widelands - en to nb translation catalogue (89 entries)

en: , / .       Go to previous / next location
nb: , / .       Gå til forrige / neste sted

en: - how to reproduce the bug
nb: - hvordan reprodusere feilen

en: - what version of Widelands did you use (i.e. the build number, or whether it's<br>a custom compile from SVN)
nb: - hvilken versjon av Widelands du brukte (dvs. byggenummeret, eller om det er<br>et tilpasset bygg fra SVN)

en: - which map you were playing
nb: - hvilket kart du spilte på

en: 1-0      Changes tools size
nb: 1-0 Ender verktøystørrelse

en: A binary file called filename.rec will be created. To play it back, perform the same steps as outlined above, but replace --record with --playback.
nb: En binærfil med navnet filnavn.rec vil bli opprettet. For å spille av, følg de samme stegene som beskrevet over, men bytt ut --record med --playback.

en: Atlantean
nb: Atlantisk

en: Barbarian
nb: Barbar

en: Be sure to send a geologist to survey sites before building a well or a mine.
nb: Sørg for å sende en geolog til å undersøke området før du bygger en brønn eller gruve.

en: CTRL+L   Load Map
nb: CTRL+L   Last kart

en: CTRL+S   Save Map
nb: CTRL+S   Lagre kart

en: Campaign Story
nb: Kampanjer

en: Check out the Widelands project homepage:
nb: Sjekk ut hjemmesiden til Widelandsprosjektet:

en: Chieftain
nb: Høvding

en: Coders
nb: Kodere

en: Ctrl+F10    Quit the game immediately
nb: Ctrl+F10 Avslutter spillet øyeblikkelig

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: DELETE      Archive the current message
nb: DELETE      Arkiver den gjeldende meldingen

en: Development
nb: Utvikling

en: Documentation, Help and Wiki
nb: Dokumentasjon, hjelp og wiki

en: Dutch
nb: Nederlandsk

en: Elders
nb: Eldre

en: Empire
nb: Imperiet

en: F               Toggle Fullscreen
nb: F Skifte til fullskjerm

en: F        Toggles fullscreen
nb: F Skifter til fullskjerm

en: F11         Take a screenshot
nb: F11 Tar et skjermbilde

en: Finnish
nb: Finsk

en: Former elders
nb: Tidligere eldre

en: French
nb: Fransk

en: G           Go to location corresponding to current message
nb: G           Gå til stedet omtalt i den gjeldende meldingen

en: Galician
nb: Gælisk

en: German
nb: Tysk

en: Graphics
nb: Grafikk

en: H        Toggles main menu
nb: H Viser/skjuler hovedmenyen

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: Hungarian
nb: Ungarsk

en: If you want to report bugs, please send your report to the mailing list, <widelands-public@list.sourceforge.net><br>To subscribe, visit the following page:
nb: Hvis du vil rapportere feil, vennligst send rapportene til epostlisten, <widelands-public@list.sourceforge.net><br>For å abonnere, besøk denne siden:

en: Introduction
nb: Introduksjon

en: Italian
nb: Italiensk

en: Keep an eye on your fishers. After fish resources are exhausted in their working area, they will stop to fish.
nb: Hold et øye med fiskerne dine. Etter at fiskeressursene i et område er oppbrukt, vil de stoppe å fiske.

en: Keyboard shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: Keyboard shortcuts (in-game)
nb: Tastatursnarveier (i spillet)

en: License
nb: Lisens

en: Linux Distributions
nb: Linux-distribusjoner

en: M               Toggle minimap
nb: M Slå minikart på/av

en: M        Toggles minimap
nb: M Slår minikart på/av

en: Maps and Missions
nb: Kart og oppdrag

en: Miners will only work if supplied with food.
nb: Gruvearbeidere vil kun jobbe hvis de blir forsynt med mat.

en: Musicians
nb: Musikere

en: N               Toggle messages ('news')
nb: N               Viser/skjuler meldinger (nyheter)

en: NOTE: this list holds people that translated Widelands before we moved to launchpad.net.
nb: MERK: Denne listen inneholder personer som oversatte Widelands før vi flyttet til launchpad.net.

