VLC-0.8.4-test2 - en to gl translation catalogue (3139 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
gl:  
    Este programa vén SEN GARANTÍA, ata o permitido pola lei.
    Pódelo redistribuír baixo os termos da Licenza Pública Xeral GNU;
    prós detalles ve-lo ficheiro chamado «COPYING».
    Escrito polo equipo do VideoLAN; ve-lo ficheiro «AUTHORS».

en: VLC preferences
gl: Preferencias do VLC

en: Select "Advanced Options" to see all options.
gl: Selecciona «Opzóns avanzadas» pra ver tódalas opzóns.

en: General
gl: Xeral

en: Settings for VLC's interfaces
gl: Axustes prás interfaces do VLC

en: General interface settings
gl: Axustes xerais da interface

en: Main interfaces
gl: Interfaces principais

en: Settings for the main interface
gl: Axustes prá interface principal

en: Control interfaces
gl: Interfaces de control

en: Settings for VLC's control interfaces
gl: Axustes prás interfaces de control do VLC

en: Hotkeys settings
gl: Axustes de teclas rápidas

en: Audio settings
gl: Axustes do audio

en: General audio settings
gl: Axustes xerais do audio

en: Filters
gl: Filtros

en: Audio filters are used to postprocess the audio stream.
gl: Os filtros de audio úsanse pra posprocesa-lo fluxo de audio.

en: Visualizations
gl: Visualizazóns

en: Audio visualizations
gl: Visualizazóns do audio

en: Output modules
gl: Módulos de saída

en: These are general settings for audio output modules.
gl: Estes son os axustes xerais prós módulos de saída do audio

en: Miscellaneous
gl: Outras

en: Miscellaneous audio settings and modules.
gl: Outros axustes de audio e módulos.

en: Video
gl: Vídeo

en: Video settings
gl: Axustes do vídeo

en: General video settings
gl: Axustes xerais do vídeo

en: Choose your preferred video output and configure it here.
gl: Escolle a túa saída de vídeo preferida e configúraa aquí

en: Video filters are used to postprocess the video stream.
gl: Os filtros de vídeo úsanse pra posprocesa-lo fluxo de vídeo.

en: Subtitles/OSD
gl: Subtítulos/OSD

en: Miscellaneous settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures".
gl: Outros axustes relacionados co OSD (amosar na pantalla), subtítulos e «subimaxes de superposizóns».

en: Input / Codecs
gl: Entrada / Códecs

en: These are the settings for the input, demultiplexing and decoding parts of VLC. Encoder settings can also be found here.
gl: Estes son os axustes prá entrada, partes de descodificazón e desmultiplexazón do VLC. Aquí tamén podes atopa-los axustes de codificazón.

en: Access modules
gl: Módulos de aceso

en: Settings related to the various access methods used by VLC. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
gl: Axustes relacionados cos distintos métodos de aceso usados polo VLC. Os axustes comúns que pode que queiras alterar son o servidor intermedio HTTP ou os axustes da memoria de reserva.

en: Access filters
gl: Filtros de aceso

en: Access filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. You should not touch anything here unless you know what you are doing.
gl: Os filtros de aceso son módulos especiais que permiten operazóns avanzadas no lado da entrada do VLC. Non debes tocar isto a non ser que sáiba-lo que estás a facer.

en: Demuxers
gl: Desmultiplexadores

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
gl: Os desmultiplexadores úsanse pra separar fluxos de audio e vídeo.

en: Video codecs
gl: Códecs de vídeo

en: Settings for the video-only decoders and encoders.
gl: Axustes pra codificadores e descodificadores exclusivos de vídeo.

en: Audio codecs
gl: Códecs de audio

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
gl: Axustes pra codificadores e descodificadores exclusivos de audio.

en: Other codecs
gl: Outros códecs

en: Settings for audio+video and miscellaneous decoders and encoders.
gl: Axustes pra codificadores e descodificadores de audio+vídeo e outros.

en: General input settings. Use with care.
gl: Axustes xerais de entrada. Usar con coidado.

en: Stream output
gl: Saída de fluxo

en: Stream output is what allows VLC to act as a streaming server or to save incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
gl: A saída de fluxo permítelle ó VLC actuar coma un servidor de transmisón ou gardar fluxos entrantes.
    Os fluxos son primeiro multiplexados e logo enviados a través dun módulo de «saída de aceso» que pode garda-lo fluxo a un ficheiro, ou transmitilo (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Os módulos de fluxos Sout permiten un procesamento de fluxo avanzado (transcodificar, duplicar, ...).

en: General stream output settings
gl: Axustes xerais da saída de fluxo

en: Muxers
gl: Multiplexadores

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
gl: Os multiplexadores crean os formatos de encapsulamento que se usan pra pór xuntos tódolos fluxos elementais (vídeo, audio, ...). Este axuste permíteche forzar sempre un multiplexador. Probabelmente non deberías facer isto.
    Tamén podes pór parámetros predeterminados pra cada multiplexador.

en: Access output
gl: Saída de aceso

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
gl: Os módulos das saídas de aceso controlan como se envían os fluxos multiplexados. Este axuste permíteche forzar sempre un método específico da saída de aceso. Probabelmente non deberías facer isto.
    Tamén podes pór parámetros predeterminados pra cada saída de aceso.

en: Packetizers
gl: Empaquetadores

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
gl: Os empaquetadores úsanse pra «preprocesar» os fluxos elementais antes de multiplexalos. Este axuste permíteche forzar sempre un empaquetador. Probabelmente non deberías facer isto.
    Tamén podes pór parámetros predeterminados pra cada empaquetador.

en: Sout stream
gl: Fluxo Sout

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
gl: Os módulos de fluxo Sout permiten crear unha cadea de procesamento Sout. Por favor, le o «Streaming Howto» pra máis informazón. Aquí podes configura-los axustes predeterminados pra cada módulo de fluxo Sout.

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
gl: SAP é un xeito pra anunciar fluxos publicamente que son enviados usando multiemisón UDP ou RTP.

en: VLC's implementation of Video On Demand
gl: Implementazón do «vídeo a petizón» (VOD - Video On Demand) do VLC

en: Playlist
gl: Lista de reproduzón

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
gl: Axustes relacionados co comportamento da lista de reproduzón (modo de reproduzón, por exemplo) e cos módulos que automaticamente engaden elementos á lista de reproduzón (módulos do «Servizo Discovery»).

en: General playlist behaviour
gl: Comportamento xeral da lista de reproduzón

en: Services discovery
gl: Servizos Discovery

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
gl: Os módulos de servizos Discovery son aplicazóns que engaden automaticamente elementos á lista de reproduzón.

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Advanced settings. Use with care.
gl: Axustes avanzados. Usar con coidado.

en: CPU features
gl: Caraterísticas do procesador

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. You should probably not change these settings.
gl: Aquí podes inhabilitar algunhas acelerazóns do procesador. Probabelmente non deberías trocar estes axustes.

en: Advanced settings
gl: Axustes avanzados

en: Other advanced settings
gl: Outros axustes avanzados

en: Network
gl: Rede

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
gl: Estes módulos fornecen de funzóns de rede o resto das partes do VLC.

en: Chroma modules settings
gl: Axustes de módulos croma

en: These settings affect chroma transformation modules.
gl: Estes axustes afectan ós módulos de transformazón «croma».

en: Packetizer modules settings
gl: Axustes dos módulos de empaquetador

en: Encoders settings
gl: Axustes de codificadores

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
gl: Estes son axustes xerais pra módulos de codificazón de vídeo/audio/subtítulos.

en: Dialog providers settings
gl: Axustes de fornecedores de diálogo

en: Dialog providers can be configured here.
gl: Aquí podes configura-los fornecedores de diálogo.

en: Subtitle demuxer settings
gl: Axustes do desmultiplexador de subtítulos

en: In this section you can force the behavior of the subtitle demuxer, for example by setting the subtitles type or file name.
gl: Nesta seczón podes forza-lo comportamento do desmultiplexador de subtítulos, por exemplo poñendo o nome de ficheiro ou o tipo de subtítulos.

en: No help available
gl: Sen axuda dispoñíbel

en: There is no help available for these modules.
gl: Non se dispón de axuda pra estes módulos.

en: Quick &Open File...
gl: Abrir ficheir&o axiña...

en: &Advanced Open...
gl: &Abrir (avanzado)...

en: Open &Directory...
gl: Abrir &directorio...

en: Select one or more files to open
gl: Seleccionar un ou máis ficheiros para abrir

en: Media &Information...
gl: &Informazón dos medios...

en: &Codec Information...
gl: Informazón dos &códecs...

en: &Messages...
gl: Me&nsaxes...

en: &Extended Settings...
gl: Axustes &estendidos...

en: Go to Specific &Time...
gl: Ir á posi&zón especificada...

en: &Bookmarks...
gl: &Marcadores...

en: &VLM Configuration...
gl: Configurazón &VLM...

en: &About...
gl: &Sobre...

en: Play
gl: Reproducir

en: Delete
gl: Eliminar

en: Information...
gl: Informazón...

en: Sort
gl: Ordenar

en: Add Node
gl: Engadir grupo

en: Save...
gl: Gardar...

en: Open Folder...
gl: Abrir carta&fol...

en: Repeat all
gl: Repetir todo

en: Repeat one
gl: Repetir elemento

en: No repeat
gl: Non repetir

en: Random
gl: Aleatorio

en: Random off
gl: Aleatorio

en: Add to playlist
gl: Engadir á lista de reproduzón

en: Add to media library
gl: Engadir á biblioteca de medios

en: Add file...
gl: Engadir ficheiro...

en: Advanced open...
gl: Abrir (avanzado)...

en: Add directory...
gl: Engadir directorio...

en: Save Playlist to &File...
gl: Gardar a lista de reproduzón nun &ficheiro...

en: &Load Playlist File...
gl: Cargar ficheiro de &lista de reproduzón...

en: Search
gl: Buscar

en: Search Filter
gl: Filtro de busca

en: Additional &Sources
gl: Fonte&s adicionais

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
gl: Algunhas opzóns están dispoñíbeis aínda que agochadas. Comproba «Opzóns avanzadas» pra velas.

en: Image clone
gl: Copia de imaxe

en: Clone the image
gl: Clonar a imaxe

en: Magnification
gl: Aumento

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
gl: Ampliar unha parte do vídeo. Podes seleccionar que parte da imaxe debe ser ampliada.

en: Waves
gl: Ondas

en: "Waves" video distortion effect
gl: Efeito de distorsón de vídeo de «ondas»

en: "Water surface" video distortion effect
gl: Efeito de distorsón de vídeo de «superficie de auga»

en: Image colors inversion
gl: Inversón de cores da imaxe

en: Split the image to make an image wall
gl: Dividir a imaxe para facer un mural de imaxes

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
gl: Cria un «quebra-cabeza» co vídeo. O vídeo divídese en partes que tés que ordenar.

en: "Edge detection" video distortion effect.
    Try changing the various settings for different effects
gl: Efeito de distorsón de vídeo de «deteczón de contorno».
    Tenta mudar os axustes varios para obter efeitos diferentes.

en: "Color detection" effect. The whole image will be turned to black and white, except the parts that are of the color that you select in the settings.
gl: Efeito de «deteczón de cores». A imaxe inteira há ser convertida para negro e branco, agás as partes que están na cor seleccionada nos axustes.

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://wiki.videolan.org/Frequently_Asked_Questions">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel ( <a href="http://www.videolan.org/webirc/"><em>#videolan</em></a> on irc.freenode.net ).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
gl: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Benvido á axuda do reprodutor de medios VLC</h2><h3>Documentazón</h3><p>Podes atopar a documentazón do VLC no <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> do sitio web da VideoLAN.</p><p>Se fores novato no reprodutor de medios VLC, por favor le a <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduzón ó reprodutor de medios VLC</em></a>.</p><p>Hás atopar algunha informazón de como empregar o reprodutor no documento <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Como reproduzir ficheiros co reprodutor de medios VLC</em></a>" </p><p>Para tódalas tarefas de gardar, converter, transcodificar, codificar, multiplexar e transmitir fluxos de dados, podes atopar informazón útil na <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Documentazón de transmisóns de fluxos</a>.</p><p>Se non coñeceres ben a terminoloxía usada, por favor consulta a <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">Base de coñecemento</a>.</p><p>Para coñecer as principais teclas rápidas ou de atallo, le a páxina de <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">Teclas rápidas</a></p><h3>Axuda</h3><p>Antes de facer algunha pergunta, por favor verifica as <a href="http://wiki.videolan.org/Frequently_Asked_Questions">Perguntas frecuentes</a>.</p><p>Daquela hás poder perguntar e responder nos <a href="http://forum.videolan.org">Foros</a>, nas <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">Listas de discusón</a> ou na canle IRC ( <a href="http://www.videolan.org/webirc/"><em>#videolan</em></a> en irc.freenode.net ).</p><h3>Contribui no Proxecto</h3><p>Podes axudar o proxecto do VideoLAN dar algún do teu tempo á comunidade, para deseñar peles, para traducir a documentazón, para probar e para programar. Podes tamén doar cartos e material para nos axudar. Claro que tamén podes <b>facer propaganda</b> do reprodutor de medios VLC.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
gl: A filtraxe de audio fallou

en: The maximum number of filters (%d) was reached.
gl: Alcanzouse o número máximo de filtros (%d).

en: Disable
gl: Inhabilitar

en: Spectrometer
gl: Espectrómetro

en: Scope
gl: Osciloscopio

en: Spectrum
gl: Espectro

en: Equalizer
gl: Ecualizador

en: Audio filters
gl: Filtros de audio

en: Audio Channels
gl: Canles de audio

en: Stereo
gl: Estéreo

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Direita

en: Dolby Surround
gl: Són envolvente Dolby

en: Reverse stereo
gl: Estéreo invertido

en: key
gl: tecla

en: boolean
gl: boleán

en: integer
gl: enteiro

en: float
gl: flotante

en: string
gl: cadea

en: Media Library
gl: Biblioteca de medios

en: %s: option `%s' is ambiguous
gl: %s: a opzón `%s' é ambigua

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opzón `--%s' non permite un argumento

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opzón `%c%s' non permite un argumento

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opzón `%s' requer un argumento

en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: a opzón é ilegal -- %c

en: %s: invalid option -- %c
gl: %s: a opzón non é válida -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opzón requer un argumento -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opzón `-W %s' é ambigua

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opzón `-W %s' non permite un argumento

en: Bookmark %i
gl: Marcador %i

en: Streaming / Transcoding failed
gl: A transmisón/transcodificazón fallou

en: VLC could not open the packetizer module.
gl: O VLC non puido abrir o módulo de empaquetador.

en: VLC could not open the decoder module.
gl: O VLC non puido abrir o módulo de descodificador.

en: Track
gl: Pista

en: Program
gl: Programa

en: Stream %d
gl: Fluxo %d

en: Codec
gl: Códec

en: Language
gl: Lingua

en: Type
gl: Tipo

en: Channels
gl: Canles

en: Sample rate
gl: Frecuencia de mostraxe

en: Bits per sample
gl: Bits por mostra

en: Bitrate
gl: Taxa de bits

en: Resolution
gl: Resoluzón

en: Display resolution
gl: Resoluzón de pantalla

en: Frame rate
gl: Taxa de fotogramas

en: Subtitle
gl: Subtítulos

en: Title
gl: Título

en: Artist
gl: Artista

en: Genre
gl: Xénero

en: Copyright
gl: Dereitos de autor

en: Album
gl: Álbum

en: Track number
gl: Número da pista

en: Description
gl: Descrizón

en: Rating
gl: Puntuazón

en: Date
gl: Data

en: Setting
gl: Axuste

en: URL
gl: Enderezo

en: Now Playing
gl: Reproducir agora

en: Publisher
gl: Editor

en: Encoded by
gl: Codificado por

en: Track ID
gl: ID da pista

en: Bookmark
gl: Marcador

en: Programs
gl: Programas

en: Chapter
gl: Capítulo

en: Navigation
gl: Navegazón

en: Video Track
gl: Pista de vídeo

en: Audio Track
gl: Pista de audio

en: Subtitles Track
gl: Pista de subtítulos

en: Next title
gl: Título seguinte

en: Previous title
gl: Título anterior

en: Title %i
gl: Título %i

en: Chapter %i
gl: Capítulo %i

en: Next chapter
gl: Capítulo seguinte

en: Previous chapter
gl: Capítulo anterior

en: Media: %s
gl: Medios: %s

en: Cancel
gl: Cancelar

en: OK
gl: Aceptar

en: Add Interface
gl: Engadir interface

en: Console
gl: Consola

en: Telnet Interface
gl: Interface Télnet

en: Web Interface
gl: Interface Web

en: Debug logging
gl: Rexisto de depurazón

en: Mouse Gestures
gl: Xestos do rato

en: Auto
gl: Automático

en: American English
gl: Inglés americano

en: Arabic
gl: Árabe

en: Brazilian Portuguese
gl: Portugués brasileiro

en: British English
gl: Inglés británico

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Catalan
gl: Catalán

en: Chinese Traditional
gl: Chinés tradicional

en: Czech
gl: Checo

en: Danish
gl: Danés

en: Dutch
gl: Holandés

en: Finnish
gl: Finlandés

en: French
gl: Francés

en: Galician
gl: Galego

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: German
gl: Alemán

en: Hebrew
gl: Hebreu

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Italian
gl: Italiano

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: Malay
gl: Malaio

en: Occitan
gl: Occitano

en: Persian
gl: Persa

en: Polish
gl: Polaco

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Romanian
gl: Romanés

en: Russian
gl: Ruso

en: Simplified Chinese
gl: Chinés simplificado

en: Serbian
gl: Serbio

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Spanish
gl: Castelán

en: Swedish
gl: Sueco

en: Turkish
gl: Turco

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
gl: Estas opzóns permítenche configura-las interfaces usadas polo VLC. Podes selecciona-la interface principal, módulos de interface adicionais, e definir varias opzóns relacionadas.

en: Interface module
gl: Módulo de interface

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
gl: Esta é a interface principal usada polo VLC. O comportamento predeterminado é o de seleccionar automaticamente o millor módulo dispoñíbel.

en: Extra interface modules
gl: Módulos de interface adicionais

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a comma separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
gl: Podes selecciona-las «interfaces adicionais» usadas polo VLC. Executaranse por detrás ademais da interface predeterminada. Usa unha lista dos módulos de interface separados por vírgulas (os valores comúns son «rc» [control remoto], «http», «gestures» [xestos do rato], ...).

en: You can select control interfaces for VLC.
gl: Podes selecciona-las interfaces de control usadas polo VLC.

en: Verbosity (0,1,2)
gl: Detallado das mensaxes (0,1,2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
gl: Este é o nível de detallado das mensaxes (0=só erros e mensaxes estándar, 1=avisos, 2=depurazón de erros).

en: Be quiet
gl: Silencioso

en: Turn off all warning and information messages.
gl: Desactiva tódalas mensaxes de aviso e de informazón.

en: Default stream
gl: Fluxo predeterminado

en: This stream will always be opened at VLC startup.
gl: Este fluxo sempre se abrirá ó arrinca-lo VLC.

en: You can manually select a language for the interface. The system language is auto-detected if "auto" is specified here.
gl: Podes seleccionar manualmente unha lingua prá interface. Detectarase automaticamente a lingua do sistema se se especifica aquí «automático».

en: Color messages
gl: Mensaxes con cores

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
gl: Isto habilita a colorizazón das mensaxes enviadas á consola. O teu teminal necesita soporte de cor Linux pra que isto funcione.

en: Show advanced options
gl: Amosar as opzóns avanzadas

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
gl: Cando se habilita isto, as preferencias e/ou as interfaces hán amosar tódalas opzóns dispoñíbeis, incluíndo as que a meirande parte dos usuarios non deberían tocar nunca.

en: Show interface with mouse
gl: Amosar interface co rato

en: When this is enabled, the interface is shown when you move the mouse to the edge of the screen in fullscreen mode.
gl: Cando isto está habilitado, amósase a interface cando móve-lo rato á beira da pantalla, no modo pantalla completa.

en: Interface interaction
gl: Interaczón da interface

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
gl: Cando isto está habilitado, a interface há amosar unha caixa de diálogo cada vez que se requira unha certa entrada do usuario.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
gl: Estas opzóns permítenche modifica-lo comportamento do subsistema de audio, e engadir filtros de audio que se poden usar no posprocesamento ou pra efeitos visuais (analisador de espectro, etc.). Habilita aquí estes filtros, e configúraos na seczón de módulos «filtros de audio».

en: Audio output module
gl: Módulo de saída do audio

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
gl: Este é o método de saída do audio usado polo VLC. O comportamento predeterminado é o de seleccionar automaticamente o millor método dispoñíbel.

en: Enable audio
gl: Habilita-lo audio

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
gl: Podes inhabilita-la saída de audio completamente. O proceso de descodificado do audio non acontecerá, aforrando así algunha potencia do procesador.

en: Force mono audio
gl: Forza-lo audio en mono

en: This will force a mono audio output.
gl: Isto forzará unha saída de audio en mono.

en: Default audio volume
gl: Volume do audio predeterminado

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
gl: Aquí podes pó-lo volume predeterminado da saída de audio, nun rango de 0 ata 1024.

en: Audio output saved volume
gl: Volume gardado da saída de audio

en: This saves the audio output volume when you use the mute function. You should not change this option manually.
gl: Isto garda o volume da saída de audio cando úsa-la funzón de silencio. Non deberías mudar esta opzón manualmente.

en: Audio output volume step
gl: Pasos de volume da saída de audio

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
gl: O tamaño de pasos do volume é axustábel usando esta opzón, nun rango de 0 ata 1024.

en: Audio output frequency (Hz)
gl: Frecuencia de saída do audio (Hz)

en: You can force the audio output frequency here. Common values are -1 (default), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
gl: Aquí podes forza-la frecuencia da saída de audio. Os valores comúns son -1 (predeterminado), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025 e 8000.

en: High quality audio resampling
gl: Remostraxe do audio de alta calidade

en: This uses a high quality audio resampling algorithm. High quality audio resampling can be processor intensive so you can disable it and a cheaper resampling algorithm will be used instead.
gl: Isto usa un algoritmo de remostraxe do audio de alta calidade. Esta remostraxe pode consumir moita potencia do procesador polo que podes inhabilitala e así usará un algoritmo de remostraxe menor.

en: Audio desynchronization compensation
gl: Compensazón de desincronizazón do audio

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds.This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
gl: Isto atrasa a saída de audio. O atraso débese pór en milisegundos. Pode ser útil se notas un atraso entre o vídeo e o audio.

en: Audio output channels mode
gl: Modo de canles da saída de audio

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
gl: Isto pón o modo de canles da saída de audio que se usará de xeito predeterminado cando sexa posíbel (por exemplo se o fluxo de audio que se reproduce e o teu soporte físico o admiten).

en: Use S/PDIF when available
gl: Usa-lo S/PDIF cando esteña dispoñíbel

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
gl: O S/PDIF pódese usar de xeito predeterminado cando o teu soporte físico e o fluxo de audio que se reproduce o admiten.

en: Force detection of Dolby Surround
gl: Forza-la deteczón do són envolvente Dolby

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
gl: Usa isto cando saibas que o teu fluxo está (ou non está) codificado co són envolvente Dolby mais non sexa detectado coma tal. Mesmo se o fluxo non está realmente codificado co són envolvente Dolby, activando esta opzón podes realza-la túa experiencia, especialmente cando se combina co mesturador de canle dos auriculares.

en: On
gl: Acendido

en: Off
gl: Apagado

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
gl: Isto engade filtros de posprocesamento do audio, pra modifica-la representazón do són.

en: Audio visualizations
gl: Visualizazóns do audio

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
gl: Isto engade módulos de visualizazón (analisador de especto, etc.).

en: None
gl: Ningún

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
gl: Estas opzóns permítenche modifica-lo comportamento do subsistema de saída do vídeo. Podes por exemplo habilita-los filtros de vídeo (desentrelazamento, axustado de imaxe, etc.), habilitándoos aquí e configurándoos en «filtros de vídeo» na seczón de módulos. Tamén podes indicar moitas outras opzóns do vídeo.

en: Video output module
gl: Módulo de saída do vídeo

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
gl: Esta é a opzón do método de saída do vídeo usado polo VLC. O comportamento predeterminado é o de seleccionar automaticamente o millor método dispoñíbel.

en: Enable video
gl: Habilita-lo vídeo

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
gl: Podes inhabilitar totalmente a saída de vídeo. A descodificazón de vídeo non será necesaria, aforrando así algunha potencia do procesador.

en: Video width
gl: Largura do vídeo

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Podes forza-la largura do vídeo. De xeito predeterminado (-1) o VLC adaptarase ás caraterísticas do vídeo.

en: Video height
gl: Altura do vídeo

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Podes forza-la altura do vídeo. De xeito predeterminado (-1) o VLC adaptarase ás caraterísticas do vídeo.

en: Video X coordinate
gl: Coordenada X do vídeo

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
gl: Podes forza-la posizón da esquina direita inferior da xanela do vídeo (coordenada X).

en: Video Y coordinate
gl: Coordenada Y do vídeo

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
gl: Podes forza-la posizón da esquina direita inferior da xanela do vídeo (coordenada Y).

en: Video title
gl: Título do vídeo

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
gl: Título personalizado prá xanela de vídeo (no caso de que non se integre o vídeo na interface).

en: Video alignment
gl: Aliñamento do vídeo

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
gl: Forza a aliñazón do vídeo na xanela. De xeito predeterminado (0) centrarase (0=centro, 1=esquerda, 2=direita, 4=enriba, 8=embaixo, tamén podes usar combinazóns destes valores, coma 6=4+2 que significa enriba á direita).

en: Center
gl: Centro

en: Top
gl: Enriba

en: Bottom
gl: Embaixo

en: Top-Left
gl: Enriba á esquerda

en: Top-Right
gl: Enriba á direita

en: Bottom-Left
gl: Embaixo á esquerda

en: Bottom-Right
gl: Embaixo á direita

en: Zoom video
gl: Ampliar/reducir vídeo

en: You can zoom the video by the specified factor.
gl: Podes ampliar ou reduci-lo vídeo co valor especificado.

en: Grayscale video output
gl: Saída do vídeo en escala de grises

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
gl: Saída do vídeo en escala de grises. Como a informazón da cor do vídeo non se descodifica, isto pode aforrar algunha potencia no procesador.

en: Embed the video output in the main interface.
gl: Integra a saída de vídeo na interface principal.

en: Fullscreen video output
gl: Saída do vídeo en pantalla completa

en: Start video in fullscreen mode
gl: Iniciar o vídeo no modo pantalla completa

en: Overlay video output
gl: Transparencia da saída de vídeo

en: Always on top
gl: Sempre visíbel

en: Always place the video window on top of other windows.
gl: Situa-la xanela do vídeo sempre por riba das outras xanelas.

en: Disable screensaver
gl: Inhabilita-lo protector de pantalla

en: Disable the screensaver during video playback.
gl: Inhabilita o protector de pantalla durante a reproduzón de vídeo.

en: Window decorations
gl: Decorazóns da xanela

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
gl: O VLC pode evita-la creazón do título da xanela, fotogramas, etc... ó redor do vídeo, dando unha xanela «mínima».

en: Video filter module
gl: Módulo de filtro do vídeo

en: Video snapshot directory (or filename)
gl: Directorio (ou nome de ficheiro) da captura de pantalla do vídeo

en: Directory where the video snapshots will be stored.
gl: Directorio onde se almacenarán as capturas de pantalla do vídeo.

en: Video snapshot file prefix
gl: Prefixo do ficheiro da captura de pantalla do vídeo

en: Video snapshot format
gl: Formato das capturas de pantalla

en: Image format which will be used to store the video snapshots
gl: Formato da imaxe que se usará pra almacena-las capturas de pantalla do vídeo.

en: Display video snapshot preview
gl: Amosa-la previsualizazón da captura de pantalla do vídeo

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
gl: Amosa a previsualizazón da captura de pantalla na esquina superior esquerda da pantalla.

en: Video snapshot width
gl: Largura da captura de pantalla do vídeo

en: Video snapshot height
gl: Altura da captura de pantalla do vídeo

en: Video cropping
gl: Recorte do vídeo

en: Source aspect ratio
gl: Proporzón de aspeto da fonte

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
gl: Isto forza a proporzón de aspeto da fonte. Por exemplo, algúns DVD disque son 16:9 cando realmente son 4:3. Isto pódese usar tamén coma unha indirecta pró VLC cando unha película non tén informazón sobre a proporzón de aspeto. Os formatos aceptados son x:y (4:3, 16:9, etc.) expresando o aspeto global da imaxe, ou un valor flotante (1.25, 1.3333, etc.) expresando a equidade de píxel.

en: Custom crop ratios list
gl: Lista das proporzóns de recorte personalizadas

en: Comma seperated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
gl: Lista de proporzóns de recorte separadas por vírgulas que se engadirán na lista de proporzóns de recorte da interface.

en: Custom aspect ratios list
gl: Lista das proporzóns de aspeto personalizadas

en: Comma seperated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
gl: Lista de proporzóns de aspeto separadas por vírgulas que se engadirán na lista de proporzóns de aspeto da interface.

en: Fix HDTV height
gl: Fixa-la altura do HDTV

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
gl: Isto permite o manexo axeitado do formato de vídeo HDTV-1080 mesmo se un codificador crebado pón a altura incorretamente a 1088 liñas. Inhabilita esta opzón só se o teu vídeo tén un formato non-estándar que require as 1088 liñas.

en: Monitor pixel aspect ratio
gl: Supervisar proporzón de aspeto de píxel

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
gl: Isto forza a proporzón de aspeto do monitor. A meirande parte dos monitores teñen píxeis cadrados (1:1). Se tés un unha pantalla de 16:9, pode que o teñas que mudar a 4:3 pra mante-las proporzóns.

en: Skip frames
gl: Saltar fotogramas

en: Drop late frames
gl: Deixar fotogramas serodios

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
gl: Isto abandona os fotogramas que chegan tarde (chegan á saída de vídeo despois da súa data prevista de visualizazón).

en: Quiet synchro
gl: Sincronizazón silenciosa

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
gl: Isto evita inunda-lo rexisto de mensaxes con informazón de depurazón do mecanismo de sincronizazón da saída de vídeo.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
gl: Estas opzóns permítenche modifica-lo comportamento do subsistema de entrada, tales coma o dispositivo de DVD ou de VCD, os axustes da interface de rede ou a canle de subtítulos.

en: Clock reference average counter
gl: Contador medio da referencia do reloxo

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
gl: Ó usa-la entrada PVR (ou unha fonte moi irregular), deberías pór isto a 10000.

en: Clock synchronisation
gl: Sincronizazón do reloxo

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
gl: É posíbel inhabilita-la sincronizazón do reloxo de entrada prás fontes a tempo real. Usa isto se tés unha reproduzón con saltos dos fluxos de rede.

en: Network synchronisation
gl: Sincronizazón de rede

en: Default
gl: Predeterminado

en: Enable
gl: Habilitar

en: UDP port
gl: Porto UDP

en: This is the default port used for UDP streams. Default is 1234.
gl: Este é o porto predeterminado usado polo fluxo UDP. O valor predeterminado é 1234.

en: MTU of the network interface
gl: A MTU (Unidade Máxima de Transferencia) da interface de rede

en: Hop limit (TTL)
gl: Límite de salto (TTL)

en: IPv4 multicast output interface address
gl: Enderezo da interface de saída multiemisón IPv4

en: IPv4 adress for the default multicast interface. This overrides the routing table.
gl: Enderezo da interface de multiemisón IPv4 predeterminada. Isto anula a táboa de encamiñamento.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
gl: Escolle o programa a seleccionar dando o ID de servizo. Usa esta opzón só se queres ler un fluxo multiprograma (coma por exemplo fluxos DVB).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
gl: Escolle os programas a seleccionar dando unha lista de identificadores de servizo (SID) separados por vírgulas. Usa esta opzón só se desexas ler un fluxo multiprograma (coma por exemplo fluxos DVB).

en: Audio track
gl: Pista de audio

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
gl: Número de fluxo da pista de audio a usar (de 0 a n).

en: Subtitles track
gl: Pista de subtítulos

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
gl: Número de fluxo da pista de subtítulos a usar (de 0 a n).

en: Audio language
gl: Lingua do audio

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code).
gl: Lingua da pista de audio que queres usar (separados por vírgulas, dous ou tres códigos alfabéticos de países).

en: Subtitle language
gl: Lingua dos subtítulos

en: Audio track ID
gl: ID da pista de audio

en: Stream ID of the audio track to use.
gl: ID de fluxo da pista de audio a usar.

en: Subtitles track ID
gl: ID da pista de subtítulos

en: Stream ID of the subtitle track to use.
gl: ID de fluxo da pista de subtítulos a usar.

en: Input repetitions
gl: Repetizóns de entrada

en: Number of time the same input will be repeated
gl: Número do tempo que a mesma entrada será repetida

en: Start time
gl: Tempo de comezo

en: The stream will start at this position (in seconds).
gl: O fluxo comezará nesta posizón (en segundos).

en: Stop time
gl: Tempo de parada

en: The stream will stop at this position (in seconds).
gl: O fluxo parará nesta posizón (en segundos).

en: Input list
gl: Lista de entrada

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
gl: Podes dar unha lista de entradas separadas por vírgulas que se encadearán despois da normal.

en: Input slave (experimental)
gl: Escravo de entrada (experimental)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
gl: Isto permíteche reproducir dende varias entradas ó mesmo tempo. Esta caraterística é experimental, e non admite tódolos formatos. Usa un «#» pra separa-la lista de entradas.

en: Bookmarks list for a stream
gl: Lista de marcadores pra un fluxo

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
gl: Podes dar manualmente unha lista de marcadores pra un fluxo na forma «{name=nome-do-marcador,time=tempo-de-deslocamento-opcional,bytes=byte-de-deslocamento-opcional},{...}».

