unity-2d - en to da translation catalogue (29 entries)

en: %1 window opened | %1 windows opened
da[0]: %1 åbent vindue
da[1]: %1 åbne vinduer

en: not running
da: kører ikke

en: Type your Command
da: Skriv din kommando

en: Error: HUD service not connected
da: Fejl: HUD-tjeneste er ikke tilsluttet

en: Filter results
da: Filtrér resultater

en: Filter %1 active
da: Filter %1 aktiv

en: Filter %1 inactive
da: Filter %1 inaktiv

en: All
da: Alle

en: Search
da: Søg

en: not expanded
da: ikke udvidet

en: expanded
da: udvidet

en: See %1 more result | See %1 more results
da[0]: Vis %1 resultat mere
da[1]: Vis %1 resultater mere

en: See fewer results
da: Se færre resultater

en: Shortcuts
da: Genveje

en: Eject
da: Skub ud

en: Safely remove
da: Fjern sikkert

en: Lock to Launcher
da: Lås til opstarter

en: Unlock from Launcher
da: Frigør fra opstarter

en: Quit
da: Afslut

en: Dash home
da: Panelhjem

note: TRANSLATORS: This refers to the direction of text (left-to-right or right-to-left): possible values are LTR or RTL
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
da: LTR

en: Home
da: Hjem

en: Home screen
da: Startskærm

en: Trash
da: Papirkurv

en: %n item in trash | %n items in trash
da[0]: %n emne i parpirkurven
da[1]: %n emner i parpirkurven

en: Empty Trash
da: Tøm papirkurv

en: Sorry, there is nothing that matches your search.
da: Desværre var der intet der matchede din søgning.

en: Workspaces
da: Arbejdsområder

en: Ubuntu Desktop
da: Ubuntu-skrivebord
