unity-2d - en to fy translation catalogue (26 entries)

en: %1 window opened | %1 windows opened
fy[0]: %1 finster iepene
fy[1]: %1 finsters iepene

en: not running
fy: net aktyf

en: Type your Command
fy: Type jo kommando

en: Filter results
fy: Fertuten filterje

en: Filter %1 active
fy: Filter %1 aktyf

en: Filter %1 inactive
fy: Filter %1 net aktyf

en: All
fy: Alles

en: Search
fy: Sykje

en: not expanded
fy: net úttine

en: expanded
fy: úttine

en: See %1 more result | See %1 more results
fy[0]: %1 fertut mear sjen
fy[1]: %1 fertuten mear sjen

en: See fewer results
fy: Minder fertuten sjen

en: Shortcuts
fy: Fluchtoetsen

en: Eject
fy: Útsmite

en: Safely remove
fy: Feilich fuortsmite

en: Lock to Launcher
fy: Oan starter skoattelje

en: Unlock from Launcher
fy: Fan starter ûntskoattelje

en: Quit
fy: Ôfslute

en: Dash home
fy: Slyp oersjoch

note: TRANSLATORS: This refers to the direction of text (left-to-right or right-to-left): possible values are LTR or RTL
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
fy: LTR

en: Home
fy: Thús

en: Home screen
fy: Thús skerm

en: Trash
fy: Jiskefet

en: %n item in trash | %n items in trash
fy[0]: %n item yn jiskefet
fy[1]: %n items yn jiskefet

en: Empty Trash
fy: Jiskefet leegje

en: Workspaces
fy: Wurkromten
