Source to select
ca: Font a seleccionar

en: Activate the source matching the specified URI
ca: Activa la font que coincideix amb l'URI especificat

en: Source to activate
ca: Font a activar

en: Play from the source matching the specified URI
ca: Reprodueix de la font que coincideix amb l'URI especificat

en: Source to play from
ca: Font d'on reproduir

en: Set the playback volume
ca: Estableix el volum de la reproducció

en: Increase the playback volume
ca: Apuja el volum de la reproducció

en: Decrease the playback volume
ca: Abaixa el volum de la reproducció

en: Print the current playback volume
ca: Mostra el volum de la reproducció actual

note: { "mute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &mute, N_("Mute playback"), NULL }, { "unmute", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &unmute, N_("Unmute playback"), NULL },
en: Set the rating of the current song
ca: Estableix la puntuació de la cançó actual

en: Not playing
ca: No s'està reproduint

en: Playback volume is %f.
ca: El volum de la reproducció és %f.

en: Couldn't access %s: %s
ca: No s'ha pogut accedir a %s: %s

note: Translators: this is an example artist name.  It should * not be translated literally, but could be replaced with * a local artist name if desired.  Ensure the album name * and song title are also replaced in this case.
en: The Beatles
ca: Sopa de Cabra

note: Translators: this is an example album name.  If the * example artist name is localised, this should be replaced * with the name of an album by that artist.
en: Help!
ca: Bona nit, malparits!

note: Translators: this is an example song title.  If the example * artist and album names are localised, this should be replaced * with the name of the seventh song from the localised album.
en: Ticket To Ride
ca: El far del sud

note: Translators: the parameter here is a list of GStreamer plugins. * The plugin names are already translated.
en: Additional GStreamer plugins are required to play this file: %s
ca: Calen connectors addicionals del GStreamer per poder reproduir aquest fitxer: %s

en: invalid unicode in error message
ca: hi ha un Unicode no vàlid al missatge d'error

en: Empty file
ca: Fitxer buit

en: Could not load the music database:
ca: No s'ha pogut carregar la base de dades de música:

en: Checking (%d/%d)
ca: S'està comprovant (%d/%d)

en: %ld minute | %ld minutes
ca[0]: %ld minut
ca[1]: %ld minuts

en: %ld hour | %ld hours
ca[0]: %ld hora
ca[1]: %ld hores

en: %ld day | %ld days
ca[0]: %ld dia
ca[1]: %ld dies

note: Translators: the format is "X days, X hours and X minutes"
en: %s, %s and %s
ca: %s, %s i %s

note: Translators: the format is "X days and X hours" Translators: the format is "X days and X minutes" Translators: the format is "X hours and X minutes"
en: %s and %s
ca: %s i %s

en: All
ca: Tots

en: The database was created by a later version of Rhythmbox.  This version of Rhythmbox cannot read the database.
ca: La base de dades es va crear amb una versió posterior del Rhythmbox. Aquesta versió no la pot llegir.

en: MPEG Version 3.0 URL
ca: URL de MPEG versió 3.0

en: Shoutcast playlist
ca: Llista de reproducció Shoutcast

en: XML Shareable Playlist Format
ca: Format de la llista de reproducció compartible en XML

note: Submenu of Music
en: _Playlist
ca: Llista de re_producció

en: _New Playlist...
ca: Llista de reproducció _nova...

en: Create a new playlist
ca: Crea una nova llista de reproducció

en: New _Automatic Playlist...
ca: Nova llista de reproducció _automàtica...

en: Create a new automatically updating playlist
ca: Crea una nova llista de reproducció actualitzable automàticament

en: _Load from File...
ca: _Carrega d'un fitxer...

en: Choose a playlist to be loaded
ca: Selecciona una llista de reproducció a carregar

en: _Save to File...
ca: De_sa a un fitxer...

en: Save a playlist to a file
ca: Desa una llista de reproducció a un fitxer

en: _Edit...
ca: _Edita...

en: Change this automatic playlist
ca: Canvia aquesta llista de reproducció automàtica

en: _Queue All Tracks
ca: _Posa totes les peces a la cua

en: Add all tracks in this playlist to the queue
ca: Afegeix totes les peces d'aquesta llista de reproducció a la cua

en: _Shuffle Playlist
ca: Ordena _aleatòriament la llista de reproducció

en: Shuffle the tracks in this playlist
ca: Ordena aleatòriament les peces d'aquesta llista de reproducció

en: Save the play queue to a file
ca: Desa la cua reproducció a un fitxer

en: Unnamed playlist
ca: Llista de reproducció sense nom

en: The playlist file may be in an unknown format or corrupted.
ca: Pot ser que la llista de reproducció estigui en un format desconegut o corrupte.

