wubi - en to bo translation catalogue (109 entries)

en: An error occurred:
    
    %(error)s
    
    For more information, please see the log file: %(log)s
bo: ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག：
    
    %(error)s
    གནས་ཚུལ་ཞིབ་ཕྲ་ཤེས་འདོད་ན་ཟིན་ཐོའི་ཡིག་ཆ་ལ་ལྟ་རོགས：%(log)s

en: A previous installation was detected in %s.
    Please uninstall that before continuing.
bo: ཐེངས་གོང་མའི་སྒྲིག་འཇུག་ཞིག་%s་ནང་དུ་རྙེད་འདུག 
    སྔོན་ལ་སྒྲིག་འཇུག་དེ་འདོར་ནས་མུ་མཐུད་དགོས

en: No CD detected, cannot run CD menu
bo: འོད་སྡེར་མ་རྙེད་པས་འོད་སྡེར་གྱི་འདེམས་ཐོ་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Could not find any valid CD.
    CD boot helper can only be used with a Live CD.
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་འོད་སྡེར་རྙེད་མི་འདུག 
     འོད་སྡེར་འགོ་འཛུགས་རོགས་རམ་ཆས་LiveCD་ཁོ་ནའི་ནང་དུ་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་ཐུབ།

en: Selecting the target directory
bo: དམིགས་ཡུལ་གྱི་འཇུག་སྣོད་འདེམས་པ

en: Creating the installation directories
bo: སྒྲིག་འཇུག་འཇུག་སྣོད་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ

en: Uncompressing files
bo: ཡིག་ཆ་དཀྲོལ་བཞིན་པ

en: Creating the uninstaller
bo: སྒྲིག་འཇུག་འདོར་བྱེད་ཀྱི་བྱ་རིམ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ

en: Copying installation files
bo: སྒྲིག་འཇུག་ཡིག་ཆ་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ

en: Retrieving installation files
bo: སྒྲིག་འཇུག་ཡིག་ཆ་ལེན་བཞིན་པ

en: Extracting the kernel
bo: ནང་སྙིང་དཀྲོལ་བཞིན་པ

en: Choosing disk sizes
bo: གསོག་སྡེར་ཆེ་ཆུང་འདེམས་པ

en: Creating a preseed file
bo: preseedཡིག་ཆ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ

en: Adding a new bootloader entry
bo: འགོ་འཛུགས་འཇུག་ངོས་གསར་པ་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Setting up installation boot menu
bo: སྒྲིག་འཇུག་འགོ་འཛུགས་འདེམས་ཐོ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Creating the virtual disks
bo: རྟོག་བཟོའི་གསོག་སྡེར་གསར་འཛུག་བྱེད་པ

en: Ejecting the CD
bo: CD ཕྱིར་འདོན

en: Installing %(distro)s-%(version)s
bo: %(distro)s %(version)sསྒྲིག་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ

en: Extracting CD content
bo: CDནང་དོན་དཀྲོལ་བཞིན་པ

en: Installing CD boot helper
bo: CDའགོ་འཛུགས་རོགས་རམ་ཆས་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ

en: Rebooting
bo: བསྐྱར་དུ་སྒུལ་སློང་བྱེད་བཞིན་པ

en: Backup ISO
bo: ISO གྲབ་ཉར་བྱེད་པ

en: Remove bootloader entry
bo: འགོ་འཛུགས་ཀློག་འཇུག་ཆས་འཇུག་ངོས་འདོར་བ

en: Remove target dir
bo: དམིགས་ཡུལ་འཇུག་སྣོད་བསུབ་པ

en: Remove registry key
bo: ཐོ་འགོད་ལྡེ་མིག་བསུབ་པ

en: Uninstalling %s
bo: %s་བསུབ་བཞིན་པ

en: Checking CD %s
bo: CD%sབརྟག་ཞིབ་བྱེད་བཞིན་པ

en: Downloading information on installation files
bo: སྒྲིག་འཇུག་ཡིག་ཆའི་གནས་ཚུལ་ལེན་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ

en: Checking installation files
bo: སྒྲིག་འཇུག་ཡིག་ཆ་བརྟག་ཞིབ་བྱེད་བཞིན་པ

en: Validating %s
bo: %s་དག་བཤེར་བྱེད་བཞིན་པ

en: Extracting files from %s
bo: %s ནས་ཡིག་ཆ་དཀྲོལ་བཞིན་པ

en: Checking %s
bo: %sབརྟག་ཞིབ་བྱེད་བཞིན་པ

en: Downloading %s
bo: %s་ལེན་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ

en: 0s
bo: སྐར་ཆ0

en: %ih
bo: ཆུ་ཚོད%i

en: %imin
bo: སྐར་མ%i

en: %is
bo: སྐར་ཆ%i

en: The installation failed. Logs have been saved in: %s.
    