en: O               Toggle objectives display
nb: O               Viser/skjuler oversikten over mål

en: On Windows, create a shortcut to the file widelands.exe (right-click on widelands.exe and choose Create Shortcut). Then edit the shortcut (right-click on the newly created shortcut and choose Properties). The Target field should read something like c:\games\widelands\widelands.exe. Change this to c:\games\widelands\widelands.exe --record=filename.rec.
nb: På Windows, lag en snarvei til filen widelands.exe (høyreklikk widelands.exe og velg Lag snarvei). Rediger så snarveien (høyreklikk snarveien du opprettet og velg Egenskaper). Tekstfeltet merket Mål vil inneholde noe lignende c:\games\widelands\widelands.exe. Endre dette til c:\games\widelands\widelands.exe --record=filnavn.rec.

en: Online Help
nb: Hjelp på nettet

en: Other
nb: Andre

en: Other Unix Distributions
nb: Andre Unix-distribusjoner

en: P        Toggles player menu
nb: P Viser/skjuler spillermenyen

en: PAGEDOWN    Decrease gamespeed
nb: PAGEDOWN Senker spillhastigheten

en: PAGEUP         Increase gamespeed
nb: PAGEUP Øker spillhastigheten

en: PAUSE         Pauses the game (only for local games)
nb: PAUSE         Pauser spillet (fungerer kun for lokale spill)

en: Please provide enough background information. Tell us:
nb: Vennligst gi oss nok bakgrunnsinformasjon. Fortell oss:

en: Polish
nb: Polsk

en: README
nb: LES_MEG

en: Replays</p>
nb: Repriser</p>

en: Reporting Bugs
nb: Rapportere feil

en: Russian
nb: Russisk

en: S               Toggle statistics
nb: S Viser/skjuler statistikker

en: SPACE       Toggle build-help
nb: MELLOMROM Slå byggehjelp på/av

en: SPACE    Toggles build help
nb: MELLOMROM Slår byggehjelp på/av

en: SPACE key behaves like in normal game. It switches buildhelp on or off.
nb: Mellomrom-tasten oppfører seg som i et vanlig spill. Den slår byggehjelpen på eller av.

en: See https://translations.launchpad.net/widelands for a list of people that helped to translate Widelands via launchpad.net.
nb: Se https://translations.launchpad.net/widelands for en liste over de som har vært med å oversette Widelands via launchpad.net.

en: Slovak
nb: Slovakisk

en: Some buildings, such as the farm, have a very small working area. If the building is surrounded with trees or roads, production will stop.
nb: Noen bygninger, som gårder, har et veldig lite arbeidsområde. Hvis bygningen blir omringet av enten trær eller veier, vil all produksjon stoppe.

en: Sound
nb: Lyd

en: Sound Effects
nb: Lydeffekter

en: Spanish
nb: Spansk

en: Split your roads into shorter sections by planting some flags. This will speed up transportation of your wares.
nb: Del opp veiene dine i kortere avstander ved å plante noen flagg. Dette gjør at varetransporten din går raskere.

en: Swedish
nb: Svensk

en: T        Toggles tools menu
nb: T Viser/skjuler verktøymenyen

en: The building process will only start after a road is built to the construction site.
nb: Konstruksjonsarbeidet vil ikke starte før det finnes en vei til byggeplassen.

en: Those pages might be more complete and up to date than this file. And there you further can find a short tutorial about building a map.
nb: De sidene kan være mer komplette og mer oppdaterte enn denne filen. I tillegg kan du finne en kort innføring i hvordan du kan lage ditt eget kart.

en: To close an open window, right click it.
nb: For å lukke et åpent vindu, høyreklikk det.

en: To minimize/maximize a window, click on the titlebar of that window either with middle mousebutton or with left mousebutton while holding down CTRL.
nb: For å minimere eller maksimere et vindu, klikk på tittellinjen til vinduet med midterste museknapp eller med venstre museknapp mens du holder CTRL nede.

en: Translation
nb: Oversettelse

en: Translators
nb: Oversettere

en: Widelands Development Team
nb: Widelands utviklerteam

en: Widelands can record all your keypresses and mouse movements to a file. It can then replay an entire session from starting the game to exiting it. This is really helpful for debugging problems.
nb: Widelands kan ta opp alle tastetrykkene og musbevegelsene dine og lagre dem i en fil. Disse kan være til god hjelp ved feilsøking av problemer.

en: Widelands is licensed under the GNU General Public License (GPL). For more information, see the file 'COPYING' or select the License button from the main menu.
nb: Widelands er lisensiert under GNU General Public License (GPL). For mer informasjon, se filen 'COPYING' eller trykk på knappen merket Lisens i hovedmenyen.