en: Untitled Playlist
ca: Llista de reproducció sense nom

en: Couldn't read playlist
ca: No s'ha pogut llegir la llista de reproducció

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Load Playlist
ca: Carrega la llista de reproducció

en: Couldn't save playlist
ca: No s'ha pogut desar la llista de reproducció

en: Unsupported file extension given.
ca: S'ha donat una extensió de fitxer no implementada.

en: Playlist %s already exists
ca: La llista de reproducció %s ja existeix

en: Unknown playlist: %s
ca: La llista de reproducció %s és desconeguda

en: Playlist %s is an automatic playlist
ca: La llista de reproducció %s és una llista de reproducció automàtica

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: Eject this medium
ca: Expulsa aquest medi

en: _Check for New Devices
ca: _Comprova si hi ha dispositius nous

en: Check for new media storage devices that have not been automatically detected
ca: Comprova si hi ha dispositius d'emmagatzematge multimèdia que no s'hagin detectat automàticament

en: _Music
ca: _Música

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Tools
ca: E_ines

en: _Help
ca: A_juda

en: _Import Folder...
ca: _Importa una carpeta...

en: Choose folder to be added to the Library
ca: Selecciona la carpeta a afegir a la biblioteca

en: Import _File...
ca: Importa un _fitxer...

en: Choose file to be added to the Library
ca: Selecciona un fitxer a afegir a la biblioteca

en: _About
ca: _Quant a

en: Show information about Rhythmbox
ca: Mostra informació sobre el Rhythmbox

en: _Contents
ca: _Continguts

en: Display Rhythmbox help
ca: Mostra l'ajuda del Rhythmbox

en: _Quit
ca: _Surt

en: Prefere_nces
ca: Preferè_ncies

en: Edit Rhythmbox preferences
ca: Editeu les preferències del Rhythmbox

en: Plu_gins
ca: Co_nnectors

en: Change and configure plugins
ca: Canvia i configura els connectors

en: Show _All Tracks
ca: Mostr_a totes les peces

en: Show all tracks in this music source
ca: Mostra totes les peces d'aquesta font de música

en: _Jump to Playing Song
ca: _Salta a la cançó en reproducció

en: Scroll the view to the currently playing song
ca: Desplaça la vista a la cançó que s'està reproduint actualment

en: Side _Pane
ca: _Subfinestra lateral

en: Change the visibility of the side pane
ca: Canvia la visibilitat de la subfinestra lateral

en: T_oolbar
ca: _Barra d'eines

en: Change the visibility of the toolbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'eines

en: _Small Display
ca: Vi_sualització petita

en: Make the main window smaller
ca: Fes la finestra principal més petita

en: Party _Mode
ca: Mode _festa

en: Change the status of the party mode
ca: Canvia l'estat del mode festa

en: Play _Queue as Side Pane
ca: _Cua de reproducció com a subfinestra lateral

en: Change whether the queue is visible as a source or a sidebar
ca: Canvia si la cua és mostra com a font o com a barra lateral

en: S_tatusbar
ca: Barra d'es_tat

en: Change the visibility of the statusbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'estat

en: _Browse
ca: _Navega

en: Change the visibility of the browser
ca: Canvia la visibilitat del navegador

en: Change the music volume
ca: Canvia el volum de la música

en: Enable debug output
ca: Habilita la sortida de depuració

en: Enable debug output matching a specified string
ca: Habilita la sortida de depuració que coincideixi amb una cadena específica

en: Do not update the library with file changes
ca: No actualitzis la biblioteca amb els canvis dels fitxers

en: Do not register the shell
ca: No registris la línia d'ordres

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
ca: No desis cap dada permanentment (implica --no-registration)

en: Disable loading of plugins
ca: Inhabilita la càrrega de connectors

en: Path for database file to use
ca: Camí al fitxer de base de dades a utilitzar

en: Path for playlists file to use
ca: Camí al fitxer de llistes de reproducció a utilitzar

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: %s
    Executa «%s --help» per veure una llista completa de les opcions disponibles de la línia d'ordres.