    Note that in verbose mode, the logs may include the password.
    
    The system will now reboot.
bo: སྒྲིག་འཇུག་ལེགས་འགྲུབ་མ་བྱུང་བ། ཟིན་ཐོ་%s་ནང་དུ་ཉར་ཚགས་བྱས་འདུག
     
     verbose རྣམ་པའི་འོག་ཏུ་ཤེས་དགོས། ཟིན་ཐོའི་ནང་དུ་གསང་གྲངས་ཉར་ཡོད་སྲིད
    
    མ་ལག་ད་ལྟ་བསྐྱར་དུ་འགོ་འཛུགས་པ

en: Accessibility profile
bo: སྤྱོད་ནུས་ཀྱི་ལག་ཆ་ཐུམ་བུ

en: Please select the appropriate accessibility profile
bo: འོས་མཚམས་ཀྱི་སྤྱོད་ནུས་ལག་ཆ་ཐུམ་བུ་དེ་འདེམས་རོགསཨ

en: Next >>
bo: རྗེས་མ>>

en: Cancel
bo: རྩིས་མེད

en: Visibility Aids
bo: མཐོང་ནུས་རོགས་རམ་ལག་ཆ

en: Visibility1
bo: མཐོང་ནུས 1

en: Visibility2
bo: མཐོང་ནུས་ 2

en: Visibility3
bo: མཐོང་ནུས 3

en: Braille
bo: ལོང་ཡིག

en: Mobility Aids
bo: འགུལ་ནུས་རོགས་རམ་ལག་ཆ

en: Mobility1
bo: འགུལ་ནུས 1

en: Mobility2
bo: འགུལ་ནུས 2

en: None
bo: མེད་པ

en: < Back
bo: < ཕྱིར་ལོག

en: Finish
bo: མཇུག་རྫོགས

en: Reboot required
bo: འགོ་བསྐྱར་འཛུགས་བྱེད་དགོས་པ

en: To start the Live CD you need to reboot your machine leaving the CD in the tray. If your machine cannot boot from the CD, the last option should work in most cases.
bo: Live CD ཡི་ནང་དོན་འགོ་འཛུགས་པར་ཁྱོད་ཀྱིས་CD སྒུལ་ཆས་ཀྱི་ནང་དུ་བསྐྱུར་ནས་རྩིས་འཁོར་བསྐྱར་དུ་འགོ་འཛུགས་དགོས། གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱི་རྩིས་འཁོར་ CDནས་སྒུལ་སློང་བྱེད་མི་ཐུབ་ན་འོག་གི་འདེམས་སྟངས་དེ་བེད་སྤྱོད་ཐུབ།

en: Reboot now
bo: ད་ལྟ་འགོ་བསྐྱར་དུ་འཛུགས

en: I want to manually reboot Later
bo: རྗེས་ནས་ལག་བཟོས་ངང་འགོ་བསྐྱར་དུ་འཛུགས་པ

en: Help me to boot from CD
bo: CDནས་སྒུལ་སློང་བྱེད་རོགས

en: %s Menu
bo: འདེམས་ཐོ%s

en: Demo and full installation
bo: འཆར་སྟོན་དང་ཡོངས་རྫོགས་སྒྲིག་འཇུག

en: Try %(distro)s without installing! Simply reboot your machine with the CD in the tray. You may perform a full installation from within the demo to install %(distro)s either alongside Windows or as the only operating system.
bo: སྒྲིག་འཇུག་མ་བྱས་པར་ཐད་ཀར་%(distro)sཚོད་ལྟ་བྱེད་པ། རྩིས་འཁོར་འོད་སྡེར་ནས་སྒུལ་སློང་བྱེད་པ། རྗེས་ནས་ཁྱོད་ཀྱིས་བཀྲམ་སྟོན་ནས་%(distro)s་སྒྲིག་འཇུག་ཆ་ཚང་བྱེད་ཆོག འདི་འདྲར་Windows མ་ལག་ནང་གི་དབྱེ་ཁུལ་ཞིག་ཏུ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་ཆོག་ལ་རྩིས་འཁོར་ཐོག་གི་བཀོལ་སྤྱོད་མ་ལག་གཅིག་པུར་བཟོས་ཀྱང་ཆོག

en: Install inside Windows
bo: Windows ཡི་ནང་དུ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པ

