unity-scope-mediascanner - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Artists
pt: Artistas

en: Albums
pt: Álbuns

en: Tracks
pt: Faixas

en: Genres
pt: Géneros

en: Play in music app
pt: Reproduzir na aplicação de música

en: My Music
pt: A minha música

en: Popular tracks on Grooveshark
pt: Músicas populares no Grooveshark

en: New albums from 7digital
pt: Novos álbuns de 7digital

en: Nearby Events on Songkick
pt: Eventos próximos no Songkick

en: Everything
pt: Tudo

en: My Roll
pt: O meu rolo

en: Downloaded
pt: Transferido

en: My Videos
pt: Os meus vídeos

en: Play
pt: Reproduzir

en: %s Features
pt: %s Caraterísiticas

en: Results from %s
pt: Resultados de %s

en: This is an Ubuntu search plugin that scans the device for music and allows it to be searched and displayed in the Dash.
pt: Isto é uma extensão de procura do Ubuntu que pesquisa música no dispositivo e permite que seja mostrada no painel.

en: Search local music collection
pt: Procurar na colecção de música local

en: This is an Ubuntu search plugin that scans the device for videos and allows them to be searched and displayed in the Dash.
pt: Isto é uma extensão de procura do Ubuntu que pesquisa vídeos no dispositivo e permite que sejam mostrados no painel.

en: Display results from Grooveshark
pt: Mostrar resultados de Grooveshark

en: Display results from 7digital
pt: Mostrar resultados de 7digital

en: Display results from Songkick
pt: Mostrar resultados de Songkick

en: Music
pt: Música

en: This is an Ubuntu search plugin that merges all music sources into one.
pt: Isto é uma extensão de procura do Ubuntu que junta todas as fontes de música numa só.

en: Search music
pt: Procurar música

en: Display results from YouTube
pt: Mostrar resultados de Youtube

en: Video
pt: Vídeo

en: This is an Ubuntu search plugin that merges all video sources into one.
pt: Isto é uma extensão de procura do Ubuntu que junta todas as fontes de vídeo numa só.

en: Search video
pt: Procurar vídeo