[ctx: Library]
note: Translators: this is the short label for the 'import folder' action
en: Import
ca: Importació

note: Translators: this is the short label for the 'view all tracks' action
en: Show All
ca: Mostra-les totes

en: Error while saving song information
ca: S'ha produït un error en desar la informació de la cançó

note: Translators: %s is the song name
en: %s (Paused)
ca: %s (En pausa)

en: Rhythmbox is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
ca: El Rhythmbox és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo
    sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat
    publicada per la Free Software Foundation; bé sota la versió 2 de la
    Llicència o bé (si ho preferiu) sota qualsevol versió posterior.

en: Rhythmbox is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
ca: El Rhythmbox es distribueix amb l'expectativa que serà útil,
    però SENSE CAP GARANTIA; fins i tot la garantia implícita de
    COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR.  Vegeu la
    Llicència Pública General GNU per obtenir-ne més detalls.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Rhythmbox; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU
    juntament amb aquest programa; en cas contrari, escriviu a la
    Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor,
    Boston, MA 02110-1301  USA

en: Maintainers:
ca: Mantenidors:

en: Former Maintainers:
ca: Mantenidors anteriors:

en: Contributors:
ca: Contribuïdors:

en: Music management and playback software for GNOME.
ca: Gestió i reproducció de música per al GNOME.

en: Rhythmbox Website
ca: Lloc web del Rhythmbox

en: Couldn't display help
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda

en: Configure Plugins
ca: Configura els connectors

en: Import Folder into Library
ca: Importa una carpeta a la biblioteca

en: Import File into Library
ca: Importa un fitxer a la biblioteca

en: No registered source can handle URI %s
ca: Cap font registrada pot gestionar l'URI %s

en: No registered source matches URI %s
ca: No hi ha cap font registrada que coincideixi amb l'URI %s

en: Unknown song URI: %s
ca: No es coneix l'URI de la cançó: %s

en: Unknown property %s
ca: No es coneix la propietat %s

en: Invalid property type %s for property %s
ca: El tipus %s per a la propietat %s no és vàlid

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Select all songs
ca: Selecciona totes les cançons

en: D_eselect All
ca: D_esselecciona-ho tot

en: Deselect all songs
ca: Desselecciona totes les cançons

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Cut selection
ca: Retalla la selecció

en: _Copy
ca: _Copia

en: Copy selection
ca: Copia la selecció

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Paste selection
ca: Enganxa la selecció

en: Delete each selected item
ca: Suprimeix tots els elements seleccionats

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: Remove each selected item from the library
ca: Suprimeix tots els elements seleccionats de la biblioteca

en: _Move to Trash
ca: _Mou a la paperera

en: Move each selected item to the trash
ca: Mou tots els elements seleccionats a la paperera

en: Add to P_laylist
ca: Afegeix a la _llista de reproducció

en: Add each selected song to a new playlist
ca: Afegeix a una llista de reproducció nova totes les cançons seleccionades

en: Add _to Play Queue
ca: Afegeix a la cua de re_producció

en: Add each selected song to the play queue
ca: Afegeix a la cua de reproducció totes les cançons seleccionades

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove each selected item from the play queue
ca: Suprimeix de la cua de reproducció tots els elements seleccionats

en: Pr_operties
ca: _Propietats

en: Show information on each selected song
ca: Mostra informació sobre cada cançó seleccionada

en: Pre_vious
ca: Ante_rior

en: Start playing the previous song
ca: Comença a reproduir l'anterior cançó

en: _Next
ca: Següe_nt

en: Start playing the next song
ca: Comença a reproduir la següent cançó

en: _Increase Volume
ca: _Incrementa el volum

en: Increase playback volume
ca: Incrementa el volum de la reproducció

en: _Decrease Volume
ca: _Disminueix el volum

en: Decrease playback volume
ca: Disminueix el volum de la reproducció

en: _Play
ca: Re_produeix

en: Start playback
ca: Comença la reproducció

en: Sh_uffle
ca: _Ordre aleatori

en: Play songs in a random order
ca: Reprodueix les cançons en ordre aleatori

en: _Repeat
ca: _Repeteix

en: Play first song again after all songs are played
ca: Reprodueix de nou la primera cançó quan s'hagin reproduït totes les cançons

en: _Song Position Slider
ca: Lli_scador de la posició de la cançó

en: Change the visibility of the song position slider
ca: Canvia la visibilitat del lliscador de la posició de la cançó

en: Stream error
ca: S'ha produït un error del flux

en: Unexpected end of stream!
ca: Final del flux inesperat!