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures filters (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subpictures filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
gl: Estas opzóns permítenche modifica-lo comportamento do subsistema de subimaxes. Podes, por exemplo, habilitar filtros de subimaxes (logotipo, etc.). Habilítaos aquí e configúraos na seczón de módulos «filtros de subimaxes». Tamén podes pór outras opzóns de subimaxes.

en: Force subtitle position
gl: Forzar posizón de subtítulos

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
gl: Podes usar esta opzón pra situa-los subtítulos baixo a película, no canto de estar encol da película. Proba varias posizóns.

en: Enable sub-pictures
gl: Habilitar subimaxes

en: You can completely disable the sub-picture processing.
gl: Podes inhabilita-lo posprocesamento de subimaxe completamente.

en: On Screen Display
gl: Amosar na pantalla (OSD)

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
gl: O VLC pode amosar mensaxes no vídeo. Isto chámase OSD (On Screen Display - Amosar Na Pantalla).

en: Text rendering module
gl: Módulo de representazón do texto

en: Subpictures filter module
gl: Módulo de filtro das subimaxes

en: Autodetect subtitle files
gl: Autodetectar ficheiro de subtítulos

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
gl: Detecta automaticamente un ficheiro de subtítulos, se non se especifica ningún nome de ficheiro de subtítulos (dacordo co nome de ficheiro da película).

en: Subtitle autodetection fuzziness
gl: Exatitude na autodeteczón dos subtítulos

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
gl: Isto fixa o exatos que serán os nomes do ficheiro de subtítulos e a película entre si. As opzóns son:
    0 = non detectar subtítulos
    1 = calquera ficheiro de subtítulos
    2 = calquera ficheiro de subtítulos co nome da película
    3 = ficheiro de subtítulos igual ó nome da película con caráteres adicionais
    4 = ficheiro de subtítulos exatamente igual ó nome da película

en: Subtitle autodetection paths
gl: Localizazóns de autodeteczón dos subtítulos

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
gl: Búscase tamén un ficheiro de subtítulos nestas localizazóns, se non se atopou o teu ficheiro de subtítulos no directorio actual.

en: Use subtitle file
gl: Usar ficheiro de subtítulos

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
gl: Carga este ficheiro de subtítulos. Úsase cando non se detecta automaticamente o teu ficheiro de subtítulos.

en: DVD device
gl: Dispositivo de DVD

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (eg. D:)
gl: Este é o dispositivo (ou ficheiro) DVD predeterminado a usar. Non esquéza-los dous puntos trala letra do dispositivo (por exemplo D:).

en: This is the default DVD device to use.
gl: Este é o dispositivo DVD predeterminado a usar.

en: VCD device
gl: Dispositivo de VCD

en: This is the default VCD device to use. If you don't specify anything, we'll scan for a suitable CD-ROM device.
gl: Este é o dispositivo VCD predeterminado a usar. Se non especificas nada, buscaremos un dispositivo CD-ROM axeitado.

en: This is the default VCD device to use.
gl: Este é o dispositivo VCD predeterminado a usar.

en: Audio CD device
gl: Dispositivo de CD de audio

en: This is the default Audio CD device to use. If you don't specify anything, we'll scan for a suitable CD-ROM device.
gl: Este é o dispositivo CD de audio predeterminado a usar. Se non especificas nada, buscaremos un dispositivo CD-ROM axeitado.

en: This is the default Audio CD device to use.
gl: Este é o dispositivo CD de audio predeterminado a usar.

en: Force IPv6
gl: Forzar IPv6

en: IPv6 will be used by default for all connections.
gl: O IPv6 usarase de xeito predeterminado pra tódalas conexóns.

en: Force IPv4
gl: Forzar IPv4

en: IPv4 will be used by default for all connections.
gl: O IPv4 usarase de xeito predeterminado pra tódalas conexóns.

en: TCP connection timeout
gl: Tempo de vencemento TCP

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
gl: Tempo de vencemento predeterminado das conexóns TCP (en milisegundos).

en: SOCKS server
gl: Servidor SOCKS

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
gl: Servidor intermedio SOCKS a usar. Debe ser da forma enderezo:porto. Usarase pra tódalas conexóns TCP.

en: SOCKS user name
gl: Nome de usuario SOCKS

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
gl: Nome de usuario que se usará prá conexón ó servidor intermedio SOCKS.

en: SOCKS password
gl: Contrasinal SOCKS

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
gl: Contrasinal que se usará prá conexón ó servidor intermedio SOCKS.

en: Title metadata
gl: Metadatos do título

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
gl: Permíteche especificar uns metadatos do «título» pra unha entrada.

en: Author metadata
gl: Metadatos do autor

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
gl: Permíteche especificar uns metadatos do «autor» pra unha entrada.

en: Artist metadata
gl: Metadatos do artista

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
gl: Permíteche especificar uns metadatos do «artista» pra unha entrada.

en: Genre metadata
gl: Metadatos do xénero

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
gl: Permíteche especificar uns metadatos do «xénero» pra unha entrada.

en: Copyright metadata
gl: Metadatos dos dereitos de autor

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
gl: Permíteche especificar uns metadatos dos «dereitos de autor» pra unha entrada.

en: Description metadata
gl: Metadatos da descrizón

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
gl: Permíteche especificar uns metadatos da «descrizón» pra unha entrada.

en: Date metadata
gl: Metadatos da data

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
gl: Permíteche especificar uns metadatos da «data» pra unha entrada.

en: URL metadata
gl: Metadatos do enderezo

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
gl: Permíteche especificar uns metadatos do «enderezo» pra unha entrada.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
gl: Esta opzón pódese usar pra altera-lo xeito de selecciona-los códecs (métodos de descompresón) que usa o VLC. Só os usuarios avanzados deberían alterar esta opzón xa que pode creba-la reproduzón de tódolos fluxos.

en: Preferred decoders list
gl: Lista dos descodificadores preferidos

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
gl: Lista dos códecs que o VLC usará con prioridade. Por exemplo, «dummy,a52» tentará usa-los códecs dummy e a52 antes de tentalo cos outros. Só os usuarios avanzados deberían alterar esta opzón xa que poden creba-la reproduzón de tódolos fluxos.

en: Preferred encoders list
gl: Lista dos codificadores preferidos

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
gl: Isto permíteche seleccionar unha lista de codificadores que o VLC usará con prioridade.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
gl: Estas opzóns permítenche configura-las opzóns globais predeterminadas pró subsistema da saída de fluxo.

en: Default stream output chain
gl: Cadea da saída de fluxo predeterminada

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains.Warning: this chain will be enabled for all streams.
gl: Aquí podes introducir unha cadea predeterminada da saída de fluxo. Mira a documentazón pra aprender como construír tales cadeas. Aviso: esta cadea habilitarase pra tódolos fluxos.

en: Enable streaming of all ES
gl: Habilita-la transmisón de tódolos fluxos elementais

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
gl: Transmite tódolos fluxos elementais (vídeo, audio e subtítulos).

en: Display while streaming
gl: Amosar mentres se transmite

en: Play locally the stream while streaming it.
gl: Reproduce localmente o fluxo mentres se transmite.

en: Enable video stream output
gl: Habilita-la saída do fluxo de vídeo

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
gl: Escolle se se debería redirixi-lo fluxo de vídeo á instalazón da saída de fluxo cando esta última está habilitada.

en: Enable audio stream output
gl: Habilita-la saída do fluxo de audio

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
gl: Escolle se se debería redirixi-lo fluxo de audio á instalazón da saída de fluxo cando esta última está habilitada.

en: Enable SPU stream output
gl: Habilita-la saída de fluxo SPU

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
gl: Escolle se se debería redirixi-los fluxos SPU á instalazón da saída de fluxo cando esta última está habilitada.

en: Keep stream output open
gl: Manter aberta a saída de fluxo

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
gl: Isto permíteche manter unha única instancia da saída de fluxo a través de múltiplos elementos das listas de reproduzón (automaticamente insire a saída de fluxo obtida se non se especifica)

en: Preferred packetizer list
gl: Lista de empaquetador preferida

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
gl: Isto permíteche selecciona-la orde na que o VLC escollerá os seus empaquetadores.

en: Mux module
gl: Módulo de multiplexador

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
gl: Esta é unha entrada de herdanza pra che permitir configurar módulos de multiplexadores.

en: Access output module
gl: Módulo da saída de aceso

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
gl: Esta é unha entrada de herdanza que che permite configurar módulos da saída de aceso

en: Control SAP flow
gl: Regular fluxo SAP

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
gl: Regula o fluxo no enderezo de multiemisón SAP. Isto é necesario se desexas facer anuncios no MBone.

en: SAP announcement interval
gl: Intervalo de anuncio SAP

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
gl: Cando a regulazón de fluxo SAP está inhabilitada, isto permíteche pó-lo intervalo fixo entre anuncios SAP.

en: These options allow you to enable special CPU optimizations. You should always leave all these enabled.
gl: Estas opzóns permítenche habilita-las optimizazóns especiais do procesador. Deberíalos deixar todos habilitados.

en: Enable FPU support
gl: Habilita-lo soporte FPU

en: If your processor has a floating point calculation unit, VLC can take advantage of it.
gl: Se o teu procesador tén unha unidade de cálculo de punto flotante, o VLC pódea aproveitar.

en: Enable CPU MMX support
gl: Habilita-lo soporte MMX do procesador

en: If your processor supports the MMX instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o teu procesador admite o conxunto de instruzóns MMX, o VLC pódeo aproveitar.

en: Enable CPU 3D Now! support
gl: Habilita-lo soporte 3D Now! do procesador

en: If your processor supports the 3D Now! instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o teu procesador admite o conxunto de instruzóns 3D Now!, o VLC pódeo aproveitar.

en: Enable CPU MMX EXT support
gl: Habilita-lo soporte MMX EXT do procesador

en: If your processor supports the MMX EXT instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o teu procesador admite o conxunto de instruzóns MMX EXT, o VLC pódeo aproveitar.

en: Enable CPU SSE support
gl: Habilita-lo soporte SSE do procesador

en: If your processor supports the SSE instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o teu procesador admite o conxunto de instruzóns SSE, o VLC pódeo aproveitar.

en: Enable CPU SSE2 support
gl: Habilita-lo soporte SSE2 do procesador

en: If your processor supports the SSE2 instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o teu procesador admite o conxunto de instruzóns SSE2, o VLC pódeo aproveitar.

en: Enable CPU AltiVec support
gl: Habilita-lo soporte AltiVec do procesador

en: If your processor supports the AltiVec instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o teu procesador admite o conxunto de instruzóns AltiVec, o VLC pódeo aproveitar.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
gl: Estas opzóns permítenche seleccionar módulos predeterminados. Déixaas así a non ser que realmente sáiba-lo que estás a facer...

en: Memory copy module
gl: Módulo da copia de memoria

en: You can select which memory copy module you want to use. By default VLC will select the fastest one supported by your hardware.
gl: Podes seleccionar que módulo da copia de memoria queres usar. De xeito predeterminado, o VLC seleccionará o máis rápido admitido polo teu soporte físico.

en: Access module
gl: Módulos de aceso

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
gl: Isto permíteche forzar un módulo de aceso. Pódelo usar se non se detecta automaticamente o aceso correto. Non deberías pór isto coma unha opzón global a non ser que sáiba-lo que estás a facer.

en: Access filter module
gl: Módulo do filtro de aceso

en: Demux module
gl: Módulo de desmultiplexador

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
gl: Os desmultiplexadores úsanse pra separa-los fluxos «elementais» (coma fluxos de audio e vídeo). Pódelo usar se non se detecta automaticamente o desmultiplexador correto. Non deberías pór isto coma unha opzón global a non ser que sáiba-lo que estás a facer.

en: Allow real-time priority
gl: Permitir prioridade a tempo real

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
gl: Executa-lo VLC en prioridade a tempo real permitirá unha planificazón moito máis precisa e un millor rendemento, especialmente ó transmitir contido. Nembargante pode bloquear toda a túa máquina, ou facela moi, moi lenta. Só deberías activar isto se sabes que estás a facer.

en: Adjust VLC priority
gl: Axustar prioridade do VLC

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
gl: Esta opzón engade un desprazamento (positivo ou negativo) ás prioridades predeterminadas do VLC. Pódelo usar pra afina-la prioridade do VLC perante outros programas, ou perante outras instancias do VLC.

en: Minimize number of threads
gl: Minimiza-lo número de fíos

en: This option minimizes the number of threads needed to run VLC.
gl: Esta opzón minimiza o número de fíos precisados pra executa-lo VLC.

en: Modules search path
gl: Ruta de procura de módulos

en: VLM configuration file
gl: Ficheiro de configurazón VLM

en: Use a plugins cache
gl: Usar unha memoria de reserva prás extensóns

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
gl: Usa unha memoria de reserva prás extensóns que millorará moito o tempo de arrinque do VLC.

en: Collect statistics
gl: Recadar estatísticas

en: Collect miscellaneous statistics.
gl: Recada outras estatísticas.

en: Run as daemon process
gl: Executar coma proceso «daemon»

en: Runs VLC as a background daemon process.
gl: Executa o VLC coma un proceso «daemon» (tamén coñecido coma proceso «demo») en segundo plano.

en: Log to file
gl: Rexistar nun ficheiro

en: Log all VLC messages to a text file.
gl: Rexista tódalas mensaxes do VLC nun ficheiro de texto.

en: Log to syslog
gl: Rexistar baixo o syslog

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
gl: Rexista tódalas mensaxes do VLC baixo o syslog (envío de mensaxes de rexisto nunha rede) nos sistemas UNIX.

en: Allow only one running instance
gl: Permitir un só VLC executándose

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you double-click on a file in the explorer. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
gl: Permitir executar unha soa instancia do VLC pode ser útil ás veces, por exemplo se asociáche-lo VLC con varios tipos de medios e non queres que unha nova instancia se abra cada vez que premes dúas veces nun ficheiro no explorador. Esta opzón permíteche reproduci-lo ficheiro coa instancia do VLC xa executada ou pólo na fila.

en: One instance when started from file
gl: Unha soa instancia cando se comeza dende un ficheiro

en: Allow only one running instance when started from file.
gl: Permite executar unha soa instancia cando se comeza dende un ficheiro.

en: Increase the priority of the process
gl: Aumenta-la prioridade do proceso

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
gl: Aumenta-la prioridade do proceso millorará probabelmente a túa experiencia de reproduzón xa que lle permite ó VLC non ser amolado por outras aplicazóns que doutro xeito obterían demasiado tempo do procesador. Nembargante é aconsellábel que en certas circunstancias (erros) o VLC podería obter todo o tempo e rendemento do procesador facendo que o sistema enteiro non respostase e houbese que rearrinca-la túa máquina.

en: Enqueue items to playlist when in one instance mode
gl: Pó-los elementos na fila da lista de reproduzón cando esteña en modo dunha instancia.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
gl: Ó usa-la opzón dunha soa instancia, os elementos póñense na fila da lista de reproduzón e mantense reproducindo o elemento actual.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
gl: Estas opzóns definen o comportamento da lista de reproduzón. Algunhas delas pódense anular na caixa de diálogo da lista de reproduzón.

en: Automatically preparse files
gl: Preanalisa-los ficheiros automaticamente

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
gl: Preanalisa automaticamente os ficheiros engadidos á lista de reproduzón (pra recuperar algúns metadatos).

en: Album art policy
gl: Política de capa de álbum

en: Choose how album art will be downloaded.
gl: Escolle como ván ser descargadas as capas dos álbuns.

en: Services discovery modules
gl: Módulos de servizos Discovery

en: Specifies the services discovery modules to load, separated by semi-colons. Typical values are sap, hal, ...
gl: Especifica os módulos de servizos Discovery a cargar, separados por puntos e vírgulas. Os valores típicos son sap, hal, ...

en: Play files randomly forever
gl: Reproduci-los ficheiros ó chou eternamente

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
gl: O VLC reproducirá ó chou os ficheiros da lista de reproduzón ata ser interrompido.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
gl: O VLC manterase reproducindo a lista de reproduzón indefinidamente.

en: Repeat current item
gl: Repetir elemento actual

en: VLC will keep playing the current playlist item.
gl: O VLC manterase reproducindo o elemento actual da lista de reproduzón indefinidamente.

en: Play and stop
gl: Reproducir e deter

en: Stop the playlist after each played playlist item.
gl: Detén a lista de reproduzón despois de cada elemento reproducido.

en: Use media library
gl: Usa-la biblioteca de medios

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
gl: Estes axustes son as teclas asociadas globais do VLC, coñecidas coma «teclas rápidas».

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
gl: Selecciona-las teclas rápidas que usarás pra troca-lo estado de pantalla completa.

en: Leave fullscreen
gl: Saír do modo Pantalla completa

en: Select the hotkey to use to leave fullscreen state.
gl: Podes seleccionar as teclas rápidas que hás usar pra deixa-lo estado de pantalla completa.

en: Play/Pause
gl: Reproducir/Pausar

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
gl: Selecciona-las teclas rápidas que usarás pra reproducir/pausar.

en: Pause only
gl: Pausar só

en: Select the hotkey to use to pause.
gl: Selecciona-las teclas rápidas que usarás pra pausar.

en: Play only
gl: Reproducir só

en: Select the hotkey to use to play.
gl: Selecciona-las teclas rápidas que usarás pra reproducir.

en: Faster
gl: Máis rápido

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
gl: Selecciona-las teclas rápidas que usarás pra un avanzo da reproduzón máis rápido.

en: Slower
gl: Máis lento

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
gl: Selecciona-las teclas rápidas que usarás pra un movemento da reproduzón máis lento.

en: Next
gl: Seguinte

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
gl: Selecciona-las teclas rápidas que usarás pra ir ó elemento seguinte da lista de reproduzón.

en: Previous
gl: Anterior

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
gl: Selecciona-las teclas rápidas que usarás pra ir ó elemento anterior da lista de reproduzón.

en: Stop
gl: Deter

en: Select the hotkey to stop playback.
gl: Podes selecciona-las teclas rápidas pra dete-la reproduzón.

en: Position
gl: Posizón

en: Select the hotkey to display the position.
gl: Selecciona a tecla rápida pra amosa-la posizón.

en: Very short backwards jump
gl: Salto moi curto cara a tras

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
gl: Podes selecciona-las teclas rápidas que usarás pra facer un salto moi curto cara a tras.

en: Short backwards jump
gl: Salto curto cara a tras

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
gl: Podes selecciona-las teclas rápidas que usarás pra facer un salto curto cara a tras.

en: Medium backwards jump
gl: Salto medio cara a tras

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
gl: Podes selecciona-las teclas rápidas que usarás pra facer un salto medio cara a tras.

en: Long backwards jump
gl: Salto longo cara a tras

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
gl: Podes selecciona-las teclas rápidas que usarás pra facer un salto longo cara a tras.

en: Very short forward jump
gl: Salto moi curto cara a diante

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
gl: Podes selecciona-las teclas rápidas que usarás pra facer un salto moi curto cara a diante.

en: Short forward jump
gl: Salto curto cara a diante

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
gl: Podes selecciona-las teclas rápidas que usarás pra facer un salto curto cara a diante.

en: Medium forward jump
gl: Salto medio cara a diante

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
gl: Podes selecciona-las teclas rápidas que usarás pra facer un salto medio cara a diante.

en: Long forward jump
gl: Salto longo cara a diante

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
gl: Podes selecciona-las teclas rápidas que usarás pra facer un salto longo cara a diante.

en: Very short jump length
gl: Lonxitude do salto moi curto

en: Very short jump length, in seconds.
gl: Lonxitude do salto moi curto, en segundos.

en: Short jump length
gl: Lonxitude do salto curto

en: Short jump length, in seconds.
gl: Lonxitude do salto curto, en segundos.

en: Medium jump length
gl: Lonxitude do salto medio

en: Medium jump length, in seconds.
gl: Lonxitude do salto medio, en segundos.

en: Long jump length
gl: Lonxitude do salto longo

en: Long jump length, in seconds.
gl: Lonxitude do salto longo, en segundos.

en: Quit
gl: Saír

en: Select the hotkey to quit the application.
gl: Permíteche selecciona-las teclas rápidas que usarás pra saír da aplicazón.

en: Navigate up
gl: Navegar cara a riba

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
gl: Permíteche selecciona-las teclas pra move-lo selector cara a riba nos menús dos DVD.

en: Navigate down
gl: Navegar cara a baixo

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
gl: Permíteche selecciona-las teclas pra move-lo selector cara a baixo nos menús dos DVD.

en: Navigate left
gl: Navegar cara á esquerda

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
gl: Permíteche selecciona-las teclas pra move-lo selector cara á esquerda nos menús dos DVD.

en: Navigate right
gl: Navegar cara á direita

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
gl: Permíteche selecciona-las teclas pra move-lo selector cara á direita nos menús dos DVD.

en: Activate
gl: Activar

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
gl: Permíteche selecciona-las teclas pra activa-lo elemento seleccionado nos menús dos DVD.

en: Go to the DVD menu
gl: Ir ó menú do DVD

en: Select the key to take you to the DVD menu
gl: Permíteche selecciona-las teclas pra ir ó menú do DVD.

en: Select previous DVD title
gl: Selecciona-lo anterior título do DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
gl: Permíteche selecciona-las teclas pra escolle-lo título anterior do DVD.

en: Select next DVD title
gl: Selecciona-lo seguinte título do DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
gl: Permíteche selecciona-las teclas pra escolle-lo título seguinte do DVD.

en: Select prev DVD chapter
gl: Selecciona-lo anterior capítulo do DVD

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
gl: Permíteche selecciona-las teclas pra escolle-lo capítulo anterior do DVD.

en: Select next DVD chapter
gl: Selecciona-lo seguinte capítulo do DVD

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
gl: Permíteche selecciona-las teclas pra escolle-lo capítulo seguinte do DVD.

en: Volume up
gl: Subir volume

en: Select the key to increase audio volume.
gl: Seleccionar unha tecla pra incrementa-lo volume de audio.

en: Volume down
gl: Baixar volume

en: Select the key to decrease audio volume.
gl: Seleccionar unha tecla pra decrementa-lo volume de audio.

en: Mute
gl: En silencio

en: Select the key to mute audio.
gl: Podes selecciona-las teclas rápidas que usarás pra pó-lo audio en silencio.

en: Subtitle delay up
gl: Máis atraso dos subtítulos

en: Select the key to increase the subtitle delay.
gl: Selecciona-la tecla pra incrementa-lo atraso dos subtítulos.

en: Subtitle delay down
gl: Menos atraso dos subtítulos

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
gl: Selecciona-la tecla pra decrementa-lo atraso dos subtítulos.

en: Audio delay up
gl: Máis atraso do audio

en: Select the key to increase the audio delay.
gl: Selecciona-la tecla pra incrementa-lo atraso do audio.

en: Audio delay down
gl: Menos atraso do audio

en: Select the key to decrease the audio delay.
gl: Selecciona-la tecla pra decrementa-lo atraso do audio.

en: 1:4 Quarter
gl: 1:4 Cuarto

en: 1:2 Half
gl: 1:2 Medio

en: 1:1 Original
gl: 1:1 Orixinal

en: 2:1 Double
gl: 2:1 Dobre

en: Play playlist bookmark 1
gl: Reproducir o marcador 1 da lista de reproduzón

en: Play playlist bookmark 2
gl: Reproducir o marcador 2 da lista de reproduzón

en: Play playlist bookmark 3
gl: Reproducir o marcador 3 da lista de reproduzón

en: Play playlist bookmark 4
gl: Reproducir o marcador 4 da lista de reproduzón

en: Play playlist bookmark 5
gl: Reproducir o marcador 5 da lista de reproduzón

en: Play playlist bookmark 6
gl: Reproducir o marcador 6 da lista de reproduzón

en: Play playlist bookmark 7
gl: Reproducir o marcador 7 da lista de reproduzón

en: Play playlist bookmark 8
gl: Reproducir o marcador 8 da lista de reproduzón

en: Play playlist bookmark 9
gl: Reproducir o marcador 9 da lista de reproduzón

en: Play playlist bookmark 10
gl: Reproducir o marcador 10 da lista de reproduzón

en: Select the key to play this bookmark.
gl: Selecciona-las teclas pra reproducir este marcador.

en: Set playlist bookmark 1
gl: Pó-lo marcador 1 na lista de reproduzón

en: Set playlist bookmark 2
gl: Pó-lo marcador 2 na lista de reproduzón

en: Set playlist bookmark 3
gl: Pó-lo marcador 3 na lista de reproduzón

en: Set playlist bookmark 4
gl: Pó-lo marcador 4 na lista de reproduzón

en: Set playlist bookmark 5
gl: Pó-lo marcador 5 na lista de reproduzón

en: Set playlist bookmark 6
gl: Pó-lo marcador 6 na lista de reproduzón

en: Set playlist bookmark 7
gl: Pó-lo marcador 7 na lista de reproduzón

en: Set playlist bookmark 8
gl: Pó-lo marcador 8 na lista de reproduzón

en: Set playlist bookmark 9
gl: Pó-lo marcador 9 na lista de reproduzón

en: Set playlist bookmark 10
gl: Pó-lo marcador 10 na lista de reproduzón

en: Select the key to set this playlist bookmark.
gl: Selecciona-las teclas pra pór este marcador na lista de reproduzón.

en: Playlist bookmark 1
gl: Marcador 1 da lista de reproduzón

en: Playlist bookmark 2
gl: Marcador 2 da lista de reproduzón

en: Playlist bookmark 3
gl: Marcador 3 da lista de reproduzón

en: Playlist bookmark 4
gl: Marcador 4 da lista de reproduzón

en: Playlist bookmark 5
gl: Marcador 5 da lista de reproduzón

en: Playlist bookmark 6
gl: Marcador 6 da lista de reproduzón

en: Playlist bookmark 7
gl: Marcador 7 da lista de reproduzón

en: Playlist bookmark 8
gl: Marcador 8 da lista de reproduzón

en: Playlist bookmark 9
gl: Marcador 9 da lista de reproduzón

en: Playlist bookmark 10
gl: Marcador 10 da lista de reproduzón

en: This allows you to define playlist bookmarks.
gl: Permíteche defini-los marcadores da lista de reproduzón.

en: Go back in browsing history
gl: Recuar no historial de explorazón

en: Select the key to go back (to the previous media item) in the browsing history.
gl: Selecciona-las teclas pra recuar (ó anterior elemento de medios) no historial de explorazón.

en: Go forward in browsing history
gl: Avanzar no historial de explorazón

en: Select the key to go forward (to the next media item) in the browsing history.
gl: Selecciona-las teclas pra avanzar (ó seguinte elemento de medios) no historial de explorazón.

en: Cycle audio track
gl: Repetir pista de audio

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
gl: Ciclo a través das pistas de audio dispoñíbeis (linguas).

en: Cycle subtitle track
gl: Repetir pista de subtítulos

en: Cycle through the available subtitle tracks.
gl: Ciclo a través das pistas de subtítulos dispoñíbeis.

en: Cycle source aspect ratio
gl: Repetir proporzón de aspeto da fonte

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
gl: Ciclo a través dunha listaxe predefinida de proporzóns de aspeto da fonte.

en: Cycle video crop
gl: Repetir recorte do vídeo

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
gl: Ciclo a través dunha listaxe predefinida de formatos de recorte.

en: Cycle deinterlace modes
gl: Repetir modos de desentrelazamento

en: Cycle through deinterlace modes.
gl: Ciclo a través dos modos de desentrelazamento.

en: Show interface
gl: Amosar a interface

en: Raise the interface above all other windows.
gl: Sube a interface por riba de tódalas outras xanelas.

en: Hide interface
gl: Agochar a interface

en: Lower the interface below all other windows.
gl: Baixa a interface por baixo de tódalas outras xanelas.

en: Take video snapshot
gl: Facer captura de pantalla

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
gl: Toma unha captura de pantalla do vídeo e escríbea no disco.

en: Record
gl: Gravar

en: Record access filter start/stop.
gl: Comeza ou detén o filtro de aceso da gravazón.

en: Dump
gl: Envorcar

en: Zoom
gl: Ampliar/reducir

en: Un-Zoom
gl: Desfacer ampliar/reducir

en: Crop one pixel from the top of the video
gl: Recortar un píxel por riba do vídeo

en: Uncrop one pixel from the top of the video
gl: Desfacer recortar un píxel por riba do vídeo

en: Crop one pixel from the left of the video
gl: Recortar un píxel pola esquerda do vídeo

en: Uncrop one pixel from the left of the video
gl: Desfacer recortar un píxel pola esquerda do vídeo

en: Crop one pixel from the bottom of the video
gl: Recortar un píxel por embaixo do vídeo

