camera-app - en to ast translation catalogue (11 entries)

en: Camera
ast: Cámara

en: Camera application
ast: Aplicación Cámara

en: Light;Dark
ast: Claro;Escuro

en: Flip Camera
ast: Voltiar cámara

en: Front Facing;Back Facing
ast: Frontal;Trasera

en: Shutter
ast: Disparador

en: Take a Photo;Snap;Record
ast: Tomar una semeya;Capturar;Grabar

en: Mode
ast: Mou

en: Stills;Video
ast: Semeya;Videu

en: White Balance
ast: Balance del Blancu

en: Lighting Condition;Day;Cloudy;Inside
ast: Illuminación;Día;Nubláu;Interior