en: Linear
ca: Lineal

en: Linear looping
ca: Bucle lineal

en: Shuffle
ca: Ordre aleatori

en: Random with equal weights
ca: Aleatori amb pes equitatiu

en: Random by time since last play
ca: Aleatori per temps des de l'última reproducció

en: Random by rating
ca: Aleatori per puntuació

en: Random by time since last play and rating
ca: Aleatori per temps des de l'última reproducció i puntuació

en: Linear, removing entries once played
ca: Lineal, suprimint les entrades una vegada s'han reproduït

en: Failed to create the player: %s
ca: No s'ha pogut crear el reproductor: %s

en: Playlist was empty
ca: La llista de reproducció era buida

en: Not currently playing
ca: No s'està reproduint

en: No previous song
ca: No hi ha cap cançó anterior

en: No next song
ca: No hi ha cap cançó següent

en: Couldn't start playback
ca: No s'ha pogut començar la reproducció

en: Couldn't stop playback
ca: No s'ha pogut aturar la reproducció

en: Playback position not available
ca: La posició de reproducció no està disponible

en: Current song is not seekable
ca: La cançó actual no es pot cercar

en: Pause playback
ca: Fes una pausa a la reproducció

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Rhythmbox Preferences
ca: Preferències del Rhythmbox

en: Playback
ca: Reproducció

en: The file "%s" already exists. Do you want to replace it?
ca: Ja existeix el fitxer «%s». Voleu reemplaçar-lo?

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Skip
ca: _Omet

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: S_kip All
ca: O_met-los tots

en: Replace _All
ca: Reempl_aça'ls tots

en: %d file cannot be transferred as it must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available | %d files cannot be transferred as they must be converted into a format supported by the target device but no suitable encoding profiles are available
ca[0]: No es pot transferir %d fitxer al dispositiu ja que s'ha de convertir en un format admès per aquest, però no s'ha trobat cap perfil de codificació que ho permeti fer
ca[1]: No es poden transferir %d fitxers al dispositiu ja que s'han de convertir en un format admès per aquest, però no s'ha trobat cap perfil de codificació que ho permeti fer

note: XXX should provide the option of picking a different format?
en: Additional software is required to encode media in your preferred format:
    %s
ca: Es requereix programari addicional per codificar fitxers multimèdia en el vostre format preferit:
    %s

en: Additional software is required to convert %d file into a format supported by the target device:
    %s | Additional software is required to convert %d files into a format supported by the target device:
    %s
ca[0]: Es requereix programari addicional per convertir %d fitxer a un format admès pel dispositiu:
    %s
ca[1]: Es requereix programari addicional per convertir %d fitxers a un format admès pel dispositiu:
    %s

en: Unable to transfer tracks
ca: No es poden transferir les peces

en: _Cancel the transfer
ca: _Cancel·la la transferència

en: _Skip these files
ca: _Omet aquests fitxers

en: _Install
ca: _Instal·la

en: Transferring track %d out of %d (%.0f%%)
ca: S'està transferint la peça %d de %d (%.0f%%)

en: Transferring track %d out of %d
ca: S'està transferint la peça %d de %d

en: Search artists
ca: Cerca els artistes

en: Search albums
ca: Cerca els àlbums

en: Search titles
ca: Cerca els títols

en: Browse This _Genre
ca: Navega per aquest _gènere

en: Set the browser to view only this genre
ca: Configura el navegador perquè només mostri aquest gènere

en: Browse This _Artist
ca: Navega aquest _artista

en: Set the browser to view only this artist
ca: Configura el navegador perquè només mostri aquest artista

en: Browse This A_lbum
ca: Navega aquest à_lbum

en: Set the browser to view only this album
ca: Configura el navegador perquè només mostri aquest àlbum

en: Unable to eject
ca: No s'ha pogut expulsar

en: Unable to unmount
ca: No s'ha pogut desmuntar

en: Library
ca: Biblioteca

en: Stores
ca: Botigues

en: Devices
ca: Dispositius

en: Shared
ca: Compartit

note: set up info bar for triggering codec installation
en: Install Additional Software
ca: Instal·la el programari addicional

en: Additional software is required to play some of these files.
ca: Cal programari addicional per poder reproduir alguns d'aquests fitxers.