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
gl: Desfacer recortar un píxel por embaixo do vídeo

en: Crop one pixel from the right of the video
gl: Recortar un píxel pola direita do vídeo

en: Uncrop one pixel from the right of the video
gl: Desfacer recortar un píxel pola direita do vídeo

en: Toggle wallpaper mode in video output
gl: Troca-lo modo de fondo de escritorio na saída de vídeo

en: Snapshot
gl: Captura de pantalla

en: Window properties
gl: Caraterísticas da xanela

en: Subpictures
gl: Subimaxes

en: Subtitles
gl: Subtítulos

en: Track settings
gl: Axustes de pista

en: Playback control
gl: Control da reproduzón

en: Default devices
gl: Dispositivos predeterminados

en: Network settings
gl: Axustes da rede

en: Socks proxy
gl: Servidor intermedio SOCKS

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Decoders
gl: Descodificadores

en: Input
gl: Entrada

en: VLM
gl: VLM (VideoLAN Media Manager - Xestor de medios do VideoLAN)

en: Special modules
gl: Módulos especiais

en: Plugins
gl: Extensóns

en: Performance options
gl: Opzóns de funcionamento

en: Hot keys
gl: Teclas rápidas

en: Jump sizes
gl: Tamaño dos saltos

en: ask for extra verbosity when displaying help
gl: Pide máis detalles adicionais ó amosa-la axuda

en: print a list of available modules
gl: Imprime unha lista dos módulos dispoñíbeis

en: save the current command line options in the config
gl: Garda as opzóns actuais da liña de instruzóns na configurazón

en: reset the current config to the default values
gl: Reaxusta a configurazón actual ós valores predeterminados

en: use alternate config file
gl: Usa un ficheiro de configurazón alternativo

en: resets the current plugins cache
gl: Reaxusta a memoria de reserva das extensóns actuais

en: print version information
gl: Imprime informazón da versón

en: main program
gl: programa principal

en: C
gl: gl

en:  (default enabled)
gl: (habilitado de xeito predeterminado)

en:  (default disabled)
gl: (inhabilitado de xeito predeterminado)

en: VLC version %s
gl: Versón do VLC %s

en: Compiled by %s@%s.%s
gl: Compilado por: %s@%s.%s

en: Compiler: %s
gl: Compilador: %s

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
gl: 
    Contido envorcado pró ficheiro «vlc-help.txt».

en: 
    Press the RETURN key to continue...
gl: 
    Preme a tecla RETORNO pra continuar...

en: File corrupted
gl: Ficheiro danado

en: Undefined
gl: Indefinido

en: Abkhazian
gl: Abkhaziano

en: Afrikaans
gl: Africaans

en: Albanian
gl: Albanés

en: Amharic
gl: Amhárico

en: Armenian
gl: Armenio

en: Assamese
gl: Asamés

en: Avestan
gl: Avestán

en: Aymara
gl: Aimará

en: Azerbaijani
gl: Acerbaixán

en: Basque
gl: Basco

en: Belarusian
gl: Bielorruso

en: Bengali
gl: Bengalí

en: Bihari
gl: Biharí

en: Bosnian
gl: Bosnio

en: Breton
gl: Bretón

en: Burmese
gl: Birmano

en: Chechen
gl: Checheno

en: Chinese
gl: Chinés

en: Church Slavic
gl: Eslavo Eclesiástico

en: Cornish
gl: Cornuallés

en: Corsican
gl: Corso

en: English
gl: Inglés

en: Estonian
gl: Estonio

en: Faroese
gl: Feroés

en: Fijian
gl: Fijián

en: Frisian
gl: Frisón

en: Gaelic (Scots)
gl: Gaélico (Escocés)

en: Irish
gl: Irlandés

en: Gallegan
gl: Galego

en: Manx
gl: Manés

en: Greek, Modern ()
gl: Grego (Moderno)

en: Guarani
gl: Guaraní

en: Gujarati
gl: Guiaratí

en: Hindi
gl: Hindú

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Inuktitut
gl: Inuí (Inuktitut)

en: Interlingue
gl: Occidental (Interlingue)

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Javanese
gl: Xavanés

en: Kalaallisut (Greenlandic)
gl: Kalaallisut (Gronlandia)

en: Kannada
gl: Kanada

en: Kashmiri
gl: Cachemiro

en: Kazakh
gl: Kazaco

en: Khmer
gl: Camboiano ou hémer

en: Kinyarwanda
gl: Ruanda

en: Kurdish
gl: Kurdo

en: Lao
gl: Laosiano

en: Latin
gl: Latín

en: Latvian
gl: Letón

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Letzeburgesch
gl: Luxemburgués

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Maori
gl: Maorí

en: Marathi
gl: Maratí

en: Malagasy
gl: Malgache

en: Maltese
gl: Maltés

en: Moldavian
gl: Moldavo

en: Mongolian
gl: Mongol

en: Nauru
gl: Nauruano

en: Navajo
gl: Navaho

en: Ndebele, South
gl: Ndebele, Sur

en: Ndebele, North
gl: Ndebele, Norte

en: Nepali
gl: Nepalí

en: Norwegian
gl: Noruegués

en: Norwegian Nynorsk
gl: Novo Noruegués

en: Norwegian Bokmaal
gl: Noruegués Bokmaal

en: Occitan (post 1500); Provencal
gl: Occitán (após 1500); Provenzal

en: Ossetian; Ossetic
gl: Osetiano; Osético

en: Panjabi
gl: Panyabí

en: Original audio
gl: Audio orixinal

en: Sanskrit
gl: Sánscrito

en: Croatian
gl: Croata

en: Sinhalese
gl: Sinhalés

en: Northern Sami
gl: Sami do Norte

en: Samoan
gl: Samoán

en: Somali
gl: Somalí

en: Sotho, Southern
gl: Soto do Sur

en: Sardinian
gl: Sardo

en: Sundanese
gl: Sundanés

en: Swahili
gl: Suahilí

en: Tahitian
gl: Tahitiano

en: Tajik
gl: Tallic

en: Tagalog
gl: Tagalo

en: Thai
gl: Tailandés

en: Tibetan
gl: Tibetano

en: Tonga (Tonga Islands)
gl: Tongano (Illas Tonga)

en: Turkmen
gl: Turkmeno

en: Twi
gl: Tui

en: Uighur
gl: Uigur

en: Ukrainian
gl: Ucraíno

en: Urdu
gl: Urdú

en: Uzbek
gl: Uzbeco

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Welsh
gl: Galés

en: Wolof
gl: Volofo

en: Yiddish
gl: Yídish

en: Zhuang
gl: Chuan

en: Zulu
gl: Zulú

en: Deinterlace
gl: Desentrelazar

en: Discard
gl: Descartar

en: Blend
gl: Mesturar

en: Mean
gl: Promedio

en: Linear
gl: Liñal

en: Crop
gl: Recortar

en: Aspect-ratio
gl: Proporzón

en: Caching value in ms
gl: Valor da memoria de reserva en milisegundos (ms)

en: Caching value for DVB streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos DVB. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Adapter card to tune
gl: Tarxeta adaptadora a sintonizar

en: Adapter cards have a device file in directory named /dev/dvb/adapter[n] with n>=0.
gl: As tarxetas adaptadoras teñen un ficheiro de dispositivo no directorio chamado /dev/dvb/adapter[n] con n>=0.

en: Device number to use on adapter
gl: Número do dispositivo a usar no adaptador

en: Transponder/multiplex frequency
gl: Frecuencia de transpondedor/multiplexador

en: In kHz for DVB-S or Hz for DVB-C/T
gl: En kHz pra DVB-S ou Hz pra DVB-C/T

en: Inversion mode
gl: Modo de inversón

en: Inversion mode [0=off, 1=on, 2=auto]
gl: Modo de inversón [0=non, 1=si, 2=automático]

en: Probe DVB card for capabilities
gl: Proba-las capacidades da tarxeta DVB

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
gl: Algunhas tarxetas DVB non permiten que se proben as súas capacidades, podes inhabilitar esta caraterística se experimentas algún conflito.

en: Budget mode
gl: Modo económico

en: This allows you to stream an entire transponder with a "budget" card.
gl: Isto permíteche transmitir un transpondedor enteiro cunha tarxeta «económica».

en: Satellite number in the Diseqc system
gl: Número de satélite no sistema Diseqc

en: [0=no diseqc, 1-4=satellite number].
gl: [0=sen diseqc, 1-4=número de satélite].

en: LNB voltage
gl: Voltaxe LNB

en: In Volts [0, 13=vertical, 18=horizontal].
gl: En voltios [0, 13=vertical, 18=horizontal].

en: High LNB voltage
gl: Alto voltaxe LNB

en: Enable high voltage if your cables are particularly long. This is not supported by all frontends.
gl: Habilita unha alta voltaxe se os teus cables son particularmente longos. Isto non o admiten tódolos aparellos destinatarios.

en: 22 kHz tone
gl: Ton 22 kHz

en: [0=off, 1=on, -1=auto].
gl: [0=non, 1=si, -1=automático].

en: Transponder FEC
gl: FEC de transpostador

en: FEC=Forward Error Correction mode [9=auto].
gl: FEC=Forward Error Correction, modo de correzón de erro por adiantado [9=automático].

en: Transponder symbol rate in kHz
gl: Taxa de símbolo do transpostador en kHz

en: Antenna lnb_lof1 (kHz)
gl: Antena lnb_lof1 (kHz)

en: Antenna lnb_lof2 (kHz)
gl: Antena lnb_lof2 (kHz)

en: Antenna lnb_slof (kHz)
gl: Antena lnb_slof (kHz)

en: Modulation type
gl: Tipo de modulazón

en: Terrestrial high priority stream code rate (FEC)
gl: Taxa de código do fuxo terrestre de alta prioridade (FEC)

en: Terrestrial low priority stream code rate (FEC)
gl: Taxa de código do fuxo terrestre de baixa prioridade (FEC)

en: Terrestrial bandwidth
gl: Amplitude de banda terrestre

en: Terrestrial bandwidth [0=auto,6,7,8 in MHz]
gl: Amplitude de banda terrestre [0=automático,6,7,8 en MHz]

en: Terrestrial guard interval
gl: Intervalo de proteczón terrestre

en: Terrestrial transmission mode
gl: Modo de transmisón terrestre

en: Terrestrial hierarchy mode
gl: Modo de xerarquía terrestre

en: Default caching value for Audio CDs. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor predeterminado da memoria de reserva pra CD de audio. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Audio CD
gl: CD de audio

en: Audio CD input
gl: Entrada do CD de audio

en: [cdda:][device][@[track]]
gl: [cdda:][dispositivo][@[pista]]

en: CDDB Server
gl: Servidor CDDB

en: Address of the CDDB server to use.
gl: Enderezo do servidor CDDB a usar.

en: CDDB port
gl: Porto CDDB

en: CDDB Server port to use.
gl: Porto do servidor CDDB a usar.

en: Audio CD - Track %i
gl: CD de audio - Pista %i

en: CD reading failed
gl: Erro de leitura do CD

en: none
gl: ningún

en: overlap
gl: por enriba

en: full
gl: completo

en: This integer when viewed in binary is a debugging mask
    meta info          1
    events             2
    MRL                4
    external call      8
    all calls (0x10)  16
    LSN       (0x20)  32
    seek      (0x40)  64
    libcdio   (0x80) 128
    libcddb  (0x100) 256
gl: Este enteiro ó velo en binario é unha máscara de depurazón
    metainformazón           1
    eventos              2
    MRL                    4
    chamada externa     8
    tódalas chamadas (0x10)  16
    LSN          (0x20)      32
    buscar      (0x40)  64
    libcdio      (0x80)   128
    libcdib      (0x100) 256

en: Caching value for CDDA streams. This value should be set in millisecond units.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos CDDA. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: How many CD blocks to get on a single CD read. Generally on newer/faster CDs, this increases throughput at the expense of a little more memory usage and initial delay. SCSI-MMC limitations generally don't allow for more than 25 blocks per access.
gl: Número de bloques de CD que se obterán nunha soa leitura de CD. Xeralmente en CD máis novos ou rápidos, isto aumenta o rendemento de procesamento tendo por custo o usar algo máis de memoria e un atraso inicial. As limitazóns SCSI-MMC xeralmente non permiten máis ca 25 bloques por aceso.

en: Format used in the GUI Playlist Title. Similar to the Unix date 
    Format specifiers that start with a percent sign. Specifiers are: 
       %a : The artist (for the album)
       %A : The album information
       %C : Category
       %e : The extended data (for a track)
       %I : CDDB disk ID
       %G : Genre
       %M : The current MRL
       %m : The CD-DA Media Catalog Number (MCN)
       %n : The number of tracks on the CD
       %p : The artist/performer/composer in the track
       %T : The track number
       %s : Number of seconds in this track
       %S : Number of seconds in the CD
       %t : The track title or MRL if no title
       %Y : The year 19xx or 20xx
       %% : a %
gl: Formato usado no título da lista de reproduzón da interface gráfica de usuario. Semellante á data Unix 
    Especificadores de formato que comenzan cun signo de porcentaxe. Son: 
       %a : O artista (pró álbum)
       %A : A informazón do álbum
       %C : Categoría
       %e : Os datos estendidos (pra unha pista)
       %I : ID de disco CDDB
       %G : Xénero
       %M : O actual MRL
       %m : O número de catálogo do medio CD-DA (MCN)
       %n : O número de pistas no CD
       %p : O artista/intérprete/compositor da pista
       %T : O número de pista
       %s : Número de segundos nesta pista
       %S : Número de segundos no CD
       %t : O título da pista ou o MRL se non hai título
       %Y : O ano 19xx ou 20xx
       %% : un %

en: Format used in the GUI Playlist Title. Similar to the Unix date 
    Format specifiers that start with a percent sign. Specifiers are: 
       %M : The current MRL
       %m : The CD-DA Media Catalog Number (MCN)
       %n : The number of tracks on the CD
       %T : The track number
       %s : Number of seconds in this track
       %S : Number of seconds in the CD
       %t : The track title or MRL if no title
       %% : a %
gl: Formato usado no título da lista de reproduzón da interface gráfica de usuario. Semellante á data Unix 
    Especificadores de formato que comenzan cun signo de porcentaxe. Son: 
       %M : O actual MRL
       %m : O número de catálogo do medio CD-DA (MCN)
       %n : O número de pistas no CD
       %T : O número de pista
       %s : O número de segundos nesta pista 
       %S : O número de segundos no CD
       %t : O título da pista ou o MRL se non hai título
       %% : un %

en: Enable CD paranoia?
gl: ¿Habilitar CD Paranoia?

en: Select whether to use CD Paranoia for jitter/error correction.
    none: no paranoia - fastest.
    overlap: do only overlap detection - not generally recommended.
    full: complete jitter and error correction detection - slowest.
gl: Selecciona se usa-lo CD Paranoia prá correzón de saltos/erros.
    ningunha: sen paranoia - o máis rápido.
    por enriba: facer só deteczón por enriba - xeralmente non recomendado.
    completa: total deteczón de saltos e correzón de erros - a máis lenta.

en: cddax://[device-or-file][@[T]track]
gl: cddax://[dispositivo-ou-ficheiro][@[T]pista]

en: Compact Disc Digital Audio (CD-DA) input
gl: Entrada de Audio Dixital de Disco Compacto (CD-DA)

en: Audio Compact Disc
gl: Disco Compacto de Audio

en: Additional debug
gl: Depurazón adicional

en: Caching value in microseconds
gl: Valor da memoria de reserva en microsegundos

en: Number of blocks per CD read
gl: Número de bloques por leitura de CD

en: Format to use in playlist "title" field when no CDDB
gl: Formato a usar no campo «título» da lista de reproduzón se non hai CDDB

en: Use CD audio controls and output?
gl: ¿Usar controis e saída do CD de audio?

en: If set, audio controls and audio jack output are used
gl: Se está activada, úsase a saída do jack de audio e os controis de audio

en: Do CD-Text lookups?
gl: Facer operazóns de procura CD-Text

en: If set, get CD-Text information
gl: Se está activada, usarase a informazón CD-Text.

en: Use Navigation-style playback?
gl: Usa-la reproduzón de estilo Navegazón?

en: Tracks are navigated via Navagation rather than a playlist entries
gl: As pistas navegan por Navegazón no canto de facelo por unhas entradas da lista de reproduzón.

en: Format to use in playlist "title" field when using CDDB
gl: Formato a usar no campo «título» da lista de reproduzón ó usar CDDB

en: CDDB lookups
gl: Operazóns de procura CDDB

en: If set, lookup CD-DA track information using the CDDB protocol
gl: Se está activada, busca informazón de pista sobre o CD usando o protocolo CDDB.

en: CDDB server
gl: Servidor CDDB

en: Contact this CDDB server look up CD-DA information
gl: Servidor CDDB a empregar pra busca-la informazón sobre o CD.

en: CDDB server port
gl: Porto do servidor CDDB

en: CDDB server uses this port number to communicate on
gl: Número do porto de comunicazón empregado polo servidor CDDB.

en: email address reported to CDDB server
gl: Enderezo de correo electrónico notificado ó servidor CDDB

en: Cache CDDB lookups?
gl: Meter na memoria de reserva as operazóns de procura CDDB

en: If set cache CDDB information about this CD
gl: Se está activada, meterase na memoria de reserva a informazón CDDB sobre este CD.

en: Contact CDDB via the HTTP protocol?
gl: Contatar co CDDB polo protocolo HTTP

en: If set, the CDDB server gets information via the CDDB HTTP protocol
gl: Se está activada, o servidor CDDB envía a informazón empregando o protocolo HTTP CDDB.

en: CDDB server timeout
gl: Tempo de espera do servidor CDDB

en: Time (in seconds) to wait for a response from the CDDB server
gl: Tempo (en segundos) a esperar por unha resposta do servidor CDDB.

en: Directory to cache CDDB requests
gl: Directorio prá memoria de reserva das operazóns de procura CDDB

en: Prefer CD-Text info to CDDB info?
gl: Emprega-la informazón CD-Text no canto da de CDDB

en: If set, CD-Text information will be preferred to CDDB information when both are available
gl: Se está activada, preferirase a informazón CD-Text sobre a de CDDB cando ámbalas dúas esteñan dispoñíbeis

en: Disc
gl: Disco

en: Duration
gl: Durazón

en: Media Catalog Number (MCN)
gl: Número de Catálogo de Medios (MCN)

en: Tracks
gl: Pistas

en: Track %i
gl: Pista %i

en: Subdirectory behavior
gl: Comportamento do subdirectorio

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
gl: Selecciona se se deben expandi-los subdirectorios.
    ningún: os subdirectorios non aparecen na lista de reproduzón.
    contraer: os subdirectorios aparecen mais expándense na primeira reproduzón.
    expandir: tódolos subdirectorios expándense.

en: collapse
gl: contraer

en: expand
gl: expandir

en: Ignored extensions
gl: Ignorar extensóns

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
gl: Os ficheiros con estas extensóns non se engadirán á lista de reproduzón ó abrir un directorio.
    Isto é útil se por exemplo engades directorios que conteñen ficheiros de listaxes de reproduzón. Usa unha lista de extensóns separadas por vírgulas.

en: Directory
gl: Directorio

en: Standard filesystem directory input
gl: Entrada estándar do directorio do sistema de ficheiros

en: Antenna
gl: Antena

en: FM radio
gl: Radio FM

en: AM radio
gl: Radio AM

en: Caching value for DirectShow streams. This value should be set in millisecondss.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos DirectShow. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Video device name
gl: Nome do dispositivo de vídeo

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
gl: Nome do dispositivo de vídeo que se usará pola extensón DirectShow. Se non especificas nada, usarase o dispositivo predeterminado.

en: Audio device name
gl: Nome do dispositivo de audio

en: Video size
gl: Tamaño do vídeo

en: Video input chroma format
gl: Formato cromatográfico da entrada de vídeo

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
gl: Forza á entrada de vídeo DirectShow a usar un formato cromatográfico específico (por exemplo I420 [predeterminado], RV24, etc.).

en: Video input frame rate
gl: Taxa de fotogramas da entrada de vídeo

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate(eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
gl: Forza á entrada de vídeo DirectShow a usar unha taxa de fotogramas específicos (por exemplo 0 significa predeterminado, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.).

en: Device properties
gl: Propriedades do dispositivo

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
gl: Amosa o diálogo de propriedades do dispositivo seleccionado antes de comeza-lo fluxo.

en: Tuner properties
gl: Propriedades do sintonizador

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
gl: Amosa a páxina de propriedades do sintonizador [seleczón de canles].

en: Tuner TV Channel
gl: Canle de TV do sintonizador

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
gl: Pón a canle de TV que se porá ó sintonizador (0 significa predeterminado).

en: Tuner country code
gl: Código de país do sintonizador

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
gl: Pón o código de país do sintonizador que estabelece o trazado actual de canle a frecuencia (0 significa predeterminado).

en: Tuner input type
gl: Tipo de entrada do sintonizador

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
gl: Selecciona o tipo de entrada do sintonizador (Cable/Antena).

en: Video input pin
gl: Caravilla de entrada do vídeo

en: Audio input pin
gl: Caravilla de entrada do audio

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
gl: Selecciona a fonte da entrada de audio. Ve-la opzón «entrada de audio».

en: Video output pin
gl: Caravilla de saída do vídeo

en: Select the video output type. See the "video input" option.
gl: Selecciona o tipo da saída de vídeo. Ve-la opzón «entrada de vídeo».

en: Audio output pin
gl: Caravilla de saída do audio

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
gl: Selecciona o tipo da saída de audio. Ve-la opzón «saída de vídeo».

en: AM Tuner mode
gl: Modo do sintonizador AM

en: Number of audio channels
gl: Número de canles de audio

en: Audio sample rate
gl: Frecuencia de mostraxe do audio

en: DirectShow input
gl: Entrada de DirectShow

en: Refresh list
gl: Actualiza-la listaxe

en: Configure
gl: Configurar

en: Capturing failed
gl: A captura fallou

en: Caching value for DV streams. Thisvalue should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos DV. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Digital Video (Firewire/ieee1394)  input
gl: Entrada de vídeo (firewire/ieee1394) dixital

en: Modulation type for front-end device.
gl: Tipo de modulazón pró dispositivo destinatario.

en: HTTP Host address
gl: Enderezo do servidor HTTP

en: To enable the internal HTTP server, set its address and port here.
gl: Introduce aquí o enderezo e o porto pra habilita-lo servidor interno HTTP.

en: HTTP user name
gl: Nome de usuario HTTP

en: User name the administrator will use to log into the internal HTTP server.
gl: Nome de usuario que o administrador usará pra se rexistar no servidor interno HTTP.

en: HTTP password
gl: Contrasinal HTTP

en: Password the administrator will use to log into the internal HTTP server.
gl: Contrasinal que o administrador usará pra se rexistar no servidor interno HTTP.

en: HTTP ACL
gl: ACL de HTTP

en: Certificate file
gl: Ficheiro de certificado

en: HTTP interface x509 PEM certificate file (enables SSL)
gl: Ficheiro de certificado (habilita SSL) PEM x509 da interface HTTP

en: Private key file
gl: Ficheiro de clave privada

en: HTTP interface x509 PEM private key file
gl: Ficheiro de clave privada PEM x509 da interface HTTP

en: Root CA file
gl: Ficheiro raíz CA

en: HTTP interface x509 PEM trusted root CA certificates file
gl: Ficheiro de certificados raíz CA confiábeis PEM x509 da interface HTTP

en: CRL file
gl: Ficheiro CRL

en: HTTP interface Certificates Revocation List file
gl: Ficheiro da lista de revocazón de certificados da interface HTTP

en: DVB input with v4l2 support
gl: Entrada DVB con soporte v412

en: HTTP server
gl: Servidor HTTP

en: DVD angle
gl: Ángulo do DVD

en: Default DVD angle.
gl: Ángulo predeterminado do DVD.

en: Caching value for DVDs. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra DVD. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Start directly in menu
gl: Comezar directamente no menú

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
gl: Comeza directamente no menú principal do DVD. Isto tentará saltar tódolas introduzóns de avisos inecesarias.

en: DVD with menus
gl: DVD con menús

en: DVDnav Input
gl: Entrada DVDnav

en: Method used by libdvdcss for decryption
gl: Método usado polo libdvdcss pró desciframento

en: Set the method used by libdvdcss for key decryption.
    title: decrypted title key is guessed from the encrypted sectors of the stream. Thus it should work with a file as well as the DVD device. But it sometimes takes much time to decrypt a title key and may even fail. With this method, the key is only checked at the beginning of each title, so it won't work if the key changes in the middle of a title.
    disc: the disc key is first cracked, then all title keys can be decrypted instantly, which allows us to check them often.
    key: the same as "disc" if you don't have a file with player keys at compilation time. If you do, the decryption of the disc key will be faster with this method. It is the one that was used by libcss.
    The default method is: key.
gl: Pón o método usado polo libdvdcss pró desciframento de clave.
    título: a clave de título descifrada é adiviñada dende os sectores cifrados do fluxo. Deste xeito debería funcionar cun ficheiro así coma co dispositivo de DVD. Porén, ás veces, leva moito tempo descifrar unha clave de título e ata pode errar. Con este método, a clave só se comproba ó comezo de cada título, polo que non funcionará se a clave muda no medio dun título.
    disco: a clave de disco é rompida primeiro, logo tódalas claves de título poden ser descifradas ó intre, o que nos permite comprobalas a miúdo.
    clave: a mesma có «disco» se non tés un ficheiro con claves de reprodutor en tempo de compilazón. Se o fas, o desciframento da clave de disco será máis rápido con este método. É o usado polo libcss.
    O método predeterminado é: clave.

en: title
gl: título

en: Key
gl: Clave

en: DVD without menus
gl: DVD sen menús

en: DVDRead Input (DVD without menu support)
gl: Entrada DVDRead (DVD sen soporte de menú)

en: Caching value for fake streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos falsos. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Framerate
gl: Taxa de fotogramas

en: Number of frames per second (eg. 24, 25, 29.97, 30).
gl: Número de fotogramas por segundo (ex. 24, 25, 29.97, 30).

en: ID
gl: Identificador

en: Set the ID of the fake elementary stream for use in #duplicate{} constructs (default 0).
gl: Permíteche pó-lo identificador do fluxo elemental falso, pra ser usado nas construzóns #duplicate{} (0 de xeito predeterminado).

en: Duration in ms
gl: Durazón en ms

en: Duration of the fake streaming before faking an end-of-file (default is 0, meaning that the stream is unlimited).
gl: Durazón da transmisón falsa antes de falsificar un fin de ficheiro (end-of-file). O valor predeterminado é 0 que significa que o fluxo é ilimitado.

en: Fake
gl: Falso

en: Fake input
gl: Entrada falsa

en: Caching value for files. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra ficheiros. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: File input
gl: Entrada de ficheiro

en: File
gl: Ficheiro

en: File reading failed
gl: Erro de leitura do ficheiro

en: Caching value for FTP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos FTP. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: FTP user name
gl: Nome de usuario do FTP

en: User name that will be used for the connection.
gl: Nome de usuario que se usará prá conexón.

en: FTP password
gl: Contrasinal do FTP

en: Password that will be used for the connection.
gl: Contrasinal que se usará prá conexón.

en: FTP account
gl: Conta do FTP

en: Account that will be used for the connection.
gl: Conta que se usará prá conexón.

en: FTP input
gl: Entrada do FTP

en: Network interaction failed
gl: A interaczón de rede fallou

en: Caching value for GnomeVFS streams.This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos GnomeVFS. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: GnomeVFS input
gl: Entrada GnomeVFS

en: HTTP proxy
gl: Servidor intermedio HTTP

en: Caching value for HTTP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos HTTP. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: HTTP user agent
gl: Axente de usuario HTTP

en: User agent that will be used for the connection.
gl: Axente de usuario que se usará prá conexón.

en: Auto re-connect
gl: Reconectar automaticamente

en: Continuous stream
gl: Fluxo continuo

en: HTTP input
gl: Entrada do HTTP

en: HTTP(S)
gl: HTTP

en: HTTP authentication
gl: Autenticazón HTTP

en: Caching value for MMS streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos MMS. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Force selection of all streams
gl: Forza-la seleczón de tódolos fluxos

en: Maximum bitrate
gl: Taxa de bits máximo

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
gl: Selecciona o fluxo coa taxa de bits máxima baixo ese límite.

en: Microsoft Media Server (MMS) input
gl: Entrada Microsoft Media Server (MMS)

en: Default caching value for PVR streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor predeterminado da memoria de reserva pra fluxos PVR. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Device
gl: Dispositivo

en: PVR video device
gl: Dispositivo de vídeo do PVR

en: Radio device
gl: Dispositivo de radio

en: PVR radio device
gl: Dispositivo de radio PVR

en: Norm
gl: Norma

en: Norm of the stream (Automatic, SECAM, PAL, or NTSC).
gl: Norma do fluxo (automática, SECAM, PAL, ou NTSC).

en: Width
gl: Largo

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetection).
gl: Largo do fluxo a capturar (-1 pra autodetectar).

en: Height
gl: Alto

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetection).
gl: Alto do fluxo a capturar (-1 pra autodetectar).

en: Frequency
gl: Frecuencia

en: Frequency to capture (in kHz), if applicable.
gl: Frecuencia a capturar (en KHz), se é aplicábel.

en: Framerate to capture, if applicable (-1 for autodetect).
gl: Taxa de fotogramas a capturar, se é aplicábel (-1 pra autodetectar).

en: Key interval
gl: Intervalo de clave

en: Interval between keyframes (-1 for autodetect).
gl: Intervalo entre fotogramas clave (-1 pra autodetectar).

en: B Frames
gl: Fotogramas B

en: If this option is set, B-Frames will be used. Use this option to set the number of B-Frames.
gl: Se se pón esta opzón, usaranse Fotogramas B. Úsaa pra pó-lo número de Fotogramas B.

en: Bitrate to use (-1 for default).
gl: Taxa de bits a usar (-1 é o valor predeterminado).

en: Bitrate peak
gl: Pico de taxa de bits

en: Peak bitrate in VBR mode.
gl: Pico da taxa de bits en modo VBR.

en: Bitrate mode to use (VBR or CBR).
gl: Modo da taxa de bits a usar (VBR ou CBR).

en: Audio bitmask
gl: Máscara de bits do audio

en: Bitmask that will get used by the audio part of the card.
gl: Máscara de bits que se usará pola parte de audio da tarxeta.

en: Audio volume (0-65535).
gl: Volume do audio (0-65535).

en: Channel
gl: Canle

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo)
gl: Canle da tarxeta a usar (Xeralmente, 0 = sintonizador, 1 = composto, 2 = svídeo)

en: Automatic
gl: Automático

en: IVTV MPEG Encoding cards input
gl: Entrada de tarxetas de codificazón MPEG IVTV

en: Caching value (ms)
gl: Valor da memoria de reserva (ms)

en: Caching value for RTSP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos RTSP. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Connection failed
gl: A conexón fallou

en: Session failed
gl: A sesón fallou

en: Caching value for screen capture. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva prá captura de pantalla. Este valor deberíase pór milisegundos.

en: Desired frame rate for the capture.
gl: Taxa de fotogramas desexada prá captura.

en: Capture fragment size
gl: Capturar tamaño de fragmento

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
gl: Optimiza a captura fragmentando a pantalla en anacos de altura predefinida (16 pode ser un bo valor, e 0 significa inhabilitado).

en: Screen Input
gl: Entrada depantalla

en: Screen
gl: Pantalla

en: Caching value for SMB streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos SMB. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: SMB user name
gl: Nome de usuario do SMB

en: SMB password
gl: Contrasinal do SMB

en: SMB domain
gl: Dominio do SMB

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
gl: Dominio/grupo de traballo que se usará prá conexón.

en: SMB input
gl: Entrada do SMB

en: Caching value for TCP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos TCP. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: TCP input
gl: Entrada do TCP

en: Caching value for UDP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra fluxos UDP. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Caching value for V4L captures. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra capturas V4L. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Name of the video device to use. If you don't specify anything, no video device will be used.
gl: Nome do dispositivo de vídeo a usar. Se non especificas nada, non se usará dispositivo de vídeo.

en: Name of the audio device to use. If you don't specify anything, no audio device will be used.
gl: Nome do dispositivo de audio a usar. Se non especificas nada, non se usará dispositivo de audio.

en: Force the Video4Linux video device to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
gl: Forza ó dispositivo de vídeo Video4Linux a usar un formato cromatográfico específico (por exemplo I420 (predeterminado), RV24, etc.).