en: Install and uninstall %(distro)s like any other application, without the need for a dedicated partition. You will be able to boot into either Windows or %(distro)s. Hibernation is not enabled in this mode and disk performance is slightly reduced.
bo: %(distro)s སྒྲིག་འཇུག་དང་བསུབ་སྐབས་བྱ་རིམ་གཞན་དང་འདྲ་བར་ཁྱད་པར་ཅན་གྱི་གནས་ཁུལ་ཞིག་མི་དགོས ཁྱོད་ཀྱིས་Windows འམ་ %(distro)s་སྒུལ་སློང་བྱེད་ཆོག འདི་འདྲའི་དཔེ་དབྱིབས་འོག་ངལ་གསོའི་བྱེད་ནུས་ལ་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་བྱེད་པ་དང་གསོག་སྡེར་གྱི་མྱུར་ཚད་ཡང་ཏོག་ཙམ་ཞན

en: Learn more
bo: རྒྱུས་ལོན་མང་ཙམ་བྱེད་པ

en: %(distro)s is a free, community developed, linux-based operating system complete with a web browser, productivity software, instant messaging, and much more.
bo: %(distro)s ནི་Linux་ཡི་གཞི་ཡིན་པའི་རིན་མི་དགོས་པའི་མ་ལག་ཡིན། མ་ཚད་འདི་ནི་སྤྱི་ཚོགས་ཀྱིས་གསར་སྤེལ་བྱས་པ་ཡིན་པ་དང་དྲ་བ་ལྟ་བཤེར། བཟོ་ལས་ཀྱི་མཉེན་ཆས། མྱུར་སྐྱོད་ཆ་འཕྲིན་སོགས་འཛོམས་ཡོད

en: %s CD Boot Helper
bo: འོད་སྡེར་སྒུལ་སློང་རོགས་རམ་བྱ་རིམ%s

en: Not enough disk space to proceed
bo: མུ་མཐུད་པར་གསོག་སྡེར་ནང་འདང་ངེས་ཀྱི་བར་སྟོང་མི་འདུག

en: Accessibility
bo: སྤྱོད་ནུས་ཀྱི་ལག་ཆ

en: Install
bo: སྒྲིག་འཇུག

en: Install CD boot helper
bo: CDསྒུལ་སློང་རོགས་རམ་ཆས་སྒྲིག་འཇུག

en: If your machine cannot boot off the CD, this program will install a new boot menu entry to help you boot from CD. In most cases this program is not needed, and it is sufficient to reboot with the CD-Rom in the tray.
    
    Do you want to proceed and install the CD booter?
bo: ཁྱོད་ཀྱི་རྩིས་འཁོར་CD་ནས་སྒུལ་སློང་བྱེད་མ་ཐུབ་ན་བྱ་རིམ་འདིས་འགོ་འཛུགས་འདེམས་ཐོ་འཇུག་ངོས་གསར་པ་ཞིག་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ནས་རང་ཉིད་CD་ནས་སྒུལ་སློང་བྱེད་ཐུབ་པར་བཟོ་ཐུབ། མང་ཆེ་ཤོས་བྱ་རིམ་འདི་མ་དགོས་པར་CDསྒུལ་སློང་ཆས་ནས་འགོ་འཛུགས་བྱེད་ཐུབ
    
    CDསྒུལ་སློང་ཆས་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པར་མུ་མཐུད་དགོས་སམ

en: Are you sure you want to quit?
bo: མཚམས་བཞག་པར་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ

en: Completing the %s Setup Wizard
bo: %sསྒྲིག་འགོད་སྣེ་ཁྲིད་མཇུག་རྫོགས་བཞིན་པ

en: You need to reboot to complete the installation
bo: ཁྱོད་རྩིས་འཁོར་བསྐྱར་དུ་སྒུལ་སློང་བྱས་ནས་སྒྲིག་འཇུག་མཇུག་རྫོགས་དགོས

en: I want to manually reboot later
bo: ངས་རྗེས་སུ་ལག་བཟོས་ངང་སྒུལ་སློང་བྱེད་དགོས

en: Only %sMB of disk space are available.
    At least 1024MB are required as a bare minimum. Quitting
bo: གསོག་སྡེར་ནང་སྤྱོད་རུང་བའི་བར་སྟོང་ %sMB ཙམ་འདུག
    སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པར་ཐ་ན་ཡང་1024MB བར་སྟོང་དགོས། མཚམས་བཞག་བཞིན་པ

en: %(min_space)sMB of disk size are required for installation.
    Only %(max_space)sMB are available.
    The installation may fail in such circumstances.
    Do you wish to continue anyway?
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པར་བར་སྟོང %(min_space)sM དགོས
    ཡིན་ཡང་ད་ལྟ་སྤྱོད་རུང་གི་བར་སྟོང་ %(max_space)sM ཙམ་འདུག
    འདི་འདྲར་སྒྲིག་འཇུག་ལེགས་འགྲུབ་མི་ཡོངས་བའི་ཉེན་ཁ་ཡོད
    མུ་མཐུད་དགོས་སམ