en: Import Errors
ca: S'han produït errors d'importació

en: %d import error | %d import errors
ca[0]: %d error d'importació
ca[1]: %d errors d'importació

en: Artist/Artist - Album
ca: Artista/Artista - Àlbum

en: Artist/Album
ca: Artista/Àlbum

en: Artist - Album
ca: Artista - Àlbum

en: Album
ca: Àlbum

en: Number - Title
ca: Número - Títol

en: Artist - Title
ca: Artista - Títol

en: Artist - Number - Title
ca: Artista - Número - Títol

en: Artist (Album) - Number - Title
ca: Artista (Àlbum) - Número - Títol

en: Number. Artist - Title
ca: Número. Artista - Títol

en: Music
ca: Música

en: Choose Library Location
ca: Seleccioneu la ubicació de la biblioteca

en: Multiple locations set
ca: S'han establert múltiples ubicacions

en: Example Path:
ca: Camí d'exemple:

en: Error transferring track
ca: S'ha produït un error en transferir la peça

en: Sync with Library
ca: Sincronitza amb la biblioteca

en: Synchronize media player with the library
ca: Sincronitza el reproductor multimèdia amb la biblioteca

en: You have not selected any music, playlists, or podcasts to transfer to this device.
ca: No heu seleccionat cap música, llista de reproducció o podcast per transferir a aquest dispositiu.

en: There is not enough space on the device to transfer the selected music, playlists and podcasts.
ca: No hi ha suficient espai lliure al dispositiu per transferir la música, les llistes de reproducció i els podcasts seleccionats.

en: %s Sync Settings
ca: Paràmetres de sincronització de %s

en: Sync with the device
ca: Sincronitza amb el dispositiu

en: Don't sync
ca: No sincronitzis

en: Missing Files
ca: Manquen fitxers

en: %d missing file | %d missing files
ca[0]: Manca %d fitxer
ca[1]: Manquen %d fitxers

en: Remove From Playlist
ca: Suprimeix de la llista de reproducció

en: Remove each selected song from the playlist
ca: Suprimeix de la cua de reproducció totes les cançons seleccionades

en: Clear _Queue
ca: Neteja la _cua

en: Remove all songs from the play queue
ca: Suprimeix totes les cançons de la cua de reproducció

en: Shuffle Queue
ca: Cua aleatòria

en: Shuffle the tracks in the play queue
ca: Ordena aleatòriament les peces de la cua de reproducció

note: Translators: this is the toolbutton label for Clear Queue action
en: Clear
ca: Neteja

[ctx: Queue]
note: Translators: this is the toolbutton label for the 'shuffle queue' action
en: Shuffle
ca: Aleatòria

en: Play Queue
ca: Cua de reproducció

en: from
ca: de

en: by
ca: per

en: %d song | %d songs
ca[0]: %d cançó
ca[1]: %d cançons

en: Importing (%d/%d)
ca: S'està important (%d/%d)

en: Connecting
ca: S'està connectant

en: Buffering
ca: S'està emplenant la memòria intermèdia

en: All Music
ca: Tota la música

en: Other
ca: Altre

en: Available
ca: Disponible

en: Image/label border
ca: Contorn de la imatge/etiqueta

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
ca: Amplada del contorn al voltant de l'etiqueta i la imatge del diàleg d'alerta

en: Alert Type
ca: Tipus d'alerta

en: The type of alert
ca: El tipus de l'alerta

en: Alert Buttons
ca: Botons d'alerta

en: The buttons shown in the alert dialog
ca: Els botons que es mostren en el diàleg d'alerta

en: Show more _details
ca: Mostra més _detalls

en: Lossless
ca: Sense pèrdua

en: Track
ca: Peça

en: Comment
ca: Comentari

en: Time
ca: Temps

en: Year
ca: Any

en: Quality
ca: Qualitat

en: Rating
ca: Puntuació

en: Play Count
ca: Escoltat

en: Last Played
ca: Reproduïda per última vegada

en: Date Added
ca: Afegida el dia

en: Last Seen
ca: Vist per última vegada

en: Location
ca: Ubicació

en: Now Playing
ca: S'està reproduint

en: Playback Error
ca: S'ha produït un error de reproducció

en: %d artist (%d) | All %d artists (%d)
ca[0]: %d artista (%d)
ca[1]: Els %d artistes (%d)

en: %d album (%d) | All %d albums (%d)
ca[0]: %d àlbum (%d)
ca[1]: Els %d àlbums (%d)

en: %d genre (%d) | All %d genres (%d)
ca[0]: %d gènere (%d)
ca[1]: Els %d gèneres (%d)

en: Create Automatic Playlist
ca: Crea una llista de reproducció automàtica

en: Edit Automatic Playlist
ca: Edita una llista de reproducció automàtica

[ctx: query-criteria]
en: Title
ca: Títol

[ctx: query-criteria]
en: Artist
ca: Artista

[ctx: query-criteria]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: query-criteria]
en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