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo).
gl: Canle da tarxeta a usar (xeralmente, 0 = sintonizador, 1 = composto, 2 = svídeo).

en: Audio Channel
gl: Canle de audio

en: Audio Channel to use, if there are several audio inputs.
gl: Canle de audio a usar, se hai varias entradas de audio.

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetect).
gl: Largo do fluxo a capturar (-1 pra autodetectar).

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetect).
gl: Alto do fluxo a capturar (-1 pra autodetectar).

en: Brightness
gl: Luminosidade

en: Brightness of the video input.
gl: Luminosidade da entrada de vídeo.

en: Hue
gl: Tonalidade

en: Hue of the video input.
gl: Tonalidade da entrada de vídeo.

en: Color
gl: Cor

en: Color of the video input.
gl: Cor da entrada de vídeo.

en: Contrast
gl: Contraste

en: Contrast of the video input.
gl: Contraste da entrada de vídeo.

en: Tuner
gl: Sintonizador

en: Tuner to use, if there are several ones.
gl: Sintonizador a usar, se hai varios.

en: Samplerate
gl: Frecuencia de mostraxe

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100)
gl: Frecuencia de mostraxe do fluxo de audio capturado, en Hz (po exemplo: 11025, 22050, 44100).

en: Capture the audio stream in stereo.
gl: Captura o fluxo de audio en estéreo.

en: Set this option if the capture device outputs MJPEG
gl: Pon esta opzón se o dispositivo de captura extrai a MJPEG

en: Decimation
gl: Decimado

en: Decimation level for MJPEG streams
gl: Nível de decimado pra fluxos MJPEG

en: Quality
gl: Calidade

en: Quality of the stream.
gl: Calidade do fluxo.

en: Video4Linux input
gl: Entrada Video4Linux

en: Device name
gl: Nome do dispositivo

en: Standard
gl: Estándar

en: Saturation
gl: Saturazón

en: Gamma
gl: Gama

en: Bass
gl: Baixo

en: Controls
gl: Controis

en: Caching value for VCDs. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da memoria de reserva pra VCD. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: VCD input
gl: Entrada de VCD

en: [vcd:][device][@[title][,[chapter]]]
gl: [vcd:][dispositivo][@[título][,[capítulo]]]

en: The above message had unknown log level
gl: A anterior mensaxe tivo un nível de rexisto descoñecido

en: The above message had unknown vcdimager log level
gl: A anterior mensaxe tivo un nível de rexisto vcdimager descoñecido

en: Entry
gl: Entrada

en: Segments
gl: Segmentos

en: Segment
gl: Segmento

en: VCD Format
gl: Formato de VCD

en: Application
gl: Aplicazón

en: Preparer
gl: Preparador

en: Vol #
gl: Vol. #

en: Vol max #
gl: Vol. máx. #

en: Volume Set
gl: Conxunto de Volume

en: System Id
gl: Id do Sistema

en: Entries
gl: Entradas

en: First Entry Point
gl: Primeiro Punto de Entrada

en: Last Entry Point
gl: Último Punto de Entrada

en: Track size (in sectors)
gl: Tamaño de pista (en sectores)

en: type
gl: tipo

en: end
gl: fin

en: play list
gl: reproducir listaxe

en: extended selection list
gl: lista de seleczón estendida

en: selection list
gl: lista de seleczón

en: unknown type
gl: tipo descoñecido

en: List ID
gl: ID de listaxe

en: (Super) Video CD
gl: (Súper) Vídeo CD

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
gl: Entrada de vídeo CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD)

en: vcdx://[device-or-file][@{P,S,T}num]
gl: vcdx://[dispositivo-ou-ficheiro][@{P,S,T}num]

en: If nonzero, this gives additional debug information.
gl: Se non é cero, dá informazón de depurazón adicional.

en: Number of CD blocks to get in a single read.
gl: Número de bloques do CD a obter nunha soa leitura.

en: Use playback control?
gl: Usa-lo control da reproduzón?

en: If VCD is authored with playback control, use it. Otherwise we play by tracks.
gl: Se o VCD permite o control da reproduzón, habilita esta opzón. Doutro xeito, a reproduzón farase polas pistas.

en: Use track length as maximum unit in seek?
gl: ¿Usar lonxitude de pista coma unidade máxima en procura?

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
gl: Se está activada, a lonxitude da barra de procura é a pista no canto da lonxitude dunha entrada.

en: Show extended VCD info?
gl: ¿Amosar a informazón VCD estendida?

en: Show the maximum amount of information under Stream and Media Info. Shows for example playback control navigation.
gl: Amosa-la cantidade máxima de informazón en «Informazón de fluxo e medios». Amosar por exemplo o control de reproduzón da navegazón.

en: Format to use in the playlist's "author" field.
gl: Formato a usar no campo «autor» da lista de reproduzón.

en: Format to use in the playlist's "title" field.
gl: Formato a usar no campo «título» da lista de reproduzón.

en: Record directory
gl: Directorio de gravazón

en: Directory where the record will be stored.
gl: Directorio onde se almacenará a gravazón.

en: Timeshift granularity
gl: Granulazón do timeshift (parar e repetir)

en: Timeshift directory
gl: Directorio timeshift

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
gl: Directorio usado pra almacena-los ficheiros temporais timeshift (que poden parar e repeti-la reproduzón mentres se transmite ou grava).

en: Force use of the timeshift module
gl: Forza-lo uso do módulo timeshift (parar e repetir)

en: Timeshift
gl: Timeshift (parar e repetir)

en: Dummy stream output
gl: Saída de fluxo Dummy

en: Append to file
gl: Engadir a ficheiro

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
gl: Se existe engade ó ficheiro no canto de substituílo.

en: File stream output
gl: Saída de fluxo do ficheiro

en: Username
gl: Nome de usuario

en: User name that will be requested to access the stream.
gl: Nome de usuario que se preguntará ó aceder ó fluxo.

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password that will be requested to access the stream.
gl: Contrasinal que se preguntará ó aceder ó fluxo.

en: Mime
gl: MIME

en: Path to the x509 PEM certificate file that will be used for HTTPS.
gl: Localizazón do ficheiro de certificado x509 PEM que se usará pró HTTPS.

en: Path to the x509 PEM private key file that will be used for HTTPS. Leave empty if you don't have one.
gl: Localizazón do ficheiro de clave privada x509 PEM que se usará pró HTTPS. Débelo deixar baleiro se non tés.

en: Path to the x509 PEM trusted root CA certificates (certificate authority) file that will be used for HTTPS. Leave empty if you don't have one.
gl: Localizazón do ficheiro de certificados raíz CA (Autoridade Certificadora) confiábeis x509 PEM que se usará pró HTTPS. Débelo deixar baleiro se non tés.

en: Path to the x509 PEM Certificates Revocation List file that will be used for SSL. Leave empty if you don't have one.
gl: Localizazón do ficheiro da lista de revocazón de certificados PEM x509 que se usará pró SSL. Débelo deixar baleiro se non tés.

en: Advertise with Bonjour
gl: Anunciar co Bonjour

en: Advertise the stream with the Bonjour protocol.
gl: Anuncia o fluxo co protocolo Bonjour.

en: HTTP stream output
gl: Saída de fluxo HTTP

en: Stream name
gl: Nome do fluxo

en: Stream description
gl: Descrizón do fluxo

en: Description of the stream content or information about your channel.
gl: Descrizón do contido do fluxo ou informazón sobre a túa canle.

en: Stream MP3
gl: Transmitir MP3

en: Number of channels
gl: Número de canles

en: IceCAST output
gl: Saída IceCAST (servidor de medios de fluxo)

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor predeterminado da memoria de reserva pra fluxos UDP de saída. Este valor deberíase pór en milisegundos.

en: Group packets
gl: Agrupar paquetes

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
gl: Os paquetes pódense enviar un por un no intre exato ou por grupos. Podes escolle-lo número de paquetes que enviarás nun intre. Axuda a reduci-la carga de organizazón en sistemas moi cargados.

en: UDP stream output
gl: Saída de fluxo UDP

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
gl: Descodificador simple pra fluxos codificados co són envolvente Dolby

en: Dolby Surround decoder
gl: Descodificador de són envolvente Dolby

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
gl: Este efeito dáche a sensazón de que estás de pé nunha habitazón cun sistema completo de altofalantes 7.1 cando só usas uns auriculares, fornecendo unha experiencia de són do máis realista. Tamén debería ser máis cómodo e menos fatigoso cando escoitas música en períodos longos de tempo.
    Funciona con calquera formato da fonte dende mono ata 7.1.

en: Characteristic dimension
gl: Dimensón caraterística

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
gl: Distancia entre o altofalante frontal esquerdo e o oínte en metros.

en: Compensate delay
gl: Compensar atraso

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
gl: O atraso, que ás veces é introducido polo algoritmo físico, pode ser inquedante prá sincronizazón entre o movementos de beizos e o discurso. Nese caso, marca isto pra compensalo.

en: No decoding of Dolby Surround
gl: Non descodifica-lo són envolvente Dolby

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
gl: Os fluxos codificados con són envolvente Dolby non serán descodificados antes de seren procesados por este filtro. Non se recomenda habilitar esta opzón.

en: Headphone virtual spatialization effect
gl: Auriculares con efeito de espacializazón virtual

en: Headphone effect
gl: Efeito de auriculares

en: Audio filter for simple channel mixing
gl: Filtro de audio pra mestura de canle simple

en: Audio filter for trivial channel mixing
gl: Filtro de audio pra mestura de canle trivial

en: A/52 dynamic range compression
gl: Compresón de rango dinámico A/52

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
gl: A compresón de rango dinámico fai que os sóns altos soen máis suave, e os suaves máis alto. Deste xeito podes escoitar máis doadamente o fluxo nun contorno ruidoso sen amolar a ninguén. Se inhabilita-la compresón de rango dinámico, a reproduzón estará máis adaptada a un teatro de película ou a unha habitazón acústica.

en: Enable internal upmixing
gl: Habilitar mestura ascendente interna

en: Enable the internal upmixing algorithm (not recommended).
gl: Habilita o algoritmo de mestura ascendente interna (non recomendado).

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
gl: Descodificador de audio ATSC A/52 (AC-3)

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
gl: Filtro de audio pra encapsulazón A/52->S/PDIF

en: DTS dynamic range compression
gl: Compresón de rango dinámico DTS

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
gl: Descodificador coherente de audio da acústica DTS

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
gl: Filtro de audio pra encapsulazón DTS->S/PDIF

en: MPEG audio decoder
gl: Descodificador de audio MPEG

en: Equalizer preset
gl: Preaxustes do ecualizador

en: Preset to use for the equalizer.
gl: Preaxustes a usar para o ecualizador.

en: Bands gain
gl: Gañancia de bandas

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0".
gl: Non uses os preaxustes, senón as bandas especificadas manualmente. Para isto tés que fornecer 10 valores entre –20dB e 20dB, separados por espazos, por exemplo «0 2 4 2 0 –2 –4 –2 0».

en: Two pass
gl: Dúas pasadas

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
gl: Filtra o audio dúas veces. Isto dá un efeito máis intenso.

en: Global gain
gl: Gañancia global

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
gl: Pón a gañancia global en dB (-20 ... 20).

en: Equalizer with 10 bands
gl: Ecualizador con 10 bandas

en: Flat
gl: Plano

en: Classical
gl: Clásica

en: Dance
gl: Danza

en: Full bass
gl: Baixo total

en: Full bass and treble
gl: Baixo e agudo total

en: Full treble
gl: Agudo total

en: Headphones
gl: Auriculares

en: Large Hall
gl: Gran salón

en: Live
gl: En vivo

en: Party
gl: Festa

en: Soft
gl: Suave

en: Soft rock
gl: Rock suave

en: Techno
gl: Tecno

en: Audio filter for PCM format conversion
gl: Filtro de audio pra conversón de formato PCM

en: Number of audio buffers
gl: Número de almacenadores intermediarios de audio

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
gl: Este é o número de almacenadores intermediarios de audio sobre o que se fai a medida de potencia. Un número maior de almacenadores intermediarios aumentará o tempo de resposta do filtro pra unha alta potencia mais farao menos sensíbel a variazóns curtas.

en: Max level
gl: Nível máximo

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
gl: Se a potencia media dos últimos N almacenadores intermediarios é maior ca este valor, o volume normalizarase. Este valor é un número positivo de punto flotante. Un valor entre 0.5 e 10 parece axeitado.

en: Volume normalizer
gl: Normalizador de volume

en: Parametric Equalizer
gl: Ecualizador paramétrico

en: Low freq (Hz)
gl: Baixa frecuencia (Hz)

en: High freq (Hz)
gl: Alta frecuencia (Hz)

en: Freq 1 (Hz)
gl: Frecuencia 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
gl: Frecuencia 1 Q

en: Freq 2 (Hz)
gl: Frecuencia 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
gl: Frecuencia 2 Q

en: Freq 3 (Hz)
gl: Frecuencia 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
gl: Frecuencia 3 Q

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
gl: Filtro de audio pra remostraxe de interpolazón limitado por banda

en: Audio filter for linear interpolation resampling
gl: Filtro de audio pra remostraxe de interpolazón liñal

en: Audio filter for trivial resampling
gl: Filtro de audio pra remostraxe trivial

en: Audio filter for ugly resampling
gl: Filtro de audio pra remostraxe fea

en: spatializer
gl: espacializador

en: Float32 audio mixer
gl: Mesturador de audio Float32

en: Dummy S/PDIF audio mixer
gl: Mesturador de audio S/PDIF Dummy

en: Trivial audio mixer
gl: Mesturador de audio trivial

en: default
gl: predeterminado

en: ALSA audio output
gl: Saída de audio ALSA (Arquitectura de Són Avanzada pra Linux)

en: ALSA Device Name
gl: Nome de dispositivo ALSA

en: Audio Device
gl: Dispositivo de audio

en: 2 Front 2 Rear
gl: 2 Frontais 2 Traseiros

en: A/52 over S/PDIF
gl: A/52 sobre S/PDIF

en: Audio output failed
gl: A saída de audio fallou

en: Unknown soundcard
gl: Tarxeta de són descoñecida

en: aRts audio output
gl: saída de audio aRts

en: Choose a number corresponding to the number of an audio device, as listed in your 'Audio Device' menu. This device will then be used by default for audio playback.
gl: Escolle un número correspondente ó número dun dispositivo de audio, como se lista no teu menú «Dispositivo de audio». Este dispositivo usarase de xeito predeterminado prá reproduzón de audio.

en: HAL AudioUnit output
gl: Saída AudioUnit HAL

en: %s (Encoded Output)
gl: %s (saída codificada)

en: Output device
gl: Dispositivo de saída

en: DirectX device number: 0 default device, 1..N device by number(Note that the default device appears as 0 AND another number).
gl: Número de dispositivo DirectX: 0 dispositivo predeterminado, de 1 a N dispositivos por número (ten en conta que o dispositivo predeterminado aparece coma 0 E outro número).

en: Use float32 output
gl: Usar saída float32

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
gl: A opzón permíteche habilitar ou inhabilita-lo modo de saída de audio float32 de alta calidade (que algunhas tarxetas de són non admiten ben).

en: DirectX audio output
gl: Saída de audio DirectX

en: 3 Front 2 Rear
gl: 3 Frontais 2 Traseiros

en: EsounD audio output
gl: Saída de audio EsounD

en: Esound server
gl: Servidor EsounD

en: Output format
gl: Formato de saída

en: One of "u8", "s8", "u16", "s16", "u16_le", "s16_le", "u16_be", "s16_be", "fixed32", "float32" or "spdif"
gl: Un de «u8», «s8», «u16», «s16», «u16_le», «s16_le», «u16_be», «s16_be», «fixed32», «float32» ou «spdif».

en: Number of output channels
gl: Número de canles de saída

en: By default, all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
gl: De xeito predeterminado, gardaranse tódalas canles de entrada aínda que aquí podes restrinxi-lo número de canles.

en: Add WAVE header
gl: Engadir cabezallo WAVE

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
gl: No canto de escribir un ficheiro en bruto, podes engadir un cabezallo WAVE ó ficheiro.

en: Output file
gl: Ficheiro de saída

en: File audio output
gl: Ficheiro de saída do audio

en: Roku HD1000 audio output
gl: Saída de audio Roku HD1000

en: JACK audio output
gl: Saída de audio JACK

en: Try to work around buggy OSS drivers
gl: Tenta funcionar con controladores OSS con moitos erros

en: Some buggy OSS drivers just don't like when their internal buffers are completely filled (the sound gets heavily hashed). If you have one of these drivers, then you need to enable this option.
gl: A algúns controladores OSS con moitos erros non lles gusta que os seus almacenadores intermediarios internos se enchan completamente (o són entrecórtase moito). Se tés un deses controladores, daquela necesitas habilitar esta opzón.

en: OSS DSP device
gl: Dispositivo de OSS DSP

en: Portaudio identifier for the output device
gl: Identificador Portaudio pró dispositivo de saída.

en: PORTAUDIO audio output
gl: Saída de audio PORTAUDIO

en: VLC media player
gl: Reprodutor de medios VLC

en: Simple DirectMedia Layer audio output
gl: Saída de audio Simple DirectMedia Layer

en: Win32 waveOut extension output
gl: Saída de extensón waveOut Win32

en: A/52 parser
gl: Analisador A/52

en: A/52 audio packetizer
gl: Empaquetador de audio A/52

en: ADPCM audio decoder
gl: Descodificador de audio ADPCM

en: Raw/Log Audio decoder
gl: Descodificador de audio Raw/Log

en: Raw audio encoder
gl: Codificador de audio en bruto

en: Non-ref
gl: Sen referencia

en: Non-key
gl: Ningunha clave

en: All
gl: Todos

en: Decoding
gl: Descodificado

en: Encoding
gl: Codificado

en: FFmpeg audio/video encoder
gl: Codificador de audio/vídeo FFmpeg

en: FFmpeg deinterlace video filter
gl: Filtro de desentrelazamento do vídeo FFmpeg

en: Direct rendering
gl: Representazón directa

en: Error resilience
gl: Salto de erro

en: Workaround bugs
gl: Manexo de erros

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
gl: Tenta arranxar algúns erros
    1  autodetectar
    2  msmpeg4 antigo
    4  xvid entrelazado
    8  ump4
    16 sen enchemento
    32 ac vlc
    64 Qpel croma
    Isto debe se-la suma dos valores. Por exemplo, pra arranxar «ac vlc» e «ump4», introduce 40.

en: Hurry up
gl: ¡Axiña!

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
gl: O descodificador pode descodificar parcialmente ou saltar fotogramas cando non hai tempo dabondo. É útil cun procesador de baixa potencia aínda que pode producir imaxes distorsionadas.

en: Debug mask
gl: Máscara de depurazón de erros

en: Set ffmpeg debug mask
gl: Pón a máscara de depurazón de erros ffmpeg

en: Visualize motion vectors
gl: Visualizar vectores de movemento

en: Low resolution decoding
gl: Descodificazón de baixa resoluzón

en: Only decode a low resolution version of the video. This requires less processing power
gl: Só descodifica a unha versón de baixa resoluzón do vídeo. Require menos potencia no proceso.

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
gl: Salta-lo filtro de bucle prá descodificazón H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
gl: Salta o filtro de bucle tendo xeralmente un efeito prexudicial na calidade. Nembargante fornece os fluxos de alta definizón cunha grande acelerazón.

en: Ratio of key frames
gl: Proporzón de fotogramas clave

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
gl: Número de fotogramas que se codificarán pra un fotograma clave.

en: Ratio of B frames
gl: Proporzón de fotogramas B

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
gl: Número de fotogramas B que se codificarán entre dous fotogramas referencia.

en: Video bitrate tolerance
gl: Tolerancia da taxa de bits do vídeo

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
gl: Tolerancia da taxa de bits do vídeo en kbit/s.

en: Interlaced encoding
gl: Codificazón entrelazada

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
gl: Habilita os algoritmos adicados a fotogramas entrelazados.

en: Interlaced motion estimation
gl: Estimazón de movemento entrelazado

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
gl: Habilita os alogaritmos de estimazón de movemento entrelazado. Require máis procesador.

en: Pre-motion estimation
gl: Estimazón de premovemento

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
gl: Habilita o algoritmo de estimazón de premovemento.

en: Rate control buffer size
gl: Tamaño do almacenador intermediario do control de taxa

en: Rate control buffer aggressiveness
gl: Agresividade do almacenador intermediario do control de taxa

en: Rate control buffer aggressiveness.
gl: Agresividade do almacenador intermediario do control de taxa.

en: I quantization factor
gl: Factor de cuantizazón I

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
gl: Factor de cuantizazón dos fotogramas I, comparados cos fotogramas P (por exemplo 1.0 => mesma qescala pra fotogramas I e P).

en: Noise reduction
gl: Reduzón do ruído

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
gl: Habilita un simple algoritmo de reduzón de ruído pra reduci-la lonxitude de codificazón e a taxa de bits, a expensas de fotogramas de menor calidade.

en: MPEG4 quantization matrix
gl: Matriz de cuantizazón MPEG4

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
gl: Usa a matriz de cuantizazón MPEG4 pra unha codificazón MPEG2. Isto en xeral dá unha imaxe de máis calidade, mentres segue mantendo a compatibilidade cos descodificadores MPEG2 estándar.

en: Quality level
gl: Nível de calidade

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
gl: Nível de calidade prá codificazón de vectores de movemento (isto pode atrasar moito a codificazón).

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
gl: O codificador pode facer trocos de calidade ó voo se o teu procesador non pode mante-la taxa de codificazón. Isto inhabilitará a cuantizazón de enreixado, despois a taxa de distorsón dos vectores de movemento (alta calidade), e elevará o limiar de reduzón de ruído pra facilita-la tarefa do codificador.

en: Minimum video quantizer scale
gl: Escala mínima do cuantizador de vídeo

en: Minimum video quantizer scale.
gl: Escala mínima do cuantizador de vídeo.

en: Maximum video quantizer scale
gl: Escala máxima do cuantizador de vídeo

en: Maximum video quantizer scale.
gl: Escala máxima do cuantizador de vídeo.

en: Trellis quantization
gl: Cuantizazón de enreixado

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
gl: Habilita a cuantizazón de enreixado (taxa de distorsón pra coeficientes de bloque).

en: Fixed quantizer scale
gl: Escala fixa do cuantizador

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
gl: Unha escala fixa do cuantizador de vídeo prá codificazón VBR (valores aceptados: 0.01 a 255.0).

en: Strict standard compliance
gl: Compatibilidade estándar estrita

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -1, 0, 1).
gl: Forza unha compatibilidade estándar estrita ó codificar (valores aceptados: -1, 0, 1).

en: Luminance masking
gl: Máscara de luminosidade

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
gl: Eleva o cuantizador prós macrobloques moi brillantes (valor predeterminado: 0.0).

en: Darkness masking
gl: Máscara de escuridade

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
gl: Eleva o cuantizador prós macrobloques moi escuros (valor predeterminado: 0.0).

en: Motion masking
gl: Máscara de movemento

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
gl: Eleva o cuantizador prós macrobloques cunha alta complexidade temporal (valor predeterminado: 0.0).

en: Border masking
gl: Máscara de límite

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
gl: Eleva o cuantizador prós macrobloques que están na beira do fotograma (valor predeterminado: 0.0).

en: Luminance elimination
gl: Eliminazón de luminosidade

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
gl: Elimina bloques de luminosidade cando o PSNR non se modifica moito (valor predeterminado 0.0). A especificazón H264 recomenda -4.

en: Chrominance elimination
gl: Eliminazón de colorido

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
gl: Elimina bloques de colorido cando o PSNR non se modifica moito (valor predeterminado 0.0). A especificazón H264 recomenda 7.

en: Cinepak video decoder
gl: Descodificador de vídeo Cinepak

en: CMML annotations decoder
gl: Descodificador de anotazóns CMML

en: Subtitles (advanced)
gl: Subtítulos (avanzado)

en: CVD subtitle decoder
gl: Descodificador de subtítulos CVD

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
gl: Empaquetador de subtítulos VCD Chaoji

en: Encoding quality
gl: Calidade da codificazón

en: Quality of the encoding between 1.0 (low) and 10.0 (high).
gl: Calidade da codificazón entre 1.0 (baixa) e 10.0 (alta).

en: Dirac video decoder
gl: Descodificador de vídeo Dirac

en: Dirac video encoder
gl: Codificador de vídeo Dirac

en: DirectMedia Object decoder
gl: Descodificador de obxecto DirectMedia

en: DirectMedia Object encoder
gl: Codificador de obxecto DirectMedia

en: DTS parser
gl: Analisador DTS

en: DTS audio packetizer
gl: Empaquetador de audio DTS

en: Decoding X coordinate
gl: Coordenada X de descodificazón

en: X coordinate of the rendered subtitle
gl: Coordenada X do subtítulo interpretado

en: Decoding Y coordinate
gl: Coordenada Y de descodificazón

en: Y coordinate of the rendered subtitle
gl: Coordenada Y do subtítulo interpretado

en: Subpicture position
gl: Posizón da subimaxe

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
gl: Podes forza-la posizón da subimaxe no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=direita, 4=enriba, 8=embaixo, tamén podes usar combinazóns destes valores, por exemplo 6=enriba á direita).

en: Encoding X coordinate
gl: Coordenada X de codificazón

en: X coordinate of the encoded subtitle
gl: Coordenada X do subtítulo codificado

en: Encoding Y coordinate
gl: Coordenada Y de codificazón

en: Y coordinate of the encoded subtitle
gl: Coordenada Y do subtítulo codificado

en: DVB subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos DVB

en: DVB subtitles encoder
gl: Codificador de subtítulos DVB

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
gl: Descodificador de audio AAC (usando libfaad2)

en: AAC extension
gl: Extensón AAC

en: Image file
gl: Ficheiro de imaxe

en: Path of the image file for fake input.
gl: Localizazón do ficheiro de imaxe prá entrada falsa.

en: Output video width.
gl: Largura do vídeo de saída.

en: Output video height.
gl: Altura do vídeo de saída.

en: Keep aspect ratio
gl: Manter proporzón de aspeto

en: Consider width and height as maximum values.
gl: A largura e a altura consideraranse coma valores máximos.

en: Background aspect ratio
gl: Proporzón de aspeto do fondo

en: Aspect ratio of the image file (4:3, 16:9). Default is square pixels.
gl: Proporzón de aspeto do ficheiro de imaxe (4:3, 16:9). De xeito predeterminado son píxeis cadrados.

en: Deinterlace video
gl: Desentrelaza-lo vídeo

en: Deinterlace the image after loading it.
gl: Desentrelaza a imaxe despois de cargalo.

en: Deinterlace module
gl: Módulo de desentrelazamento

en: Deinterlace module to use.
gl: Módulo de desentrelazamento a usar.

en: Fake video decoder
gl: Descodificador de vídeo falso

en: Flac audio decoder
gl: Descodificador de audio Flac

en: Flac audio encoder
gl: Codificador de audio Flac

en: Flac audio packetizer
gl: Empaquetador de audio Flac

en: Formatted Subtitles
gl: Subtítulos axustados a formato

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
gl: Descodificador de vídeo MPEG I/II (usando libmpeg2)

en: Linear PCM audio decoder
gl: Descodificador de audio PCM liñal

en: Linear PCM audio packetizer
gl: Empaquetador de audio PCM liñal

en: Video decoder using openmash
gl: Descodificador de vídeo usando openmash

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
gl: Descodificador I/II/III da capa de audio MPEG

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
gl: Empaquetador da capa de audio MPEG I/II/III

en: PNG video decoder
gl: Descodificador de vídeo PNG

en: QuickTime library decoder
gl: Descodificador de biblioteca QuickTime

en: Pseudo raw video decoder
gl: Descodificador de vídeo en pseudobruto

en: Pseudo raw video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo en pseudobruto

en: RealAudio library decoder
gl: Descodificador de biblioteca RealAudio

en: SDL_image video decoder
gl: Descodificador de vídeo SDL_image

en: Speex audio decoder
gl: Descodificador de audio Speex

en: Speex audio packetizer
gl: Empaquetador de audio Speex

en: Speex audio encoder
gl: Codificador de audio Speex

en: Speex comment
gl: Comentario Speex

en: Mode
gl: Modo

en: DVD subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos de DVD

en: DVD subtitles packetizer
gl: Empaquetador de subtítulos de DVD

en: Subtitles text encoding
gl: Codificazón de subtítulos de texto

en: Set the encoding used in text subtitles
gl: Pó-la codificazón usada en subtítulos de texto

en: Subtitles justification
gl: Xustificazón de subtítulos

en: Set the justification of subtitles
gl: Pó-la xustificazón de subtítulos

en: UTF-8 subtitles autodetection
gl: Autodeteczón de subtítulos UTF-8

en: Text subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos de texto

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
gl: Descodificador Philips OGT (subtítulos SVCD)

en: SVCD subtitles
gl: Subtítulos SVCD

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
gl: Empaquetador Philips OGT (subtítulos SVCD)

en: Tarkin decoder module
gl: Módulo descodificador Tarkin

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
gl: Forza unha calidade entre 1 (baixa) e 10 (alta), no canto de especificar unha taxa de bits particular. Isto producirá un fluxo VBR.

en: Theora video decoder
gl: Descodificador de vídeo Theora

en: Theora video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo Theora

en: Theora video encoder
gl: Codificador de vídeo Theora

en: Theora comment
gl: Comentario Theora

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
gl: Forza unha calidade de codificado específica entre 0.0 (alta) e 50.0 (baixa), no canto de especificar unha taxa de bits particular. Isto producirá un fluxo VBR.

en: Stereo mode
gl: Modo estéreo

en: VBR mode
gl: Modo VBR

en: Psycho-acoustic model
gl: Modelo psicoacústico

en: Integer from -1 (no model) to 4.
gl: Enteiro dende -1 (sen modelo) a 4.

en: Dual mono
gl: Mono dual

en: Joint stereo
gl: Estéreo común

en: Libtwolame audio encoder
gl: Codificador de audio Libtwolame

en: Maximum encoding bitrate
gl: Taxa de bits máxima da codificazón

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
gl: Taxa de bits máxima en kbps. Útil pra aplicazóns de transmisón.

