unity-2d - en to fi translation catalogue (27 entries)

en: %1 window opened | %1 windows opened
fi[0]: %1 ikkuna avattu
fi[1]: %1 ikkunaa avattu

en: not running
fi: ei käynnissä

en: Type your Command
fi: Syötä komento

en: Filter results
fi: Suodata tuloksia

en: Filter %1 active
fi: Suodatin %1 aktiivisena

en: Filter %1 inactive
fi: Suodatin %1 ei aktiivisena

en: All
fi: Kaikki

en: Search
fi: Etsi

en: not expanded
fi: ei laajennettu

en: expanded
fi: laajennettu

en: See %1 more result | See %1 more results
fi[0]: Näytä %1 tulos lisää
fi[1]: Näytä %1 tulosta lisää

en: See fewer results
fi: Näytä vähemmän tuloksia

en: Shortcuts
fi: Pikavalinnat

en: Eject
fi: Irrota

en: Safely remove
fi: Poista turvallisesti

en: Lock to Launcher
fi: Kiinnitä käynnistimeen

en: Unlock from Launcher
fi: Poista käynnistimestä

en: Quit
fi: Lopeta

en: Dash home
fi: Unity-valikko

note: TRANSLATORS: This refers to the direction of text (left-to-right or right-to-left): possible values are LTR or RTL
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
fi: LTR

en: Home
fi: Koti

en: Home screen
fi: Kotinäyttö

en: Trash
fi: Roskakori

en: %n item in trash | %n items in trash
fi[0]: %n kohde roskakorissa
fi[1]: %n kohdetta roskakorissa

en: Empty Trash
fi: Tyhjennä roskakori

en: Workspaces
fi: Työtilat

en: Ubuntu Desktop
fi: Ubuntu-työpöytä
