unity-2d - en to ug translation catalogue (19 entries)

en: Type your Command
ug: بۇيرۇق كىرگۈزۈڭ

en: Error: HUD service not connected
ug: خاتالىق: HUD مۇلازىمىتى باغلانمىدى

en: expanded
ug: يېيىلغان

en: See fewer results
ug: ئازراق نەتىجىنى كۆرۈش

en: Shortcuts
ug: تېزلەتمىلەر

en: Eject
ug: چىقار

en: Safely remove
ug: بىخەتەر چىقار

en: Lock to Launcher
ug: ئىجراچىغا سولىۋەت

en: Unlock from Launcher
ug: ئىجراچىدىن چىقار

en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر

en: Dash home
ug: باش تاختا ماكانى

en: Home
ug: ماكان

en: Home screen
ug: ماكان ئېكران

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: %n item in trash | %n items in trash
ug[0]: ئەخلەت ساندۇقىدا %n دانە نەرسە بار

en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلا

en: Sorry, there is nothing that matches your search.
ug: كەچۈرۈڭ، ئىزدىگىنىڭىزگە ماس نەتىجە تېپىلمىدى.

en: Workspaces
ug: خىزمەت رايونلىرى

en: Ubuntu Desktop
ug: ئۇبۇنتۇ ئۈستەلئۈستى