en: Minimum encoding bitrate
gl: Mínima taxa de bits da codificazón

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
gl: Taxa de bits mínima en kbps. Útil pra codificazóns dunha canle de tamaño fixa.

en: CBR encoding
gl: Codificazón CBR

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
gl: Forza unha codificazón da taxa de bits constante (CBR = Constant BitRate).

en: Vorbis audio decoder
gl: Descodificador de audio Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
gl: Empaquetador de audio Vorbis

en: Vorbis audio encoder
gl: Codificador de audio Vorbis

en: Vorbis comment
gl: Comentario Vorbis

en: Maximum GOP size
gl: Tamaño máximo do GOP

en: Sets maximum interval between IDR-frames.Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision.
gl: Pón o intervalo máximo entre fotogramas IDR. Valores máis grandes aforran bits, polo que deste xeito, milloran a calidade pra unha taxa de bits dada a costa de busca-la precisón.

en: Minimum GOP size
gl: Tamaño mínimo do GOP

en: B-frames between I and P
gl: Fotogramas B entre I e P

en: Adaptive B-frame decision
gl: Decisón adaptante do fotograma B

en: Keep some B-frames as references
gl: Manter algúns fotogramas B coma referencias

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
gl: Permite que se usen os fotogramas B coma referencias pra predicir outros fotogramas. Mantén o centro de 2+ fotogramas B consecutivos coma referencia, e reordena o marco apropriadamente.

en: Number of reference frames
gl: Número de fotogramas referencia

en: Skip loop filter
gl: Salta-lo filtro de bucle

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
gl: Desactiva o filtro de bucle (diminue a calidade).

en: Set QP
gl: QP

en: Quality-based VBR
gl: VBR baseado na calidade

en: Min QP
gl: QP mínimo

en: Max QP
gl: QP máximo

en: Maximum quantizer parameter.
gl: Parámetro de cuantizador máximo.

en: Max QP step
gl: Paso QP máximo

en: Max QP step between frames.
gl: Paso QP máximo entre fotogramas.

en: Average bitrate tolerance
gl: Tolerancia da taxa de bits media

en: Max local bitrate
gl: Máxima taxa de bits local

en: VBV buffer
gl: Almacenador intermediario VBV

en: Initial VBV buffer occupancy
gl: Ocupazón do almacenador intermediario VBV inicial

en: QP factor between I and P
gl: Factor QP entre I e P

en: QP factor between P and B
gl: Factor QP entre P e B

en: QP difference between chroma and luma
gl: Diferenza QP entre cromacidade e luminosidade

en: QP difference between chroma and luma.
gl: Diferenza QP entre cromacidade e luminosidade.

en: QP curve compression
gl: Compresón de curva QP

en: Partitions to consider
gl: Partizóns a considerar

en: Partitions to consider in analyse mode: 
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
gl: Partizóns a usar no modo de análise:
     - ningún : 
     - rápido : i4x4
     - normal : i4x4,p8x8,(i8x8)
     - lento : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - todo : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 require p8x8. i8x8 require 8x8dct).

en: Direct MV prediction mode
gl: Modo de predizón VM directo

en: Weighted prediction for B-frames
gl: Predizón ponderada prós fotogramas B

en: Weighted prediction for B-frames.
gl: Predizón ponderada prós fotogramas B.

en: Integer pixel motion estimation method
gl: Método da estimazón de movemento do píxel enteiro

en: Maximum motion vector search range
gl: Distancia máxima de procura

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 7.
gl: Este parámetro controla a calidade contra as compensazóns de velocidade implicadas no proceso de decisón da estimazón de movemento (máis baixo = máis axiña e máis alto = unha millor calidade). Valores dende 1 ata 7.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 6.
gl: Este parámetro controla a calidade contra as compensazóns de velocidade implicadas no proceso de decisón da estimazón de movemento (máis baixo = máis axiña e máis alto = unha millor calidade). Valores dende 1 ata 6.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 5.
gl: Este parámetro controla a calidade contra as compensazóns de velocidade implicadas no proceso de decisón da estimazón de movemento (máis baixo = máis axiña e máis alto = unha millor calidade). Valores dende 1 ata 5.

en: Jointly optimize both MVs in B-frames
gl: Optimizar ámbolos dous vectores de movemento nos fotogramas B

en: Joint bidirectional motion refinement.
gl: Refinamento bidirecional conxunto de movemento.

en: Adaptive spatial transform size
gl: Espazal adaptativo transforma o tamaño

en: Trellis RD quantization
gl: Cuantizazón RD de enreixado

en: Trellis RD quantization: 
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
gl: Cuantizazón RD do enreixado: 
     - 0: inhabilitado
     - 1: habilitado só no remate do codificado dun MB
     - 2: habilitado en tódalas decisóns de modo
    Isto require CABAC.

en: Early SKIP detection on P-frames
gl: Deteczón de SALTO cedo nos fotogramas P

en: Early SKIP detection on P-frames.
gl: Deteczón de SALTO cedo nos fotogramas P.

en: CPU optimizations
gl: Optimizazóns da UCP

en: Use assembler CPU optimizations.
gl: Usa as optimizazóns do procesador do ensamblador.

en: Quiet mode
gl: Modo silencioso

en: Quiet mode.
gl: Modo silencioso.

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Print stats for each frame.
gl: Amosa as estatísticas pra cada fotograma.

en: hex
gl: hexadecimal

en: fast
gl: rápido

en: slow
gl: lento

en: all
gl: todo

en: spatial
gl: espazal

en: auto
gl: automático

en: H.264/MPEG4 AVC encoder (using x264 library)
gl: Codificador AVC H.264/MPEG4 (usando biblioteca x264)

en: Motion threshold (10-100)
gl: Limiar de movemento (10-100)

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
gl: Cantidade de movemento requerida pró xesto do rato pra gravalo.

en: Trigger button
gl: Botón activador

en: Trigger button for mouse gestures.
gl: Botón activador dos xestos do rato.

en: Middle
gl: Medio

en: Gestures
gl: Xestos

en: Mouse gestures control interface
gl: Interface de control dos xestos do rato

en: Define playlist bookmarks.
gl: Define os marcadores da lista de reproduzón.

en: Hotkeys
gl: Teclas rápidas

en: Hotkeys management interface
gl: Interface de xestón das teclas rápidas

en: Audio track: %s
gl: Pista de audio: %s

en: Subtitle track: %s
gl: Pista de subtítulos: %s

en: Aspect ratio: %s
gl: Proporzón de aspeto: %s

en: Crop: %s
gl: Recorte: %s

en: Deinterlace mode: %s
gl: Modo de desentrelazamento: %s

en: Zoom mode: %s
gl: Modo: %s

en: Host address
gl: Enderezo do computador conectado á rede

en: Source directory
gl: Directorio da fonte

en: Handlers
gl: Manexadores

en: List of handler extensions and executable paths (for instance: php=/usr/bin/php,pl=/usr/bin/perl).
gl: Lista das extensóns do manexador e das localizazóns de executábeis (por exemplo: php=/usr/bin/php,pl=/usr/bin/perl).

en: HTTP interface x509 PEM certificate file (enables SSL).
gl: Ficheiro de certificado PEM x509 da interface HTTP (habilita SSL).

en: HTTP interface x509 PEM private key file.
gl: Ficheiro de clave privada PEM x509 da interface HTTP.

en: HTTP interface x509 PEM trusted root CA certificates file.
gl: Ficheiro de certificados raíz CA confiábeis PEM x509 da interface HTTP.

en: HTTP interace Certificates Revocation List file.
gl: Ficheiro da lista de revocazón de certificados da interface HTTP.

en: HTTP remote control interface
gl: Interface de control remoto HTTP

en: HTTP SSL
gl: SSL de HTTP

en: Infrared remote control interface
gl: Interface infravermella de control remoto

en: Act as master
gl: Actuar coma mestre

en: Should act as the master client for the network synchronisation?
gl: ¿Debería actuar coma o cliente mestre prá sincronizazón de rede?

en: Master client ip address
gl: Enderezo IP de cliente mestre

en: IP address of the master client used for the network synchronisation.
gl: Enderezo IP do cliente mestre usado prá sincronizazón de rede.

en: Network Sync
gl: Sincronizazón de rede

en: Install Windows Service
gl: Instala-lo servizo do Windows

en: Install the Service and exit.
gl: Instala o Servizo e sai.

en: Uninstall Windows Service
gl: Desinstala-lo servizo do Windows

en: Uninstall the Service and exit.
gl: Desinstala o servizo e sai.

en: Display name of the Service
gl: Amosa-lo nome do servizo

en: Change the display name of the Service.
gl: Muda o nome que se amosa do servizo.

en: Configuration options
gl: Opzóns de configurazón

en: NT Service
gl: Servizo NT

en: Windows Service interface
gl: Interface de servizo do Windows

en: Pause
gl: Pausar

en: Forward
gl: Avanze

en: Error
gl: Erro

en: Show stream position
gl: Amosa-la posizón do fluxo

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
gl: Amosa cada cando a posizón actual en segundos drento do fluxo.

en: Fake TTY
gl: TTY falso

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
gl: Forza ó módulo rc a usa-lo stdin coma se fose TTY.

en: UNIX socket command input
gl: Entrada de instruzóns socket UNIX

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
gl: Acepta instruzóns sobre un socket Unix no canto do stdin.

en: TCP command input
gl: Entrada de instruzóns TCP

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
gl: Acepta instruzóns sobre un socket no canto do stdin. Podes pó-lo enderezo e porto ó que se asociará a interface.

en: Do not open a DOS command box interface
gl: Non abrir unha interface con caixa de instruzóns DOS

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
gl: De xeito predeterminado, a extensón da interface rc executará unha caixa de instruzóns DOS. Habilitando o modo silencioso non abrirá esta caixa de instruzóns, mais pode amolar un chisco cando se quere dete-lo VLC e non está aberta ningunha xanela de vídeo.

en: Remote control interface
gl: Interface de control remoto

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
gl: Inicializada a interface de control remoto. Escribe `help' prá axuda.

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
gl: Instruzón `%s' descoñecida. Escribe `help' prá axuda.

en: +----[ Remote control commands ]
gl: +----[ Instruzóns de control remoto ]

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
gl: | get_time . . . . . . . . . . . segundos transcorridos dende o comezo do fluxo

en: +----[ end of help ]
gl: +----[ fin da axuda ]

en: Press menu select or pause to continue.
gl: Preme seleccionar menú ou pausa pra continuar.

en: Type 'menu select' or 'pause' to continue.
gl: Escribe «menu select» ou «pause» pra continuar.

en: Please provide one of the following parameters:
gl: Por favor, insire un dos parámetros seguintes:

en: Threshold
gl: Limiar

en: Height of the zone triggering the interface.
gl: Altura da zona que activa a interface.

en: Host
gl: Servidor

en: Port
gl: Porto

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
gl: Este é o porto TCP no cal escoitará esta interface. O valor predeterminado é 4212.

en: VLM remote control interface
gl: Interface de control remoto VLM

en: Raw A/52 demuxer
gl: Desmultiplexador A/52 en bruto

en: AIFF demuxer
gl: Desmultiplexador AIFF

en: ASF v1.0 demuxer
gl: Desmultiplexador ASF v1.0

en: VLC failed to load the ASF header.
gl: O VLC non puido cargar o cabezallo ASF.

en: AU demuxer
gl: Desmultiplexador AU

en: FFmpeg demuxer
gl: Desmultiplexador FFmpeg

en: Force interleaved method
gl: Forzar método interpolado

en: Force interleaved method.
gl: Forza método interpolado.

en: Force index creation
gl: Forzar creazón de índice

en: AVI demuxer
gl: Desmultiplexador AVI

en: AVI Index
gl: Índice AVI

en: Dump filename
gl: Nome de ficheiro do envorcado

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
gl: Nome do ficheiro no que se envorcará o fluxo en bruto.

en: Append to existing file
gl: Engadir ó ficheiro existente

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
gl: Se o ficheiro xa existe, non se sobrescribirá.

en: Raw DTS demuxer
gl: Desmultiplexador DTS en bruto

en: FLAC demuxer
gl: Desmultiplexador FLAC

en: GME demuxer (Game_Music_Emu)
gl: Desmultiplexador EMG (Emulador da Música do Xogo)

en: Allows you to modify the default caching value for RTSP streams. This value should be set in millisecond units.
gl: Permíteche modifica-lo valor predeterminado da memoria de reserva pra fluxos RTSP. Este valor deberíase pór en unidades de milisegundo.

en: Kasenna RTSP dialect
gl: Dialecto RTSP Kasenna

en: RTSP user name
gl: Nome de usuario do RTSP

en: Allows you to modify the user name that will be used for authenticating the connection.
gl: Permíteche modifica-lo nome de usuario que se usará prá autenticazón da conexón.

en: RTSP password
gl: Contrasinal do RTSP

en: Allows you to modify the password that will be used for the connection.
gl: Permíteche modifica-lo contrasinal que se usará prá conexón.

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
gl: Desmultiplexador RTP/RTSP/SDP (usando Live555)

en: RTSP/RTP access and demux
gl: Aceso e desmultiplexador RTSP/RTP

en: Use RTP over RTSP (TCP)
gl: Usar RTP sobre RTSP (TCP)

en: Client port
gl: Porto de cliente

en: Port to use for the RTP source of the session
gl: Porto a usar prá fonte RTP da sesón

en: HTTP tunnel port
gl: Porto de túnel HTTP

en: Please enter a valid login name and a password.
gl: Por favor, introduce un nome de conexón válido e un contrasinal.

en: Frames per Second
gl: Fotogramas por segundo

en: M-JPEG camera demuxer
gl: Desmultiplexador de cámara M-JPEG

en: Matroska stream demuxer
gl: Desmultiplexador de fluxo matroska

en: Ordered chapters
gl: Capítulos ordenados

en: Play ordered chapters as specified in the segment.
gl: Reproduce capítulos ordenados coma se especifica no segmento.

en: Chapter codecs
gl: Códecs de capítulo

en: Use chapter codecs found in the segment.
gl: Usa códecs de capítulo atopados no segmento.

en: Preload Directory
gl: Directorio de precargamento

en: Preload matroska files from the same family in the same directory (not good for broken files).
gl: Precarga os ficheiros matroska da mesma familia no mesmo directorio (isto non é bo cos ficheiros crebados).

en: Seek based on percent not time
gl: Procura baseada na porcentaxe, non no tempo

en: Seek based on percent not time.
gl: Procura baseada na porcentaxe, non no tempo.

en: Dummy Elements
gl: Elementos Dummy

en: ---  DVD Menu
gl: --- Menú de DVD

en: First Played
gl: Reproducido o primeiro

en: Video Manager
gl: Xestor de vídeo

en: ----- Title
gl: ----- Título

en: Enable reverberation
gl: Habilita a reverberazón.

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
gl: Nível da reverberazón (dende 0 ata 100, o valor predeterminado é 0).

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from to 40 to 200ms.
gl: Atraso da reverberazón, en milisegundos. Os valores xeralmente van dende 40 ata 200 ms.

en: Enable megabass mode
gl: Habilita o modo megabaixo.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
gl: Nível do modo megabaixo (dende 0 ata 100, o valor predeterminado é 0).

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
gl: Nível do efeito de són envolvente (dende 0 ata 100, o valor predeterminado é 0).

en: MOD demuxer (libmodplug)
gl: Desmultiplexador MOD (libmodplug)

en: Reverb
gl: Reverberazón

en: Reverberation level
gl: Nível da reverberazón

en: Reverberation delay
gl: Atraso da reverberazón

en: Mega bass
gl: Megabaixo

en: Mega bass level
gl: Nível do megabaixo

en: Mega bass cutoff
gl: Límite do megabaixo

en: Surround
gl: Són envolvente

en: Surround level
gl: Nível de són envolvente

en: Surround delay (ms)
gl: Atraso de són envolvente (ms)

en: MP4 stream demuxer
gl: Desmultiplexador de fluxo MP4

en: MusePack demuxer
gl: Desmultiplexador MusePack

en: Desired frame rate for the H264 stream.
gl: Taxa de fotogramas desexada pró fluxo H264.

en: H264 video demuxer
gl: Desmultiplexador de vídeo H264

en: MPEG-4 audio demuxer
gl: Desmultiplexador de audio MPEG-4

en: MPEG-4 video demuxer
gl: Desmultiplexador de vídeo MPEG-4

en: MPEG audio / MP3 demuxer
gl: Audio MPEG / Desmultiplexador MP3

en: MPEG-I/II video demuxer
gl: Desmultiplexador de vídeo MPEG-I/II

en: Windows Media NSC metademux
gl: Metadesmultiplexador Windows Media NSC

en: NullSoft demuxer
gl: Desmultiplexador Nullsoft

en: Nuv demuxer
gl: Desmultiplexador Nuv

en: OGG demuxer
gl: Desmultiplexador OGG

en: Auto start
gl: Inicio automático

en: Show shoutcast adult content
gl: Amosa-lo contido adulto do SHOUTcast

en: M3U playlist import
gl: Importar lista de reproduzón M3U

en: PLS playlist import
gl: Importar lista de reproduzón PLS

en: B4S playlist import
gl: Importar lista de reproduzón B4S

en: DVB playlist import
gl: Importar lista de reproduzón DVB

en: Podcast parser
gl: Analisador do Podcast

en: XSPF playlist import
gl: Importar lista de reproduzón XSPF

en: Kasenna MediaBase parser
gl: Analisador da Base de Medios Kasenna

en: Podcast Info
gl: Informazón do Podcast

en: Podcast Summary
gl: Resumo do Podcast

en: Podcast Size
gl: Tamaño do Podcast

en: Shoutcast
gl: SHOUTcast (sistema de emisón de audio)

en: MPEG-PS demuxer
gl: Desmultiplexador MPEG-PS

en: PVA demuxer
gl: Desmultiplexador PVA

en: DV (Digital Video) demuxer
gl: Desmultiplexador DV (Digital Video, Vídeo Dixital)

en: Aspect ratio
gl: Proporzón de aspeto

en: Real demuxer
gl: Desmultiplexador real

en: SMF demuxer
gl: Desmultiplexador SMF

en: Text subtitles parser
gl: Analisador de subtítulos de texto

en: Frames per second
gl: Fotogramas por segundo

en: Subtitles delay
gl: Atraso de subtítulos

en: Subtitles format
gl: Formato dos subtítulos

en: Extra PMT
gl: PMT adicional

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
gl: Permite a un usuario especificar un pmt adicional (pmt_pid=pid:tipo_fluxo[,...]).

en: Set id of ES to PID
gl: Indica o identificador de ES a PID

en: Fast udp streaming
gl: Transmisón UDP rápida

en: Sends TS to specific ip:port by udp (you must know what you are doing).
gl: Envía o fluxo TS por UDP ó ip:porto específico (debes saber que estás a facer).

en: MTU for out mode
gl: A MTU pró modo de saída

en: MTU for out mode.
gl: A MTU (Unidade Máxima de Transferencia) pró modo e saída.

en: Silent mode
gl: Modo silencioso

en: Do not complain on encrypted PES.
gl: Non se queixar do PES cifrado.

en: CAPMT System ID
gl: ID do Sistema CAPMT

en: Only forward descriptors from this SysID to the CAM.
gl: Transmitir os descritores só dende este SysID ó módulo CAM.

en: Packet size in bytes to decrypt
gl: Tamaño de paquete en bytes pra descifrar

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
gl: Especifica o tamaño do paquete TS pra descifrar. As rutinas de desciframento substraen o cabezallo TS do valor antes de descifrar.

en: Filename of dump
gl: Nome de ficheiro do envorcado

en: Specify a filename where to dump the TS in.
gl: Especifica un nome de ficheiro onde envorcalo-lo TS.

en: Append
gl: Engadir

en: If the file exists and this option is selected, the existing file will not be overwritten.
gl: Se o ficheiro existe e se selecciona esta opzón, o ficheiro existente non será sobrescrito.

en: Dump buffer size
gl: Tamaño do almacenador intermediario do envorcado

en: MPEG Transport Stream demuxer
gl: Desmultiplexador de fluxo de transporte MPEG

en: Teletext
gl: Teletexto

en: subtitles
gl: subtítulos

en: TY Stream audio/video demux
gl: Desmultiplexador de audio/vídeo de fluxo TY

en: Vobsub subtitles parser
gl: Analisador de subtítulos Vobsub

en: VOC demuxer
gl: Desmultiplexador VOC

en: WAV demuxer
gl: Desmultiplexador WAV

en: XA demuxer
gl: Desmultiplexador XA

en: Use DVD Menus
gl: Usar Menús de DVD

en: BeOS standard API interface
gl: Interface API estándar BeOS

en: Open files from all sub-folders as well?
gl: ¿Abrir tamén os ficheiros de tódolos subcartafoles?

en: Open
gl: Abrir

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Open File
gl: Abrir ficheiro

en: Open Disc
gl: Abrir disco

en: Open Subtitles
gl: Abrir subtítulos

en: About
gl: Sobre...

en: Prev Title
gl: Título anterior

en: Next Title
gl: Título seguinte

en: Go to Title
gl: Ir a título

en: Go to Chapter
gl: Ir a capítulo

en: Speed
gl: Velocidade

en: Window
gl: Xanela

en: VLC media player: Open Media Files
gl: Reprodutor de medios VLC: Abrir ficheiros de medios

en: VLC media player: Open Subtitle File
gl: Reprodutor de medios VLC: Abrir ficheiro de subtítulos

en: Drop files to play
gl: Pór ficheiros pra reproducir

en: playlist
gl: lista de reproduzón

en: Close
gl: Pechar

en: Edit
gl: Editar

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Select None
gl: Non seleccionar ningún

en: Sort Reverse
gl: Inverter orde

en: Sort by Name
gl: Ordenar por nome

en: Sort by Path
gl: Ordenar por localizazón

en: Randomize
gl: Seleccionar ó chou

en: Remove
gl: Quitar

en: Remove All
gl: Quitar todos

en: View
gl: Ver

en: Path
gl: Ruta

en: Name
gl: Nome

en: Apply
gl: Aplicar

en: Save
gl: Gardar

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Show Interface
gl: Amosar a interface

en: Vertical Sync
gl: Sincr. vertical

en: Correct Aspect Ratio
gl: Corrixir proporzón de aspeto

en: Stay On Top
gl: Situar por riba

en: Take Screen Shot
gl: Tomar captura de pantalla

en: Framebuffer device
gl: Dispositivo de almacenaxe intermedia de fotogramas

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
gl: Dispositivo de almacenaxe intermedia dos fotogramas a usar pra interpretar (xeralmente /dev/fb0).

en: Text
gl: Texto

en: X coordinate
gl: Coordenada X

en: Y coordinate
gl: Coordenada Y

en: Opacity
gl: Opacidade

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
gl: Opacidade (oposto de transparencia) do texto superposto (0 = transparente, 255 = opaco totalmente).

en: Font size, pixels
gl: Tamaño do tipo de letra, en píxeis

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
gl: Tamaño do tipo de letra, en píxeis. Por omisón é -1 (usa o tamaño predeterminado).

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
gl: Cor do texto que se interpretará no vídeo. Debe ser un valor hexadecimal (coma as cores HTML). Os primeiros dous caráteres son pró vermello, os dous seguintes pró verde e os dous últimos pró azul. #000000 = negro, #FF0000 = vermello, #00FF00 = verde, #FFFF00 = marelo (vermello + verde), #FFFFFF = branco.

en: Black
gl: Negro

en: Gray
gl: Gris

en: Silver
gl: Prata

en: White
gl: Branco

en: Maroon
gl: Marrón

en: Red
gl: Vermello

en: Fuchsia
gl: Violeta

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Olive
gl: Oliva

en: Green
gl: Verde

en: Teal
gl: Verde azulado

en: Lime
gl: Lima

en: Purple
gl: Púrpura

en: Navy
gl: Azula mariño

en: Blue
gl: Azul

en: Aqua
gl: Auga

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Commands
gl: Instruzóns

en: About VLC media player
gl: Sobre o VLC media player

en: Compiled by %s
gl: Compilado por %s

en: License
gl: Licenza

en: VLC media player Help
gl: Axuda do reprodutor de medios VLC

en: Index
gl: Índice

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Add
gl: Engadir

en: Clear
gl: Limpar

en: Extract
gl: Extraír

en: Time
gl: Tempo

en: Untitled
gl: Sen título

en: No input
gl: Sen entrada

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
gl: Ningunha entrada atopada. O fluxo débese reproducir ou pausar pra que funcionen os marcadores.

en: Input has changed
gl: A entrada mudou

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
gl: A entrada modificouse, non foi posíbel garda-lo marcador. Suspende a reproduzón con «Pausar» mentres se modifican os marcadores pra se asegurar de mante-la mesma entrada.

en: Invalid selection
gl: Seleczón inválida

en: Two bookmarks have to be selected.
gl: Teñen que se seleccionar dous marcadores.

en: No input found
gl: Entrada non atopada

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
gl: O fluxo débese reproducir ou pausar pra que funcionen os marcadores.

en: Jump To Time
gl: Ir a

en: sec.
gl: seg.

en: Jump to time
gl: Ir a

en: Random On
gl: Aleatorio acendido

en: Random Off
gl: Aleatorio apagado

en: Repeat One
gl: Repetir un

en: Repeat All
gl: Repetir todo

en: Repeat Off
gl: Non repetir

en: Half Size
gl: Tamaño medio

en: Normal Size
gl: Tamaño normal

en: Double Size
gl: Tamaño dobre

en: Float on Top
gl: Flotar encol de todo

en: Fit to Screen
gl: Axustar á pantalla

en: Step Forward
gl: Paso adiante

en: Step Backward
gl: Paso atrás

en: Rewind
gl: Rebobinar

en: Fast Forward
gl: Avance rápido

en: 2 Pass
gl: 2 pasadas

en: Apply the equalizer filter twice. The effect will be sharper.
gl: Aplica o filtro do ecualizador dúas veces. O efeito há ser agudo.

en: Enable the equalizer. Bands can be set manually or using a preset.
gl: Habilita o ecualizador. As bandas pódense pór a man ou usando un predefinido.

en: Preamp
gl: Preamplificazón

en: Extended controls
gl: Controis estendidos

en: Wave
gl: Onda

en: Ripple
gl: Superficie

en: Psychedelic
gl: Psicodélica

en: Gradient
gl: Gradazón

en: Adds motion blurring to the image
gl: Engade un movemento sen definizón na imaxe

en: Creates several copies of the Video output window
gl: Crea varias copias da xanela de saída do vídeo

en: Image cropping
gl: Recorte de imaxe

en: Crops a defined part of the image
gl: Recorta unha parte definida da imaxe

en: Invert colors
gl: Inverter as cores

en: Inverts the colors of the image
gl: Inverte as cores da imaxe

en: Transformation
gl: Transformazón

en: Rotates or flips the image
gl: Rota ou inverte a imaxe

en: Interactive Zoom
gl: Ampliazón/reduzón interactiva

en: Enables an interactive Zoom feature
gl: Habilita unha caraterística interactiva da ampliazón ou reduzón

en: Volume normalization
gl: Normalizazón de volume

en: Prevents the audio output from going over a predefined value.
gl: Evita que a saída de audio exceda un valor predefinido.

en: Headphone virtualization
gl: Virtualizazón de auriculares

en: Imitates the effect of surround sound when using headphones.
gl: Imita o efeito de són envolvente ó usar uns auriculares.

en: Maximum level
gl: Nível máximo

en: Restore Defaults
gl: Reaxustar a predeterminado

en: Opaqueness
gl: Opacidade

en: Video Filter
gl: Filtro de vídeo

en: Audio Filter
gl: Filtro de audio

en: About the video filters
gl: Sobre os filtros de vídeo

en: Login:
gl: Conexón:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Show Details
gl: Amosar os detalles

en: Your version of Mac OS X is not supported
gl: Non hai soporte para a túa versón do Mac OS X

en: VLC media player requires Mac OS X 10.4 or higher.
gl: O reprodutor de medios VLC requer o Mac OS X 10.4 ou superior.

en: Check for Update...
gl: Comprobar actualizazóns...

en: Preferences...
gl: Preferencias

en: Services
gl: Servizos

en: Hide VLC
gl: Agochar VLC

en: Hide Others
gl: Agochar outros

en: Show All
gl: Amosar todo

en: Quit VLC
gl: Saír do VLC

en: 1:File
gl: 1:Ficheiro

en: Open File...
gl: Abrir ficheiro...

en: Quick Open File...
gl: Abrir ficheiro axiña...

en: Open Disc...
gl: Abrir disco...

en: Open Network...
gl: Abrir rede...

en: Open Capture Device...
gl: Abrir dispositivo de captura...

en: Open Recent
gl: Abrir recente

en: Clear Menu
gl: Limpar menú

en: Streaming/Exporting Wizard...
gl: Asistente de transmisón/exportazón...

en: Cut
gl: Cortar

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Pegar

en: Playback
gl: Reproduzón

en: Volume Up
gl: Subir volume

en: Volume Down
gl: Baixar volume

en: Post processing
gl: Posprocesar

en: Minimize Window
gl: Minimiza-la xanela

en: Close Window
gl: Pecha-la xanela

en: Controller...
gl: Controlador...

en: Equalizer...
gl: Ecualizador...

en: Extended Controls...
gl: Controis estendidos...

en: Bookmarks...
gl: Marcadores...

en: Playlist...
gl: Lista de reproduzón...

en: Media Information...
gl: Informazón dos medios...

en: Messages...
gl: Mensaxes...

en: Bring All to Front
gl: Traer todo ó fronte

en: Help
gl: Axuda

en: VLC media player Help...
gl: Axuda do reprodutor de medios VLC

en: Online Documentation...
gl: Documentazón en liña...

en: VideoLAN Website...
gl: Sitio Web do VideoLan...

en: Make a donation...
gl: Facer unha doazón...

en: Online Forum...
gl: Foro en liña...

en: No CrashLog found
gl: Non se atopou rexisto de trabamentos

en: Continue
gl: Continuar

en: Video device
gl: Dispositivo de vídeo

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
gl: Pón a transparencia da saída de vídeo. 1 é non-transparente (predeterminado), 0 é totalmente transparente.

en: Use as Desktop Background
gl: Usar coma fondo de escritorio

en: Use the video as the Desktop Background Desktop icons cannot be interacted with in this mode.
gl: Usa o vídeo coma fondo de escritorio. As iconas do escritorio non poderán interactuar neste modo.

en: Show Fullscreen controller
gl: Amosar o controlador no modo pantalla completa

en: Auto-playback of new items
gl: Reproduzón automática dos novos elementos

en: Start playback of new items immediately once they were added.
gl: Inicia a reproduzón dos novos elementos imediatamente forem engadidos.

en: Keep Recent Items
gl: Manter os últimos elementos

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
gl: O VLC, de xeito predeterminado, mantén unha lista dos últimos 10 elementos. Esta característica pódese inhabilitar aquí.

en: Keep current Equalizer settings
gl: Mantes os axustes actuais do ecualizador

en: By default, VLC keeps the last equalizer settings before termination. This feature can be disabled here.
gl: O VLC, de xeito predeterminado, mantén os últimos axustes do ecualizador antes de o fechar. Esta característica pódese inhabilitar aquí.