[ctx: query-criteria]
en: Genre
ca: Gènere

[ctx: query-criteria]
en: Year
ca: Any

[ctx: query-criteria]
en: Rating
ca: Puntuació

[ctx: query-criteria]
en: Path
ca: Camí

[ctx: query-criteria]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: query-criteria]
en: Play Count
ca: Reproduccions

[ctx: query-criteria]
en: Track Number
ca: Número de la peça

[ctx: query-criteria]
en: Disc Number
ca: Número de disc

[ctx: query-criteria]
en: Bitrate
ca: Taxa de bits

[ctx: query-criteria]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: query-criteria]
en: Beats Per Minute
ca: Pulsacions per minut

[ctx: query-criteria]
en: Time of Last Play
ca: Reproduïda per última vegada

[ctx: query-criteria]
en: Time Added to Library
ca: Hora d'addició a la biblioteca

[ctx: query-sort]
en: Artist
ca: Artista

en: _In reverse alphabetical order
ca: Per ordre alfabètic _invers

[ctx: query-sort]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: query-sort]
en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

[ctx: query-sort]
en: Genre
ca: Gènere

[ctx: query-sort]
en: Title
ca: Títol

[ctx: query-sort]
en: Rating
ca: Puntuació

en: W_ith more highly rated tracks first
ca: Amb les peces millor _puntuades primer

[ctx: query-sort]
en: Play Count
ca: Reproduccions

en: W_ith more often played songs first
ca: Amb les peces reproduïdes més _sovint primer

[ctx: query-sort]
en: Year
ca: Any

en: W_ith newer tracks first
ca: Amb les peces més _noves primer

[ctx: query-sort]
en: Duration
ca: Durada

en: W_ith longer tracks first
ca: Amb les peces més _llargues primer

[ctx: query-sort]
en: Track Number
ca: Número de la peça

en: _In decreasing order
ca: Per ordre _descendent

[ctx: query-sort]
en: Last Played
ca: Reproduïda per última vegada

en: W_ith more recently played tracks first
ca: Amb peces reproduïdes _recentment primer

[ctx: query-sort]
en: Date Added
ca: Afegida el dia

en: W_ith more recently added tracks first
ca: Amb peces _afegides recentment primer

[ctx: query-sort]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: query-sort]
en: Beats Per Minute
ca: Pulsacions per minut

en: W_ith faster tempo tracks first
ca: Amb les peces més ràp_ides primer

en: contains
ca: conté

en: does not contain
ca: no conté

en: equals
ca: és igual a

en: not equal to
ca: no és igual a

en: starts with
ca: comença amb

en: ends with
ca: acaba amb

en: at least
ca: almenys

note: matches if A >= B
en: at most
ca: com a molt

note: Translators: this matches songs within 1-Jan-YEAR to 31-Dec-YEAR
en: in
ca: a

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR or after 31-Dec-YEAR
en: not in
ca: no en

note: Translators: this matches songs after 31-Dec-YEAR
en: after
ca: després de

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR
en: before
ca: abans de

note: * Translators: this will match when within <value> of the current time * e.g. "in the last" "7 days" will match if within 7 days of the current time
en: in the last
ca: en els darrers

note: * Translators: this is the opposite of the above, and will match if not * within <value> of the current time
en: not in the last
ca: no en els darrers

en: seconds
ca: segons

en: minutes
ca: minuts

en: hours
ca: hores

en: days
ca: dies

en: weeks
ca: setmanes

en: No Stars
ca: Sense estrelles

en: %d Star | %d Stars
ca[0]: %d estrella
ca[1]: %d estrelles

en: Clear the search text
ca: Neteja el text de cerca

en: Select the search type
ca: Seleccioneu el tipus de cerca

en: Search
ca: Cerca

en: _Search:
ca: _Cerca:

en: Song Properties
ca: Propietats de la cançó

en: Multiple Song Properties
ca: Propietats de múltiples cançons

en: Unknown file name
ca: El nom del fitxer és desconegut

en: On the desktop
ca: A l'escriptori

en: Unknown location
ca: La ubicació és desconeguda