en: (%sGB free)
bo: (སྟོང་བ%sGB )

en: Please select username and password for the new account
bo: ཐོ་ཁོངས་གསར་པ་ལ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་དང་གསང་གྲངས་འཇུག་རོགས

en: Installation drive:
bo: སྒྲིག་འཇུག་འཇུག་སྣོད

en: Installation size:
bo: སྒྲིག་འཇུག་ཆེ་ཆུང：

en: Desktop environment:
bo: མདུན་ངོས་ཡོད་པའི་ཁོར་ཡུག：

en: Language:
bo: སྐད་རིགས：

en: Username:
bo: སྤྱོད་མཁན་མིང：

en: Password:
bo: གསང་གྲངས：

en: %s Installer
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱ་རིམ%s

en: You are about to install %(distro)s-%(version)s
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་%(distro)s %(version)s་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་གྲབ་འདུག

en: %(min_memory)sMB of memory are required for installation.
    Only %(total_memory)sMB are available.
    The installation may fail in such circumstances.
    Do you wish to continue anyway?
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པར་ཡིད་འཛིན %(min_memory)sM དགོས
    ད་ལྟ་སྤྱོད་རུང་བའི་ཡིད་འཛིན་%(total_memory)sMཙམ་འདུག
    མིག་སྔའི་སྒྲིག་འཇུག་མི་ཐུབ་པའི་ཉེན་ཁ་ཡོད
    ཁྱོད་ཀྱིས་གང་ལྟར་མུ་མཐུད་དགོས་སམ

en: Please enter a valid username.
bo: ཕན་ནུས་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་མིང་ཞིག་འཇུག་རོགས

en: Please use all lower cases in the username.
bo: སྤྱོད་མཁན་མིང་གི་ནང་དུ་ཆུང་བྲིས་དབྱིན་ཡིག་སྤྱོད་རོགས

en: Please do not use spaces in the username.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་ནང་དུ་བར་སྟོང་མ་སྤྱོད

en: Your username must start with a lower-case letter.
bo: སྤྱོད་མཁན་མིང་ངེས་པར་དུ་དབྱིན་ཡིག་ཆུང་བྲིས་ཞིག་གིས་འགོ་འཛུགས་དགོས།

en: Your username must contain only lower-case letters, numbers, hyphens, and underscores.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་སྤྱོད་མཁན་མིང་ནང་དུ་དབྱིན་ཡིག་ཆུང་བྲིས་དང་ཨང་ཀི འབྲེལ་བྱེད་ཡིག་རྟགས། འོག་ཐིག་སོགས་ཚུད་ཆོག

en: The selected username is reserved, please select a different one.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་བདམས་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་དེ་སྔོན་མའི་ནང་དུ་ཉར་འདུག་པས། ཁྱོད་ཀྱིས་མིང་གཞན་ཞིག་འདེམས་རོགས

en: Please enter a valid password.
bo: ནུས་ཡོད་ཀྱི་གསང་གྲངས་ཞིག་འཇུག་རོགས

en: Please do not use spaces in the password.
bo: གསང་གྲངས་ནང་དུ་བར་སྟོང་མ་སྤྱོད

en: Passwords do not match.
bo: གསང་གྲངས་གཉིས་མི་མཚུངས་པ

en: Please wait
bo: ཏོག་ཙམ་སྒུག་རོགས

en: Do not download, use a local file
bo: ལེན་འཇུག་མི་བྱེད་པར་རང་ཁུལ་གྱི་ཡིག་ཆ་བེད་སྤྱོད་པ

en: Remaining time approximately %s | Remaining time approximately %s
bo[0]: དུས་ཚོད་ལྷག་མ་ཕལ་ཆེར་ %sཡོད

en: Uninstallation completed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བསུབ་ཚར་

en: %s has been successfully uninstalled
bo: %s་སྒྲིག་འཇུག་འདོར་ཚར

en: %s Uninstaller
bo: %s སྒྲིག་འཇུག་འདོར་བྱེད་ཆས

en: Uninstallation required
bo: སྒྲིག་འཇུག་འདོར་དགོས་པ

en: You are about to uninstall %s
bo: ཁྱོད་ཀྱིས%s་འདོར་གྲབ་འདུག

en: Uninstall
bo: འདོར་བ

en: A previous installation was detected, it needs to be uninstalled before continuing
bo: སྔོན་མའི་སྒྲིག་འཇུག་ཞིག་རྙེད་འདུག སྔོན་ལ་དེ་དོར་ནས་མུ་མཐུད་དགོས

en: Are you sure you want to uninstall?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་བཤིག་པར་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ

en: Backup the downloaded files (ISO)
bo: ལེན་འཇུག་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ་(ISO)གྲབ་ཉར་བྱེད་པ