en: Mac OS X interface
gl: Interface do Mac OS X

en: Open Source
gl: Abrir fonte

en: Media Resource Locator (MRL)
gl: Localizador de Fonte de Medios (MRL)

en: Browse...
gl: Explorar...

en: Treat as a pipe rather than as a file
gl: Tratar coma un tubo máis ca coma un ficheiro

en: No DVD menus
gl: Sen menús de DVD

en: VIDEO_TS directory
gl: Directorio VIDEO_TS

en: Address
gl: Enderezo

en: UDP/RTP Multicast
gl: Multiemisón UDP/RTP

en: Allow timeshifting
gl: Permitir parar e repetir (timeshifting)

en: Frames per Second:
gl: Fotogramas por segundo:

en: Current channel:
gl: Canle actual:

en: Previous Channel
gl: Canle anterior

en: Next Channel
gl: Canle seguinte

en: Load subtitles file:
gl: Cargar ficheiro de subtítulos

en: Settings...
gl: Axustes...

en: Override parametters
gl: Parámetros de invalidazón

en: Delay
gl: Atraso

en: Subtitles encoding
gl: Codificazón de subtítulos

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Subtitles alignment
gl: Aliñazón dos subtítulos

en: Font Properties
gl: Propriedades do tipo de letra

en: Subtitle File
gl: Ficheiro de subtítulos

en: No %@s found
gl: Ningún %@s atopado

en: Open VIDEO_TS Directory
gl: Abri-lo directorio VIDEO_TS

en: Streaming/Saving:
gl: Transmisón/gardado:

en: Streaming and Transcoding Options
gl: Opzóns de transmisón e transcodificazón

en: Display the stream locally
gl: Amosa-lo fluxo localmente

en: Stream
gl: Fluxo

en: Dump raw input
gl: Envorca-la entrada en bruto

en: Encapsulation Method
gl: Método de encapsulamento

en: Transcoding options
gl: Opzóns de transcodificazón

en: Bitrate (kb/s)
gl: Taxa de bits (kb/s)

en: Scale
gl: Escala

en: Stream Announcing
gl: Anunciando fluxo

en: SAP announce
gl: Anuncio de SAP

en: RTSP announce
gl: Anuncio de RTSP

en: HTTP announce
gl: Anuncio de HTTP

en: Export SDP as file
gl: Exportar SDP coma ficheiro

en: Channel Name
gl: Nome da canle

en: SDP URL
gl: Enderezo de SDP

en: Save File
gl: Gardar ficheiro

en: Author
gl: Autor

en: Save Playlist...
gl: Gardar lista de reproduzón...

en: Expand Node
gl: Expandi-lo grupo

en: Sort Node by Name
gl: Ordena-lo grupo por nome

en: Sort Node by Author
gl: Ordena-lo grupo por autor

en: No items in the playlist
gl: Sen elementos na lista de reproduzón

en: Search in Playlist
gl: Buscar na lista de reproduzón

en: Add Folder to Playlist
gl: Engadir cartafol á lista de reproduzón

en: File Format:
gl: Formato do ficheiro

en: Extended M3U
gl: M3U estendido

en: %i items
gl: %i elementos

en: 1 item
gl: 1 elemento

en: Save Playlist
gl: Garda-la lista de reproduzón

en: Meta-information
gl: Metainformazón

en: New Node
gl: Novo grupo

en: Please enter a name for the new node.
gl: Por favor, introduce o nome do novo grupo.

en: Empty Folder
gl: Cartafol baleiro

en: Media Information
gl: Informazón dos medios

en: Location
gl: Localizazón

en: Read at media
gl: Lido nos medios

en: Input bitrate
gl: Taxa de bits de entrada

en: Demuxed
gl: Desmultiplexado

en: Stream bitrate
gl: Taxa de bits de fluxo

en: Decoded blocks
gl: Bloques descodificados

en: Displayed frames
gl: Fotogramas amosados

en: Lost frames
gl: Fotogramas perdidos

en: Streaming
gl: Transmisón

en: Sent packets
gl: Paquetes enviados

en: Sent bytes
gl: Bytes enviados

en: Send rate
gl: Taxa enviada

en: Played buffers
gl: Almacenaxe intermedia reproducida

en: Lost buffers
gl: Almacenaxe intermedia perdida

en: Information
gl: Informazón

en: Reset All
gl: Reaxustar todo

en: Reset Preferences
gl: Reaxusta-las preferencias

en: Beware this will reset the VLC media player preferences.
    Are you sure you want to continue?
gl: Isto reaxustará as preferencias do VLC media player.
    ¿Tés a certeza de que queres continuar?

en: Select a directory
gl: Selecciona un directorio

en: Select a file
gl: Seleccionar un ficheiro

en: Select
gl: Seleccionar

en: Interface Settings
gl: Axustes da interface

en: General Audio Settings
gl: Axustes xerais do audio

en: General Video Settings
gl: Axustes xerais do vídeo

en: Effects
gl: Efeitos

en: Enable Audio
gl: Habilita-lo audio

en: General Audio
gl: Audio xeral

en: Preferred Audio language
gl: Lingua preferida do audio

en: User name
gl: Nome de usuario

en: Visualization
gl: Visualizazón

en: Default Volume
gl: Volume predeterminado

en: Change
gl: Mudar

en: Change Hotkey
gl: Mudar a tecla rápida

en: Select an action to change the associated hotkey:
gl: Selecciona unha aczón para mudar a súa tecla rápida asociada:

en: Action
gl: Aczón

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Access Filter
gl: Filtro de aceso

en: Caching
gl: Memoria de reserva

en: Default Server Port
gl: Porto do servidor predeterminado

en: Album art download policy
gl: Política de descargamento de capas de álbuns

en: Privacy / Network Interaction
gl: Privacidade / Interaczón de rede

en: Default Encoding
gl: Codificazón predeterminada

en: Choose...
gl: Escoller...

en: Font Color
gl: Cor da letra

en: Font Size
gl: Tamaño da letra

en: Subtitle Languages
gl: Linguas dos subtítulos

en: Preferred Subtitle Language
gl: Lingua preferida dos subtítulos

en: Display
gl: Pantalla

en: Enable Video
gl: Habilita-lo vídeo

en: Output module
gl: Módulo de saída

en: Video snapshots
gl: Capturas de pantalla do vídeo

en: Folder
gl: Cartafol

en: Format
gl: Formato

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Sequential numbering
gl: Numerazón secuencial

en: Choose
gl: Escoller

en: Check for Updates
gl: Comprobar actualizazóns

en: Download now
gl: Baixar agora

en: Do you want VLC to check for updates automatically?
gl: Queres que o VLC comprobe automaticamente se houber actualizazóns?

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: This version of VLC is outdated.
gl: Esta versón do VLC está anticuada.

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
gl: Códec de vídeo MPEG-1 (pódese usar co MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG e EN BRUTO)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
gl: Códec de vídeo MPEG-2 (pódese usar co MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG e EN BRUTO)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
gl: Códec de vídeo MPEG-4 (pódese usar co MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG e EN BRUTO)

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: Primeira versón do DivX (pódese usar co MPEG TS, MPEG1, ASF e OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: Segunda versón do DivX (pódese usar co MPEG TS, MPEG1, ASF e OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: Terceira versón do DivX (pódese usar co MPEG TS, MPEG1, ASF e OGG)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
gl: H263 é un códec de vídeo optimizado pra videoconferencia (retardos baixos, pódese usar co MPEG TS)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
gl: H264 é un novo códec de vídeo (pódese usar co MPEG TS e co MP4)

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: WMV (Windows Media Video) 1 (pódese usar co MPEG TS, MPEG1, ASF e OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: WMV (Windows Media Video) 2 (pódese usar co MPEG TS, MPEG1, ASF e OGG)

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: O MJPEG consiste nunha serie de imaxes JPEG (pódese usar co MPEG TS, MPEG1, ASF e OGG)

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
gl: O Theora é un códec ceibe de uso xeral (pódese usar co MPEG TS e OGG)

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
gl: Códec Dummy (non transcodifica, pódese usar con tódolos formatos de encapsulazón)

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
gl: O formato (1/2) de audio MPEG estándar (pódese usar co MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG e EN BRUTO)

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
gl: Capa 3 de audio MPEG (pódese usar co MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG e EN BRUTO)

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
gl: Formato de audio pró MPEG4 (pódese usar co MPEG TS e MPEG4)

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
gl: Formato de audio DVD (pódese usar co MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG e EN BRUTO)

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
gl: Vorbis é un códec de audio ceibe (pódese usar co OGG)

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
gl: FLAC é un códec de audio sen perda na compresón (pódese usar co OGG e EN BRUTO)

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
gl: Un códec de audio ceibe adicado á compresón da voz (pódese usar co OGG)

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
gl: Mostras de audio sen comprimir (pódese usar co WAV)

en: MPEG Program Stream
gl: Fluxo de programa MPEG

en: MPEG Transport Stream
gl: Fluxo de transporte MPEG

en: MPEG 1 Format
gl: Formato MPEG 1

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at http://yourip:8080 by default.
gl: Introduce os enderezos locais que queres escoitar. Non introduzas ningún se queres escoitar tódolos enderezos ou se non entendes isto. Esta é, xeralmente, a millor cousa a facer. De xeito predeterminado, outros computadores poden aceder ó fluxo en «http://o_teu_extractor:8080».

en: Use this to stream to several computers. This method is not the most efficient, as the server needs to send the stream several times, but generally the most compatible
gl: Usa isto pra transmitir a varios computadores. Este método non é o máis eficiente, xa que o servidor necesita envia-lo fluxo varias veces, aínda que xeralmente é o máis compatíbel.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at mms://yourip:8080 by default.
gl: Introduce os enderezos locais que queres escoitar. Non introduzas ningún se queres escoitar tódolos enderezos ou se non entendes isto. Esta é, xeralmente, a millor cousa a facer. De xeito predeterminado, outros computadores poden aceder ó fluxo en «mms://o_teu_extractor:8080».

en: Use this to stream to several computers using the Microsoft MMS protocol. This protocol is used as transport method by many Microsoft's softwares. Note that only a small part of the MMS protocol is supported (MMS encapsulated in HTTP).
gl: Usa isto pra transmitir a varios computadores usando o protocolo MMS de Microsoft. Este protocolo úsase coma método de transporte por moitos programas de Microsoft. Ten en conta que só unha pequena parte do protocolo MMS está admitida (MMS encapsulado no HTTP).

en: Enter the address of the computer to stream to.
gl: Introduce o enderezo do computador a transmitir.

en: Use this to stream to a single computer.
gl: Usa isto pra transmitir a un só computador.

en: Enter the multicast address to stream to in this field. This must be an IP address between 224.0.0.0 and 239.255.255.255. For a private use, enter an address beginning with 239.255.
gl: Introduce o enderezo da multiemisón pró fluxo neste campo. Debe ser un enderezo IP entre o 224.0.0.0 e o 239.255.255.255. Pra un uso privado, introduce un enderezo que comece por 239.255.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over the Internet.
gl: Usa isto pra transmitir a un grupo dinámico de computadores nunha rede habilitada pra multiemisón. Este é o método máis eficiente pra transmitir a varios computadores, mais non funciona na Rede de Redes.

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
gl: Usa isto pra transmitir a un só computador. Os cabezallos RTP engadiranse ó fluxo.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over Internet. RTP headers will be added to the stream
gl: Usa isto pra transmitir a un grupo dinámico de computadores nunha rede habilitada pra multiemisón. Este é o método máis eficiente pra transmitir a varios computadores, mais non funciona na Rede de Redes. Os cabezallos RTP engadiranse ó fluxo.

en: Back
gl: Atrás

en: Streaming/Transcoding Wizard
gl: Asistente de transmisón/transcodificazón

en: This wizard allows to configure simple streaming or transcoding setups.
gl: Este asistente permite configurar unha transmisón simple ou unhas montaxes de transcodificazón.

en: More Info
gl: Máis informazón

en: This wizard only gives access to a small subset of VLC's streaming and transcoding capabilities. The Open and 'Saving/Streaming' dialogs will give access to more features.
gl: Este asistente só dá aceso a un pequeno subconxunto da transmisón do VLC e das capacidades da transcodificazón. «Abrir» e os diálogos de «Transmitir/Gardar» dan aceso a máis caraterísticas.

en: Stream to network
gl: Transmitir á rede

en: Transcode/Save to file
gl: Transcodificar/gardar a ficheiro

en: Choose input
gl: Escolle entrada

en: Choose here your input stream.
gl: Escolle aquí a túa entrada de fluxo

en: Select a stream
gl: Selecciona un fluxo

en: Existing playlist item
gl: Elemento da lista de reproduzón existente

en: Partial Extract
gl: Extracto parcial

en: This can be used to read only a part of the stream. It must be possible to control the incoming stream (for example, a file or a disc, but not an UDP network stream.) The starting and ending times can be given in seconds.
gl: Isto só se pode usar pra ler unha parte do fluxo. Debe ser posíbel controla-lo fluxo entrante (por exemplo, un ficheiro ou un disco, mais non un fluxo de rede UDP). Pódense da-los tempos de comezo e de remate en segundos.

en: From
gl: de

en: To
gl: ata

en: This page allows to select how the input stream will be sent.
gl: Esta páxina permite seleccionar como se enviará o fluxo de entrada.

en: Destination
gl: Destino

en: Streaming method
gl: Método de transmisón

en: Address of the computer to stream to.
gl: Enderezo do computador a transmitir.

en: UDP Unicast
gl: Uniemisón UDP

en: UDP Multicast
gl: Multiemisón UDP

en: Transcode
gl: Transcodificar

en: This page allows to change the compression format of the audio or video tracks. To change only the container format, proceed to next page.
gl: Esta páxina permite muda-lo formato de compresón das pistas de audio ou de vídeo. Pra muda-lo formato contedor, vai á páxina seguinte.

en: Transcode audio
gl: Transcodificar audio

en: Transcode video
gl: Transcodificar vídeo

en: Enabling this allows to transcode the audio track if one is present in the stream.
gl: Habilitando isto permítese transcodifica-la pista de audio se está presente no fluxo.

en: Enabling this allows to transcode the video track if one is present in the stream.
gl: Habilitando isto permítese transcodifica-la pista de vídeo se está presente no fluxo.

en: Encapsulation format
gl: Formato de encapsulamento

en: This page allows to select how the stream will be encapsulated. Depending on previously chosen settings all formats won't be available.
gl: Esta páxina permite seleccionar como se encapsulará o fluxo. Dependendo dos axustes escollidos anteriormente, non estarán dispoñíbeis tódolos formatos.

en: Additional streaming options
gl: Opzóns de transmisón adicionais

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
gl: Nesta páxina, podes pór uns poucos parámetros adicionais de transmisón.

en: Time-To-Live (TTL)
gl: Tempo de vida (TTL)

en: SAP Announce
gl: Anuncio de SAP

en: Local playback
gl: Reproduzón local

en: Additional transcode options
gl: Opzóns de transcodificazón adicionais

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
gl: Nesta páxina, podes pór uns poucos parámetros adicionais de transcodificazón.

en: Select the file to save to
gl: Selecciona o ficheiro no que gardar

en: This page lists all the settings.Click "Finish" to start streaming or transcoding.
gl: Esta páxina enumera tódalos axustes. Preme en «Rematar» pra comeza-la transmisón ou a transcodificazón.

en: Summary
gl: Resumo

en: Encap. format
gl: Formato de encapsulamento

en: Input stream
gl: Fluxo de entrada

en: Save file to
gl: Gardar ficheiro a

en: No input selected
gl: Ningunha entrada seleccionada

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
gl: Non seleccionaches ningún fluxo novo nin ningún elemento válido da lista de reproduzón.
    
    Escolle un antes de ir á páxina seguinte.

en: No valid destination
gl: Destino inválido

en: A valid destination has to be selected Enter either a Unicast-IP or a Multicast-IP.
    
    If you don't know what this means, have a look at the VLC Streaming HOWTO and the help texts in this window.
gl: Hai que seleccionar un destino válido. Introduce unha IP de uniemisón ou de multiemisón.
    
    Se non sábe-lo que significa, bota unha ollada ó «VLC Streaming HOWTO» e ós textos de axuda nesta xanela.

en: The chosen codecs are not compatible with each other. For example: It is impossibleto  mix uncompressed audio with any video codec.
    
    Correct your selection and try again.
gl: Os códecs escollidos non son compatíbeis o un co outro. Por exemplo: é imposíbel mesturar audio sen comprimir con algún códec de vídeo.
    
    Corrixe a túa seleczón e téntao de novo.

en: Select the directory to save to
gl: Selecciona o directorio no que gardar

en: No folder selected
gl: Ningún cartafol seleccionado

en: A directory where to save the files has to be selected.
gl: Un directorio onde garda-los ficheiros que foron seleccionados.

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
gl: Introduce unha localizazón válida calquera ou usa o botón «Escoller...» pra seleccionar unha.

en: No file selected
gl: Ningún ficheiro seleccionado

en: A file where to save the stream has to be selected.
gl: Un ficheiro onde garda-lo fluxo que foi seleccionado.

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
gl: Introduce unha localizazón válida calquera ou usa o botón «Escoller» pra seleccionar unha.

en: Finish
gl: Rematar

en: yes
gl: si

en: no
gl: non

en: yes: from %@ to %@ secs
gl: si: dende %@ ata %@ segundos

en: yes: %@ @ %@ kb/s
gl: si: %@ @ %@ kb/s

en: This allows to stream on a network.
gl: Isto permíteche transmitir nunha rede.

en: This allows to save a stream to a file. The can be reencoded on the fly. Whatever VLC can read can be saved.
    Please note that VLC is not very suited for file to file transcoding. Its transcoding features are however useful to save network streams, for example.
gl: Isto permite gardar un fluxo nun ficheiro. Pódese recodificar ó voo. Pódese gardar calquera que o VLC poida ler.
    Por favor, ten en conta que o VLC non está moi adaptado prá transcodificazón de ficheiro a ficheiro. Nembargante as caraterísticas de transcodificazón son útiles, por exemplo, pra gardar fluxos de rede.

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
gl: Selecciona o teu códec de audio. Preme aquí pra máis informazón.

en: Select your video codec. Click one to get more information.
gl: Selecciona o teu códec de vídeo. Preme aquí pra máis informazón.

en: This allows to define the TTL (Time-To-Live) of the stream. This parameter is the maximum number of routers your stream can go through. If you don't know what it means, or if you want to stream on your local network only, leave this setting to 1.
gl: Isto permite defini-lo «tempo de vida» (TTL) do fluxo. Este parámetro é o número máximo de encamiñadores que o teu fluxo pode atravesar. Se non sábe-lo que significa, ou se só queres transmitir na túa rede local, déixao a 1.

en: When streaming using UDP, the streams can be announced using the SAP/SDP announcing protocol. This way, the clients won't have to type in the multicast address, it will appear in their playlist if they enable the SAP extra interface.
    If you want to give a name to your stream, enter it here, else, a default name will be used.
gl: Cando a transmisón usa UDP, pódense anuncia-los fluxos usando o protocolo SAP/SDP. Deste xeito, os clientes non terán que introduci-lo enderezo de multiemisón; xa que aparcerá na súa lista de reproduzón se está habilitada a interface adicional do SAP.
    Se lle queres dar un nome ó teu fluxo, introdúceo aquí, senón, usarase un nome predeterminado.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
gl: Cando esta opzón está habilitada, o fluxo é reproducido e transcodificado/transmitido.
    
    Ten en conta que isto require moita máis potencia do procesador ca unha simple transcodificazón ou transmisón.

en: Minimal Mac OS X interface
gl: Interface mínima do Mac OS X

en: Filebrowser starting point
gl: Punto inicial do visualizador de ficheiros

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
gl: Esta opzón permíteche especifica-lo directorio que che há amosar o visualizador de ficheiros ncurses inicialmente.

en: Ncurses interface
gl: Interface Ncurses

en:  Volume   : %i%%
gl: Volume: %i%%

en:  Chapter  : %d/%d
gl: Capítulo: %d/%d

en:  Help
gl: Axuda

en: Open: %s
gl: Abrir: %s

en: Autoplay selected file
gl: Autoreproducir ficheiro seleccionado

en: Automatically play a file when selected in the file selection list
gl: Reproduce automaticamente un ficheiro ó seleccionalo na lista de seleczón de ficheiros

en: PDA Linux Gtk2+ interface
gl: Interface PDA Linux Gtk2+

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Permissions
gl: Permisos

en: Size
gl: Tamaño

en: Owner
gl: Dono

en: Group
gl: Grupo

en: Add to Playlist
gl: Engadir á lista de reproduzón

en: Port:
gl: Porto:

en: Address:
gl: Enderezo:

en: unicast
gl: uniemisón

en: multicast
gl: multiemisón

en: Network:
gl: Rede:

en: Protocol:
gl: Protocolo:

en: Transcode:
gl: Transcodificar:

en: enable
gl: habilitar

en: Video:
gl: Vídeo:

en: Channel:
gl: Canle:

en: Norm:
gl: Norma:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Frequency:
gl: Frecuencia:

en: Samplerate:
gl: Frecuencia de mostraxe

en: Quality:
gl: Calidade:

en: Tuner:
gl: Sintonizador:

en: Sound:
gl: Son:

en: Decimation:
gl: Decimado:

en: stereo
gl: estéreo

en: Camera
gl: Cámara

en: Video Codec:
gl: Códec de vídeo:

en: Video Bitrate:
gl: Taxa de bits do vídeo:

en: Bitrate Tolerance:
gl: Taxa de bits da tolerancia:

en: Keyframe Interval:
gl: Intervalo de Fotograma Clave:

en: Audio Codec:
gl: Códec de audio:

en: Deinterlace:
gl: Desentrelazamento:

en: Access:
gl: Aceso:

en: Muxer:
gl: Multiplexador:

en: URL:
gl: Enderezo:

en: Time To Live (TTL):
gl: Tempo de vida (TTL):

en: Audio Bitrate :
gl: Taxa de bits do audio:

en: SAP Announce:
gl: Anuncio de SAP:

en: SLP Announce:
gl: Anuncio de SLP:

en: Announce Channel:
gl: Canle de Anuncio:

en: Update
gl: Actualizar

en:  Clear
gl: Limpar

en:  Save
gl: Gardar

en:  Apply
gl: Aplicar

en:  Cancel
gl: Cancelar

en: Preference
gl: Preferencia

en: VLC media player is an MPEG, MPEG 2, MP3 and DivX player that accepts input from local or network sources and is licensed under the GPL (http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html).
gl: O reprodutor de medios VLC é un reprodutor de MPEG, MPEG 2, MP3 e DivX que acepta a entrada dende fontes locais ou en rede e licénzase baixo a GPL (http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html).

en: Authors: the VideoLAN Team, http://www.videolan.org/team/
gl: Autores: o VideoLAN Team, http://www.videolan.org/team/

en: (c) 1996-2004 the the VideoLAN team team
gl: © 1996-2004, O equipo do VideoLAN

en: Couldn't find pixmap file: %s
gl: No se puido atopa-lo ficheiro pixmap: %s

en: QNX RTOS video and audio output
gl: Saída de vídeo e audio QNX RTOS

en: Audio/Video
gl: Audio/Vídeo

en: Advance of audio over video:
gl: Avanzo do audio sobre o vídeo:

en: A positive value means that
    the audio is ahead of the video
gl: Un valor positivo significa que o audio vai diante do vídeo.

en: Subtitles/Video
gl: Subtítulos/Vídeo

en: Advance of subtitles over video:
gl: Avanzo dos subtítulos sobre o vídeo:

en: A positive value means that
    the subtitles are ahead of the video
gl: Un valor positivo significa que os subtítulos van diante do vídeo.

en: Speed of the subtitles:
gl: Velocidade dos subtítulos:

en: Current visualization
gl: Visualizazón actual

en: Frame by frame
gl: Fotograma por fotograma

en: Take a snapshot
gl: Facer unha captura de pantalla

en: Menu
gl: Menú

en: Previous media in the playlist
gl: Elemento anterior na lista de reproduzón

en: Next media in the playlist
gl: Elemento seguinte na lista de reproduzón

en: Stop playback
gl: Deter a reproduzón

en: Toggle the video in fullscreen
gl: Troca o vídeo no modo pantalla completa

en: Show playlist
gl: Amosa a lista de reproduzón

en: Show extended settings
gl: Amosa as opzóns estendidas

en: Pause the playback
gl: Pausar a reproduzón

en: Select one or multiple files
gl: Selecciona un ou múltiplos ficheiros

en: File names:
gl: Nomes de ficheiro:

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Open subtitles file
gl: Abrir ficheiro de subtítulos

en: DVB Type:
gl: Tipo de DVB:

en: Channels:
gl: Canles:

en: Advanced Options
gl: Opzóns avanzadas

en: URI
gl: Localizazón

en: Show the current item
gl: Amosar o elemento actual

en: Select File
gl: Seleccionar ficheiro

en: Select Directory
gl: Seleccionar directorio

en: Select an action to change the associated hotkey
gl: Selecciona unha aczón para mudar a súa tecla rápida asociada

en: Hotkey for
gl: Tecla rápida para

en: Press the new keys for
gl: Preme as novas teclas para

en: Device:
gl: Dispositivo:

en: Configure Hotkeys
gl: Configurar as teclas rápidas

en: Audio Files
gl: Ficheiros de audio

en: Video Files
gl: Ficheiros de vídeo

en: Playlist Files
gl: Ficheiros de lista de reproduzón

en: &Apply
gl: &Aplicar

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Edit Bookmarks
gl: Modificar marcadores

en: Create
gl: Crear

en: &Close
gl: Pe&char

en: Errors
gl: Erros

en: &Clear
gl: &Limpar

en: Hide future errors
gl: Agochar os erros futuros

en: Graphic Equalizer
gl: Ecualizador gráfico

en: Spatializer
gl: Espacializador

en: Audio Effects
gl: Efeitos de audio

en: Video Effects
gl: Efeitos de vídeo

en: Synchronization
gl: Sincronizazón

en: v4l2 controls
gl: Controis v4l2

en: Go to Time
gl: Ir á posizón

en: &Go
gl: &Ir

en: Go to time
gl: Ir á posizón

en: VLC media player
gl: Reprodutor de medios VLC

en: This version of VLC was compiled by:
gl: Esta versón do VLC foi compilada por:

en: Compiler:
gl: Compilador:

en: Copyright (C)
gl: Copyright ©

en: Authors
gl: Autores

en: Thanks
gl: Grazas

en: VLC media player updates
gl: Actualizazóns do reprodutor de medios VLC

en: Checking for an update...
gl: Comprobando actualizazóns...

en: 
    Do you want to download it?
gl: 
    Quérela descargar?

en: Launching an update request...
gl: Enviando unha solicitude de actualizazón...

en: Select a directory...
gl: Seleccionar un directorio...

en: &Yes
gl: &Si

en: A new version of VLC(
gl: Unha nova versón do VLC (

en: ) is available.
gl: ) está dispoñíbel.

en: You have the latest version of VLC media player.
gl: Xa tés a última versón do reprodutor de medios VLC.

en: An error occurred while checking for updates...
gl: Ocorreu un erro mentres se comprobaban as actualizazóns...

en: &General
gl: &Xeral

en: &Statistics
gl: E&statísticas

en: &Save Metadata
gl: Gardar metadato&s

en: Location:
gl: Localizazón:

en: Modules tree
gl: Árbore de módulos

en: &Save as...
gl: &Gardar coma...

en: &Update
gl: Act&ualizar

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Disc
gl: &Disco

en: &Network
gl: &Rede

en: Capture &Device
gl: &Dispositivo de captura

en: &Select
gl: &Seleccionar

en: &Enqueue
gl: &Pór na fila

en: &Play
gl: &Reproducir

en: &Stream
gl: &Transmitir

en: &Convert
gl: &Converter

en: &Convert / Save
gl: Converter / &Gardar

en: &Save
gl: &Gardar

en: &Reset Preferences
gl: &Reaxusta-las preferencias

en: This will reset your VLC media player preferences.
    Are you sure you want to continue?
gl: Isto reaxustará as túas preferencias do VLC media player.
    ¿Tés a certeza de que queres continuar?

en: Save file
gl: Gardar ficheiro

en: Hours / Minutes / Seconds:
gl: Horas / Minutos / Segundos:

en: Day / Month / Year:
gl: Día / Mes / Ano:

en:  days
gl:  días

en: Import
gl: Importar

en: Export
gl: Exportar

en: Open a VLM Configuration File
gl: Abrir un ficheiro de configurazón VLM

en: Open Directory
gl: Abrir directorio

en: Open playlist file
gl: Abre ficheiro de lista de reproduzón

en: Choose a filename to save playlist
gl: Escolle un nome de ficheiro para gardar a lista de reproduzón

en: Media Files
gl: Ficheiros de medios

en: Subtitles Files
gl: Ficheiros de subtítulos

en: All Files
gl: Tódolos ficheiros

en: Paused
gl: Pausado

en: &Media
gl: &Medios

en: &Video
gl: &Vídeo

en: P&layback
gl: Reprod&uzón

en: &Playlist
gl: Lista de re&produzón

en: &Tools
gl: Ferramen&tas

en: &Help
gl: A&xuda

en: &Open File...
gl: Abrir ficheir&o...

en: Open &Disc...
gl: Abrir &disco...

en: Open &Network...
gl: Abrir &rede...

en: Open &Capture Device...
gl: Abrir dispositivo de &captura...

en: Conve&rt / Save...
gl: Converter / &Gardar...

en: &Streaming...
gl: &Transmisón

en: &Quit
gl: &Saír

en: Show P&laylist
gl: Amosar a &lista de reproduzón

en: Play&list...
gl: &Lista de reproduzón...

en: Mi&nimal View...
gl: Interface mí&nima...

en: &Fullscreen Interface
gl: Inter&face en pantalla completa

en: &Advanced Controls
gl: Controis &avanzados

en: Visualizations selector
gl: Selector de visualizazóns

en: &Preferences...
gl: &Preferencias...

en: Audio &Track
gl: Pis&ta de audio

en: Audio &Device
gl: &Dispositivo de audio

en: Audio &Channels
gl: &Canles de audio

en: &Visualizations
gl: &Visualizazóns

en: Video &Track
gl: Pis&ta de vídeo

en: &Subtitles Track
gl: Pista de &subtítulos

en: Load File...
gl: Cargar ficheiro...

en: &Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: &Zoom
gl: Ampliar/redu&zir

en: &Deinterlace
gl: &Desentrelazado

en: &Aspect Ratio
gl: Proporzón de &aspeto

en: &Crop
gl: &Recortar

en: Always &On Top
gl: Sempre &visíbel

en: Sna&pshot
gl: Ca&ptura de pantalla

en: &Bookmarks
gl: &Marcadores

en: T&itle
gl: T&ítulo

en: &Chapter
gl: &Capítulo

en: &Program
gl: &Programa

en: &Navigation
gl: &Navegazón

en: Configure podcasts...
gl: Configurar os podcasts...

en: &Help...
gl: A&xuda...

en: Check for &Updates...
gl: Comprobar act&ualizazóns...

