widelands - en to si translation catalogue (29 entries)

en: Beech
si: වෙරළ

en: Beech medium
si: මධ්‍යම වෙරළ

en: Beech small
si: කුඩා වෙරළ

en: Beech tiny
si: ඉතා කුඩා වෙරළ

en: Bunny
si: හාවා

en: Bush
si: පදුර

en: Coal
si: ගල් අගුරු

en: Dead Tree
si: මළ ගස

en: Deer
si: මුවා

en: Duck
si: තාරාවා

en: Fish
si: මාලු

en: Fox
si: න‍රියා

en: Gold
si: රත්තරන්

en: Grass
si: තණකොල

en: Iron
si: යකඩ

en: Mushroom
si: හතු

en: Oak
si: ඔක්

en: Oak medium
si: මෑදිවියෙ ඔක්

en: Oak small
si: කුඩා ඔක්

en: Oak tiny
si: ඉතා කුඩා ඔක්

en: Reindeer
si: පිණිමුවා

en: Sheep
si: බැටළුවා

en: Skeleton
si: ඇටසැකිල්ල

en: Snowman
si: හිම මිනිසා

en: Stones
si: ගල්

en: The Widelands Development Team
si: The Widelands නිෂ්පාදන කන්ඩායම

en: Track
si: පථය

en: Water
si: වතුර

en: Winterland
si: සීත භූමිය