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Leave Fullscreen
gl: Saír do modo Pantalla completa

en: &Playback
gl: &Reproduzón

en: Show Playlist
gl: Amosar a lista de reproduzón

en: Minimal View...
gl: Interface mínima...

en: Toggle Fullscreen Interface
gl: Trocar o modo pantalla completa

en: Hide VLC media player in taskbar
gl: Agochar o reprodutor de medios VLC na barra de tarefas

en: Show VLC media player
gl: Amosar o reprodutor de medios VLC

en: &Open Media
gl: Abrir medi&os

en: Open &Folder...
gl: Abrir carta&fol...

en: Open D&irectory...
gl: Abrir d&irectorio...

en: Systray icon
gl: Icona na bandexa de sistema

en: Advanced options
gl: Opzóns avanzadas

en: Show all the advanced options in the dialogs.
gl: Amosa tódalas opzóns avanzadas nos diálogos.

en: Windows opacity between 0.1 and 1.
gl: A opacidade das xanelas entre 0,1 e 1.

en: Number of days between two update checks
gl: Número de días entre duas comprobazóns de actualizazón

en: Classic look
gl: Aspeto clásico

en: Complete look with information area
gl: Aspeto completo con informazón da área

en: Minimal look with no menus
gl: Aspeto mínimo sen menús

en: Qt interface
gl: Interface qt

en: Preset
gl: Preaxustes

en: Show extended options
gl: Amosar as opzóns estendidas

en: Show &more options
gl: Amosar &máis opzóns

en: Select the file
gl: Seleccionar o ficheiro

en: Customize
gl: Personalizar

en: Options
gl: Opzóns

en: Advanced options...
gl: Opzóns avanzadas...

en: Audio and Subtitles
gl: Audio e subtítulos

en: Add a subtitles file
gl: Engade un ficheiro de subtítulos

en: Use a sub&titles file
gl: Usar un ficheiro de sub&títulos

en: Network Protocol
gl: Protocolo de rede

en: Protocol
gl: Protocolo

en: Podcast URLs list
gl: Lista de enderezos Podcast

en: Outputs
gl: Saídas

en: Play locally
gl: Reproducir localmente

en: Mount Point
gl: Punto de montaxe

en: Video codec
gl: Códec de vídeo

en: Audio codec
gl: Códec de audio

en: Group name
gl: Nome do grupo

en: Default volume
gl: Volume predeterminado

en: Preferred audio language
gl: Lingua preferida do audio

en: Interface Type
gl: Tipo de interface

en: Native
gl: Nativa

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
gl: Esta é a interface predeterminada do VLC, cunha nativa interface de usuario integrada.

en: Display mode
gl: Modo de visualizazón

en: Integrate video in interface
gl: Integra-lo vídeo na interface

en: Skins
gl: Peles

en: Skin file
gl: Ficheiro da pel

en: Instances
gl: Instancias

en: Allow only one instance
gl: Permitir unha só instancia executándose

en: File associations:
gl: Asociazóns de ficheiro:

en: Enqueue files in playlist when in one instance mode
gl: Pó-los ficheiros na fila da lista de reproduzón cando estiver en modo dunha instancia

en: Activate update notifier
gl: Activa-lo notificador de actualizacións

en: This is VLC's skinnable interface. You can download skins at &lt;a href=
gl: Esta é a interface con peles do VLC. Podes baixar peles en &lt;a href="http://www.videolan.org/vlc/skins.php"&gt;http://www.videolan.org/vlc/skins.php&lt;/a&gt; para personalizar o reprodutor.

en: Subtitles Language
gl: Lingua dos subtítulos

en: Preferred subtitles language
gl: Lingua preferida dos subtítulos

en: Effect
gl: Efeito

en: Output
gl: Saída

en: Accelerated video output
gl: Saída de vídeo acelerada

en: Use hardware YUV->RGB conversions
gl: Usar conversóns YUV->RGB do soporte físico

en: Display device
gl: Dispositivo de pantalla

en: Enable wallpaper mode
gl: Habilita-lo modo de fondo de escritorio

en: Edit settings
gl: Modificar axustes

en: Run manually
gl: Executar manualmente

en: Status
gl: Estado

en: Add Input
gl: Engadir entrada

en: Edit Input
gl: Modificar entrada

en: Clear List
gl: Limpar lista

en: Transform
gl: Transformar

en: Sharpen
gl: Nitidez

en: Image adjust
gl: Axuste de imaxe

en: Brightness threshold
gl: Limiar de luminosidade

en: Color extraction
gl: Extraczón de cor

en: Color threshold
gl: Limiar de cor

en: Similarity
gl: Semellanza

en: Synchronize top and bottom
gl: Sincronizar enriba e embaixo

en: Synchronize left and right
gl: Sincronizar esquerda e direita

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Puzzle game
gl: Quebra-cabeza

en: Black slot
gl: Brecha negra

en: Columns
gl: Colunas

en: Rows
gl: Ringleiras

en: Rotate
gl: Rotar

en: Angle
gl: Ángulo

en: Image modification
gl: Modificazón de imaxe

en: Water effect
gl: Efeito de auga

en: Noise
gl: Ruído

en: Motion detect
gl: Detectar movemento

en: Motion blur
gl: Falta de definizón no movemento

en: Cartoon
gl: Deseño animado

en: Wall
gl: Mural

en: Add text
gl: Engadir texto

en: Clone
gl: Copiar

en: Number of clones
gl: Número de copias

en: Add logo
gl: Engadir logo

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Logo erase
gl: Apagar logo

en: Mask
gl: Máscara

en: Advanced video filter controls
gl: Controis dos filtros de vídeo avanzados

en: Video filters
gl: Filtros de vídeo

en: VLM configurator
gl: Configurador VLM

en: Name:
gl: Nome:

en: Input:
gl: Entrada:

en: Select Input
gl: Seleccionar entrada

en: Output:
gl: Saída:

en: Select Output
gl: Seleccionar saída

en: Loop
gl: Bucle

en: Open a skin file
gl: Abrir un ficheiro de pel

en: Skin files (*.vlt;*.wsz)|*.vlt;*.wsz|Skin files (*.xml)|*.xml
gl: Aquivos de pel (*.vlt;*.wsz)|*.vlt;*.wsz|Aquivos de pel (*.xml)|*.xml

en: Open playlist
gl: Abrir lista de reproduzón

en: All playlists|*.pls;*.m3u;*.asx;*.b4s;*.xspf|M3U files|*.m3u|XSPF playlist|*.xspf
gl: Tódalas listas de reproduzón|*.pls;*.m3u;*.asx;*.b4s;*.xspf|Ficheiros M3U|*.m3u|Lista de reproduzón XSPF|*.xspf

en: Save playlist
gl: Gardar lista de reproduzón

en: Skin to use
gl: Pel a usar

en: Path to the skin to use.
gl: Localizazón da pel a usar.

en: Config of last used skin
gl: Configurazón da última pel usada

en: Show a systray icon for VLC
gl: Amosa unha icona do VLC na bandexa de sistema.

en: Show VLC on the taskbar
gl: Amosa o VLC na barra de tarefas.

en: Enable transparency effects
gl: Habilitar efeitos de transparencia

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
gl: Podes inhabilitar tódolos efeitos de transparencia se queres. Isto é útil principalmente cando ó mover xanelas non se comportan corretamente.

en: Skinnable Interface
gl: Interface con pel

en: Skins loader demux
gl: Desmultiplexador cargador de peles

en: Select skin
gl: Seleccionar pel

en: Open skin...
gl: Abrir pel

en: 
    (WinCE interface)
gl: 
    (interface WinCE)

en: (c) 1996-2006 - the VideoLAN Team
gl: © 1996-2006, O equipo do VideoLAN

en: Compiled by
gl: Compilado por:

en: The VideoLAN team <videolan@videolan.org>
    http://www.videolan.org/
gl: O equipo do VideoLAN <videolan@videolan.org>
    http://www.videolan.org/

en: Open:
gl: Abrir:

en: Alternatively, you can build an MRL using one of the following predefined targets:
gl: Alternativamente, podes crear un MRL usando un dos seguintes obxectivos predifinidos:

en: Choose directory
gl: Escolle un directorio

en: Choose file
gl: Escoller ficheiro

en: Embed video in interface
gl: Integra-lo vídeo na interface

en: Embed the video inside the interface instead of having it in a separate window.
gl: Integra o vídeo drento da interface no canto de telo nunha xanela separada.

en: WinCE interface module
gl: Módulo de interface WinCE

en: WinCE dialogs provider
gl: Fornecedor de diálogos WinCE

en: Classic rock
gl: Rock clásico

en: New Age
gl: Nova Era

en: Oldies
gl: Antigüidades

en: Other
gl: Outras

en: R&B
gl: Rithim & Blues

en: Alternative
gl: Alternativa

en: Death metal
gl: Metal da morte

en: Soundtrack
gl: Banda Sonora

en: Euro-Techno
gl: Tecno Europeo

en: Ambient
gl: Ambiental

en: Fusion
gl: Fusón

en: Acid
gl: Ácida

en: Game
gl: Xogo

en: Sound clip
gl: Clip de són

en: Alternative rock
gl: Rock alternativo

en: Space
gl: Espazo

en: Meditative
gl: Meditativa

en: Instrumental pop
gl: Pop instrumental

en: Instrumental rock
gl: Rock instrumental

en: Ethnic
gl: Étnica

en: Gothic
gl: Gótica

en: Darkwave
gl: Onda escura

en: Techno-Industrial
gl: Tecno Industrial

en: Electronic
gl: Electrónica

en: Eurodance
gl: Danza Europea

en: Southern rock
gl: Rock do sur

en: Comedy
gl: Comedia

en: Cult
gl: Culto

en: Top 40
gl: Os 40

en: Christian rap
gl: Rap cristiano

en: Jungle
gl: Xungla

en: Native American
gl: Nativa Americana

en: New wave
gl: Nova onda

en: Showtunes
gl: Melodías de espectáculo

en: Lo-Fi
gl: Baixa fidelidade (Lo-Fi)

en: Acid punk
gl: Punk ácido

en: Acid jazz
gl: Jazz ácido

en: Hard rock
gl: Rock duro

en: Dummy image chroma format
gl: Formato cromatográfico de imaxe Dummy

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
gl: Forza a saída de vídeo Dummy pra crear imaxes usando un formato cromatográfico específico no canto de tentar millorar funcionamentos, usando o máis óptimo.

en: Save raw codec data
gl: Gardar datos de códec en bruto

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
gl: Garda os datos do códec en bruto se seleccionaches/forzaches o descodificador dummy nas opzóns principais.

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
gl: De xeito predeterminado, a extensón da interface Dummy executará unha caixa de instruzóns DOS. Habilitando o modo silencioso non abrirá esta caixa de instruzóns, mais pode amolar un chisco cando se quere dete-lo VLC e non está aberta ningunha xanela de vídeo.

en: Dummy interface function
gl: Funzón de interface Dummy

en: Dummy Interface
gl: Interface Dummy

en: Dummy access function
gl: Funzón de aceso Dummy

en: Dummy demux function
gl: Funzón de desmultiplexador Dummy

en: Dummy decoder
gl: Descodificador Dummy

en: Dummy decoder function
gl: Funzón de descodificador Dummy

en: Dummy encoder function
gl: Funzón de codificador Dummy

en: Dummy audio output function
gl: Funzón da saída de audio Dummy

en: Dummy video output function
gl: Funzón da saída de vídeo Dummy

en: Dummy Video output
gl: Saída de vídeo Dummy

en: Dummy font renderer function
gl: Funzón do intérprete do tipo de letra Dummy

en: Filename for the font you want to use
gl: Nome de ficheiro pró tipo de letra que queres usar.

en: Font size in pixels
gl: Tamaño do tipo de letra en píxeis

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
gl: Este é o tamaño predeterminado dos tipos de letra que se interpretarán no vídeo. Se se pón algún valor distinto de 0, esta opzón evitará o tamaño relativo do tipo de letra.

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
gl: A opacidade (oposto de transparencia) do texto que se interpretará no vídeo. 0 = transparente, 255 = opaco totalmente.

en: Text default color
gl: Cor predeterminada do texto

en: Relative font size
gl: Tamaño relativo do tipo de letra

en: Smaller
gl: O máis pequeno

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Larger
gl: O máis grande

en: Use YUVP renderer
gl: Usar intérprete YUVP

en: Font Effect
gl: Efeito do tipo de letra

en: Background
gl: Fondo

en: Outline
gl: Contorno

en: Fat Outline
gl: Contorno groso

en: Text renderer
gl: Intérprete de texto

en: Freetype2 font renderer
gl: Intérprete do tipo de letra Freetype2

en: Expiration time for resumed TLS sessions
gl: Tempo de vencemento prás sesóns TLS retomadas

en: Number of resumed TLS sessions
gl: Número de sesóns TLS retomadas

en: This is the maximum number of resumed TLS sessions that the cache will hold.
gl: Número máximo de sesóns TLS retomadas que conterá a memoria de reserva.

en: GnuTLS server
gl: Servidor GnuTLS

en: Gtk+ GUI helper
gl: Axudante Gtk+ GUI

en: Log format
gl: Formato de rexisto

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default) and "html".
gl: Especifica o formato de rexisto. As opzóns dispoñíbeis son «text» (predeterminado) e «html».

en: Logging
gl: Conectando

en: File logging
gl: Ficheiro de rexisto

en: Log filename
gl: Nome do ficheiro de rexisto

en: Specify the log filename.
gl: Especifica o nome do ficheiro de rexisto

en: RRD output file
gl: Ficheiro de saída RRD

en: Output data for RRDTool in this file.
gl: Datos de saída pró RRDTool neste ficheiro.

en: Growl Notification Plugin
gl: Extensón de notificazón Growl

en: Server
gl: Servidor

en: Format of the string to send to MSN {0} Artist, {1} Title, {2} Album. Defaults to "Artist - Title" ({0} - {1}).
gl: Formato da cadea a enviar ó MSN: {0} Artista, {1} Título, {2} Álbum. De xeito predeterminado envía «Artista - Título» ({0} - {1}).

en: MSN Now-Playing
gl: MSN: Reproducindo agora

en: Flip vertical position
gl: Virar posizón vertical

en: Display XOSD output at the bottom of the screen instead of the top.
gl: Amosar a saída XOSD embaixo da pantalla no canto denriba.

en: Vertical offset
gl: Desprazamento vertical

en: Vertical offset between the border of the screen and the displayed text (in pixels, defaults to 30 pixels).
gl: Desprazamento vertical en píxeis entre a beira da pantalla e o texto amosado (o valor predeterminado son 30 píxeis).

en: Shadow offset
gl: Desprazamento da sombra

en: Offset between the text and the shadow (in pixels, defaults to 2 pixels).
gl: Desprazamento en píxeis entre o texto e a sombra (o valor predeterminado son 2 píxeis).

en: Font used to display text in the XOSD output.
gl: Tipo de letra usado pra amosar texto na saída XOSD.

en: Color used to display text in the XOSD output.
gl: Cor usada pra amosar texto na saída XOSD.

en: XOSD interface
gl: Interface XOSD

en: M3U playlist exporter
gl: Exportador da lista de reproduzón M3U

en: Old playlist exporter
gl: Exportador da lista de reproduzón antiga

en: XSPF playlist export
gl: Exportador da lista de reproduzón XSPF

en: HAL devices detection
gl: Deteczón de dispositivos HAL

en: Run as standalone Qt/Embedded GUI Server
gl: Executar coma único Servidor GUI Qt/Integrado

en: Use this option to run as standalone Qt/Embedded GUI Server. This option is equivalent to the -qws option from normal Qt.
gl: Usa esta opzón pra executar coma único Servidor GUI Qt/Integrado. Esta opzón equival á opzón -qws do Qt normal.

en: Qt Embedded GUI helper
gl: Axudante GUI Qt integrado

en: video
gl: vídeo

en: RTSP host address
gl: Enderezo do servidor RTSP

en: Maximum number of connections
gl: Número máximo de conexóns

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
gl: Isto limita o número máximo de clientes que se poden conectar ó RTSP VOD. 0 significa sen límite.

en: RTSP VoD server
gl: Servidor RTSP VoD

en: X Screensaver disabler
gl: Inhabilitador do protector de pantalla X

en: SVG template file
gl: Ficheiro de modelo SVG

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
gl: Localizazón dun ficheiro que contén un modelo SVG prá conversón automática de cadeas de caráteres.

en: C module that does nothing
gl: Módulo C que non fai nada

en: Miscellaneous stress tests
gl: Probas varias de esgotamento

en: Win32 font renderer
gl: Intérprete do tipo de letra Win32

en: XML Parser (using libxml2)
gl: Analisador XML (usando libxml2)

en: Simple XML Parser
gl: Analisador XML Simple

en: Title to put in ASF comments.
gl: Título a pór nos comentarios ASF.

en: Author to put in ASF comments.
gl: Autor a pór nos comentarios ASF.

en: Copyright string to put in ASF comments.
gl: Cadea dos dereitos de autor a pór nos comentarios ASF.

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment to put in ASF comments.
gl: Comentario a pór nos comentarios ASF.

en: "Rating" to put in ASF comments.
gl: «Puntuazón» a pór nos comentarios ASF.

en: Packet Size
gl: Tamaño de paquete

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
gl: Tamaño do paquete ASF, o valor predeterminado é 4096 bytes

en: ASF muxer
gl: Multiplexador ASF

en: Unknown Video
gl: Vídeo descoñecido

en: AVI muxer
gl: Multiplexador AVI

en: Dummy/Raw muxer
gl: Multiplexador en bruto/dummy

en: Create "Fast Start" files
gl: Crear ficheiros de «comezo rápido» (Fast Start)

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
gl: Crea ficheiros de «comezo rápido» (Fast Start). Estes ficheiros están optimizados prás transferencias directas e permiten que o usuario comece a previsualiza-lo ficheiro mentres está a se descagar.

en: MP4/MOV muxer
gl: Multiplexador MP4/MOV

en: DTS delay (ms)
gl: Atraso DTS (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
gl: Atrasa o DTS (Decoding Time Stamps - grupos de tempo de descodificazón) e o PTS (Presentation Time Stamps - grupos de tempo de presentazón) dos datos no fluxo, comparado ós SCR. Isto permite unha certa almacenaxe intermedia drento do descodificador de cliente.

en: PES maximum size
gl: Tamaño máximo do PES

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
gl: Tamaño máximo permitido do PES cando produce o fluxo PS MPEG.

en: PS muxer
gl: Multiplexador PS

en: Video PID
gl: PID de vídeo

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
gl: Asigna un PID fixo ó fluxo de vídeo. O PID de PCR será automaticamente o vídeo.

en: Audio PID
gl: PID de audio

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
gl: Asigna un PID fixo ó fluxo de audio.

en: SPU PID
gl: PID de SPU

en: Assign a fixed PID to the SPU.
gl: Asigna un PID fixo ó SPU.

en: PMT PID
gl: PID de PMT

en: Assign a fixed PID to the PMT
gl: Asigna un PID fixo ó PMT.

en: TS ID
gl: ID de TS

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
gl: Asigna un identificador de fluxo de transporte (TS) fixo.

en: NET ID
gl: ID de Rede

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
gl: Asigna un identificador de rede fixo (prá táboa de SDT).

en: PMT Program numbers
gl: Números de programa PMT

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
gl: Multiplexador PMT (require --sout-ts-es-id-pid)

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
gl: Descritores de SDT (require --sout-ts-es-id-pid)

en: Data alignment
gl: Aliñazón de datos

en: Shaping delay (ms)
gl: Formazón de atraso (ms)

en: Use keyframes
gl: Usar fotogramas clave

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
gl: Se se habilita, e se especifica a forma, o multiplexador de TS situará os límites ó remate das imaxes I. Nese caso, a durazón de forma dada polo usuario é unha situazón pior que cando non se dispón de fotogramas de referencia. Isto millora a eficencia do algoritmo de forma, por mor dos fotogramas I que xeralmente son os máis grandes do fluxo.

en: PCR delay (ms)
gl: Atraso de PCR (ms)

en: Minimum B (deprecated)
gl: B mínimo (deprezado)

en: This setting is deprecated and not used anymore
gl: Este axuste está deprezado e xa non se usa

en: Maximum B (deprecated)
gl: B máximo (deprezado)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
gl: Atrasa o DTS (Decoding Time Stamps - grupos de tempo de descodificazón) e o PTS (Presentation Time Stamps - grupos de tempo de presentazón) dos datos no fluxo, comparado ós PCR. Isto permite unha certa almacenaxe intermedia drento do descodificador de cliente.

en: Crypt audio
gl: Cifrar audio

en: Crypt audio using CSA
gl: Cifrar audio usando CSA

en: Crypt video
gl: Cifrar vídeo

en: Crypt video using CSA
gl: Cifrar vídeo usando CSA

en: CSA Key
gl: Clave CSA

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
gl: Clave de cifraxe CSA. Esta debe ser unha cadea de 16 caráteres (8 bytes hexadecimais).

en: Packet size in bytes to encrypt
gl: Tamaño de paquete a cifrar en bytes

en: TS muxer (libdvbpsi)
gl: Multiplexador TS (libdvbpsi)

en: Multipart JPEG muxer
gl: Multiplexador JPEG multiparte

en: Ogg/OGM muxer
gl: Multiplexador ogg/OGM

en: WAV muxer
gl: Multiplexador WAV

en: Copy packetizer
gl: Empaquetador de copia

en: H.264 video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo H.264

en: MPEG4 audio packetizer
gl: Empaquetador de audio MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo MPEG4

en: Sync on Intra Frame
gl: Sincronizazón sobre intrafotograma

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
gl: Xeralmente o empaquetador sincronizaríase sobre o seguinte fotograma completo. Isto instrúe ó empaquetador pra sincronizar sobre o primeiro intrafotograma atopado.

en: MPEG-I/II video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo MPEG-I/II

en: Bonjour services
gl: Servizos Bonjour

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
gl: Lista de podcasts a empregar, separados por «|» (barra vertical).

en: SAP multicast address
gl: Enderezo de multiemisón SAP

en: IPv4 SAP
gl: SAP de IPv6

en: IPv6 SAP
gl: SAP de IPv6

en: Listen to IPv6 announcements on the standard addresses.
gl: Escoita-los anuncios IPv6 no enderezo estándar.

en: IPv6 SAP scope
gl: Alcance SAP IPv6

en: Scope for IPv6 announcements (default is 8).
gl: Alcance dos anuncios IPv6 (o valor predeterminado é 8).

en: SAP timeout (seconds)
gl: Tempo de vencemento SAP (en segundos)

en: Try to parse the announce
gl: Tentar analisa-lo anuncio

en: SAP Strict mode
gl: Modo estrito do SAP

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
gl: Se se activa isto, o analisador SAP refugará algúns anuncios non-conformes.

en: Use SAP cache
gl: Usa-la memoria de reserva SAP

en: SAP Announcements
gl: Anuncios SAP

en: Session
gl: Sesón

en: Tool
gl: Ferramenta

en: User
gl: Usuario

en: Shoutcast TV
gl: SHOUTcast TV (sistema de emisón)

en: French TV
gl: TV francesa

en: Shoutcast radio listings
gl: Escoitas de radio SHOUTcast

en: Shoutcast TV listings
gl: Escoitas de televisón SHOUTcast

en: Universal Plug'n'Play discovery
gl: Discovery Plug'n'Play Universal

en: Universal Plug'n'Play discovery ( Intel SDK )
gl: Discovery Plug'n'Play Universal ( Intel SDK )

en: ID Offset
gl: Desprazamento de ID

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
gl: Desprazamento a engadir ós ID de fluxo especificadas en bridge_out pra obte-los ID do fluxo bridge_in que se rexistarán.

en: Bridge
gl: Ponte

en: Bridge stream output
gl: Ponte da saída de fluxo

en: Bridge out
gl: Ponte saínte

en: Bridge in
gl: Ponte entrante

en: Description stream output
gl: Descrizón da saída de fluxo

en: Enable/disable audio rendering.
gl: Habilita ou inhabilita a representazón do audio.

en: Enable/disable video rendering.
gl: Habilita ou inhabilita a representazón do vídeo.

en: Introduces a delay in the display of the stream.
gl: Introduce un atraso na visualizazón do fluxo.

en: Display stream output
gl: Amosar a saída de fluxo

en: Duplicate stream output
gl: Duplicar saída de fluxo

en: Output access method
gl: Método de aceso da saída

en: This is the default output access method that will be used.
gl: Este é o método de aceso predeterminado da saída que se usará.

en: Audio output access method
gl: Método de aceso da saída de audio

en: This is the output access method that will be used for audio.
gl: Este é o método de aceso da saída que se usará pró audio.

en: Video output access method
gl: Método de aceso da saída de vídeo

en: This is the output access method that will be used for video.
gl: Este é o método de aceso da saída que se usará pró vídeo.

en: Output muxer
gl: Multiplexador de saída

en: This is the default muxer method that will be used.
gl: Este é o método predeterminado do multiplexador que se usará.

en: Audio output muxer
gl: Multiplexador da saída de audio

en: This is the muxer that will be used for audio.
gl: Este é o multiplexador que se usará pró audio.

en: Video output muxer
gl: Multiplexador da saída de vídeo

en: This is the muxer that will be used for video.
gl: Este é o multiplexador que se usará pró vídeo.

en: Output URL
gl: Enderezo de saída

en: This is the default output URI.
gl: Esta é a saída URI predeterminada.

en: Audio output URL
gl: Enderezo da saída de audio

en: This is the output URI that will be used for audio.
gl: Esta é a saída URI que se usará pró audio.

en: Video output URL
gl: Enderezo da saída de vídeo

en: This is the output URI that will be used for video.
gl: Esta é a saída URI que se usará pró vídeo.

en: Elementary stream output
gl: Saída de fluxo elemental

en: Gathering stream output
gl: Obter saída de fluxo

en: Specify an identifier string for this subpicture
gl: Indica unha cadea identificadora pra esta subimaxe

en: Sample aspect ratio
gl: Exemplo da proporzón de aspeto

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
gl: Exemplo da proporzón de aspeto do destino (1:1, 3:4, 2:3).

en: Video filter
gl: Filtro de vídeo

en: X offset
gl: Desprazamento X

en: Y offset
gl: Desprazamento Y

en: Mosaic bridge
gl: Ponte de mosaico

en: Mosaic bridge stream output
gl: Saída de fluxo da ponte de mosaico

en: This is the output URL that will be used.
gl: Este é o enderezo de saída que se usará.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use an url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
gl: Permíteche especificar que SDP (Session Descriptor - Descritor de Sesón) se fará dispoñíbel pra esta sesón RTP. Debes usar un enderezo: http://lolalizazón pra aceder ó SDP por HTTP, rtsp://localizazón pra aceso RTSP, e sap:// pró SDP anunciado por SAP.

en: SAP announcing
gl: Anuncio de SAP

en: Announce this session with SAP.
gl: Anuncia esta sesón con SAP.

en: Muxer
gl: Multiplexador

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
gl: Permíteche especifica-lo multiplexador usado prá saída de transmisón. De xeito predeterminado non se usa ningún multiplexador (fluxo RTP estándar).

en: Session name
gl: Nome da sesón

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Este é o nome da sesón que se anunciará no SDP (Session Descriptor - Descritor de Sesón).

en: Session description
gl: Descrizón da sesón

en: Session URL
gl: Enderezo da sesón

en: This allows you to give an URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Isto permíteche dar un enderezo con máis detalles sobre o fluxo (a miúdo o sitio web da organizazón de transmisón), que se anunciará no SDP (Descritor de Sesón).

en: Session email
gl: Correo electrónico da sesón

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Isto permíteche dar un enderezo de correo de contato pró fluxo, que se anunciará no SDP (Descritor de Sesón).

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
gl: Permíteche especifica-lo porto base prá transmisón RTP.

en: Audio port
gl: Porto de audio

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
gl: Permíteche especifica-lo porto de audio predeterminado prá transmisón RTP.

en: Video port
gl: Porto de vídeo

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
gl: Permíteche especifica-lo porto de vídeo predeterminado prá transmisón RTP.

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (0 = use operating system built-in default).
gl: Este é o límite de salto (tamén coñecido coma «tempo de vida» ou TTL) dos paquetes de multiemisón enviados pola saída de fluxo (o valor predeterminado 0 usa o sistema operativo incorporado).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
gl: Permíteche transmitir fluxos de audio MPEG4 LATM (ver RFC3016).

en: RTP stream output
gl: Saída de fluxo RTP

en: Output destination
gl: Destino de saída

en: Session groupname
gl: Nome do grupo da sesón

en: This allows you to specify a group for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
gl: Permíteche especificar un grupo prá sesón, que se anunciará se escolles usar SAP.

en: Standard stream output
gl: Saída de fluxo estándar

en: Files
gl: Ficheiros

en: Full paths of the files separated by colons.
gl: Localizazóns completas dos ficheiros separadas por vírgulas.

en: Sizes
gl: Tamaños

en: List of sizes separated by colons (720x576:480x576).
gl: Lista de tamaños separados por dous puntos (720x576:480x576).

en: Aspect ratio (4:3, 16:9).
gl: Proporzón de aspeto (4:3, 16:9).

en: Command UDP port
gl: Porto UDP de instruzóns

en: UDP port to listen to for commands.
gl: Porto UDP pra escoitar instruzóns.

en: Command
gl: Instruzón

en: Initial command to execute.
gl: Instruzón inicial a executar.

en: GOP size
gl: Tamaño do GOP

en: Number of P frames between two I frames.
gl: Número de fotogramas P entre dous fotogramas I.

en: Quantizer scale
gl: Escala de cuantizador

en: Fixed quantizer scale to use.
gl: Escala fixa de cuantizador a usar.

en: Mute audio
gl: Audio en silencio

en: Mute audio when command is not 0.
gl: Audio en silencio cando a instruzón non é 0.

en: MPEG2 video switcher stream output
gl: Saída de fluxo trocadora de vídeo MPEG2

en: Video encoder
gl: Codificador de vídeo

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
gl: Este é o módulo do codificador de vídeo que se usará (e as súas opzóns asociadas).

en: Destination video codec
gl: Códec do vídeo de destino

en: This is the video codec that will be used.
gl: Este é o códec de vídeo que se usará.

en: Video bitrate
gl: Taxa de bits do vídeo

en: Video scaling
gl: Redimensionamento de vídeo

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
gl: Factor de escala a aplicar ó vídeo mentres se transcodifica (por exemplo: 0.25)

en: Video frame-rate
gl: Taxa de fotogramas do vídeo

en: Deinterlace the video before encoding.
gl: Desentrelaza o vídeo antes da codificazón.

en: Specify the deinterlace module to use.
gl: Especifica o módulo de desentrelazamento a usar.

en: Maximum video width
gl: Largura máxima do vídeo

en: Maximum output video width.
gl: Largura máxima da saída de vídeo.

en: Maximum video height
gl: Altura máxima do vídeo

en: Maximum output video height.
gl: Altura máxima da saída de vídeo.

en: Audio encoder
gl: Codificador de audio

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
gl: Este é o codificador de audio que se usará (e as súas opzóns asociadas).

en: Destination audio codec
gl: Códec do audio de destino

en: This is the audio codec that will be used.
gl: Este é o códec de audio que se usará.

en: Audio bitrate
gl: Taxa de bits do audio

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
gl: Frecuencia de mostraxe do fluxo de audio transcodificado (11250, 22500, 44100 ou 48000).

en: Audio channels
gl: Canles do audio

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
gl: Número de canles de audio nos fluxos transcodificados.

en: Audio filter
gl: Filtro de audio

en: Subtitles encoder
gl: Codificador de subtítulos

en: This is the subtitles encoder module that will be used (and its associated options).
gl: Este é o codificador de subtítulos que se usará (e as súas opzóns asociadas).

en: Destination subtitles codec
gl: Códec dos subtítulos de destino

en: OSD menu
gl: Menú OSD

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
gl: Transmite o menú OSD (amosar na pantalla), usando o módulo de subimaxe osdmenu.

en: Number of threads
gl: Número de fíos

en: Number of threads used for the transcoding.
gl: Número de fíos usados prá transcodificazón.

en: High priority
gl: Prioridade alta

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
gl: Executa o codificador opcinal de fíos na prioridade de SAÍDA no canto do VÍDEO.

en: Synchronise on audio track
gl: Sincronizar sobre a pista de audio

en: This option will drop/duplicate video frames to synchronise the video track on the audio track.
gl: Esta opzón descartará/duplicará fotogramas de vídeo pra sincroniza-la pista de vídeo coa de audio.

en: The transcoder will drop frames if your CPU can't keep up with the encoding rate.
gl: O transcodificador descartará fotogramas se o teu procesador non pode mante-la taxa de codificazón.

en: Transcode stream output
gl: Transcodificar saída de fluxo

en: Overlays/Subtitles
gl: Superposizóns/Subtítulos

en: MPEG2 video transrating stream output
gl: Saída do fluxo de transtaxazón do vídeo MPEG2

en: Conversions from
gl: Conversóns dende

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
gl: Conversóns I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
gl: Conversóns MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
gl: Conversóns MMX dende

en: AltiVec conversions from
gl: Conversóns AltiVec dende

en: Image contrast (0-2)
gl: Contraste de imaxe (0-2)

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
gl: Pón o contraste de imaxe, entre 0 e 2. O valor predeterminado é 1.

en: Image hue (0-360)
gl: Tonalidade de imaxe (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
gl: Pón a tonalidade de imaxe, entre 0 e 360. O valor predeterminado é 0.

en: Image saturation (0-3)
gl: Saturazón de imaxe (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
gl: Pón a saturazón de imaxe, entre 0 e 3. O valor predeterminado é 1.

en: Image brightness (0-2)
gl: Luminosidade de imaxe (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
gl: Pón a luminosidade de imaxe, entre 0 e 2. O valor predeterminado é 1.

en: Image gamma (0-10)
gl: Gama de imaxe (0-10)

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
gl: Pón a gama de imaxe, entre 0.01 e 10. O valor predeterminado é 1.

en: Image properties filter
gl: Filtro das propriedades de imaxe

en: Filter threshold
gl: Limiar de filtro

en: Filter mode
gl: Modo de filtro

en: disabled
gl: inhabilitado

en: left
gl: esquerda

en: right
gl: direita

en: top
gl: enriba

en: bottom
gl: embaixo

en: Video pictures blending
gl: Mesturado de imaxes de vídeo

en: Bluescreen U value
gl: Valor U da pantalla azul

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
gl: Valor «U» prá cor dominante da pantalla azul (en valores YUV). Dende 0 ata 255. O valor predeterminado pró azul é 120.

en: Bluescreen V value
gl: Valor V da pantalla azul

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
gl: Valor «V» prá cor dominante da pantalla azul (en valores YUV). Dende 0 ata 255. O valor predeterminado pró azul é 90.

en: Bluescreen U tolerance
gl: Tolerancia U da pantalla azul

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
gl: Tolerancia do mesturador da pantalla azul nas variazóns de cor pró plano U. Un valor entre 10 e 20 parece razoábel.

en: Bluescreen V tolerance
gl: Tolerancia V da pantalla azul

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
gl: Tolerancia do mesturador da pantalla azul nas variazóns de cor pró plano V. Un valor entre 10 e 20 parece razoábel.

en: Bluescreen
gl: Pantalla azul

en: Image width
gl: Largura de imaxe

en: Image height
gl: Altura de imaxe

en: Number of video windows in which to clone the video.
gl: Número de xanelas de vídeo nas que copia-lo vídeo.

en: Video output modules
gl: Módulos da saída de vídeo

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
gl: Podes usa-los módulos específicos da saída de vídeo prás copias. Usa unha lista de módulos separados por vírgulas.

en: Clone video filter
gl: Filtro de vídeo pra copiar

en: Color threshold filter
gl: Filtro de limiar de cor

en: Saturaton threshold
gl: Limiar de saturazón

en: Similarity threshold
gl: Limiar de semellanza

en: Crop geometry (pixels)
gl: Xeometría de recorte (píxeis)

en: Set the geometry of the zone to crop. This is set as <width> x <height> + <left offset> + <top offset>.
gl: Pón a xeometría da zona a recortar. Isto pónse coma <largura> x <altura> + <desprazamento á esquerda> + <desprazamento superior>.

en: Automatic cropping
gl: Recorte automático

en: Automatically detect black borders and crop them.
gl: Detecta automaticamente bandas negras e recórtaas.

en: Ratio max (x 1000)
gl: Proporzón máxima (x 1000)

en: Maximum image ratio. The crop plugin will never automatically crop to a higher ratio (ie, to a more "flat" image). The value is x1000: 1333 means 4/3.
gl: Proporzón de imaxe máxima. O complemento de recorte de imaxe nunca há recortar automaticamente nunha proporzón maior (por exemplo, para unha imaxe máis «plana»). O valor x1000:1333 significa 4/3.

en: Manual ratio
gl: Proporzón manual

en: Force a ratio (0 for automatic). Value is x1000: 1333 means 4/3.
gl: Forzar unha proporzón (0 para automático). O valor x1000: 1333 significa 4/3.

en: Number of images for change
gl: Número de imaxes para modificar

en: Number of lines for change
gl: Número de liñas para modificar

en: Number of non black pixels
gl: Número de píxeis non-negros.

en: Skip percentage (%)
gl: Porcentaxe de eliminazón (%)

en: Percentage of the line to consider while checking for black lines. This allows to skip logos in black borders and crop them anyway.
gl: Porcentaxe da liña a considerar na busca por liñas negras. Permite ignorar logotipos nas bandas negras e recortalos de calquera xeito.

en: Luminance threshold
gl: Limiar de luminosidade

en: Maximum luminance to consider a pixel as black (0-255).
gl: Luminosidade máxima para considerar um píxel coma negro (0-255).

en: Crop video filter
gl: Filtro de vídeo de recorte

en: Cropping failed
gl: O recorte fallou

en: VLC could not open the video output module.
gl: O VLC non pode abrir o módulo de saída do vídeo.

en: Pixels to crop from top
gl: Píxeis a recortar desde enriba

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
gl: Número de píxeis que se queren recortar por riba da imaxe.

en: Pixels to crop from bottom
gl: Píxeis a recortar desde embaixo

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
gl: Número de píxeis que se queren recortar por baixo da imaxe.

en: Pixels to crop from left
gl: Píxeis a recortar desde a esquerda

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
gl: Número de píxeis que se queren recortar pola esquerda da imaxe.

en: Pixels to crop from right
gl: Píxeis a recortar desde a direita

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
gl: Número de píxeis que se queren recortar pola direita da imaxe.

en: Video scaling filter
gl: Filtro de redimensionamento do vídeo

en: Deinterlace mode
gl: Modo de desentrelazamento

en: Deinterlace method to use for local playback.
gl: Método de desentrelazamento a usar prá reproduzón local.

en: Streaming deinterlace mode
gl: Modo de desentrelazamento en transmisón

en: Deinterlace method to use for streaming.
gl: Método de desentrelazamento a usar prá transmisón.

en: Deinterlacing video filter
gl: Filtro de desentrelazamento do vídeo

en: Input FIFO
gl: Entrada FIFO

en: Output FIFO
gl: Saída FIFO

en: Image mask
gl: Máscara de imaxe

en: X coordinate of the mask.
gl: Coordenada X da máscara.

en: Y coordinate of the mask.
gl: Coordenada Y da máscara.

en: RGB component to extract
gl: Compoñente RGB que se quer extraír

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
gl: Compoñente RGB que se quer extraír. 0 para vermello, 1 para verde e 2 para azul.

en: Extract RGB component video filter
gl: Filtro de vídeo do compoñente RGB de extraczón

en: video-filter-event
gl: vídeo-filtro-evento

en: Distort mode
gl: Modo de distorsón

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
gl: Modo de distorsón, un entre «gradazón», «contorno» e «liñas».

en: Gradient image type
gl: Tipo de gradazón da imaxe

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
gl: Tipo de gradazón da imaxe (0 ou 1). Co 0 tornará a imaxe ó branco mentres que co 1 manterá as cores.

en: Apply cartoon effect
gl: Aplicar efeito de deseño animado

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
gl: Aplica un efeito de deseño animado. Só é usada por «gradazón» e por «contorno».

en: Edge
gl: Contorno

en: Hough
gl: Liñas

en: FFmpeg video filter
gl: Filtro de vídeo FFmpeg

en: Invert video filter
gl: Filtro de inversón do vídeo

en: Color inversion
gl: Inversón de cor

en: Logo filenames
gl: Nomes de ficheiro do logo

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
gl: Ruta completa dos ficheiros de imaxe a usar. O formato é <imaxe>[,<atraso en ms>[,<alfa>]][;<imaxe>[,<atraso>[,<alfa>]]][;...]. Se só tés un ficheiro, introduce simplemente o nome do ficheiro.

en: Logo animation # of loops
gl: Número de bucles

en: Logo individual image time in ms
gl: Tempo individual da imaxe de logo en ms

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
gl: Tempo de visualizazón da imaxe individual, dende 0 ata 60000 ms.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
gl: Coordenada X do logo. Podes move-lo logo premendo nel co botón dereito.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
gl: Coordenada Y do logo. Podes move-lo logo premendo nel co botón dereito.

en: Transparency of the logo
gl: Transparencia do logotipo

en: Logo transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
gl: Valor de transparencia do logo (dende 0 pra transparencia total ata 255 pra opacidade total).

en: Logo position
gl: Posizón do logotipo

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Podes forza-la posizón do logo no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=direita, 4=enriba, 8=embaixo, tamén podes usar combinazóns destes valores, por exemplo 6=enriba á direita).

en: Logo sub filter
gl: Subfiltro do logotipo

en: Logo overlay
gl: Superposizón do logotipo

en: Logo video filter
gl: Filtro de vídeo pró logotipo

en: Magnify/Zoom interactive video filter
gl: Filtro de vídeo interactivo de ampliazón

en: Magnify
gl: Ampliazón

en: X offset, from the left screen edge.
gl: Desprazamento X, dende a beira esquerda da pantalla.

en: Y offset, down from the top.
gl: Desprazamento Y, comezando dende riba.

en: Timeout
gl: Tempo de vencemento

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
gl: Número de milisegundos que debe fica-lo texto amosado. O valor predeterminado é 0 (fica sempre).

en: Marquee position
gl: Posizón do texto

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Podes forza-la posizón do texto no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=direita, 4=enriba, 8=embaixo, tamén podes usar combinazóns destes valores, por exemplo 6=enriba á direita).

en: Marquee
gl: Texto

en: Misc
gl: Outras

en: Marquee display
gl: Visualizazón do texto

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
gl: Transparencia das imaxes do primeiro plano do mosaico. 0 significa transparente e 255 opaco (valor predeterminado).

en: Total height of the mosaic, in pixels.
gl: Altura total do mosaico, en píxeis.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
gl: Largura total do mosaico, en píxeis.

en: Top left corner X coordinate
gl: Coodenada X da esquina superior esquerda

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
gl: Coordenada X da esquina superior esquerda do mosaico.

en: Top left corner Y coordinate
gl: Coodenada Y da esquina superior esquerda

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
gl: Coordenada Y da esquina superior esquerda do mosaico.

en: Mosaic alignment
gl: Aliñazón de mosaico

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Podes forza-lo aliñamento do mosaico no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=direita, 4=enriba, 8=embaixo, tamén podes usar combinazóns destes valores, por exemplo 6=enriba á direita).

en: Positioning method
gl: Método de posicionamento

en: Number of rows
gl: Número de ringleiras

en: Number of columns
gl: Número de colunas

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positionning method is set to "fixed".
gl: Número de colunas de imaxe no mosaico (úsao só se o método de posicionamento está posto a «fixo»).

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
gl: Mantén a proporzón de aspeto orixinal ó redimensiona-los elementos do mosaico.

en: Keep original size
gl: Manter tamaño orixinal

en: Keep the original size of mosaic elements.
gl: Mantén o tamaño orixinal dos elementos de mosaico.

en: Elements order
gl: Orde dos elementos

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s).These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
gl: Podes forza-la orde dos elementos no mosaico. Debes dar unha lista de identificadores de imaxe separados por vírgulas. Estes identificadores están asignados no módulo de «ponte de mosaico».

en: fixed
gl: fixo

en: Mosaic video sub filter
gl: Subfiltro do vídeo de mosaico

en: Mosaic
gl: Mosaico

en: Blur factor (1-127)
gl: Factor de falta de definizón (1-127)

en: The degree of blurring from 1 to 127.
gl: O grao de falta de definizón dende 1 ata 127.

en: Motion blur filter
gl: Filtro da falta de definizón no movemento

en: Motion detect video filter
gl: Filtro de vídeo pra detectar movemento

en: Show only errors
gl: Amosar só os erros

en: Show errors and warnings
gl: Amosar os erros e os avisos

en: Configuration file
gl: Ficheiro de configurazón

en: Path to OSD menu images
gl: Localizazón prás imaxes do menú OSD

en: Path to the OSD menu images. This will override the path defined in the OSD configuration file.
gl: Localizazón prás imaxes do menú OSD. Isto eliminará a localizazón definida no ficheiro de configurazón do menú OSD.

en: You can move the OSD menu by left-clicking on it.
gl: Podes move-lo menú OSD premendo nel co botón esquerdo.

en: Menu position
gl: Posizón do menú

en: You can enforce the OSD menu position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
gl: Podes forza-la posizón do menú OSD no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=direita, 4=enriba, 8=embaixo, tamén podes usar combinazóns destes valores, por exemplo 6=enriba á direita).

en: Menu timeout
gl: Desaparizón do menú

en: OSD menu pictures get a default timeout of 15 seconds added to their remaining time. This will ensure that they are at least the specified time visible.
gl: As imaxes do menú OSD teñen un tempo de vencemento predeterminado de 15 segundos engadidos ó seu tempo restante. Isto asegurará que fique visíbel polo menos o tempo especificado.

en: Menu update interval
gl: Intervalo de actualizazón do menú

en: The default is to update the OSD menu picture every 200 ms. Shorten the update time for environments that experience transmissions errors. Be careful with this option as encoding OSD menu pictures is very computing intensive. The range is 0 - 1000 ms.
gl: De xeito predeterminado, actualiza a imaxe do menú OSD cada 200 ms. Acurta o tempo de actualizazón prós contornos que experimentan erros de transmisóns. Ten coidado con esta opzón porque o codificado de imaxes do menú OSD é un calculo moi intenso. O rango é 0 - 1000 ms.

en: On Screen Display menu
gl: Menú de visualizazón na pantalla (OSD)

en: Active windows
gl: Xanelas activas

en: Post processing quality
gl: Calidade do posprocesamento

en: Quality of post processing. Valid range is 0 to 6
    Higher levels require considerable more CPU power, but produce better looking pictures.
gl: Calidade do posprocesamento. Rango válido dende 0 ata 6.
    Uns níveis maiores requiren unha considerábel maior potencia do procesador, aínda que producen millores imaxes.

en: FFmpeg post processing filter chains
gl: Cadeas do filtro de posprocesamento do FFmpeg

en: Psychedelic video filter
gl: Filtro de vídeo psicodélico

en: Number of puzzle rows
gl: Número de ringleiras do quebra-cabeza

en: Number of puzzle columns
gl: Número de colunas do quebra-cabeza

en: Puzzle interactive game video filter
gl: Filtro de vídeo do xogo interáctivo de quebra-cabeza

en: Puzzle
gl: Quebra-cabeza

en: VNC Host
gl: Servidor VNC

en: VNC Port
gl: Porto do VNC

en: VNC portnumber.
gl: Número do porto do VNC

en: VNC Password
gl: Contrasinal do VNC

en: VNC password.
gl: Contrasinal do VNC.

en: Feed URLs
gl: Enderezos das canles

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) seperated URLs.
gl: Enderezos de canles RSS/Atom separados con '|' (barra vertical).

en: Speed of feeds
gl: Velocidade das canles

en: Max length
gl: Lonxitude máxima

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
gl: Número máximo de caráteres amosados na pantalla.

en: Refresh time
gl: Tempo de actualizazón

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
gl: Número de segundos entre cada actualizazón forzada das canles. Un valor e 0 significa que as canles nunha se hán actualizar.

en: Feed images
gl: Imaxes da canle

en: Display feed images if available.
gl: Amosa imaxes da canle se están dispoñíbeis.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
gl: Opacidade (oposto de transparencia) do texto superposto (0 = transparente, 255 = opaco totalmente).

en: Text position
gl: Posizón do texto

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Podes forza-la posizón do texto no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=direita, 4=enriba, 8=embaixo, tamén podes usar combinazóns destes valores, por exemplo 6=enriba á direita).

en: Always visible
gl: Sempre visíbel

en: RSS and Atom feed display
gl: Amosar a canle RSS e Atom

en: RV32 conversion filter
gl: Filtro de conversón RV32

en: Sharpen strength (0-2)
gl: Intensidade da nitidez (0-2)

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
gl: Indica a intensidade da nitidez, entre 0 e 2. O valor predeterminado é 0,05.

en: Sharpen video filter
gl: Filtro de vídeo de nitidez

en: Scaling mode
gl: Modo de redimensionamento

en: Scaling mode to use.
gl: Modo de redimensionamento a usar.

en: Fast bilinear
gl: Biliñal rápido

en: Bilinear
gl: Biliñal

en: Bicubic (good quality)
gl: Bicúbico (boa calidade)

en: Nearest neighbour (bad quality)
gl: Veciño máis preto (mala calidade)

en: Area
gl: Área

en: Luma bicubic / chroma bilinear
gl: Bicúbico / biliñal

en: Bicubic spline
gl: Tira bicúbica

en: Transform type
gl: Tipo de transformazón

en: One of '90', '180', '270', 'hflip' and 'vflip'
gl: Un de «90», «180», «270», «hflip» e «vflip»

en: Rotate by 90 degrees
gl: Rotar por 90 graos

en: Rotate by 180 degrees
gl: Rotar por 180 graos

en: Rotate by 270 degrees
gl: Rotar por 270 graos

en: Flip horizontally
gl: Virar horizontalmente

en: Flip vertically
gl: Virar verticalmente

en: Video transformation filter
gl: Filtro de transformazón do vídeo

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
gl: Número de xanelas horizontais nas que parti-lo vídeo.

en: Number of vertical windows in which to split the video.
gl: Número de xanelas verticais nas que parti-lo vídeo.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
gl: Lista de xanelas activas, separadas por vírgulas. Todas de xeito predeterminado.

en: Element aspect ratio
gl: Proporzón de aspeto do elemento

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
gl: Proporzón de aspeto das visualizazóns individuais da construzón do mural.

en: Wall video filter
gl: Filtro de vídeo do mural

en: Image wall
gl: Mural da imaxe

en: ASCII Art
gl: Arte ASCII

en: ASCII-art video output
gl: Saída de vídeo arte ASCII

en: Color ASCII art video output
gl: Saída de vídeo arte ASCII con cor

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
gl: Saída de vídeo DirectFB

en: GNU/Linux console framebuffer video output
gl: Saída de vídeo do almacenador intermediario de fotograma da consola GNU/Linux

en: X11 display
gl: Pantalla X11

en: X11 hardware display to use.
    By default, VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
gl: Pantalla de soporte físico X11 a usar.
    De xeito predeterminado, o VLC usará o valor da variábel de contorno DISPLAY.

en: HD1000 video output
gl: Saída de vídeo HD1000

en: Image format
gl: Formato de imaxe

en: Format of the output images (png or jpg).
gl: Formato das imaxes de saída (png ou jpg).

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Podes forza-la largura da imaxe. De xeito predeterminado (-1) o VLC adaptarase ás caraterísticas do vídeo.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Podes forza-la altura da imaxe. De xeito predeterminado (-1) o VLC adaptarase ás caraterísticas do vídeo.

en: Recording ratio
gl: Taxa de gravazón

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
gl: Taxa de imaxes a gravar. 3 significa que se grava unha imaxe de tres.

en: Filename prefix
gl: Prefixo do nome de ficheiro

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form.
gl: Prefixo dos nomes de ficheiro da saída. Os nomes de ficheiro da saída terán a forma «prefixoNÚMERO.formato».

en: Always write to the same file
gl: Escribir sempre ó mesmo ficheiro

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
gl: Escribir sempre ó mesmo ficheiro no canto de crear un ficheiro por imaxe. Neste caso, o número non se engade ó nome de ficheiro.

en: Image video output
gl: Saída de vídeo da imaxe

en: Matrox Graphic Array video output
gl: Saída de vídeo Matrox Graphic Array

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
gl: Tenta usar acelerazón por soporte físico pra conversóns YUV->RGB. Esta opzón non tén ningún efeito ó usar transparencias.

en: Use video buffers in system memory
gl: Usar almacenadores intermediarios de vídeo na memoria de sistema

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows to benefit from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
gl: Crea almacenadores intermediarios de vídeo na memoria de sistema e non na memoria de vídeo. Isto non se recomenda xa que xeralmente usar memoria de vídeo permite beneficiarse de máis acelerazón por soporte físico (coma o redimensionamento ou as conversóns YUV->RGB). Esta opzón non tén ningún efeito ó se usar superposizóns.

en: Use triple buffering for overlays
gl: Usar almacenamento intermedio triplo pra superposizóns

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
gl: Tenta usar un almacenamento intermedio triplo ó usar superposizóns YUV. Isto dá moita millor calidade de vídeo (sen parpadeo).

en: Name of desired display device
gl: Nome do dispositivo de pantalla desexado

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
gl: Nunha configurazón múltipla do monitor, podes especifica-lo nome do dispositivo de pantalla (do Windows) que queres que abra a xanela de vídeo. Por exemplo, «\\.\PANTALLA1» ou «\\.\PANTALLA2».

en: Enable wallpaper mode
gl: Habilita-lo modo de fondo de escritorio

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background. Note that this feature only works in overlay mode and the desktop must not already have a wallpaper.
gl: O modo de fondo de escritorio permíteche amosa-lo vídeo coma o fondo de escritorio. Ten en conta que esta caraterística funciona no modo de recubrimento e o escritorio xa non debe de ter un fondo.

en: DirectX video output
gl: Saída de vídeo DirectX

en: Wallpaper
gl: Fondo de escritorio

en: OpenGL video output
gl: Saída de vídeo OpenGL

en: Windows GAPI video output
gl: Saída de vídeo GAPI da xanela

en: Windows GDI video output
gl: Saída de vídeo GDI da xanela

en: Cube
gl: Cubo

en: Transparent Cube
gl: Cubo transparente

en: Cylinder
gl: Cilindro

en: Sphere
gl: Esfera

en: OpenGL Cylinder radius
gl: Radio do cilindro OpenGL

en: Radius of the OpenGL cylinder effect, if enabled
gl: Radio do efeito de cilindro OpenGL, se está habilitado.

en: Point of view x-coordinate
gl: Punto de vista da coordenada X

en: Point of view (X coordinate) of the cube/cylinder effect, if enabled.
gl: Punto de vista (coordenada X) do efeito de cubo/cilindro, se está habilitado.

en: Point of view y-coordinate
gl: Punto de vista da coordenada Y

en: Point of view (Y coordinate) of the cube/cylinder effect, if enabled.
gl: Punto de vista (coordenada Y) do efeito de cubo/cilindro, se está habilitado.

en: Point of view z-coordinate
gl: Punto de vista da coordenada Z

en: Point of view (Z coordinate) of the cube/cylinder effect, if enabled.
gl: Punto de vista (coordenada Z) do efeito de cubo/cilindro, se está habilitado.

en: OpenGL cube rotation speed
gl: Velocidade de rotazón do cubo OpenGL

en: Rotation speed of the OpenGL cube effect, if enabled.
gl: Velocidade de rotazón do efeito de cubo OpenGL, se está habilitado.

en: Several visual OpenGL effects are available.
gl: Varios efeitos visuais do OpenGL están dispoñíbeis.

en: QT Embedded display
gl: Pantalla integrada QT

en: Qt Embedded hardware display to use. By default VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
gl: A pantalla de soporte físico integrada QT a usar. De xeito predeterminado, o VLC usará o valor da variábel de contorno DISPLAY.

en: QT Embedded video output
gl: Saída de vídeo QT Integrado

en: Simple DirectMedia Layer video output
gl: Saída de vídeo da capa DirectMedia simple

en: Snapshot width
gl: Largura da captura de pantalla

en: Width of the snapshot image.
gl: Axusta a largura da imaxe da captura de pantalla.

en: Snapshot height
gl: Altura da captura de pantalla

en: Height of the snapshot image.
gl: Axusta a altura da imaxe da captura de pantalla.

en: Chroma
gl: Croma

en: Output chroma for the snapshot image (a 4 character string, like "RV32").
gl: Croma de saída prá captura de imaxe (unha cadea de 4 caráteres, coma «RV32»).

en: Cache size (number of images)
gl: Tamaño da memoria de reserva (número de imaxes)

en: Snapshot cache size (number of images to keep).
gl: Tamaño da memoria de reserva da captura de pantalla (número de imaxes a manter).

en: Snapshot module
gl: Módulo de captura de pantalla

en: SVGAlib video output
gl: Saída de vídeo SVGAlib

en: Video memory module
gl: Módulo da memoria de vídeo

en: Video memory
gl: Memoria de vídeo

en: XVideo adaptor number
gl: Número de adaptador XVideo

en: If your graphics card provides several adaptors, you have to choose which one will be used (you shouldn't have to change this).
gl: Se a túa tarxeta gráfica tén varios adaptadores, tés de escoller cal se usará (non deberías ter de modificar isto).

en: Alternate fullscreen method
gl: Alternar método de pantalla completa

en: There are two ways to make a fullscreen window, unfortunately each one has its drawbacks.
    1) Let the window manager handle your fullscreen window (default), but things like taskbars will likely show on top of the video.
    2) Completely bypass the window manager, but then nothing will be able to show on top of the video.
gl: Hai dous xeitos de pór unha xanela en pantalla completa, desafortunadamente teñen cadansúas desvantaxes.
    1) Deixar que o xestor de xanelas manexe a túa xanela a pantalla completa (predeterminado), aínda que cousas coma as barras de tarefas hanse amosar probabelmente por riba do vídeo.
    2) Anular totalmente o xestor de xanelas, aínda que daquela non se há poder amosar nada por riba do vídeo.

en: X11 hardware display to use. By default VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
gl: A pantalla de soporte físico X11 a usar. De xeito predeterminado, o VLC usará o valor da variábel de contorno DISPLAY.

en: Use shared memory
gl: Usar memoria compartida

en: Use shared memory to communicate between VLC and the X server.
gl: Usar memoria compartida pra se comunicar entre o VLC e o servidor X.

en: Screen for fullscreen mode.
gl: Pantalla pró modo pantalla completa.

en: Screen to use in fullscreen mode. For instance set it to 0 for first screen, 1 for the second.
gl: Pantalla a usar no modo pantalla completa. Por exemplo 0 prá primeira pantalla, 1 prá segunda, etc.

en: OpenGL(GLX) provider
gl: Fornecedor OpenGL(GLX)

en: X11 video output
gl: Saída de vídeo X11

en: If your graphics card provides several adaptors, you need to choose which one will be used (you shouldn't have to change this).
gl: Se a túa tarxeta gráfica tén varios adaptadores, necesitas escoller cal se usará (non deberías ter de modificar isto).

en: XVimage chroma format
gl: Formato cromatográfico XVimage

en: Force the XVideo renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
gl: Forza ó intérprete XVideo a usar un formato cromatográfico específico no canto de tentar millora-lo funcionamento usando o máis eficiente.

en: XVideo extension video output
gl: Saída de vídeo da extensón XVideo

en: XVMC extension video output
gl: Saída de vídeo da extensón XVMC

en: GaLaktos visualization plugin
gl: Extensón de visualizazón GaLaktos

en: Goom display width
gl: Largo da visualizazón Goom

en: Goom display height
gl: Alto da visualizazón Goom

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
gl: Isto permíteche pó-la resoluzón da visualizazón Goom (canta máis resoluzón teña máis bonita será mais tamén consumirá máis procesador).

en: Goom animation speed
gl: Velocidade da animazón Goom

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
gl: Isto permíteche pó-la velocidade de animazón (entre 1 e 10, o valor predeterminado é 6).

en: Goom effect
gl: Efeito goom

en: Effects list
gl: Lista de efeitos

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum.
gl: Unha lista de efeitos visuais, separados por vírgulas.
    Os efeitos actuais inclúen: dummy, scope, spectrum.

en: The width of the effects video window, in pixels.
gl: O largo da xanela de efeitos do vídeo, en píxeis.

en: The height of the effects video window, in pixels.
gl: O alto da xanela de efeitos do vídeo, en píxeis.

en: Number of bands
gl: Número de bandas

en: Number of bands used by spectrum analyzer, should be 20 or 80.
gl: Número de bandas a usar polo analisador de espectro, deberían ser 20 ou 80.

en: Number of bands used by the spectrometer, from 20 to 80.
gl: Número de bandas a usar polo espectrómetro, dende 20 ata 80.

en: Band separator
gl: Separador de banda

en: Number of blank pixels between bands.
gl: Número de píxeis baleiros entre bandas.

en: Amplification
gl: Amplificazón

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
gl: Este é o coeficiente que modifica a altura das bandas.

en: Enable peaks
gl: Habilitar picos

en: Draw "peaks" in the spectrum analyzer.
gl: Debuxa «picos» no analisador de espectro.

en: Enable original graphic spectrum
gl: Habilita-lo espectro gráfico orixinal

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
gl: Habilita o analisador de espectro «plano» no espectrómetro.

en: Enable bands
gl: Habilitar bandas

en: Draw bands in the spectrometer.
gl: Debuxa bandas no espectrómetro.

en: Enable base
gl: Habilita-la base

en: Defines whether to draw the base of the bands.
gl: Define se se debuxa a base das bandas.

en: Base pixel radius
gl: Radio de píxel base

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
gl: Define o tamaño do radio en píxeis, da base das bandas (ó comezar).

en: Spectral sections
gl: Seczóns espectrais

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
gl: Calcula cantas seczóns de espectro existirán.

en: Peak height
gl: Altura máxima

en: Total pixel height of the peak items.
gl: Altura de píxel total dos obxectos máximos.

en: Peak extra width
gl: Largura adicional máxima

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
gl: Adizóns ou substraczóns de píxeis na largura máxima.

en: V-plane color
gl: Cor do plano V

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
gl: Cubo de cor YUV que se move no plano V ( 0 - 127 ).

en: Number of stars
gl: Número de estrelas

en: Number of stars to draw with random effect.
gl: Número de estrelas a debuxar cun efeito ó chou.

en: Visualizer
gl: Visualizador

en: Visualizer filter
gl: Filtro do visualizador

en: Spectrum analyser
gl: Analisador de espectro
